Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

To nie wydawaj pieniędzy nikt Ci nie każe, ale przestań pieprz....
To ze Tobie on nie odpowiada nie oznacza od razu ze to bubel i badziew.
Nie jesteś tu żadnym autorytetem tylko zwykłym trollem który wprowadza sztuczny zamęt.
To ze tv ma swoje wady to wiadomo, ale daleko mu do bubla.
Mój zje... wzrok uważa że obraz jest bardzo dobry, tak samo jak cała rodzina i wszyscy znajomi, ale pewnie Twoim zdaniem wszyscy mamy coś nie tak ze wzrokiem, a może jednak problem leży w Twoim...

Wady wzorku się często dziedziczy więc możliwe że kilka osób w rodzinie może mieć a twoich znajomych nie znam ...
A TV który który ma wyświetlać świetny obraz( w/g testu - ponoć obiektywnego ?) jeśli robi to kiepsko jest bublem tak jak telefon który zamiast dzwonić pozwala tylko pisać sms-y .Więc trollem jesteś ty jak i kilka innych osób piszących co to ten TV nie ma i jak jest wspaniały w takiej klasie cenowej .Nie podobają się krytyczne opinie ?To nie czytaj forum .
Mój egzemplarz miał kilka wad ,to napisałem obiektywnie (napisałem również co mi pasowało ) i nie prawdą jest że nie da się kupić lepszego TV do 3500 by cieszyć się dobrym płynnym obrazem (może bez 4K i bez androida ) ale jakość obrazu będzie dużo lepsza np : 60J6240 lub 50DS 630 .
 

żagiel75

New member
To może zacznę od tego:

Odpowiedź Philipsa odnośnie zastosowanej matrycy w modelach 55" 7101 i 7181.

Zakładam, że 6561 od 7101 lepszy nie jest, bo kiki wielokrotnie przekonywał, że 7101 to zupełnie inna klasa telewizora.

"Szanowny Panie xxx,

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

W obu modelach zastosowano matryce 8 bitowe.


Z poważaniem,

Józef Kwiecień
Biuro Obsługi Klienta"

Jak piszesz o 120 Hz natywnie, to napisz też o tym, że upłynniacz nawet na minimum nie nadaje się do użytku, o czym w recenzji każdy poza hdtv tylko wyraźnie wspomina.

Nie chce mi się pisać o bublach czy w drugą dobrą stronę o jakimś tam majstersztyku, bo każdy inaczej patrzy na TV. Natomiast nadal nie rozumiecie jednej rzeczy.

Chodzi o to, że recenzja NIE JEST OBIEKTYWNA. Nie wskazuje na wady, które we wszystkich sztukach są.

Poza tym na początku wpisy również i kikiego wprowadzły w błąd, bo pisano o tym, że w Philipsie zastosowano matrycę od LG, a to nie jest wcale matryca od LG, tylko autorska TPV.

Jest dużo komentarzy, bo TV wzbudza kontrowersje. Dodatkowo po takiej recenzji jak tutaj mówiącej o powalającej czerni, pięknym obrazie, 4K, HDR, 10bit itd., to nie dziwne, że się ludzie rzucają. Sam też się tak rzuciłem.

Dodatkowo jak widzę, że TV w tematach prywatnych użytkowników jest polecany np. pod komputer, gdzie biel na każdej sztuce jest brudna i pasy prześwitują, to mnie krew zalewa, bo ktoś tak kupi i wtopi bez sensu.

Polecajcie gdzie chcecie, ale nie jako monitor do komputera oraz nie do sportu. Na Boga..

Zgadzam się w 100%.
 

htlpunp

New member
Miałem przez kilka dni Philips 55PUS6561. Gdybym nie oglądał sportu to bym pewnie go zostawił. Banding podczas oglądania meczów był na tyle duży, że nie mogłem tego zaakceptować. Przy skokach narciarskich matryca "brudna" na tle śniegu ;) Podczas oglądania filmów banding raczej niewidoczny. No, ale ja oglądam sporo piłki.
Upłynniacz w zależności od materiału powodował artefakty, poświaty itp. Efekt teatru dość widoczny.
Co do reszty nie miałem większych zastrzeżeń. Raz na Youtube pojawił się obraz w dwóch oknach + jakaś dziwna pikseloza. Oprócz tego Android działał dobrze, ale nie mieszałem dużo. Zainstalowałem jedynie Kodi. Pilot mało wygodny.

Ostatnio odebrałem Samsung UE50J6240. Banding też jest, ale sporo mniejszy i objawia się samymi pasami, a nie ma tego brudu jak w Philipsie. Podczas oglądania meczu banding jest trochę widoczny, ale nie denerwuje.
Poza tym obraz wydaje się dużo lepszy, zwłaszcza sceny ze słabym oświetleniem.
Nie miałem zastrzeżeń do obrazu w Philipsie podczas oglądania filmów ponieważ nie miałem porównania. Teraz wiem, że pod tym kątem również było słabo.

Podsumowując wymieniłem wypasionego Philipsa na budżetowego Samsunga i nie dość, że mam lepszy TV to jeszcze 1200zł w kieszeni (Philipsa kupowałem za 3350, Samsunga 2150). Minus taki, że Samsung jest 5 cali mniejszy, ale jeśli się nic nie zmieni to już przy nim zostanę.

Jeden z użytkowników bredził, że te Philipsy się już wyprzedały. Ja swojego oddałem w Saturnie także biegnijcie szybko może jeszcze tam jest! ;)
 

xgrey

New member
Wady wzorku się często dziedziczy więc możliwe że kilka osób w rodzinie może mieć a twoich znajomych nie znam ...

A TV który który ma wyświetlać świetny obraz( w/g testu - ponoć obiektywnego ?) jeśli robi to kiepsko jest bublem tak jak telefon który zamiast dzwonić pozwala tylko pisać sms-y .Więc trollem jesteś ty jak i kilka innych osób piszących co to ten TV nie ma i jak jest wspaniały w takiej klasie cenowej .Nie podobają się krytyczne opinie ?To nie czytaj forum .

Mój egzemplarz miał kilka wad ,to napisałem obiektywnie (napisałem również co mi pasowało ) i nie prawdą jest że nie da się kupić lepszego TV do 3500 by cieszyć się dobrym płynnym obrazem (może bez 4K i bez androida ) ale jakość obrazu będzie dużo lepsza np : 60J6240 lub 50DS 630 .



Może i ja i cała moja rodzina i wszyscy znajomym mamy wadę wzroku, ale Ty za to masz jakaś pieprz.. obsesje żeby wciskać na sile innym że to kiepski tv i ma fatalny obraz.
To ze Tobie i kilku innym osobom nie odpowiada obraz nie oznacza, że jest on kiepski tylko że wam nie pasuje i tyle.
Nie możecie zwyczajnie przyjść do wiadomości, że komuś obraz generowany przez ten tv obraz może się bardzo podobać ? Tak was to do cholery boli czy co o co wam chodzi ?
Sami nie macie za grosz obiektywizmu, a czepiacie się innych...
Porównanie to telefonu jest tak żałosne że nie ma co tracić czasu na komentowanie tego, ale świetnie pokazuje poziom Twoich wypowiedzi.
Mi krytyczne opinie nie przeszkadzają, przeszkadza mi natomiast pisanie o tym tv w sposób jakoby nie nadawał się do niczego innego niż na śmietnik.
Wy natomiast nie możecie znieść faktu że ktoś może być zadowolony.
To że Twój egzemplarz miał kiła wad oznacza tylko Tyle że Twój egzemplarz miał kiła wad, nic więcej.
Ps. Nigdy nie pisałem że jest to wspaniały tv, sam sobie to dodałeś.
 
Ostatnia edycja:

damianC902

New member
Niestety miałem chęć na PUS6561 zamowilem - i dzięki uprzejmosci pracownika Sklepu EURO poprosiłem o sprawdzenie (odpalenie tv) i coż 2 sztuki na magazynie i 2 sztuki feler matrycy w postaci pasa w poziomie (jaśniejszy pas w wsy. ok paru cm) zarowno na niebieskim startowym erkranie jak i na czarnym po ustawieniach. Już nie wiem co mam myśleć. - Gdyby mieli dziesiec prosilbym o otwarcie pozostalych dziesieciu ale niestety wrocilem do domu bez tv.

Wygląda na jakąś wadliwa partię matryc. Ostatnio kilka osób o tym wspominało, a w tym ja. Sprawdzałeś z którego miesiąca jest ten TV? Mój z sierpnia 2016.
 
Może i ja i cała moja rodzina i wszyscy znajomym mamy wadę wzroku, ale Ty za to masz jakaś pieprz.. obsesje żeby wciskać na sile innym że to kiepski tv i ma fatalny obraz.
To ze Tobie i kilku innym osobom nie odpowiada obraz nie oznacza, że jest on kiepski tylko że wam nie pasuje i tyle.
Nie możecie zwyczajnie przyjść do wiadomości, że komuś obraz generowany przez ten tv obraz może się bardzo podobać ? Tak was to do cholery boli czy co o co wam chodzi ?
Sami nie macie za grosz obiektywizmu, a czepiacie się innych...
Porównanie to telefonu jest tak żałosne że nie ma co tracić czasu na komentowanie tego, ale świetnie pokazuje poziom Twoich wypowiedzi.
Mi krytyczne opinie nie przeszkadzają, przeszkadza mi natomiast pisanie o tym tv w sposób jakoby nie nadawał się do niczego innego niż na śmietnik.
Wy natomiast nie możecie znieść faktu że ktoś może być zadowolony.
To że Twój egzemplarz miał kiła wad oznacza tylko Tyle że Twój egzemplarz miał kiła wad, nic więcej.
Ps. Nigdy nie pisałem że jest to wspaniały tv, sam sobie to dodałeś.

Za to ty jesteś obiektywny - pasuje twoim znajomy i tobie to jest najlepszy ....
Mnie przeszkadzają na forum opinie takich "specjalistów " - niby to co oni mają jest najlepsze bo tak - zero argumentów ....
A porównanie z telefonem jest proste i jak nie rozumiesz to cóż ....

Telewizor przede wszystkim ma za zadanie wyświetlić obraz odpowiedniej jakości adekwatnej do zapewnień producenta w/g którego ten model jest 4K ( ma wysoką rozdzielczość - jakbyś nie wiedział ), ma matrycę bodajże 100/120 hz (podobno idealną do sportu ) , system PNM ( system poprawy obrazu ) , bardzo dobre podświetlenie i dobrą czerń ( a dzięki ambi - podobno super ) , dodatkowo wspiera HDR i ma andoida - zachwyca na papierze .

Po tygodniu użytkowania zauważyłem nie tylko ja ale i wielu użytkowników sporo wad :
- okropny banding ( wkurzający i przeszkadzający podczas oglądania np: sportu )
- bardzo kiepską czerń - praktycznie jej brak widać tylko szarość (jedynie wieczorem troszeczkę lepiej z ambi )
- system PNM wcale nie działa ,nieważne czy na minimum czy na maximum obraz jest taki sam
- podczas oglądania sportu pojawiają się rozmycia i "artefakty"
- android czasami się zawiesza
- kiepskie podświetlenie matrycy to taki ostatni detal

Test niestety nic o tym nie wspomniał a wiele osób się nim sugeruje .....

Więc bądź sobie zadowolony ze znajomymi i z kim tam chcesz , dla mnie jak coś ma tyle niedoróbek lub wad jest bublem nieważne czy to byłoby za 1000 czy za 10000 ...
Kupiłem teraz inny TV taniej i nie piszę pochwał że jest najlepszy tylko obiektywnie co jest w nim dobre a co mnie wkurza ale jak nie masz pojęcia czym jest " forum "(wymianie doświadczeń i opinii ) to rzeczywiście nie komentuj i nie trać czasu , inni skorzystają bo nie będą musieli czytać takich bzdurnych wypocin nic nie wnoszących do tematu :fool:
 

miet55

Member
Bez reklam
Co chodzi o clouding to jak dobrze trafisz może go nie być lub minimalny jak w moim przypadku (dolna prawa część trochę jaśniejsza - tylko na jednolitym czarnym tle). Clouding ma każdy, wina matrycy. Sorry... Kikiego NIE MA! Szkoda tylko, że nie pojechał na wyraźną prośbę jednego z forumowiczów na odpłatną prezentację.
 

miet55

Member
Bez reklam
... bo Lionel (użytkownik tutaj na forum) pisał do kikiego nawet, że chętnie weźmie od niego TV z prezentacją jeśli będzie sztuka bez bandingu i kiki zignorował to totalnie. A przecież jak każdy sprzedawca zależy mu na sprzedaży, widać nie ma takiej sztuki i kiki o tym wie.

Wie doskonale!!! Tylko Kiki nie pisze tu rzetelnych recenzji a robi marketing własnej działalności.
 

Ratajew

New member
Teraz z innej beczki... Pytanie na co zwrócić uwagę oglądając tego Philipsa w sklepie.
Gdy już sprzedawca będzie na tyle miły, żeby TV pokazać?
1. Jakie materiały mieć z sobą na pendrive?
2. Czy można już w sklepie zauważyć w obrazie "banding"?
3. Czy w jakiś łatwy sposób, można sprawdzić ile telewizor ma" wyświeconych" godzin?
 

grzesiek-sw

New member
Może i ja i cała moja rodzina i wszyscy znajomym mamy wadę wzroku, ale Ty za to masz jakaś pieprz.. obsesje żeby wciskać na sile innym że to kiepski tv i ma fatalny obraz.
To ze Tobie i kilku innym osobom nie odpowiada obraz nie oznacza, że jest on kiepski tylko że wam nie pasuje i tyle.
Nie możecie zwyczajnie przyjść do wiadomości, że komuś obraz generowany przez ten tv obraz może się bardzo podobać ? Tak was to do cholery boli czy co o co wam chodzi ?
Sami nie macie za grosz obiektywizmu, a czepiacie się innych...
Porównanie to telefonu jest tak żałosne że nie ma co tracić czasu na komentowanie tego, ale świetnie pokazuje poziom Twoich wypowiedzi.
Mi krytyczne opinie nie przeszkadzają, przeszkadza mi natomiast pisanie o tym tv w sposób jakoby nie nadawał się do niczego innego niż na śmietnik.
Wy natomiast nie możecie znieść faktu że ktoś może być zadowolony.
To że Twój egzemplarz miał kiła wad oznacza tylko Tyle że Twój egzemplarz miał kiła wad, nic więcej.
Ps. Nigdy nie pisałem że jest to wspaniały tv, sam sobie to dodałeś.

Dobrze prawisz :) Bandingfoby :)
 
Clouding to problem już nawet nie tyle Philipsa, co po prostu wielu TV LCD LED i jest bardzo zależny od sztuki. Niektóre nie będą miały z tym w ogóle problemu, a inne doprowadzą Cię do szału. Takie cuda techniki. :p

OLEDa musiałbyś kupić żeby mieć zawsze perfekcyjną czerń.

Natomiast nikt tu nie wrzucał filmiku z meczu, na którym nie widać bandingu. Parę osób twierdzi, że nie ma, ale pewnie to ignoruje albo nie zwraca uwagi, bo Lionel (użytkownik tutaj na forum) pisał do kikiego nawet, że chętnie weźmie od niego TV z prezentacją jeśli będzie sztuka bez bandingu i kiki zignorował to totalnie. A przecież jak każdy sprzedawca zależy mu na sprzedaży, widać nie ma takiej sztuki i kiki o tym wie.


Niestety o ile clouding podczas oglądania można przeżyć to poziom bandingu podczas szybszych scen całkowicie dyskwalifikuje tego Philipsa jako dobry wybór ...
Kiedyś Philips to była jakość a od kiedy jest to TP Vision to chyba bylejakość , zostały tylko światełka .
 

psajtex

New member
Witam,

tak sobie czytam ten wątek i doszedłem do takich wniosków:
według mnie są 3 rodzaje użytkowników owego Philipsa - według niektórych TP-Visiona:
1) Ci, którzy trafili felerny egzemplarz - nazywany w ich opiniach "bublem" - i faktycznie, nie ma co dyskutować. Ze zdjęć załączonych widać, że owe egzemplarze jednoznacznie miały wady nie do zaakceptowania w postaci nierównego podświetlenia matrycy widocznym na czarnym itd. ;
2) Ci, którzy trafili na egzemplarz z mniejszymi wadami, jednak z wzmożonym cloudingiem/bandingiem - którym to przeszkadza i nie mogą zaakceptować tych wad ze względu na swój "wyczulony" wzrok;
3) Ci, którzy według ich mniemania nie widzą wad w wyświetlaniu obrazu, bądź jak twierdzą - ich sprzęt nie posiada tych wad.
Niestety - jako użytkownik modelu PUS6561 muszę stwierdzić, iż ten model posiada wady, które są widoczne w mniejszym bądź większym stopniu - ale je posiada.
Na moje szczęście jestem w 3 grupie użytkowników i według mnie w moim egzemplarzu te wady nie są na tyle istotne, abym nie mógł się cieszyć obrazem - bo do tego służy właśnie telewizor. Może nie dowidzę, jestem ślepy lub mało wymagający. Ale nie twierdzę, że mój TV jest bez wad.

Takie moje rady dla kupujących - brać plansze testowe, testować, brać na próbę i przede wszystkim, przy odbiorze otwierać pudełko i szukać, czy dany egzemplarz nie był czasami zwrócony. Ja szukałem odcisków palców na przykład.
I w mojej subiektywnej opinii, każdy z nas - który tutaj wypisuje opinię - ma rację.
Faktem jest też, iż recenzja z pierwszego postu jest jednostronna i nie opisuje wszystkich cech telewizora - w szczególności wad. I albo recenzent dostał super/hiper egzemplarz, albo jest to zabieg czysto marketingowy.
Jednak po przeczytaniu tego całego wątku należałoby zaktualizować recenzję o informacje dostarczone od użytkowników na temat PUS6561.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Troszkę bawi mnie burza w tym wątku. Gdy kupowałem 7101 różnica cenowa do serii 6 była duża a mimo to wybrałem ją bo spodziewałem się problemów z podświetleniem bezpośrednim (grubość też miała znaczenie bo tv stoi w rzucający się w oczy sposób). Dzisiaj różnice cenowe są niema marginalne, więc po co kupować taki ryzykowny sprzęt, gdy szczyptę droższy aż tak złych recenzji nie zbiera? Brak czerni - oczywiście, banding i clouding jakieś subtelne też są, ale nie aż takie by myśleć o zwrocie tv.
 

ente

New member
Przerwę na chwilę tą burzę bandingowo cloudingową bo mam pytanie :) ostatnio denerwują mnie problemy z przewodnikiem programów czy tam EPG.
Często nie pokazuje informacji dla niektórych kanałów (nawet podstawowych np. wczoraj polsat - pusty przewodnik dla tego kanału) i czasem występuje przesunięcie o godzinę czyli np. jest już po 18:00 a przy przełączeniu kanału na dole godzina 18:00 pojawia się po prawej stronie czyli jakby dopiero miała nadejść i program pokazuje co leciało przed 18:00.
Próbowałem zmieniać źródło od nadawcy i z internetu ale w obu przypadkach nie działa to dobrze.
Ma ktoś podobnie, albo wie co może być przyczyną?
Data godzina w TV są dobre.
TV z vectry (moduł CI)
 
Do góry