Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Domely

New member
Moje spostrzeżenia są takie, że model jest całkowicie wyprzedany, a w sklepach są jedynie sztuki ze zwrotów i/lub wadliwe.

I bardzo dobrze! I:

1. A w tej sytuacji lepiej nie kupować tego badziewia ze zwrotów, które zostało...

2. Może zobaczymy propozycję nowego lepszego modelu na 2017 rok (oby nie jeszcze gorszego)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam,

tak sobie czytam ten wątek i doszedłem do takich wniosków:
według mnie są 3 rodzaje użytkowników owego Philipsa - według niektórych TP-Visiona:
1) Ci, którzy trafili felerny egzemplarz - nazywany w ich opiniach "bublem" - i faktycznie, nie ma co dyskutować. Ze zdjęć załączonych widać, że owe egzemplarze jednoznacznie miały wady nie do zaakceptowania w postaci nierównego podświetlenia matrycy widocznym na czarnym itd. ;
2) Ci, którzy trafili na egzemplarz z mniejszymi wadami, jednak z wzmożonym cloudingiem/bandingiem - którym to przeszkadza i nie mogą zaakceptować tych wad ze względu na swój "wyczulony" wzrok;
3) Ci, którzy według ich mniemania nie widzą wad w wyświetlaniu obrazu, bądź jak twierdzą - ich sprzęt nie posiada tych wad.
Niestety - jako użytkownik modelu PUS6561 muszę stwierdzić, iż ten model posiada wady, które są widoczne w mniejszym bądź większym stopniu - ale je posiada.
Na moje szczęście jestem w 3 grupie użytkowników i według mnie w moim egzemplarzu te wady nie są na tyle istotne, abym nie mógł się cieszyć obrazem - bo do tego służy właśnie telewizor. Może nie dowidzę, jestem ślepy lub mało wymagający. Ale nie twierdzę, że mój TV jest bez wad.

Takie moje rady dla kupujących - brać plansze testowe, testować, brać na próbę i przede wszystkim, przy odbiorze otwierać pudełko i szukać, czy dany egzemplarz nie był czasami zwrócony. Ja szukałem odcisków palców na przykład.
I w mojej subiektywnej opinii, każdy z nas - który tutaj wypisuje opinię - ma rację.
Faktem jest też, iż recenzja z pierwszego postu jest jednostronna i nie opisuje wszystkich cech telewizora - w szczególności wad. I albo recenzent dostał super/hiper egzemplarz, albo jest to zabieg czysto marketingowy.
Jednak po przeczytaniu tego całego wątku należałoby zaktualizować recenzję o informacje dostarczone od użytkowników na temat PUS6561.

Jak czytam ten temat, zresztą tak jak i inne z TV Philipsa, to trzeba dodać czwartą grupę użytkowników.

4) Ci którzy po zakupie zaakceptowali wady tego TV do czasu jak zaczęły się u nich problemy z softem.
Ciągłe zwiechy, konieczność wyłączania z gniazdka wyprowadzają ich z równowagi.

To użytkownicy którzy najczęściej zmieniają zdanie po paru miesiącach użytkowania TV.
 

flappyduck

New member
Jak czytam ten temat, zresztą tak jak i inne z TV Philipsa, to trzeba dodać czwartą grupę użytkowników.

4) Ci którzy po zakupie zaakceptowali wady tego TV do czasu jak zaczęły się u nich problemy z softem.
Ciągłe zwiechy, konieczność wyłączania z gniazdka wyprowadzają ich z równowagi.

To użytkownicy którzy najczęściej zmieniają zdanie po paru miesiącach użytkowania TV.

Nie wiem o jakich wyłączeniach z prądu mówisz ! Użytkuje różne philipsy z 2016 i nie ma porównania do 2015. Tak naprawdę to nawet nie trzeba aktualizować bo system po zakupie jest mega stabilny. Ale polecam. Stabilność i nowe funkcje po ponownej instalacji zazwyczaj :)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Może i ja i cała moja rodzina i wszyscy znajomym mamy wadę wzroku, ale Ty za to masz jakaś pieprz.. obsesje żeby wciskać na sile innym że to kiepski tv i ma fatalny obraz.
To ze Tobie i kilku innym osobom nie odpowiada obraz nie oznacza, że jest on kiepski tylko że wam nie pasuje i tyle.
Nie możecie zwyczajnie przyjść do wiadomości, że komuś obraz generowany przez ten tv obraz może się bardzo podobać ? Tak was to do cholery boli czy co o co wam chodzi ?
Sami nie macie za grosz obiektywizmu, a czepiacie się innych...
Porównanie to telefonu jest tak żałosne że nie ma co tracić czasu na komentowanie tego, ale świetnie pokazuje poziom Twoich wypowiedzi.
Mi krytyczne opinie nie przeszkadzają, przeszkadza mi natomiast pisanie o tym tv w sposób jakoby nie nadawał się do niczego innego niż na śmietnik.
Wy natomiast nie możecie znieść faktu że ktoś może być zadowolony.
To że Twój egzemplarz miał kiła wad oznacza tylko Tyle że Twój egzemplarz miał kiła wad, nic więcej.
Ps. Nigdy nie pisałem że jest to wspaniały tv, sam sobie to dodałeś.
Czy w poście na który odpowiadałeś autor napisał, że nikt nie może być z tego TV zadowolony?
Nie rozumiem dlaczego forumowicza który zamieszcza swoje spostrzeżenia musisz obrażać i tak chamsko na nie odpowiadać?
Niech każdy pisze to co sam uważa i pozwoli innym mieć własne zdanie.
 

xgrey

New member
Czy w poście na który odpowiadałeś autor napisał, że nikt nie może być z tego TV zadowolony?

Nie rozumiem dlaczego forumowicza który zamieszcza swoje spostrzeżenia musisz obrażać i tak chamsko na nie odpowiadać?

Niech każdy pisze to co sam uważa i pozwoli innym mieć własne zdanie.



Widać nie czytasz ze zrozumieniem, albo czytasz bardzo wybiórczo.

Skoro ktoś sugeruje, że muszę mieć wadę wzroku (dziedziczną jak się okazuje) to raczej chyba nie dopuszcza, że można być z tego tv zadowolonym bez wady wzroku, zgadza się ?

Idąc tym tokiem rozumowania każda osoba która uważa, że ten tv ma dobry obraz musi mieć wadę wzroku.

Zatem watro się zastanowić kto tu kogo obraża.

Nie chodzi mi o krytyczne opinie, bo jest ich tu kilka i większości wypadków są rzeczowe.

Problem leży w typach którzy usilnie starają się wmawiać innym, że jest to bubel który nie nadaje się do użytku.

Zgodzisz się, że to delikatnie mówiąc przesadzone stwierdzenie ?
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
Jak czytam ten temat, zresztą tak jak i inne z TV Philipsa, to trzeba dodać czwartą grupę użytkowników.

4) Ci którzy po zakupie zaakceptowali wady tego TV do czasu jak zaczęły się u nich problemy z softem.
Ciągłe zwiechy, konieczność wyłączania z gniazdka wyprowadzają ich z równowagi.

To użytkownicy którzy najczęściej zmieniają zdanie po paru miesiącach użytkowania TV.

To dodajmy i piątą grupę.

5. Ci którzy u których nie ma zwiech i soft działa stabilnie.

Używam tv już kilka miesięcy i jedynie co mogę napisać to, że nadal jestem z niego tak zadowolony jak w pierwszym dniu.
Soft przez ten cały czas działa stabilnie i resetowałem go dosłownie raz.
Na tle innych urządzeń w których skośni piszą soft ten tv wypada nadzwyczaj dobrze, nie idealnie, ale na bardzo satysfakcjonujący poziomie.
Niestety android jest najlepszy na urządzeniach firmowanych przez Google, na wszystkim innym to zwykła loteria.
 

miet55

Member
Bez reklam
Przerwę na chwilę tą burzę bandingowo cloudingową bo mam pytanie :) ostatnio denerwują mnie problemy z przewodnikiem programów czy tam EPG.
Często nie pokazuje informacji dla niektórych kanałów

Sprawdź czy nie dublują się kanały. Miałem też ten problem i po wybraniu z listy SAT tego samego kanału z innej pozycji (jeden np.66 a drugi na 72) sprawa została rozwiązana. Gwoli ścisłości, TVN Turbo na jednym wyświetlał mi jakieś tureckie info.
 
Ostatnia edycja:

slawek77

New member
Witam wszystkich serdecznie!
To mój pierwszy post na Tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Jestem posiadaczem 55" od końca grudnia, więc krótko. Z tego co zauważyłem, u mnie z wyżej wymienionych wad nie zauważyłem, (może miałem fart:), kodi śmiga aż miło filmy 4K również. Ale kupując, pierwsza sztuka miała uszkodzoną matrycę (pionowy pasek przez całą długość), w euro rtv przeprosili i następnego dnia, ponieważ to była ostania sztuka, miałem nowy. Poczytałem na forach że tv za 10K też mają swoje wady. Więc nie ma ideału (chyba:). Szkoda tylko że nie mogę ustawić pilota od tv do Vectry.
P.S.
Czytając teraz negatywne komentarze na pewno bym go nie kupił, na szczęście wszedłem na to forum po fakcie.
 
Ostatnia edycja:

flappyduck

New member
Co Wy macie z tym niestabilnym softem ? Rozumiem, jak to pisze konkurencja, ale użytkownik ? Nie ma żadnych problemów z softem. I w cale ta 6 androidowska nie jest potrzebna. Chociaż mogłby amazon już pracować przereklamowany.
 

switek1987

New member
Jak bezprzewodowo zrobic z tego tv monitor po wifi.?Telefon wyszukukuje go bez problemu.Laptop z windows 7 jak i 10 nie widzi go.Wyszukuje jedynie sasiada za sciana.
 

Jojox

New member
Słuchajcie, moja stara plazma Panasonica umiera. Ostał się jeden port HDMI. W marcu wprowadzam się do nowego mieszkania. Będę miał wszędzie oświetlenie Philips HUE. Dlatego pomyślałem, że skoro kupuję nowy TV to niech to będzie również Philips. Podobno telewizor wtedy komunikuje się z lampami w pokoju i tworzy dobry klimat. Chcę kupić 55 cali. Najlepiej do 4 tysięcy. Myślałem o tym modelu. TV będzie wisiał na ścianie, podpięty do dobrego stereo. Głównie pod PS4, Netflixa i zdarza mi się obejrzeć jakiś meczyk. Czytam o tych problemach z ze smużeniem przy oglądaniu piłki. Czy jest jakiś niewiele droższy Philips na którym lepiej się będzie oglądało piłkę? Oraz kiedy Philips wypuści nowe modele na 2017? TV muszę kupić do końca marca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
50" 2500-3000PLN dla rzadko oglądających. - elektroda.pl
55" Samsung vs Sharp czy jednak coś innego - ale dlaczego?
TV 40-43 cali do 2500zł. Preferowany Android/Smart TV
To są tylko ostatnie wpisy tych co kupili.
Nie ma smużenia bo to modele 100Hz.
Philips robi dobry klimat ambilightem.
W klasie cenowej nie kupisz żadnego modelu o takim wyposażeniu i jakości.
Do najtańszych modeli innych firm musisz dozbierać 1,5-2 tyś zł więcej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz specjalną cenę z kalibracją profesjonalną gratis.
 
Słuchajcie, moja stara plazma Panasonica umiera. Ostał się jeden port HDMI. W marcu wprowadzam się do nowego mieszkania. Będę miał wszędzie oświetlenie Philips HUE. Dlatego pomyślałem, że skoro kupuję nowy TV to niech to będzie również Philips. Podobno telewizor wtedy komunikuje się z lampami w pokoju i tworzy dobry klimat. Chcę kupić 55 cali. Najlepiej do 4 tysięcy. Myślałem o tym modelu. TV będzie wisiał na ścianie, podpięty do dobrego stereo. Głównie pod PS4, Netflixa i zdarza mi się obejrzeć jakiś meczyk. Czytam o tych problemach z ze smużeniem przy oglądaniu piłki. Czy jest jakiś niewiele droższy Philips na którym lepiej się będzie oglądało piłkę? Oraz kiedy Philips wypuści nowe modele na 2017? TV muszę kupić do końca marca.

Zacznij lepiej od modelu PUS 7101 - mniej negatywnych opinii można znaleźć a i cena na podobnym poziomie obecnie .
Jeśli jednak uprzesz się na PUS 6561 to zacznij od wpisania na YT - test banding 6561 ,później możesz również na YT obejrzeć test płynności . Jeśli na filmie z bandingiem nie zauważysz tego efektu to jest szansa że może i podczas kolejnego etapu - zakupu ( najlepiej zabrać własny materiał i przetestować Tv w sklepie ) też nie będziesz widział .

Niestety ale testy na naszych forach nie wspominają nic o potencjalnych wadach ( a są egzemplarze które ich mają sporo ...) .

Jeśli oglądasz sport to banding i kiepska płynność ( mimo matrycy 100hz ) mogą przeszkadzać - stałem przed takim samym wyborem i tylko się wkurzyłem ( w testach super ,wszystko mający najlepszy w klasie cenowej a niestety mój egzemplarz był bublem ) .

Inne wady które mnie wkurzały to kiepska czerń ( raczej szarość ) , ale matryca to IPS dodatkowo produkcji TP Vision ( słabszy kontrast i gorsza czerń względem matryc VA - za to ma lepsze kąty ale ja oglądam na wprost ) .
Na konkurencyjnym forum wyśmiewają zdjęcia czerni ,które ktoś tu wrzucił bo wygląda lepiej niż na tv OLED , a na zdjęciach kilku użytkowników widać jak fatalnie potrafi to wyglądać w rzeczywistości
Zaraz ktoś napisze że IPS to najlepsze matryce ale za jakość obrazu odpowiada również elektronika ,oprogramowanie ,rodzaj podświetlenie .W tym Philipsie nie działa wcale PNM czy na minimum czy na maximum obraz jest tak samo sztuczny .

A jedyne co było na plus w tym TV to ambi i android , niestety ale po przesiadce z plazmy obraz wyświetlany prze ten TV mimo 4K był dla mnie kiepski i to jest moja obiektywna opinia .
Nikomu szukającemu TV z przede wszystkim dobrym ,płynnym obrazem głownie do oglądania sportu nie polecam i nie polecę tego telewizora .
Mój błąd był taki że kierowałem się głownie testami ,myślałem że na dwóch różnych forach jeśli TV wypada w porządku to tak będzie .
Dopiero jak oddałem po tygodni i szukałem czegoś innego to pochodziłem z planszami i swoimi fragmentami ( obejrzałem przy okazji jeszcze dwa egzemplarze tego TV jeden 55" w MM i 50" EURO , oba miały banding ( oczywiście na 50 " mniej widoczny ale był ) .
Dodam że wcześniejsze dwa odbiorniki również zakupiłem kierując się opiniami i sugestiami użytkowników tego forum ;-)
 

Domely

New member
Niestety ale testy na naszych forach nie wspominają nic o potencjalnych wadach ( a są egzemplarze które ich mają sporo ...) .

Zgadzam się prawie w 100% z kolegą - z tym drobnym wyjątkiem.
Mało który egzemplarz ma mało wad (taka teraz jakość Philipsa)
A tak naprawde to aktulanie lepiej zapomnieć o tym TV bo w sieciach sprzedaży dominują egzemplarze ze zwrotów, ekspozycji itd i do tego z podniesioną/absurdalną w stosunku do początku grudnia 2016 ceną. Np. ja go kupiłem w MM za 3249 PLN (-250 bo była promocja czyli w sumie 3000 PLN) a teraz kosztuje :) 4099 PLN w MM. Krótko - Bóg ich opuścił i szukają jeleni.

Oczywiście oddałem bo miał jak dla mnie zdecydowanie więcej wad niż zalet...

Pozdrawiam
 

Ratajew

New member
Zacznij lepiej od modelu PUS 7101 - mniej negatywnych opinii można znaleźć a i cena na podobnym poziomie obecnie .
Jeśli jednak uprzesz się na PUS 6561 to zacznij od wpisania na YT - test banding 6561 ,później możesz również na YT obejrzeć test płynności . Jeśli na filmie z bandingiem nie zauważysz tego efektu to jest szansa że może i podczas kolejnego etapu - zakupu ( najlepiej zabrać własny materiał i przetestować Tv w sklepie ) też nie będziesz widział .

Niestety ale testy na naszych forach nie wspominają nic o potencjalnych wadach ( a są egzemplarze które ich mają sporo ...) .

Jeśli oglądasz sport to banding i kiepska płynność ( mimo matrycy 100hz ) mogą przeszkadzać - stałem przed takim samym wyborem i tylko się wkurzyłem ( w testach super ,wszystko mający najlepszy w klasie cenowej a niestety mój egzemplarz był bublem ) .

Inne wady które mnie wkurzały to kiepska czerń ( raczej szarość ) , ale matryca to IPS dodatkowo produkcji TP Vision ( słabszy kontrast i gorsza czerń względem matryc VA - za to ma lepsze kąty ale ja oglądam na wprost ) .
Na konkurencyjnym forum wyśmiewają zdjęcia czerni ,które ktoś tu wrzucił bo wygląda lepiej niż na tv OLED , a na zdjęciach kilku użytkowników widać jak fatalnie potrafi to wyglądać w rzeczywistości
Zaraz ktoś napisze że IPS to najlepsze matryce ale za jakość obrazu odpowiada również elektronika ,oprogramowanie ,rodzaj podświetlenie .W tym Philipsie nie działa wcale PNM czy na minimum czy na maximum obraz jest tak samo sztuczny .

A jedyne co było na plus w tym TV to ambi i android , niestety ale po przesiadce z plazmy obraz wyświetlany prze ten TV mimo 4K był dla mnie kiepski i to jest moja obiektywna opinia .
Nikomu szukającemu TV z przede wszystkim dobrym ,płynnym obrazem głownie do oglądania sportu nie polecam i nie polecę tego telewizora .
Mój błąd był taki że kierowałem się głownie testami ,myślałem że na dwóch różnych forach jeśli TV wypada w porządku to tak będzie .
Dopiero jak oddałem po tygodni i szukałem czegoś innego to pochodziłem z planszami i swoimi fragmentami ( obejrzałem przy okazji jeszcze dwa egzemplarze tego TV jeden 55" w MM i 50" EURO , oba miały banding ( oczywiście na 50 " mniej widoczny ale był ) .
Dodam że wcześniejsze dwa odbiorniki również zakupiłem kierując się opiniami i sugestiami użytkowników tego forum ;-)
@Pabloemanuel a możesz zdradzić co wybrałeś zamiast Philipsa, dokładny model i cenę? :)
 
Do góry