Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Blest

New member
bardziej sobie podrasuj jeszcze te zdjęcia.............. przecież to ma niecałe 1000 kontrastu :) nie rób z ludzi idiotów.....

Jest tam 60 kontrastu, zdjęcia nie są podrasowane dobry człowieku i z siebie nie rób idioty :). Normalnie TV nie oglądam na 100 kontrastu, u siebie po kalibracji udało mi się osiągnąć taka czerń i mi to odpowiada, że tobie się trafiła wadliwa sztuka to nie moja wina i nie musisz oczerniać każdego TV tej marki. Jeżeli chodzi o HDR to zgadza się nie ma 1000 nitów i nie kosztuje 2 tysiące więcej niż Samsung np.
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Żaden led z matrycą IPS nie jest w stanie osiągnąć takiego poziomu czerni. Kalibracje, sracje i inne czary mary nie pomogą, to jest ograniczenie technologiczne. Zdjęcia Philipsa za 3k, czerń jak na oledzie... a później zdziwienie, że się w internetach z tego forum ludzie śmieją...
 

Blest

New member
Nie musisz wierzyć, wiem co kupiłem i mi to opowiada :) Nie jest czerń jak na OLEDZIE, do oleda trochę temu modelowi brakuje. Przecież na tym drugim foto bez ambi widać obramowanie TV jak się przyjrzysz :). Z ambi czerń jest lepsza i to bez dwóch zdań.
 

Smykoo

New member
Z ambi czerń jest dobra, bez jest szara. Oled kosztuje dychę, a ten tv trzy tys zł. Dobry tv za tą kasę.

Wysłane z Google Nexus
 

memento_

New member
Jest tam 60 kontrastu, zdjęcia nie są podrasowane dobry człowieku i z siebie nie rób idioty :). Normalnie TV nie oglądam na 100 kontrastu, u siebie po kalibracji udało mi się osiągnąć taka czerń i mi to odpowiada, że tobie się trafiła wadliwa sztuka to nie moja wina i nie musisz oczerniać każdego TV tej marki. Jeżeli chodzi o HDR to zgadza się nie ma 1000 nitów i nie kosztuje 2 tysiące więcej niż Samsung np.

Przepraszam za uszczypliwość ale ktoś za te Twoje pseudo mądrości Tobie płaci ?

Nie będe kolego komentował Twoich poczynań bo "leżącego się nie kopie" tak jest w Twoim przypadku. Na dowód link poniżej gdzie zdjęcią ultra czerni ala OLED na Twojej "nie wadliwej" sztuce podbijają konkurencyjne forum :popcorn:

https://***************************...upić-przegląd-wyświetlaczy-2016-lcd-czy-oled/

Jakim cudem masz lepszą czerń niż ja na matrycy VA :-D:-D
Gdzie u mnie kontrast po kalibracji wynosi około 4000 :niewiem: może przez przypadek wsadzili Tobie OLEDA :eek:k:
 

Attachments

  • rsz_img-20161214-wa0000.jpg
    rsz_img-20161214-wa0000.jpg
    19,3 KB · Wyś: 73

Blest

New member
O dzięki za zdjęcie mam porównanie, że te zachwalane VA nie jest tak zajebiste jak tu piszą :p. Przyjrzyj się dobrze u mnie też widać obramowanie TV, może zejdź z jasnością niżej, albo masz źle zrobioną kalibrację. Nie mówię, że mam lepszą czerń, bo u ciebie jest ona trochę lepsza co widać chyba że masz jakiś chujowy monitor to nie widzisz różnicy :). Po włączeniu ambilght czerń jest na prawdę dobra i ta twoja z samsunga się chowa, wybacz :). Nie będę udowadniać na siłę swojej racji, bo po co kto chce to i tak kupi co mu będzie się bardziej podobać. To, że kilku osobom trafiła się zła sztuka nie znaczy że każdy TV jest już do dupy :). Co to za model samsunga jest ?
 

Rokko32

New member
Zauważyłem że jak tylko ktoś napisze pozytywnie o tym Philipsie i jest z niego zadowolony to od razu znajdują się kolesie którzy wszystko negują i starają się obrzydzić ten model albo tak zazdroszczą TV albo konkurencja nie śpi :D ale za to My cieszymy się wspaniałym obrazem i żaden memento ani pepka tego nie zmieni :) Pozdrawiam wszystkich zadowolonych
 

bluray

Banned
Temat do zamknięcia.
Serie TV PHILIPS 71xx, 65xx są poza dystrybucją EURO AGD.
Do pozyskania tylko na rynku niemieckim.


W/w serie blokują sprzedaż SONY.


W ogromnej ilości sprzedają się teraz TV od LG na matrycach RGBW.
To taki chłam tani i nic nie warty. Niby UHD, ale bez pixeli.
To słynna LG seria 6xxx.
Kaszana za grosze.
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Zauważyłem że jak tylko ktoś napisze pozytywnie o tym Philipsie i jest z niego zadowolony to od razu znajdują się kolesie którzy wszystko negują i starają się obrzydzić ten model albo tak zazdroszczą TV albo konkurencja nie śpi :D ale za to My cieszymy się wspaniałym obrazem i żaden memento ani pepka tego nie zmieni :) Pozdrawiam wszystkich zadowolonych



Przeanalizuj moje posty. Nie raz i nie dwa pisałem, że za taką śmieszną kasę ten tv nie ma konkurencji. To, że sam wolałbym dołożyć i kupić coś innego jest odrębną kwestią. Czerń przy ambi nawet by w tłoku uszła, banding już nie...
Długiego i satysfakcjonującego użytkowania.
 

memento_

New member
Zauważyłem że jak tylko ktoś napisze pozytywnie o tym Philipsie i jest z niego zadowolony to od razu znajdują się kolesie którzy wszystko negują i starają się obrzydzić ten model albo tak zazdroszczą TV albo konkurencja nie śpi :D ale za to My cieszymy się wspaniałym obrazem i żaden memento ani pepka tego nie zmieni :) Pozdrawiam wszystkich zadowolonych

Źle intepretujesz moje wcześniejsze posty, kolega wyżej już zwrócił Tobie uwagę zwracam i ja. Czy ty przypadkiem wg czytasz posty innych użytkowników, czy piszesz sam dla siebie :) są rzeczy na, które "Kowalski" nie zwróci uwagi i będzie happy. Jak wspominałem testowałem ten model i 3 rzeczy mnie odrzuciły na wstępie, mimo konfiguracji przy warunkach sklepowych czerń nie była dla mnie satysfakcjonująca (dla mnie warunek konieczny ze względu iż Tv użytkuję zazwyczaj wieczorem. Dwa, problemy z płynnością na początku wszystko niby okej ale przy dalszym oglądaniu oraz porównaniu do konkurencyjnych modeli wypadło przeciętnie + efekt teatru, którego nie trawie. 3 Banding, banding na dzień dobry chyba nie trzeba tłumaczyć. Kolega posiada ten model 55 i sobie chwali dlaczego ? bo nie jest wymagający i niczego sie nie doszukuję TV ładnie się prezentuję z dodatkiem światełek. Sportu nie ogląda więc pewne niedoskonałości tego modelu odpadają :) To jest wyłącznie moja subiektywna opinia i nie walczę ze zwolennikami PHILIPSA. Robię to w formie informacyjnej, czy ze zwykłej życzliwości aby "Kowalski" który przesiądzie się z PLAZMY i ma troszkie większe wymagania odnośnie samego obrazu nie robił zamętu na forum bo posłuchał się kilku zuchów :eek:k: zamiast dopłacić do wspomnianego PANASA, czy bardzo chwalonego modelu FULL HD ze stajni SONY (tutaj z tego co się orientuję są problemy z dostępnością)
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z postem memento w 100 % a nawet 200% każdy ma inne oczekiwania od TV . Dodam jeszcze że lepiej przeczytać obiektywne opinie na forum niż takie jak niejakiego "nośnika" - bluraya który nic nie wnosi do tematu tylko trolluje a pojęcie ma nijakie ....
Piszemy na temat tego TV co nam przeszkadza/przeszkadzało w nim ,to że w testach jest super hiper nie znaczy że jest dobry dla wszystkich .
Dla mnie widoczne pasy - banding na takim poziomie ,jak miałem na 55 " są nie do zaakceptowania , oglądam mecz i ciągle widzę pasy - no proszę płacę to mam prawo wymagać przyzwoitej jakości (stara plazma Panasa i lcd JVC nie mają takich problemów ).Kupiłem teraz 60J6240 tylko FHD i bandingu niema ,więc tańszy produkt może być bez tej wady ... .Dodatkowo Philips ma system PNM który wcale nie działa(więc po co ?) ,system android na plus (mam boxa i korzystam z KODI także tutaj poszli w dobrą stronę ) , ambi też na plus (efekt fajny ewentualnie można kupić zestaw lightberry i efekt będzie równie fajny - ale drożej wyjdzie ), słaba czerń - mimo ambi widać wady matrycy IPS .
Zmierzając do sedna Philips ma i zalety i wady ale jak komuś zależy najbardziej na dobrym obrazie to niestety ten Philips nie jest dla osób wymagających (przesiadka z plazmy , płynność w sporcie ,wyrazista czerń ) .To moje zdanie tydzień go testowałem i wątpię że trafiłem akurat tak wadliwy egzemplarz bo jak byłem kupić Sama to jeszcze raz testowałem przy okazji Philipsa i drugi miał te same wady .Zadowolonym użytkownikom życzę dalszej satysfakcji oby z czasem kolejne aktualizacje tylko was utwierdzały we właściwym wyborze :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam dwa telewizory Philipsa i obydwa nie mają bandingu i sprawiają, że goście są mega zachwycenie jakością obrazu.
Czy każdemu musi się podobać - oczywiście że nie.
Jeden lubi ogórki drugi .....
 

Domely

New member
To pewnie z serii PFL 6007, bo tam faktycznie nie było bandingu. Do tego to czerń była nieporównywalnie lepsza. Fakt, że panel pochodził od LG a nie chińczyka.

Potwierdzam. Mam PFL 6008 i obraz żyleta a czerń jak w Sony z "wygaszaniem strefowym", nie to co to barachło 6561...
 
Ostatnia edycja:

tkg

New member
Żaden led z matrycą IPS nie jest w stanie osiągnąć takiego poziomu czerni. Kalibracje, sracje i inne czary mary nie pomogą, to jest ograniczenie technologiczne. Zdjęcia Philipsa za 3k, czerń jak na oledzie... a później zdziwienie, że się w internetach z tego forum ludzie śmieją...

Zapraszam do mnie, na żywo zobaczysz jak działa telewizor na IPS i do tego z naturalnym dźwiękiem.
Zacząłem go testować bo niby stary i warto kupić nowy, ale nawet te z matrycą VA nie dorównują mu jakością obrazu. Dlatego ciężko znaleźć godnego następcę bez tych wszystkich chmurek. Nie wiem co to znaczy banding ani Clouding.
 

memento_

New member
Zapraszam do mnie, na żywo zobaczysz jak działa telewizor na IPS i do tego z naturalnym dźwiękiem.
Zacząłem go testować bo niby stary i warto kupić nowy, ale nawet te z matrycą VA nie dorównują mu jakością obrazu. Dlatego ciężko znaleźć godnego następcę bez tych wszystkich chmurek. Nie wiem co to znaczy banding ani Clouding.

czyli wszystkie światowe testy gdzie się porównuje VA do IPS i tam wytyka się słabą czerń można kant dupy rozbić :mrgreen: ?

srry, dla mnie Twoje stwierdzenie jest za mocne :banned:
 

switek1987

New member
mam 6561 od sierpnia i moj ojciec jest zachwycony jak przyjezdza na kawe🙉 w domu ma samsunga C650. Mnie coraz bardziej irytuja jasne plamy przy czarnym tle w ciemniejszym warunkach.Tv potrafi chwycic laga chociaz z pradu nie musialem go jeszcze wyl.2dni temu wlaczyl sie sam w nocy o 2 kiedy wyl.i wl.l mi prad.Sam dzwiek bez obrazu😂
 
Do góry