Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Po pierwsze aby efekt HDR "odczuć" naprawdę to TV powinien posiadać matrycę która zapewnia odpowiednią jasność bodajże od 500 cd/m2 jest już fajnie ,nie pamiętam dokładnie ale Philipsa matryca daje 300cd/m2 .A dopóki nie ma aktualizacji ten TV nie wspiera HDR ( miała być dająca zgodność z HDR ). Nie widziałem żeby już ktoś się chwalił tą aktualizacją ?
 

smartas

New member
Po pierwsze aby efekt HDR "odczuć" naprawdę to TV powinien posiadać matrycę która zapewnia odpowiednią jasność bodajże od 500 cd/m2 jest już fajnie ,nie pamiętam dokładnie ale Philipsa matryca daje 300cd/m2 .A dopóki nie ma aktualizacji ten TV nie wspiera HDR ( miała być dająca zgodność z HDR ). Nie widziałem żeby już ktoś się chwalił tą aktualizacją ?
Producent deklaruje jasnosc na poziomie 400 dla tego modelu, wiec powinno byc cos widac. (nizsze serie maja 300)
Rozumiem ze hdr nie jest kwestia sprzetowa tylko programowa?

H815
 
Na forum konkurencyjnym jest również test i tam pisze jaką jasność osiągnął panel oraz o tym że dopiero aktualizacja pozwoli wyświetlić materiały HDR .Kupiłem ten TV dlatego ze na obu forach w testach jest zachwalany ale niestety rzeczywistość okazała się mniej kolorowa niż na papierze i po tygodniu wrócił do sklepu . Mam nadzieję że kolejne aktualizacje nie skopią wam działania i przyniosą tylko poprawę :)
 

xgrey

New member
Po pierwsze aby efekt HDR "odczuć" naprawdę to TV powinien posiadać matrycę która zapewnia odpowiednią jasność bodajże od 500 cd/m2 jest już fajnie ,nie pamiętam dokładnie ale Philipsa matryca daje 300cd/m2 .A dopóki nie ma aktualizacji ten TV nie wspiera HDR ( miała być dająca zgodność z HDR ). Nie widziałem żeby już ktoś się chwalił tą aktualizacją ?



HDR działa w tym modelu od dawna.
 

bluray

Banned
HDR działa, bez problemu tylko trzeba mieć treść HDR.
Matryca jest 400 NIT i to starczy w zupełności.

W EURO już brak 6561.
 
Ostatnia edycja:
HDR działa, bez problemu tylko trzeba mieć treść HDR.
Matryca jest 400 NIT i to starczy w zupełności.

W EURO już brak 6561.

To że na papierze ma 400 to nie znaczy ze tyle ma - we wszystkich testach matryca osiągała max 300 .
Zamieść jakiś filmik bo chyba tylko tobie działa , oficjalnie dopiero po aktualizacji oprogramowania ten model miał wspierać HDR i jakoś nikt na forum się jeszcze tym nie pochwalił .
A EURO na pewno nie jest wyznacznikiem jakości jeśli chodzi o markety z RTV i AGD , nikt nic nie wie i nigdy nic nie ma :)
 

Domely

New member
Ale chamy w tym MM !!! Z dnia na dzień podnieśli cene tego badziewia na 4099 PLN!!!!! Chyba ich Bóg opuścił :))))
Ale MM i Saturn to porażka - kręcą i kombinują jak tylko się da.
 

xgrey

New member
To że na papierze ma 400 to nie znaczy ze tyle ma - we wszystkich testach matryca osiągała max 300 .

Zamieść jakiś filmik bo chyba tylko tobie działa , oficjalnie dopiero po aktualizacji oprogramowania ten model miał wspierać HDR i jakoś nikt na forum się jeszcze tym nie pochwalił .

A EURO na pewno nie jest wyznacznikiem jakości jeśli chodzi o markety z RTV i AGD , nikt nic nie wie i nigdy nic nie ma :)



U mnie tez działa HDR, odpalam np. Last od Us na PS4 Pro i pojawia się komunikat, że włączono HDR.
 
Ostatnia edycja:

hary2000

New member
Instrukcja obsługi 49PUS7181 download.p4c.philips.com/files/4/49pus7181_12/49pus7181_12_dfu_pol.pdf
Strona 93 system operacyjny 6.0?
O co kaman na stronie info , że aktualizacja z 11.11 a w TV ostatnia z Tue Oct 18 13:39:52 IST 2016 QM16XE_U-user5.1 LMY47D eng release-keys przy aktualizacji z usb mówi że w TV jest nowsze?:niewiem:
 

bluray

Banned
HDR działa wszystkim.
Dotyczy serii TV Philips 64xx,65xx,71xx.
Trzeba mieć treść HDR. Polega to na oflagowaniu hdr treści. Działa tak samo ten system także na TV SONY i LG.
Problem polega na tym, że większość plików w necie mających w nazwie hdr nie są HDR i nie wprowadzają matryc w tryb HDR.

Jeżeli kiedyś pozyskasz wreszcie plik HDR (jest ich niewiele) to TV Philips:
[1] pod info wyświetli cechę hdr materiału,
[2] uruchomi się rozbudowane HDR.

Czy to Ci pomogło ?

Sprawa jasności HDR:
To nie jest tak do końca, że im więcej NIT tym lepiej. Owszem przy 1000 NIT dostaniesz po gałach taki strumień światła, że zaczniesz szukać okularów przeciw słonecznych. Nikt tego nie wytrzyma.
W warunkach domowych nawet 400 NIT daje potężny efekt.
Pamiętajmy, że projektory mają max 120 NIT a są sprzedawane jako HDR.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Po pierwsze projektor funkcjonuje w zaciemnionym pomieszczeniu więc odbiór jest inny. Po drugie, jasne są tylko części obrazu a nie cały i 400 nitów to jest słaba wartość. Zawsze im więcej tym lepiej w tym przypadku.
 
Przede wszystkim TV który ma większą jasność nie będzie "świecił po gałach" tylko będzie w stanie oddać intensywność najjaśniejszych detali a panel który ma niską jasność tego nie pokaże w takim stopniu w jakim było zamierzone ( albo ogólnie będzie mało różnica między materiałem w HDR a zwykłym ) . Projektory to zupełnie inna technologia niż LCD .


"...jakość HDR zależy mocno od telewizora i maksymalnej jasności, jaką panel jest w stanie wyświetlić w tym trybie. Chodzi w końcu o ukazanie detali tych najjaśniejszych elementów. Ale na tym nie koniec, bo nawet najfajniejszy efekt HDR może zostać przyćmiony przez fatalne odwzorowanie czerni. Tutaj właściwie bezproblemowe, sięgające ideału są panele OLED...."

"W prawdzie współczesne telewizory potrafią pokazać jaśniejszy obraz, jednak w studiach filmowych i graficznych nie stosowano do tej pory takich ustawień, toteż rozjaśnienie wyświetlacza nadmiernie rozjaśniało obraz jako całość. Technologia HDR zmienia to podejście i ustala maksymalną jasność znacznie, znacznie wyżej – nawet do 10 000cd/m2. To ponad 100-krotny wzrost. Dzięki wprowadzeniu takich zmian na poziomie norm, treść, która trafi na nasz ekran nie będzie nadmiernie jaskrawa i męcząca dla zmysłu wzroku. Jedynie detale, zakodowane jako najjaśniejsze zyskają na intensywności. Dzięki temu obraz będzie bliższy temu rzeczywistemu"
 

antraxx

New member
Cieszcie się światełkami :) Wczoraj zakupiłem 60J6240 i teraz dopiero mogę się cieszyć dobrym obrazem .Przez tydzień jak miałem tego Philipsa to się załamałem jak kiepski obraz może wyświetlać TV z szybką matrycą i 4K .
Sam mimo że bez bajerów i budżetowy model ma lepiej podświetloną matrycę z małym clodingiem ale bez bandingu .Przy zakupie oglądałem jeszcze raz tego Philipsa i nawet na modelu z ekspozycji było widać pasy podczas szybkich scen i czerń do bani .

Ciesze sie, ze jestes zadowolony. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze sluzyc.

Czy cena wyzsza o 25% to jeszcze ta sama czy juz inna półka cenowa [roznica miedzy tym samsungiem a philipsem]?
 
Philips obecnie jest w wyższej klasie cenowej :) Ale pojęcie tych klas jeśli chodzi o jakość obrazu to dla mnie żart :) Albo TV ma dla kupującego dobry obraz albo nie - proste .Samsung obecnie kosztuje (do dziś )w promocji MM około 2974 i tyle zapłaciłem czyli sporo taniej od 55 PUS 6561 ( obecnie około 3700 bodajże ) .
A który lepszy każdy oceni pod własnym kątem ,dla mnie Sam : dobra płynność ruchu ,dobra czerń ,lepiej podświetlona matryca , brak bandingu , no i smart nie łapie zawiech ( ale to Tizen a nie wszystko mający android :) )
 
Ostatnia edycja:
Do góry