Philips 55PUS 8809 specyfikcja i wszystko o....

Yux

New member
Z tego co ustaliłem jest on tylko w ofercie RTVeuroAGD w cenie 8499. Wygląda na to, że tam kupił ale niech sam odpowie najlepiej.
 

Beskit

New member
Nie rozumiem dlaczego tak bardzo chciałeś uniknąć zakupu samsunga 7500 skoro jak sam mówisz szukasz telewizora uniwersalnego. Jestem jego posiadaczem od niecałych 2 tygodni i jestem zachwycony.
 

Yux

New member
Cóż, może to co napiszę już nie jest aktualne, może się mylę, nie mam racji. Trudno jednak opanować moją niechęć do Samsunga. Miałem kilka razy styczność z ich produktami (głównie telefony) i zawsze to była badziewnie wykonana tandeta. Mnóstwo zbędnych i różnie działających funkcji opakowane w trzeszczący plastik ze ścierająca się farbą. Telewizor serii 7500 jest chyba akurat zaprzeczeniem tego o czym pisze ale nie moge się do końca przekonać. Niestety nie mamy tu jeszcze testu tego modelu. Pod względem uniwersalności na pewno jest bardzo dobry, jednak jakość obrazu dobra a nie bardzo dobra. Philips mnie skusił Ambilightem, świetnym obrazem i czernią, Androidem, wykonaniem, systemem dual (mozna jednoczesnie ogladac w okularach dwa rózne obrazy). Wydaje się, że spełnia moje oczekiwania ale boję się czy jest to dopracowana konstrukcja. Samsungowi w zasadzie niewiele brakuje i jest już dobrze sprawdzony na rynku. Jedynie firma nie wzbudza mojego zaufania co do jakości. Wzbraniam się przed Samsungiem, bo mam złe doświadczenia i źle mi się kojarzy. Za mojej młodości Samsung to było coś pokroju n/n jakieś Jangtsung, Ksigjang czy inne sajgonki robione po ciemku w garażu z nazwami nic nie mówiącymi. Teraz się firma wybiła ale dużo trzeba czasu żeby zatrzeć zły obraz swoich początków.
 
Ostatnia edycja:

Yux

New member
Philips 55pus8809

Wczoraj kupiłem Philipsa 55PUS8809/12. Wieczorkiem napisze więcej a teraz trzy fotki z radochy montowania na ścianie :D
 
Ostatnia edycja:

Yux

New member
Kilka słów o moim zakupie:

Telewizor wykonany jest na prawdę pięknie. Rama ze szczotkowanej stali. Ekran jest idealną taflą czerni w lekkim połysku. Tył czarny z potrójnym Ambilightem. Nogi tez ze szczotkowanej stali. U mnie akurat wisi więc nogi niepotrzebne. Pilot genialny i extra wykonany. Czarny z metalową obwódką po bokach i takimi przyciskami na środku, na odwrocie klawiatura QWERTY. Można nim coś napisać chociaż najczęsciej robie to kursorem sterowanym pilotem. Klawiatura na ekranie jest bardzo duża i swobodnie się pilotem pisze za pomocą kursora.
Ekran wyświetla genialny obraz. W sklepie postawili mi go obok SONY X8 (nad którym się zastanawiałem) i podłaczyli kablem żeby odpalić SONY-owskie dema w 4K. Sprzedawcom szczęki opadły jak zobaczyli różnicę. Tam gdzie Philips ma czerń u Soniaka jest grafit. Niestety kiedy w Philipsie w tej czerni widać masę szczegółów to na Soniaku to wszystko ginie w plamach i mroku. Porównywać nie ma co. Philips zabił X8 mimo, że dostał sygnał tylko kablem HDMI 1,4.
Co do systemu to jak na razie nie miałem problemów ale tez zbyt wiele nie zobaczyłem. YouTube odpala filmy również 4K, Chrome działa jak trzeba i przegąda się strony. Ipla i te inne od filmów też działają ale tam za oglądanie sie płaci sms-ami. Android działa szybko i sprawnie. Wczoraj mi sie zaktualizował i zauważyłem kilka dodatków więcej. Jeśli pojawią sie niepokojące rzeczy to napiszę.
Przyjemność z oglądania wzrosła u nas o 100% w porównaniu ze starym Soniakiem 40". Ambiligh robi świetna robotę.
Kupiłem w RTVeuroAGD z 5-letnią gwarancja na wszystko. Skusił mnie zerowy system ratalny. To sie jednak da uzyskać, więc nie mam żadnych kosztów związanych z rozłożeniem na raty. Jak dla mnie bomba!

Szczerze moge polecic ten TV. Obraz zapiera dech a w połaczeniu z Ambilightem to juz kosmos. Jeśli jakies pytania to śmiało piszcie.

Pozdrówka :D
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pozostaje więc tylko pogratulować udanego zakupu i życzyć , aby "telewizorek" grał bezawaryjnie
jak najdłużej i sprawiał przyjemność w oglądaniu wszelkiego rodzaju programów i filmów .:neutral:

Na pytania przyjdzie czas później , jak już trochę bliżej zapoznasz się z wszystkimi funkcjami
tego modelu .
Teraz tylko zapytam , czy korzystasz z dekodera zewnętrznego połączonego z telewizorem kablem
HDMI , czy Twój operator telewizyjny to kablowy czy satelitarny ? A może korzystasz z modułu CAM
z kartą SMART , albo z dwóch modułów CAM wraz kartami SMART ?
Nie ukrywam , że współpraca telewizora z modułem CAM z kartą SMART mnie bardzo interesuje.
Posiadacze tego modelu i serii 8xx9 piszą , że występują w poprawnej współpracy problemy .
Ja to widzę , przeglądając treść poprawek w kolejnych wydanych softach , w ich usprawnieniach oprogramowania .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

aprilia

New member
a powiedz czy skype pracuje ci prawidłowo bo umnie nie chodzi poprawnie wyrzuca mnie z niego i jaki nr masz oprogramowania
 
Ostatnia edycja:

Yux

New member
Jeszcze Skype nie konfigurowalem bo prawie tego nie uzywam. Jestem na wyjezdzie, jak wroce to sprawdze. Martwi mnie natomiast 3D, albo mialem zle filmiki z youtuba albo to nie bangla na tym TV.
 

accu

New member
Bez reklam
Jeszcze Skype nie konfigurowalem bo prawie tego nie uzywam. Jestem na wyjezdzie, jak wroce to sprawdze. Martwi mnie natomiast 3D, albo mialem zle filmiki z youtuba albo to nie bangla na tym TV.

Witam uprzejmie,

Proszę sobie sprawdzić , czy diody od Ambilight świecą w jednym kolorze , gdy ustawiony jest
tryb statyczny , szczególnie gdy ustawiony jest kolor czerwony . Użytkownik niemiecki
zwrócił na to uwagę , nawet na blogu zamieścił zdjęcia jak to "nieciekawie" wygląda .
[Philips 2014] Alles ber die 8109/8159/8209er (FHD), 8809er (UHD) und 8909er (UHD Curved) TV-Serien, Philips - HIFI-FORUM (Seite 15)
Bywają różne "kwiatki" z nowymi telewizorami firmy TP Vision z logo Philips , a kosztują
przecież nie mało .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Yux

New member
Sprawdziłem i u mnie jest jeden kolor. Inna sprawa, że w zasadzie trudno mówic o czerwonym, to raczej magenta. Czysto czerwonego nie ma do wyboru, hmm troche dziwne....

Czy możecie mi podesłac link na jakis materiał 3D który na waszych TV działa prawidłowo? Ja oglądałem jakies z YouTuba i wszędzie była kompletna tragedia a nie 3D. Może mam skopany telewizor?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup bluraya 3D - będziesz miał 3D i wtedy sprawdzisz.
Szczęście że 3D wkrótce zniknie bo to zakała obrazu.
 

Yux

New member
Może i tak ale chciałem chociaz sprawdzić czy działa 3D.

Gorszy problem mam z dzwiękiem. Wymienili mi juz dekoder z Vectry, dziś zamontowałem dobry kabel HDMI JenTech i nadal mi ucina dzwięk jak spada poniżej pewnego poziomu. Cos jak ucinanie wyrazów w komórce kiedy jest słaby zasięg. Wkurzające to jest mocno. Dzwoniłem do Philipsa, zrobiłem update systemu przez USB a nie WiFi, ale nic nie pomogło. Macie jakieś pomysły co robić? Kiki, kiedy pojawi sie twój test?

PS: Wyłączyłem surround i jakis clear speak. Poprawiło się.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie go robię ale 3 D będzie jedynie ogólnikowo, bo 3D wkrótce może wypaść za burtę .
 

Yux

New member
3D zadziałało, nawet nie jest to takie głupie. Na krótko można się pobawić. Przyjemnie też konwertuje, w grach szczególnie. Poleciało tez z YouTuba jak zmieniłem kabel HDMI na v2.0.

Inny problem dziś miałem z filmem puszczonym z pendrive. Niestety zacinał się i kilka razy dokumentnie zresetował telewizor. Czy to moze byc wina tego, ze pendrive nie daje rady z tak szybkim przesyłem? Pusciłem Godzille w 3D jakieś 15GB.

Niestety nie umiem puścic tego filmu w 3D z komputera, kablem HDMI. Czy do tego jest potrzebny jakis specjalny programik w komputerze? VCL puszcza film ale widze na TV dwa obrazy obok siebie i nie działa zadne 3D.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Użytkownicy niemieccy i nie tylko potwierdzają nieprawidłowo działający Ambilight w telewizorach
serii 55PUS8809 czy xxPFS8xx9 wyprodukowanych (składanych) w Polsce .

[Philips 2014] Alles ber die 8109/8159/8209er (FHD), 8809er (UHD) und 8909er (UHD Curved) TV-Serien, Philips - HIFI-FORUM (Seite 18)

I gdzie tu "kosmiczny" telewizor .:neutral:

Ja zadaję proste pytanie , jak niektóre partie wyprodukowanych telewizorów w danym tygodniu ,
które obarczone są błędami powstałymi przy składaniu telewizorów , mogą opuścić montażownię
i zostać rozesłane do sklepów?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Yux

New member
Ja zadaję proste pytanie , jak niektóre partie wyprodukowanych telewizorów w danym tygodniu ,
które obarczone są błędami powstałymi przy składaniu telewizorów , mogą opuścić montażownię
i zostać rozesłane do sklepów?

Wybacz ale zadajesz dziecinne i naiwne pytanie. Bill Gates zarobił miliardy na sprzedawaniu z góry wadliwego produktu i nikogo to nie dziwi. Komu sie Windows nigdy nie wywalił? Komu sie nigdy samochód nie zepsuł czy zgłupiał? Sianie paniki z powodu złego koloru lampki to "lekka" przesada. Ja akurat ambilight mam dobry ale jest nadal problem z dzwiekiem. Mają i w poniedziałek zabrać TV i albo wymienią albo naprawią. Takie życie. Jeśli szukasz ideałów to nigdy nic nie kupisz, bo ideały nie istnieją. :p
 

accu

New member
Bez reklam
Wybacz ale zadajesz dziecinne i naiwne pytanie. Bill Gates zarobił miliardy na sprzedawaniu z góry wadliwego produktu i nikogo to nie dziwi. Komu sie Windows nigdy nie wywalił? Komu sie nigdy samochód nie zepsuł czy zgłupiał? Sianie paniki z powodu złego koloru lampki to "lekka" przesada. Ja akurat ambilight mam dobry ale jest nadal problem z dzwiekiem. Mają i w poniedziałek zabrać TV i albo wymienią albo naprawią. Takie życie. Jeśli szukasz ideałów to nigdy nic nie kupisz, bo ideały nie istnieją. :p

Witam uprzejmie,
Zupełnie się z Twoim poglądem nie zgadzam . Mam zupełnie inne zdanie .
Produkt ma być sprawny , jeżeli został prawidłowo skontrolowany przez odpowiedni , do tego
powołany dział w fabryce .
Dlaczego jedna partia towaru może być wyprodukowana poprawnie , a inna nie ?
Nie szukam ideałów , ale "bubla" nie kupię , a błędy które ma telewizor należy ujawniać .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Yux

New member
Każdy produkt powinien być sprawny, każde dziecko najedzone, każdy pies powinien miec miske z wodą, każdy, każde, każdemu......Świat niestety ma to w d...... i robi swoje jak chce.

Nie żeby mnie to cieszyło, tez chciałbym to zmienić. Od tysięcy lat ludzkość niby próbuje ...........a wychodzi jak zawsze. Trzeba żyć w realnym Świecie. :/

Jestem zawiedziny, że niecałe dwa tygodnie po zakupie musze oddac TV do naprawy. Być tak pewnie nie powinno ale niestety jest. Jedyne co moge napisać to, że obraz jaki daje ten TV nadal rekompensuje mi drobne niedociągnięcia w innych sprawach. NIewatpliwie cierpi na niedoskonałości wieku dziecięcego. To nowy produkt, nie sprawdzony w boju. Pracują nad nim ciągle i poprawiają soft. To żadna nowina, tak robią wszyscy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonej konstrukcji niech go nie kupuje. To jest dla tych co lubia eksperymenty i nie boją się zaryzykować z nowymi pomysłami. Mam nadzieję, że uda sie firmie dopracować oprogramowanie w szybkim czasie. Nigdy nie kupiłbym Volkswagena a miałem kiedyś np. Citroen-a XM. Czym sie różni właściciel VW od Cytryny? Właściciele VW powinni wybrać Samsunga 7500 :D

PS: Jestem własnie po tescie Ambilight i jednak mam zwalony. Chociaż pamiętam, że jak kupiłem to dawał całe czerwone podświetlenie bo pomyślałem wtedy, ze jest w domu jak w piekle. Dzisiaj niestety wyszło inaczej....
 
Ostatnia edycja:
Do góry