Philips 55PUS 8809 specyfikcja i wszystko o....

tomdvd72

New member
Oczywiście że sprawdzę.
Chociaż z oczywistych przyczyn Netflix raczej długo do Polski nie zawita.

Dziękuję za odpowiedź,
Masz racje co do Netflixa ale wiesz są już testy demo 4K na satelicie i warto byłoby móc je odebrać.
Bardzo ciekawa propozycja to 55 PFS 8109, "tylko" full hd ale piękny design, perfect pixel, poczwórny ambilight itd.
Najważniejsze Kiki please, pisz w testach proszę jaki rodzaj matrycy, błagam. Ten również jest active 3D więc mam nadzieję ze nie IPS.
Z góry dzięki w imieniu wszystkich i własnym.

P.S W cenie sugerowanej na stronie phila, czyli nieco powyzej 6 tys za 55" to bezpośrednim rywalem bedzie fenomenalny Samsung 55H7000 ale ten Phil ma jeszcze lepsze wyposażenie, 55PFS8109
 

AxGrey

New member
Będzie android, będzie i Flash. Żaden problem zainstalować odpowiednie apk. (...)

Czysto teoretycznie można było by wrzucić starą wersję flasha i Dolphina jako przeglądarkę, który ma możliwość włączenia zainstalowanej w ten sposób wtyczki, ale...
Telewizory z systemem android przynajmniej zgodnie z informacjami, które na razie udało mi się uzyskać nie przyjmują plików instalacyjnych apk - kwestia zabezpieczeń tak żeby nie można było np. instalować nielegalnych programów do nagrywania kanałów i streamów, które nie mają na to wykupionej licencji.
Prędzej czy później ktoś pewnie zrootuje system, ale do tego czasu dostępne jest tylko to co przejdzie akceptację sklepu Google Play (samo TPVision nie ma wpływu na to jakie aplikacje będą dostępne i nie będzie tego ograniczało w żaden sposób - wszystko zależy od sklepu Google).

(...) Mianowicie, ten Philips nie posiada kodowania HEVC i nie bedzie upgrade. (...)
Na razie nie ma, będzie (także w tych modelach) jeżeli kodowanie stanie się bardziej powszechne - taka jest aktualna informacja jaką można uzyskać od supportu. Z tego co się dowiedziałem licencja na ten kodek jest droga w przypadku użytku komercyjnego i niewiele producentów sprzętu już w to wchodzi - nie jest pewne czy się przyjmie na większą skalę (kanały 3D w europie już prawie przestały istnieć bo utrzymanie sygnału o wystarczająco wysokiej jakości było zbyt drogie) :sad:
 

accu

New member
Bez reklam
Jakie sa różnice miedzy 8809 a 9809 ?

Witam uprzejmie,

Przede wszystkim cena i rodzaj podświetlenia matrycy , w serii PUS8809/12 podświetlenie matrycy krawędziowe(edge) oraz Ambilight 3 XL , a w serii
PUS9809/12 Ambilight jest zupełnie nowy 4- stronny .(przy krawędziach telewizora), a podświetlenie
matrycy bezpośrednie . Oprócz tego do akcesoriów tego telewizora dołączony jest bezprzewodowy
50 W subwoofer , którego telewizor 55PUS8809/12 nie posiada .

Nie ma wielkości przekątnej ekranu 65" w serii PUS8809/12.(ja na razie o takowej nie słyszałem)

Co prawda nie wiadomo do końca , czy seria PUS9809/12 oprócz
wielkości przekątnej ekranu 65" , która jest oficjalnie potwierdzona , będzie jeszcze w wielkości przekątnych ekranu 55" i 84" .(nie są potwierdzone przez producenta)O tym pisał portal FullHD.gr jakiś czas temu bodajże 10 lub 11 lipca 2014 r.
To tak pobieżnie . Są dostępne specyfikacje tych serii.
Sugerowana cena to 2700 € za 55PUS8809/12 .

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

halley

New member
Hej,

piszecie tu sporo o tym tv i niestety stalem sie jego wlascicielem - od ciut ponad tygodnia. Wiec moze napisze kilka slow o tym moim "niestety". Zaznacze tez, ze mam wgrany najnowszy soft i nie robilem tego sam, wiec spitolic nic nie moglem.

Zainstalowalem, podlaczylem, pobawilem sie. Po 2-3h chce go wlaczyc, ekran mignal, czarny, dioda na TV miga kiedy wciskam przyciski na pilocie. Jedyna rada - wyciagniecie wtyczki z gniazdka. Po tej operacji tv daje sie wlaczyc. By oddac sprawiedliwosc, potem juz sie z taka akcja nie spotkalem, ale nie nastroilo mnie to pozytywnie. I slusznie, bo dalej bylo juz gorzej.

Skype - skonfigurowalem, zalogowalem. Na echo123 nie moge zadzwonic. Dlaczego? Nie wiadomo. Kamerka wyskoczyla od dolu, wiec ok (choc obraz z kamerki nie rzucal na kolana). Po kilku dniach wracam do skype'a (a konkretnie wczoraj), klikam na logowanie juz skonfigurowanego usera i... zonk. Kazda taka operacja konczy sie restartem TV z pieknym logiem philipsa. Skype'a uzywac nie moge.

Dobra, moze troche androida. Dodam sobie widget na "home screenie". Dodalem widget, pobawilem sie przegladarka, jest fajnie. Niestety, przy okazji innej operacji ponownie musialem wyciagnac wtyczke z gniazdka. Skonfigurowanych widgetow juz brak. Czyli widgety nie sa zbyt praktyczne :/ i trwale :/

Podlaczylem wzmacniacz po wyjsciu optycznym. Nawet dzialal. Zdzwilem sie jedynie, ze kiedy odtwarzam film z usb, nie mialem na wzmacniaczu dolby digitlal (tv wyswietlal to jako dolby digital plus). Pomyslalem, wzmacniacz odrobine stary, wiec pewnie plusa nie obsluguje (nie znam sie, przyznaje, troche laik jestem). Niestety, po ktorejs operacji ze zdzwieniem zauwazylem, ze wzmacniacz juz pokazuje dolby digital. Na tym samym usb, na tym samym filmie. Z gory uprzedzam watpliwosci, ze dzwiek wielokanalowy skonfigurowalem juz na poczatku, bo rzeczywiscie na poczatku w ogole nie mialem dolby digital. Ale odpalilem, potem sprawdzilem na filmie, i nie bylo. A po jakims czasie sie pokazalo.

No i fajnie, mam juz ten wzmacniacz, nawet gra, juz troche podnioslem sie na duchu. Ogladalem cos na wejsciu hdmi (skonfigurowany rowniez tuner naziemny). Wylaczylem tv a we wzmacniaczu cos leci... i nie leci to, co ogladalem przed chwila. To tuner naziemny. O, zdziwilem sie, jakis fajny feature - wylaczam tv i wiem co leci na tunerze naziemnym. Chcialem pokazac ten fuckup mojej rodzince, jednakze... hm... nie bylo dzwieku na optyczym w ogole. Nie wiem co pomoglo - czy restart tv, czy przelaczanie stereo/wielokanalowy, czy jakas sekwencja innych operacji. W ktoryms momencie sie obudzil. Wina wzmacniacza to nie byla, bo wypialem kabelek z tv, wpialem do bluraya, od razu dziala. Wpialem z powrotem do tv - nie dzialal. I po toryms razie sie wybudzil. Nie wiem co to bylo. Przy okazji walki o lacznosc na optycznym, wylaczylem tv z gniazdka. Niestety, dosc czesta procedura. Zrobilem to nie jeden raz i w ktoryms momencie uslyszalem, ze na wzmacniaczu... slysze dzwiek. Tuz po wlaczeniu do gniazdka, bez wlaczania tv. Tak, to tv nadaje cos na optycznym, nie bedac wlaczonym, tuz po podlaczeiu do gniazdka. Nie jest to jedno zrodlo, tylko zrodla przelacza. Miazga.

TV kupilem po to, by miec wszystkie moje filmy w jednym miejscu - i te z kamery, i te z bluraya, i dzieciakowe - na jednym duzym storagu. Hostowany przez miniDlna. Raz serwer jest widoczny, raz nie. Faktem jest, ze napisow brak. Probowalem tez na jakis ps3 media player, tam tez napisy nie byly serwowane. Z usb sa.

Kolejna rzecz - ow system motion. Musialem go wylaczyc, kwestia przywyczajenia Malzonki. Musialem wylaczyc i basta. Problem w tym, ze wylaczenie dziala tylko na sesje. Po wylaczeniu tv, i jego wlaczeniu, system jest ponownie wlaczony. W opcjach oczywiscie jest wylaczony. Co pomoga? Wejsc w opcje, WLACZYC system, mimo ze jest wlaczony, i WYLACZYC raz jeszcze. I tak za kazdym razem jesli nie chcecie tego systemu. Bombowo.

Mysle sobie - ok, pobawmy sie troche androidem. Google maps? Przykro mi, nie ma. Dailymotion? Niestety. To moze chociaz zaktualizuje Chrome? Tez sie nie da. Bombowy ten android. Apke mbanku za to zainstalowalem i dziala.

Responsywnosc - po wlaczeniu, lepiej nie wciskac nic na pilocie przez pierwsze ... nie wiem, 5 sekund? moze 10? Po Prostu TV nie reaguje, a chyba kolejkuje message, choc pewien nie jestem. W kazdym razie, trudno mi sie ogarnac kiedy naciskam na poczatku. Trzeba poczekac az wstanie, i potem dopiero naciskac.

Ach, i jeszcze film na usb. Mialem jeden film na usb. Odtwarzalem, dzialal, Wypialem, na kompie nagralem drugi, a tamten skasowalem. Czyli znowuz byl jeden film na usb, tyle, ze inny, nowy. Wpialem... a tv dalej widzi ten stary film. Wypialem, bo pewien bylem ze zle nagralem. Niestety, na kompie - poprawnie, na usb jest nowy film. Wkladam usb - niestety, mam stary. Wlaczenie i wylaczenie - chyba pmoglo, choc nie wiem czy nie skonczylo sie na wypieciu z gniazdka. Ale chyba wystarczylo proste wylaczenie tv.

I problemy, ktore pojawiaja sie co jakis czas - pstrykam wejscie i dostaje 1/4 obrazu. Taki niewielki wycinek. Wychodze do innego wejscia, wchodze ponownie - jest juz ok. To sie zdarza, choc nie juz tak czasto.

To jedynie czesc problemow, tyle co pamietam. Skrotowo rzecz biorac, odtwarzacz bluray sonego z nizszej polki, 3 letni, dziala duzo lepiej, pewniej i realizuje zaimplementowane funkcje. Jesli czegos nie robi, to po prostu dlatego, ze np. nie ma tego kodeka i koniec. Ten tv natomiast, chcialby robic wszystko, ale robi to bardzo nieudolnie. To nie jest tak ze on nie dziala. On dziala, ale nie w taki sposob, ze podchodze i wiem ze wlacze i zadziala. Musze liczyc sie z tym, ze bede musial powalczyc bo osiagnac funkcjonalnosc. Np. nie uslysze dzwieku na wzmacniaczu, poki sie nie pobawie z tv. Wiec... specyfikacja specyfikacja, ale teraz soft odgrywa rowniez bardzo wielka role.

I albo moj TV jest walniety, albo ten typ tak ma. Ale to bardzo smutne, bo tv za tyle kasy po prostu mnie rozczarowuje, wnerwia itd. Moich rodzicow samsung po prostu dziala - z niczym nie walczylem. Skype'a skonfigurowalem rok temu i dziala do dzis, tak po prostu. A ten tv nie.

Dobra, wylalem zale, i moze podpowiecie mi, czy tylko philips tak robi, czy tez wszyscy zaliczaja takie niestabilnosci. A moze tylko philips z androidem?

Pytam, bo chce sie pozbyc tego tv i kupic cos innego. Nie wiem tylko, czy nie wpadne z deszczu pod rynne :/

jakby co, to pytajcie.

hej,
Damian
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki masz model ?
Jak obraz się prezentuje ?
Jaki masz soft ?

Aplikacje Androida nie wszystkie działają - ale jest obejście na to.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Po prostu nie chce się wierzyć:-| , aby telewizor Philips z "górnej półki" wyczyniał takie historie .

Jeżeli to Philips 55PUS8809/12 to drogi telewizor , chyba za 8.5 k .

A nie możesz wymienić na inny egzemplarz ?

Masz wgrane aktualne oprogramowanie , bo one się bardzo szybko zmieniają .

Obecne to : AND1E_0.9.24.2


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Beskit

New member
Trochę mnie powyższa historia zmroziła... Zastanwiałem się nad trzema modelami, tj.
- Philips 55PUS8809
- Philips 55PUS8109
- Samsung UE55HU7500

Jeśli telewizor za tyle pieniędzy (i zdaje mi się że oba philipsy z racji systemu moga mieć ten problem) ma wyczyniać takie cuda, to zostaje chyba tylko trzecia opcja.... KIKI - kiedy możemy spodziewać się recencji serii 8809?
 

accu

New member
Bez reklam
Trochę mnie powyższa historia zmroziła... Zastanwiałem się nad trzema modelami, tj.
- Philips 55PUS8809
- Philips 55PUS8109
- Samsung UE55HU7500

Jeśli telewizor za tyle pieniędzy (i zdaje mi się że oba philipsy z racji systemu moga mieć ten problem) ma wyczyniać takie cuda, to zostaje chyba tylko trzecia opcja.... KIKI - kiedy możemy spodziewać się recencji serii 8809?

Witam uprzejmie,
Miałeś na myśli zapewne telewizor Philips 55PFS8109/12:-| .

Moim skromnym zdaniem jeżeli masz zamiar kupić któryś z telewizorów Philips to należy "chwilę
odczekać" , aż te telewizory wyjdą "z wieku dziecięcego" i trochę stanieją .
Natomiast telewizor firmy Samsung to już model "okrzepły" w boju . Brak mu tylko Ambilight .





Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Beskit

New member
Witam uprzejmie,
Miałeś na myśli zapewne telewizor Philips 55PFS8109/12:-| .
(...)


:kom:
Tak, oczywiście - efekt copy/paste :)

Do wyboru mam jeszcze Panaska 55VT60, ale ten ma przelatane w sklepie ~4.000 godzin (sprawdzam w menu serwisowym). Jak dadzą upust to wydaje mi się to najmądrzejszą opcją?
 

accu

New member
Bez reklam
Tak, oczywiście - efekt copy/paste :)

Do wyboru mam jeszcze Panaska 55VT60, ale ten ma przelatane w sklepie ~4.000 godzin (sprawdzam w menu serwisowym). Jak dadzą upust to wydaje mi się to najmądrzejszą opcją?

Witam uprzejmie,

Tak opcja wydaje się być dobra . Plazma ta sprawdzona w "boju" .

Wybór przed jakim stoisz należy jednak wyłącznie i tylko do Ciebie .:-|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

halley

New member
Jaki masz model ?
Jak obraz się prezentuje ?
Jaki masz soft ?

Aplikacje Androida nie wszystkie działają - ale jest obejście na to.

Model - 55PUS8809.
Obraz - niestety, nie pomogę. Nie jestem znawcą video. Dla mnie jest ok - fajna czerń. Ale dla mnie dobrze gra wiekszosc głośników a od kumpla dostaję po głowie że grają strasznie. Tak więc moja ocena nie jest zbyt wyarygodna. A 4K nawet nie odpaliłem. Jakoś nie było okazji.

Wersja softu - 9.24.2. Ponoć szykowana jest wersja 9.24.3, ale jako że zmienia się tylko ostatni numerek, nie oczekuję dramatycznej poprawy, ale nie mówmy hop. Jak wgram .3 napiszę czy jest lepiej. Na sieci jednak (strona philipsa) jest również tylko 9.24.2, a i sam TV nie widzi nowszej wersji w szeroko pojętym internecie.

[przepraszam za brak podlinkowania, ale to drugi mój post i forum nie pozwala na bezpośrednie linki. Musicie przeklejać do przeglądarki, wolałem tak niż w ogóle bez linków]
drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedd2pSM1ZOS2RCYkk

Co do problemów - poprzednio nie napisałem zapewne wszystkiego co się działo, to były takie "wrażenia na gorąco". Dzisiaj siadłem do TV na pół godziny i nowe problemy. Na moim ekranie zagościli ludzie z niebieskimi twarzami:

drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzueddWFsT3pxOGxIRlE

Przełączenie wejścia na inne i powrót sytuację poprawiły. Było to wejście scart, więc nie było tam dwukierunkowej transmisji (chyba?) i dekoder nie jest temu winien. Z dekodera korzystam dobre dwa lata i nie widziałem nigdy problemu z kolorami. Zwaliłbym raczej na problem z TV.

Skype - już permanentnie nie działa, restart przy próbie zalogowania. Jeśli usunę wpisane konto, dodam je ponownie, to pewnie będzie działać. Ale nie próbowałem.

Widgety - nie jest tak jak pisałem, że gubi je po odłączeniu zasilania. Dzisiaj odłączyłem zasilanie i było ok. Ale to nie znaczy że nie gubi widgetów, tylko że teraz nie wiem kiedy to robi. Próbowałem dodawać nowy widget i nie pojawił się na nowym panelu jak dotychczas, lecz zawędrował pomiędzy ikonki. Raz nad nimi, raz pod nimi. Nie wyglądało to dobrze:

drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzueddWdDZWFNMGE4dnM
drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedM2J1NU4xZk92eXM
drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedS2NmdDZqLXpkNE0
drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedR1JNVkZmQllSdFE

Dodatkowo wrzuciłem widget mbanku, który normalnie jest konfigurowany po położeniu i takiej konfiguracji już przeprowadzić nie mogłem. Podaje się tam dane do logowania by widget pokazywał stan konta. Ale po kliknięciu nic się nie pojawia, więc funkcjonalność obcięta.

drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedSTJETFlfM2c5OVk

Jeśli już jesteśmy przy widgetach - to czasami nie można z tych widgetów przejść dalej. Poniżej krótki filmik i zdjęcia, cóż takiego dzieje się z widgetami skype'a i nagrań. Raz jest ich zwartość, raz nie. A kiedy nie ma, to i klikanie w nie nic nie daje. Są niekatywne, podobnie jak widget mbanku, tyle że widget mbanku zawsze jest nieaktywny, a widgety nagrań i skype'a tylko czasami.

drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedbE4tSFh1eGtHQUE
drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedSTJGUmFtQ1JqeGc
drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedNkZDbE9TempuM3M

Do tego zauważalne są problemy z intefejsem - np. można zauważyć dwie ikonki zaznaczone w tym samym momencie:

drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedeUZ4SmFFTzA3azQ

a tak powinno być:

drive.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedWGhveDdKako2d0k

Na tych zdjęciach dość często widać różny zestaw widgetów a ani razu ich nie usuwałem - TV robił to za mnie. O ile wcześniej sądziłem że robi to po wyłaczeniu zasilania, o tyle teraz już jestem pewien że to nie jest bezpośredni powód. Również bez wyłączania TV widgety znikały mi z paneli. Teraz nie mam żadnych moich widgetów, bo wszystkie są pousuwane i ani razu przeze mnie.

Nowej wersji Chrome'a zainstalować nie mogę, mimo że pokazuje mi że są dostępne aktualizacje:
docs.google.com/file/d/0B9tnqKfdzuedak5xQ0dIQ0RoeGs

ale może to można jakoś obejść, jak zostało to już wspomniane. Jeśli będę miał chwilę to może poszperam.

No i ogólnie, to tylko kilka kolejnych drobnostek, które skutecznie zniechęcają do korzystania z TV. Ogólnie TV obraz świeci, ale nie jest to sprzęt który zachęca do siedzenia przed nim. Coś chcę obejrzeć i mam ochotę powalczyć? To obejrzę, z pewnością, ale co się nawkurzam - to już moje. I na pewno nie podchodzę do TV z przyjemnością.
Nie zrzucałbym też winy na Androida, ponieważ nigdy nie spotkałem się z tak wielkimi problemami z androidem. Poza tym, połowy funkcji TV zapewne nawet nie użyłem - nie korzystałem z nagrywania, ani na USB ani na twardym dysku. Teraz napisałem to co objawiło mi się przy półgodzinnej sesji z TV.

Ale może jednak wersja .3 poprawi zachowanie się TV. Może będzie lepiej. Wymienić na inny egzemplarz nie mam raczej możliwości. Przynajmniej teraz. No zobaczymy, ponarzekam Philipsowi, może coś z fantem zrobią. I tak jak Accu napisał - chyba chwilowo warto poczekać aż Android w Philipsie trochę okrzepnie w boju. I moze troche demonizuje - ale wydaje mi sie ze sprzet niemalze flagowy nie powinien takich problemow robic.

pzdr,
Damian
 

accu

New member
Bez reklam
No cóż, można to określić jednym słowem: MASAKRA.

Witam uprzejmie ,

W następnym roku tj. 2015 będzie również system Android w niektórych telewizorach firmy Sony .
Na pewno będzie jednak dopracowany .(prawdopodobnie wersja : 4.4.4)
Przymierza się również do wprowadzenia systemu Android do niektórych swoich modeli telewizorów również w 2015 r.
firma Sharp.

A Philips zapewne poprawi w końcu swoje oprogramowanie w telewizorach z systemem Android i
użytkownicy tych telewizorów będą również zadowoleni . Nadzieja "gaśnie" ostatnia .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Grendel

New member
Philips ma niedopracowane oprogramowanie we wszystkich swoich telewizorach od ładnych kilku lat. I niestety historia pokazuje, że nie radzą sobie z problemem, co nie napawa optymizmem.
Poza tym jeśli soft jest aż tak niedopracowany to tv nie powinien trafić do sprzedaży. Faktem jest, że problemy z oprogramowaniem przy wejściu modelu na rynek mają też inni producenci, jednak Philips pod tym względem dość wyraźnie "bryluje".
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

@halley , Philips wydał nową wersję oprogramowania do Twojego telewizora : AND1E_0.9.24.4 ...


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Yux

New member
Poczytaj co pisał w swoich postach "halley" a będziesz wiedział o czym rozmawiamy i jakie miał problemy z tym telewizorem.
 
Do góry