Philips 55POS9002 - test, czyli najlepszy - EISA BEST BUY - telewizor Oled w Europie w klasie cena do jakości.

krisder

New member
Bez reklam
Pomyśleć że jeszcze trzy miesiące temu zastanawiałem się nad zakupem tego tv. Był tak zachwalany na tym forum......dzięki Bogu kupiłem ten "gorszy" od LG i jestem zadowolony a funkcje internetowe śmigają lepiej jak w laptopie!
 

nowynick

New member
Jak gdzieś wspomniałem - jeśli ktoś używa tego tv 1-3 godziny dziennie, tylko go włączy/wyłączy - pomyśli "czego się czepiają". Jeśli Philips to żelazka albo blendery, NIE oprogramowanie tego tv. Najgorsze patałachy to infolinia, pn-pt i papa, gotowe formułki, na wszystko lekiem odłączenie z prądu. Hitem jest ich debilny tekst na usprawiedliwianie wszystkiego, "że to NOWY model na rynku" - taaaa, po roku. Sam zgłaszałem z 10 irytujących drobiazgów + zagraniczne fora gdzie również sporo rzeczy napisano/zgłaszano. Od szumów w wyjściu słuchawkowym jack, po średniowieczny bluetooth. (według Philipsa służy on TYLKO do pada, klawy i myszki w XXI wieku, gdzie inne urządzenia go widzą, on ich nie znajduje...). To tak trudne zrobić funkcjonalny bluetooth...Na YT nadal brak wsparcia HDR, jakoś aplikacja sponsorowana Netflixa super sobie z tym radzi, a już darmowy YT nieee. Z widocznych rzeczy po tej aktualce to komunikat, że "hdmi 1 i 2 obsługują HDR i tam się przełączyć najlepiej.". Miałem PS4 pod HDMI 3 do tej pory, odpalam WoT z HDR, a tam te info, zmieniłem port, działa.

Czwarty miesiąc użytkowania i jeszcze mega jakość obrazu przykrywa mi te ułomności softu, ale już wqrwiały. Czy polecam? Jeśli chcesz mega jakości obrazu, nie jesteś Januszem, który sądzi, że inny tv 50" 4K z HDR za 2500 z marketu też "gra" ładnie - i NIE szukasz multimedialności, szaleństw w jego menu, NIE chcesz podłączać sporo sprzętu, konfiguracji itp. - BIERZ!!! W innym przypadku - czekać licząc, że Philips z blenderów zacznie czytać/słuchać UŻYTKOWNIKÓW tego tv albo szukać coś innego.

p. s. Komunikat od konieczności "czyszczenia" obrazu nadal zajmuje 90% obrazu, bo jakaś ikonka dyskretnie mrugająca w roku to za wiele. Co do Oleda LG wersji B7, to jest 20 razy więcej syfu z nim w necie, miałem też go obok mojego tv, jakoś obraz 9002 mi bardziej odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

august69

New member
W marcu pierwsze odsłony modeli na 2018 , więc i LG i Phil będą tańsze, te 2017 a testy pokażą czy warto znowu czekać na nowości czy brać roczniki 2017 ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne już 65Oled873 - Dla niebieskich specjalna oferta.
Cena 10.500 zł , kalibracja gratis, dostawa gratis, montaż gratis, uchwyt gratis, zestaw Hue gratis .
 

sentyzibi

Well-known member
Są dostępne już 65Oled873 - Dla niebieskich specjalna oferta.
Cena 10.500 zł , kalibracja gratis, dostawa gratis, montaż gratis, uchwyt gratis, zestaw Hue gratis .
Kiki, a może jakiś test... Czy może wszystko jest tak samo jak w 9002 tylko rozmiar większy?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

august69

New member
Ponieważ nie było jeszcze starcia bezpośredniego pomiędzy Oledami, więc proponuję test Oledów :
np. LG C7 kontra Philipsa 9002 a może jeszcze Panasonica z tej półki lub Sony ?

Jak czytam testy typu Oled kontra samsung kwant.... coś tam i podobne tego typu zestawienia to po trochu jakby auta diesla do benzyny porównywać.

Wiadomo że w porównywanych oledach jakość obrazu będzie porównywalna, ale już pozostała funkcjonalność może różnie wyglądać.
pomogło by to nie jednemu tak jak mi przy wyborze oleda.

Kiki planujesz takie porównania bezpośrednie?
 

august69

New member
Ponieważ nie było jeszcze starcia bezpośredniego pomiędzy Oledami, więc proponuję test Oledów :
np. LG C7 kontra Philipsa 9002 a może jeszcze Panasonica z tej półki lub Sony ?

Jak czytam testy typu Oled kontra samsung kwant.... coś tam i podobne tego typu zestawienia to po trochu jakby auta diesla do benzyny porównywać.

Wiadomo że w porównywanych oledach jakość obrazu będzie porównywalna, ale już pozostała funkcjonalność może różnie wyglądać.
pomogło by to nie jednemu tak jak mi przy wyborze oleda.

Kiki planujesz takie porównania bezpośrednie?

Tym bardziej że ceny PHP 65 SERIA 8 , czy LG 65C7 podobne.
 

august69

New member
OK Ale test trąci trochę ustawką , bo organizator powinien być bezstronny, a nie był ( bo był jedną z firm biorących udział w teście ) , po drugie przygotował materiał ( więc mógł manipulować albo sprzętem albo materiałem wyjściowy ). Dla mnie to trochę jak artykuły sponsorowane ( kto z branży ten wie ;) ).
Inne tego typu ślepe testy z innego forum już znacznie inaczej przedstawiały wyniki ( było o tym na tym forum ). Te testy to były to oceny i odczucia subiektywne widzianego obrazu , a co z inną funkcjonalnością w tv ?
Więc wolałbym bardziej miarodajne testy czy porównania w całym spektrum możliwości tv a nie tylko obrazu.
 

august69

New member
wolę rozważyć "za i przeciw" na chłodno ( testy, tabelki ,porównania itd )
Bo prezentacja to taka swoista gra na emocjach, podejmujemy często decyzję pod wpływem chwili, emocji oglądania i dotykania produktu itd.
Chyba wiesz Kiki i czym mowa ;)

ja też po części w sprzedaży pracuję więc wiem o czym mówisz mówiąc o prezentacji :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prezentacja pokazuje co w Twoim domu lepiej zagra.
Tylko tyle i aż tyle.
BO u siebie w domu , we własnych warunkach w otoczeniu rodziny czy znajomych w spokoju - wybierasz najlepiej.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Prezentacja w domu bardzo fajna możliwość , ale najlepiej , aby można było ją wykonać wieczorową porą ,
gdy jest już ciemno .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba że ktoś ogląda więcej w dzień....
Ale większość już ma żaluzje więc nie jest to problem.
 

august69

New member
interesuje mnie porównanie LG C7 z Philipsem 9002 56 cali w zakresie przeglądarka, aplikacje, itd czyli wszystko to co jest w tv poza samym obrazem i dźwiękiem.
 
Do góry