Philips 55POS9002 - test, czyli najlepszy - EISA BEST BUY - telewizor Oled w Europie w klasie cena do jakości.

Prospero

New member
Tylko, że bez softu ten sprzęt nie jest tyle wart. W domu się śmieją, że sam potrafi się zrestartować czy też film z YT odtworzyć z "żabką". Ostatnio też ma problem z płynnym odtwarzaniem czegokolwiek. Robią się takie artefakty, że mało co widać na ekranie jak tylko pojawi się jakiś ruch. Co ciekawe występuje ten problem tylko przy ręcznych ustawieniach. W zaprogramowanych ustawieniach nie ma takich płynności ale to jest jedyny ratunek aby przy ruchu jeszcze było widać jakiś obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ostatnia edycja:

nowynick

New member
Tylko, że bez softu ten sprzęt nie jest tyle wart. W domu się śmieją, że sam potrafi się zrestartować czy też film z YT odtworzyć z "żabką". Ostatnio też ma problem z płynnym odtwarzaniem czegokolwiek. Robią się takie artefakty, że mało co widać na ekranie jak tylko pojawi się jakiś ruch. Co ciekawe występuje ten problem tylko przy ręcznych ustawieniach. W zaprogramowanych ustawieniach nie ma takich płynności ale to jest jedyny ratunek aby przy ruchu jeszcze było widać jakiś obraz.

...a na serwis nie oddajesz, bo?


p. s. Też uważam, że soft to najsłabsza jego strona. Jak ktoś "używa" tego tv 1-2 godziny dziennie to nawet nie zauważy. Jakość obrazu zwalająca z nóg nie zawsze będzie lekarstwem na niedoróbki softu. Oby nowa wersja to poprawiła.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Przecież wystarczy oddać do Domu Dziecka , tam się ucieszą i będą wdzięczni .
Mój Oled gra świetnie !
I płynność ma jak należy i kolory, i artefaktów brak.
Zdrowie ponad wszystko !

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
Daje sobie doskonale radę w każdych warunkach !
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html

No naprawdę ,, dobre rady'' jak na sprzedawcę RTV.
Prospero.
Oddaj go sprzedawcy skoro nie działa tak jak jak powinien. Niech on się martwi.
Ty zapłaciłeś jak rozumiem za sprawny sprzęt. jak wady nie będzie potrafił usunąć, to będzie musiał Ci oddać kasę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow ileż elokwencji...
To chyba normalna procedura gwarancyjna, więc zero stresu. Model jest na gwarancji. !
 
D

Deleted member 121090

Guest
wow ileż elokwencji...
To chyba normalna procedura gwarancyjna, więc zero stresu. Model jest na gwarancji. !

Może normalna. Ja tam się nie znam. O ile faktycznie Philips ma wpisane w kartę gwarancyjną takie oddanie niedziałającego TV do domu dziecka, o którym pisałeś.
 

ondro1975

New member
Dzień dobry,
Dzisiaj zauktalizowalem TV do androida 7.0..pytanie do wszystkich czy podczas odtwarzania filmu ( mkv) macie możliwość zmiany formatu obrazu?...ja mam na calym ekranie i nie mam możliwości zmienić na panorame np...sprawdzalem na roznych filmach i jest to samo....domyslnie film włacza sie wlasnie na caly ekran mimo ze w oryginale jest panarama...
 

kakuzawa

New member
Dzień dobry,
Dzisiaj zauktalizowalem TV do androida 7.0..pytanie do wszystkich czy podczas odtwarzania filmu ( mkv) macie możliwość zmiany formatu obrazu?...ja mam na calym ekranie i nie mam możliwości zmienić na panorame np...sprawdzalem na roznych filmach i jest to samo....domyslnie film włacza sie wlasnie na caly ekran mimo ze w oryginale jest panarama...

Zmień źródło np na hdmi i tam zmień format obrazu w menu.
 

ondro1975

New member
Film jest puszczany z Nas-a przez odtwarzacz Tv...kiedy puszczam film przez VLC albo KODI problemu nie ma...przed aktualizacja bylo wszystko ok ..ciekawi mnie czy inni tez tak maja.
 

Prospero

New member
Mam to samo na niektórych plikach. Jedne mają poprawne proporcje a inne za Chiny Ludowe nie chcą zmienić proporcji i są powyciągane bardziej niż stare gacie :D
 

kakuzawa

New member
Faktycznie, ten domyślny odtwarzacz nie reaguje zupełnie na zmianę formatu obrazu, tak samo kuleje odtwarzanie filmów 10bit (nie ma problemu na kodi).

Na plus +
w końcu menu nie zabija odtwarzania przez chromecast/youtube (ale już zamyka odtwarzany film przez kodi, w Showmax pauzuje film, którego później nie da się już wznowić bez zamykania odtwarzacza)
Android TV chyba trochę sprawniejszy


Na minus -
Nadal coś przerywa audio przy odtwarzaniu na zewnętrznych głośnikach jeśli wybierze sie tryb inny niż stereo (ustawienia > format wyjścia cyfrowego).
Nadal nie działają dyski powyżej 2tb (nie jest to ograniczenie samego Androida, bo na TCL p60 działają bez gadania)

Swoją droga dziwna sprawa, bo dzisiaj nie wykrył mi aktualizacji przez OTA i musiałem sam pobrać (co znów ciekawe, nie było linka na polskiej stronie Philipsa)
 

Prospero

New member
Taka troszkę proteza ta aktualizacja. Póki co tv działa (używam z zew. dekoderem) więc tv sam w sobie się nudzi i jeszcze się sam nie zrestartował :) a robił to od czasu do czasu losowo. Sporadycznie odpalam te jego bajery bo już przywykłem, że albo nie działają albo źle działają. Porównując wolę użyć mojego Ultimo 4K. Tak jak pisałem wcześniej. Obraz bajka. Soft = sprzęt do zwrotu :p

Swoją drogą, tak długo dorabiali tego andka 7, że mając rok 2018 powinniśmy dostać przynajmniej wersję OREO :) a nie odgrzewany i chyba dalej niedorobiony kotlet :p
 

kismoMR

New member
Jestem właśnie w MM 55pos9002 bardzo fajny kolorki wykonanie ale....... Z 4m mały
Musi być 65"

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Kludi

New member
Nom, hura, jest nowy soft, ale czego mogłem się spodziewać...jak nie urok to sraczka. Postanowili zgapić od Kodi, i odtwarzacz wbudowany NIE ODTWARZA DTSa, ALE konwertuje jego dźwięk na Dolby Digital (tak jak Kodi to robi), no ale tak jak wspomnieli niektórzy, odtwarzacz dostał nową funkcję - "Rozszerzam obraz i nic nie możesz z tym zrobić. gnij". Naprawdę chciałbym polecić znajomym ten model, ale tego nie zrobie, bo tak jak soft rzuca w użytkownika gównem to jeszcze w życiu nie widziałem. Serio - mogli chociaż naprawić żeby podczas grania na konsoli dźwięk mi się nie wyłączał w ampli, albo żeby załapał łaskawie ten dźwięk, bo jak robiłem wcześniej co innego na tv to muszę z kontaktu go wyłączyć żeby przeszedł DTS (z konsoli).
Ten telewizor nie miał prawa w ogóle wyjść z linii produkcyjnej i taka jest prawda - jak już to bez softu.
Chociaż obraz nie zawodzi, przynajmniej tej funkcji nie spartolili.
Łączę się w bólu z wszystkimi użytkownikami tego telewizora.
 

barburian

New member
Bez reklam
No niestety zrobić dobry telewizor jest sztuką jak widać, Philips ma problem
z softem w każdym telewizorze na androidzie, a co aktualizacja to coś skopane. Sony i Panasonic ma te same matryce co Philips jednak soft bardziej
dopracowany ,jedyny plus Philipsa to ambilight jeśli ktoś lubi te światełka.
 
Do góry