Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Lukasz2525

New member
No to jest jasne, że to wina oprogramowania, wygląda jakby te trzy złapały jakąś zwiechę, świecą się od pierwszego włączenia u mnie w domu, podejrzewam że u kikiego na kalibracji też, natomiast mówisz że zresetowanie nic nie da? Odłączanie od prądu też nie dało, obecnie nie widzę dostępnych akrualizacji, można jeszcze raz wgrać to samo? Bo bardzo to przeszkadza i na noc trzeba będzie go z prądu wyłączać. Byłem przekonany że na pewno ktoś już miał ten problem.
 

Attachments

  • DSC_1407.jpg
    DSC_1407.jpg
    636,4 KB · Wyś: 60
  • DSC_1406.jpg
    DSC_1406.jpg
    958,6 KB · Wyś: 74

Grzegorz01

New member
Wg mnie padła jedna sekcja sterowanie ledami.
Nie wszystko da się uleczyć oprogramowaniem.
To wygląda na usterkę sterownika led i po prostu świeci non stop.
Telewizor do serwisu i tyle.
 

bumtarara

Member
Wg mnie padła jedna sekcja sterowanie ledami.
Nie wszystko da się uleczyć oprogramowaniem.
To wygląda na usterkę sterownika led i po prostu świeci non stop.
Telewizor do serwisu i tyle.

Też bardzo możliwe, ale oprogramowanie też steruje włączaniem ledów jak i wyłączaniem miałem kiedyś taki problem że nie włączały mi sie ledy kiedy tv był czasie czuwania (tak zwana lampka nocna) nowe oprogramowanie pomogło
 

Lukasz2525

New member
No dobra, dodam że gasną tylko w jednej sytuacji, odłączenia telewizora od prądu i włączenia jeszcze raz, jak włączy się prąd to od razu się zapalają na chwilę i gasną. Ale od włączenia telewizora świecą już zawsze, jak się wyłączy ambi, wyłączy telewizor, świecą cały czas. Ale sprawdziłem że autoryzowany serwis telewizorów mam obok pracy, więc najwyżej go zawiozę, poczekam na jakąś odpowiedź od kikiego i ewentualnie philipsa czy to kwestia oprogramowania czy usterki.
 

Soyrk

New member
Witajcie. Ponieważ pewnie jako jeden z nielicznych przebrnąłem przez cały wątek (240 stron)mam pytanie do użytkowników wersji 43 w której można trafić na różne panele. Kiki polecał ten model a że większy niestety nie mieści się i nie ma wielkiego wyboru czy ktoś miał może możliwość porównania go do Sony 43XF7596? Jest drożdży tylko czy warto dopłacać pareset złotych.
 

RAD88

New member
Im dłużej śledzę ten wątek, czytając jakie problemy sprawia model 7303, tym bardziej cieszę się, że oddałem dwa 55 calowe egzemplarze zakupione jeden po drugim. (Matryce IPS zamiast porządnych przeze mnie VA).
 

unadarek

Member
U mnie nie występują powyższe wady, ale drugi raz bym go nie kupił - sony lub inny i szukałbym coś z matryca min 100Hz (może i philips z seri 8 ale cena musiałby być niższa) - jedna wielka porażka to matryca 50 Hz oraz tak szczerze, to wolałbym ips- w tych VA to wystarczy trochę z boku stanąć i od razu kolory są inne (niby ma 178 stopni ale nie we wszystkich partiach to jest) - parę lat temu miałem philipsa z ips, szybką matrycą i wszytko było OK (piorun mi go spalił) pewnie do tej pory byłby ! Powiem więcej mam 40 FHD Samsunga H6400 na matryce MVA 100 Hz i elegancko śmiga. Jedyne co mi się podoba to android który jet niezły oraz Direct Led i to jest super sprawa. 4K - ja nie mam Netfixa - tylko TV a tam nie ma 4K (zresztą 4K prawdziwe, to tylko z płytki) - więc uważam że lepiej wstrzymać się z zakupem (a jak już trzeba to kupować jak najtańsze ) aż stanieją i dopracują TV OLED !
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
U mnie nie występują powyższe wady, ale drugi raz bym go nie kupił - sony lub inny i szukałbym coś z matryca min 100Hz (może i philips z seri 8 ale cena musiałby być niższa) - jedna wielka porażka to matryca 50 Hz oraz tak szczerze, to wolałbym ips- w tych VA to wystarczy trochę z boku stanąć i od razu kolory są inne (niby ma 178 stopni ale nie we wszystkich partiach to jest) - parę lat temu miałem philipsa z ips, szybką matrycą i wszytko było OK (piorun mi go spalił) pewnie do tej pory byłby ! Powiem więcej mam 40 FHD Samsunga H6400 na matryce MVA 100 Hz i elegancko śmiga. Jedyne co mi się podoba to android który jet niezły oraz Direct Led i to jest super sprawa. 4K - ja nie mam Netfixa - tylko TV a tam nie ma 4K (zresztą 4K prawdziwe, to tylko z płytki) - więc uważam że lepiej wstrzymać się z zakupem (a jak już trzeba to kupować jak najtańsze ) aż stanieją i dopracują TV OLED !

Tymi 100ma hercami bym sie nie podniecał, mam w trzecim pokoju plasmę panasonic'a nie pamiętam jaki model ale 10 lat temu kosztował 2900.....ma 10cio hercową matryce i kontem oka widać jak matryca migocze, a niedawno odłożyłem lg 3d 4 lata temu za 2.5tys z powodu uszkodzenia taśmy przy ekranie i tam była matryca 400 herców i porównując do philipsa 7303 różnic nie widzę, poza tym że w philipsie mam więcej ustawień obrazu no i obraz lepszy....choć czasami widać tak zwany vwrtical banding, ale kupić to bym już nie go kupił nawet ze względu że nie lubie kupować tego samego sprzętu
 

unadarek

Member
Musze jeszcze dopisać że większa frajdę daje mi oglądanie 3D na tym Samsungu H6400 ( chodzi bardzo porządnie - procek też 4 rdzeniowy, okularki aktywne w komplecie 2 szt.) niż te 4K - nie wiem dlaczego zarzucili tą technologie ! Szukałem TV 4K i 3D ale nie ma takiego TV - a szkoda pewnie za słabe procki są do TV na takie zestawienie ! Porządne Full HD i obrazik prawie jak te 4K - tylko teraz wszystkie TV już robią w 4K coraz mniej jest FHD i nie ma za bardzo co kupować, chcesz nowy TV musisz kupić 4K. 4K rozumiem jakby programy w TV były a w Polsce nie ma takowych więc zanim pojawią się takie program to te TV już przestarzale będą !!!
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
3D nie robią bo droga jest produkcja raczej za droga filmów tak samo produkcja programów telewizyjnych więc nie opłaca sie produkować telewizorów na masową skalę ot powód, 4K to już żadna nowość jak już wchodzi technologia 8K no w sumie w Polsce to 4K to w pewnym sensie nowość ale można nad tym dyskutować, myślę że długo jeszcze ludzie będą sie jarać 4K tak jak HD i później FULL HD,czy jest sens kupowania tv z technologią 4K na pewno nie ale takie trendy wprowadzają sami producenci a nie dostawcy telewizji cyfrowej lub kablowej, więc ktoś kto chce zmienić tv na większy lub zmuszony wymianą odbiornika w tym przypadku nie ma zbytnio wyboru
 

unadarek

Member
bumtarara - 100% racji - sam zmuszony byłem kupić jakiś nowy Tv i zacząłem przeglądać, szukając oczywiście z opcją 3d i żadnego nowego nie znalazłem - full hd -stare modele i co ... zostały tylko 4K jak znalazłem tego philipsa w cenie promocyjnej to nie miałem żadnego większego wyboru - chciałem tani TV kupić i ten 7303 był najrozsądniejszy i najbardziej polecany - ale ta matryca VA akurat w nim mi się nie podoba 50Hz i u mnie są bardzo słabe katy widzenia (metr w bok i kolory płowieją) - miałem poprzednio (przed Samsungiem) philipsa z seri 7 na ips i bardzo płynnie obrazik chodził a i z kątami nie było żadnych problemów i czerń nie była zła - nie wiem dlaczego teraz wszyscy nie chcą ips (matryce które kiedyś w każdym sprzęcie były pożądane)
 

bumtarara

Member
To fakt kąty widzenia są do bani ale mam mały pokój 12,5m2 więc tragedii też nie ma a głównie oglądam na wprost, miałem w poprzednim LG 3D matrycę na IPS i kąty były dobre ale w tej cenie nie można mieć wszystkiego, u mnie obraz jest płynny w hercach przecież chodzi o to że obraz nie migocze co do płynności nie ma wpływu, mam panasa 100hz i ma możliwość przełączania ze 100 na 50hz nie wiem po co ale jest......w philipsach 7303 są matryce 50hz w panasie widać różnicę po przełączaniu ze 100 na 50hz ale w philipsie nie widzę migotania obrazu tak jak w panasie po przełączeniu na 50hz
 

unadarek

Member
bumtarara - jednak wyświetlanie 50 razy na sekundę to nie 100 raz i ma znaczenie bo przy szybkich ruchach kamer dookolnych widać przycinki matrycy - ogólnie nie oglądam sportu, tam dopiero widać różnice, smugi itd.. , tu też mi się zdarza dostrzec a w szczególności w programach przyrodniczych przy szybkich ruchach kamer. Filmy da się oglądać a w szczególności kinowe bo są robione ze znacznie mniejszą ilością klatek . Producenci oszczędzają już na wszytkom i na tych odświeżaniach ze względu na koszty produkcji matryc, zastępując fizycznie to upłynniaczami programowymi wspieranymi przez procesory co daje czasem nędzne efekty. Dlaczego większość wyłącza te upłynniacze jak one służą do tego aby poprawiać płynność którą to powinna robić matryca a nie program, bo obraz jest sztuczny lub klatkuje. Philips nawet nie dał matrycy 60Hz tylko 50Hz - to szczyt oszczędności .Dla mnie najlepsze w tym Philipsie jest jak pisałem podświetlanie Direct Led oraz android który daje możliwości odtwarzania mediów w różnych odtwarzaczach. Tak na marginesie to Sony i Samsung mają najlepsze upłynniacze !
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Ja ma ustawiony upłynniacz i obraz jest płynny ale bez efektu teatralnego z tych rzeczy trzeba umieć korzystać niektórzy ustawiają to na max co jest błędem, poczytaj o co chodzi z matrycami 50 herców i więcej i to ma wpływ na migotanie matrycy czyli odświeżanie a nie na ruch obrazu
 

trupek2009

New member
A mam pytanko
Kupilem bezprzewodowe słuchawki, ale TV ich nie widzi, kupilem adapter, podłączyłem pod jacka, ale tv nie widzi tego adaptera i nie mogę podłączyć słuchawek.

Co mogę zrobić, żeby podłączyć bezprzewodowe słuchawki do tego TV?
 

Wolfek

New member
U mnie niestety problem z "rozparowującym" się pilotem ciągle występuje, działają co prawda podstawowe przyciski ale np. polecenia głosowe już nie, każe ponownie sparować pilot. Wyjęcie z kontaktu pomaga do momentu ponownego uruchomienia telewizora, jest na to jakieś lekarstwo?
Druga sprawa czy jest możliwość całkowitego wyłączenia telewizora z pilota, a nie tylko do "stand by"?
 
Do góry