Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

bumtarara

Member
Druga sprawa.....to nie
a pierwsza sprawa to zmień baterie na nowe może coś to da, ja mam baterie na wyczerpaniu czasami tv krzyczy żeby zmienić baterię ale pilot działa też i głosowe komendy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panie convoys2 - ludzie mają urlopy zarządzenie przez Państwo.
Niektórzy mają pełne skrzynki i nie da się do nich wysłać informacje bo wracają.
Wysłałem wszystkie zaległe kalibracje.
 

andzi18

New member
Hej, czy wersja 43PUS7303 za 1700 zł to dobry wybór? Czytałem, że w TV można trafić na matrycę IPS lub VA, która wypada lepiej?
 

andzi18

New member
A jak jest z tą matrycą? Domyślam się, że VA wypada lepiej. Trafiłem na informację, że 43-calowa wersja posiada wyłącznie IPS, a w przypadku 50 lub 55-calowych modeli jest to kwestia "loterii".
 

medivh29

Member
43 calowa matryca nie jest tylko w wersji IPS, posiadam model 43PUS7303/12 i jest on na matrycy VA
jako że już piszę tego posta to mam prośbę, jaka jest obecnie wersja oprogramowania?
u mnie jest TMP171E_R.107.000.230.000
a wersja androida to nie wiem.
 

medivh29

Member
witam ponownie, czy można prosić o info czy to oprogramowanie jest aktualne czy jest nowsze?
TMP171E_R.107.000.230.000
 

medivh29

Member
ok dziękuję bardzo za odpowiedź :)
jeszcze mam jedno pytanie, dzisiaj rano żona włączyła TV i po chwili oglądania co kilka sekund gasł obraz i pojawiał się, tak jakby TV się włączał i wyłączał.
myślałem że może kabel HDMI nie łączył, ale to nie to, dopiero jak odłączyłem od prądu i po ponownym uruchomieniu TV jest wszystko w porządku.
spotkał się ktoś z czymś takim?
 

bumtarara

Member
ok dziękuję bardzo za odpowiedź :)
jeszcze mam jedno pytanie, dzisiaj rano żona włączyła TV i po chwili oglądania co kilka sekund gasł obraz i pojawiał się, tak jakby TV się włączał i wyłączał.
myślałem że może kabel HDMI nie łączył, ale to nie to, dopiero jak odłączyłem od prądu i po ponownym uruchomieniu TV jest wszystko w porządku.
spotkał się ktoś z czymś takim?
Obraz włącza się i wyłącza.....to może być czynnik zewnętrzny, podobnie jak u mnie z dekodera obraz sie zatrzymuje i znika po przełącze na inny kanał jest ok wrócę do poprzedniego oglądanego kanału i jest ok
 

medivh29

Member
@bumtarara dziękuję za odpowiedź, być może tak jest jak piszesz, niby tak próbowałem i było to samo, ale jak wyłączyłem z prądu i ponownie się uruchomił to jest już ok.
@kiki pisał mi że może być wina że procek się zawiesił i że inne marki też tak mają.

@bumtarara, mam do Ciebie jeszcze prośbę, jakbyś mógł to udostępnij jeszcze swoje ustawienia obrazu.
te ostatnie są bardzo fajne, ale może akurat coś się bawiłeś i zmieniałeś :)
pozdrawiam
 

andzi18

New member
Czy może ktoś z Was sfotografować końcówkę kabla zasilającego? Niedawno otrzymałem swój egzemplarz i nie potrafię podłączyć kabla... Kabel i wejście mają inny kształt :evil: Teoretycznie powinien wejść, ale mam wrażenie, że coś połamię :hmm:

sd1pn2a.jpg


tGppLkz.jpg
 

bumtarara

Member
@bumtarara dziękuję za odpowiedź, być może tak jest jak piszesz, niby tak próbowałem i było to samo, ale jak wyłączyłem z prądu i ponownie się uruchomił to jest już ok.
@kiki pisał mi że może być wina że procek się zawiesił i że inne marki też tak mają.

@bumtarara, mam do Ciebie jeszcze prośbę, jakbyś mógł to udostępnij jeszcze swoje ustawienia obrazu.
te ostatnie są bardzo fajne, ale może akurat coś się bawiłeś i zmieniałeś :)
pozdrawiam

obraz dzień
KOLOR55
KONTRAST 58
OSTROŚĆ 6
JASNOŚĆ 56


ZAAWANSOWANE
KOLOR
TEMP. BARWOWA-WŁASNE
NIESTANDARTOWA TEMP. BARW.
CZERWONY-WP 76
ZIELONY-WP 71
NIEBIESKI-WP 68
CZERWONY-BL -5
ZIELONY-BL +3
NIEBIESKI-BL +4

KALIBRACJA
BARWA
CZERWONY +1
ŻÓŁTY -7
ZIELONY +1
TURKUS +13
NIEBIESKI 0
FUKSKOWY +5

NASYCENIE
CZERWONY -1
ŻÓŁTY +2
ZIELONY -2
TURKUS -4
NIEBIESKI -4
FUKSKOWY -4

KONTRAST
TRYB KONTRASTU -WYŁĄCZONY
ZWIĘKSZENIE ROZDZ, HDR -WŁĄCZONY
KONTRAST DYN. -WYŁĄCZONY
KONTRAST OBRAZU 95 - 100
CZUJNIK ŚWIATŁA WYŁĄCZONY
GAMMA 0

OSTROŚĆ
ULTRA RESOL. WŁĄCZONY

CZYSZCZENIE OBRAZU
REDUKCJA SZUMU MINIMUM
REDUKCJA ZNIEKSZTAŁCEŃ MPEG ŚREDNIO

RUCH
STYLE RUCHU OSOBISTY
NATURAL MOTION ŚREDNIO
 
Ostatnia edycja:

rodman83

New member
Czyli co konkretnie....nie włącza sie czasami czy wogóle, jaki masz soft czy robiłeś aktualizację
naprawdę jest różnie, przez ostatni tydzień wszystko działało OK, od Poniedziałku ponownie w ogóle nie działa, były sytuacje gdzie włączyłem TV i np. po 15 minutach grania Ambiligt sam się włączał, problem z Ambilight się zaczął po miesiącu od zakupu :/
Robiłem aktualizację i jest najnowsza...
aktualne oprogramowanie to wersja: TPM171E_R.107.000.222.001
 

bumtarara

Member
No najnowsza to nie jest ostatnie 6 cyfr to: 230.000, może serwis coś pomoże jak nie aktualizacja
 
Ostatnia edycja:

rodman83

New member
No najnowsza to nie jest ostatnie 6 cyfr to: 230.000, może serwis coś pomoże jak nie aktualizacja
hmmm...to dziwne, jak chcę zaktualizować to pojawia się komunikat, że jest zainstalowana najnowsza wersja, posiada ktoś w modelu 7303 oprogramowanie z cyframi o których piszę bumtarara?
 

andrzejjp

New member
Witam.Zamierzam kupic Phillipsa 55'' do wyboru za ta sama cene mam model pus7303 albo pus7803.Co kupic?Niby 7303 maja direct led a to 7803 edge led.Jakas duza roznica w jakosci obrazu?Ktos doradzi.Pozdrawiam
 
Do góry