Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Kazuyoshi

New member
nie możecie poprostu napisać na forum jak poradzić sobie z kodi ? ja znalazlem na YouTube filmik i robiłem wszystko jak należy i D..a, nie działa :/
 

trupek2009

New member
Witam
Kupiłem soundbar Samsung HW-K450 no i jak podłączyłem kablem optycznym to telewizor go nie widział, dopiero jak podłączyłem kabel HDMI, przez bluetooth oczywiście telewizor nie widzi soundbara. Czy da się coś zrobić, żeby dźwięk był z kabla optycznego?
 
witam, proszę o sprawdzenie czy działaja filmy ze strony zalukaj.com
oraz czy przegladarka w philipsie jest w stanie zapamietac loginy i hasla logowania do stron.

z gory dzieki za pomoc :)
 

nagdob

Member
Bez reklam
Zakupiłem ten TV. Po uruchomieniu i podłączeniu anteny sat obraz lipa. Ale czytając ten wątek (dużo tego) poustawiałem co nieco obraz i jest ok. Daleko mu do Sony XE9303 oczywiście. Ale to taka dygresja. Kupiłem TV do sypialni, więc nie mam zbyt wygórowanych wymagań. Po prostu oglądanie TV SAT, filmów z playerów w internecie i własnych produkcji. I tu jest problem. Wbudowany player telewizora widzi dysk podłączony pod USB oraz wszystkie jego partycje, czy to w formacie FAT czy NTFS. Jest dostęp do wszystkich materiałów. Ale niestety, jak w większości telewizorów, wbudowane playery są niezadowalające i mają wiele mankamentów. Dlatego też zainstalowałem KODI oraz VLC. No i jest problem. W zainstalowanych aplikacjach można uruchomić pliki z filmami jedynie z partycji dyskowych w systemie FAT 32.
Dziwna sytuacja, bo KODI widzi wszystkie partycje dyskowe, ale dostęp jest tylko do tej FAT 32. Dla partycji NTFS pisze komunikat, że brak dostępu czy coś takiego. Podobnie jak włożę dysk z jedną partycją NTFS to też KODI ją widzi, ale nie można na nią wejść. Jest też ten komunikat. Konia z rzędem temu kto mi to wyjaśni. Nadmieniam, że player wbudowany widzi wszystko.
Może ktoś coś?
 

unadarek

Member
nagdob -- Uaktualnienia może brak - miałem to samo nie widział NTFS - ale po uaktualnieniu problem zniknął - parę stron wcześniej podałem link do pliku 2GB - co mi Philips przysłał - wgrać na pendrive - włożyć do tv i uaktualnić - ale wcześniej sprawdzić czy pasuje do Pana TV !!! Można tez sprawdzić przez uaktualnienia internetowe TV może ściągnie samo !!!
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dzięki.
Wklejam tego Twojego posta.

Witam, posiadam model TV 43PUS7303/12 dzisiaj zadzwoniłem do obsługi philipsa z informacją że nie działają mi po aktualizacji do androida 8 - pendriv-y oraz dyski w formacie NTFS i miła Pani poprosiła o adres mail i przesłała mi adres skąd pobrałem aktualizację po której zaczęły mi działać w/w urządzenia na odtwarzaczu Kodi, VLC (autorun-TPM171E_R.107.000.230.000). Mam nadzieję że to działa także do większocalowych modeli. Zamaczam że prosiłem do 43 calowego. Poniżej to co dostałem na mil-a:

Szanowny Kliencie,

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

https://app.box.com/s/it79myjm1p9iy75xw1lmedr4j8h4vhz1

1. Wypakuj zawartość pliku ZIP na nośnik pamięć masowej USB
Przykład: kliknij prawym przyciskiem myszy na 'xx_xx.zip' i wybierz "wypakuj do". Komputer zapyta się gdzie zapisać pliki, wybierz pamięć masową USB.
2. Podłącz pamięć masowa USB do telewizora gdy jest on włączony
Nie wyłączaj telewizora gdy trwa procedura aktualizowania!
3. Komunikat o dostępności aktualizacji wyświetli się na ekranie.
4. Wybierz 'Aktualizuj' gdy pojawi się zapytanie (na niektórych telewizorach ten krok nie występuje)

5. Poczekaj 5 - 15 minut
• Ekran zrobi się czarny na 5 do 10 sekund na czas wyłączania przez telewizor działających aplikacji.
• Aktualizacja rozpocznie się. Zostanie wyświetlony komunikat "Instalowanie aktualizacji systemu", pasek postępu będzie komunikował postęp aktualizacji.
• Aktualizacja może potrwać od 5 do 15 minut, zależnie od wielkości przesyłanego pliku.
• Gdy aktualizacja zakończy się ekran zgaśnie na 3-5 sekund.
• Pojawi się logo Philips
• Telewizor uruchomi się ponownie i wyświetli program telewizyjny

6. Gotowe!

Może Wam się to przyda !!!

Tylko mam trochę obawy, bo nie ściąga się tego z Philipsa, tylko z jakiejś innej strony. Możesz to wyjaśnić?

I jeszcze jedno. Z Twojego opisu wynika, że plik zapisuje się bezpośrednio na pendriva. A nie powinno być do katalogu "upgrades" na pendrivie?
 
Ostatnia edycja:

unadarek

Member
Ja to dostałem do TV 43 cale 43PUS7303/12 ale chyba cale nie maja znaczenia - i link dostałem mailem od Philips Polska obsługi klienta - zrobiłem dokładnie jak napisano i bez problemu poszło - możesz zadzwonić do nich i niech ci przyślą linka to będziesz pewniejszy (link dostałem z 10min po rozmowie) - wgrałem na pendrive bez katalogu tak jak jest napisane - TV sam znalazł i pytał czy aktualizować - jak będzie w katalogu to pewnie trzeba będzie w TV wskazać katalog -w którym jest upgrade -więcej roboty! Ogólnie nie ważne gdzie jest plik ważne aby go wskazać dla TV - a sprawdzałeś w aktualizacji TV - wtedy będzie pobierał z sieci te 2GB zapisze na swoim dysku i będzie pytał czy aktualizować teraz czy później - z pendrive wydaje mi pewniejsze i szybsze aktualizacje, chodź te internetowe zależą od łącza internetowego - oby tylko prąd nie wyłączyli bo będzie lipa (pewnie serwis) - najlepiej poczekać na dobra pogodę bez wiatrów i burz oraz mieć troszeczkę szczęścia :) - to jak wymiana biosu w komputerze !!!
 

agricola

New member
Generalnie jak widać, dobrze, że Philips jednak wrzuca te aktualizacje i dba o swoich użytkowników: przynajmniej podstawowe softwarowe problemy odchodzą.
 

unadarek

Member
Dbanie firm o aktualizacji do TV i innych urządzeń jest dopóki urządzeń jest na topie -ale jak mija z 2 lata to już niema żadnego aktualizowania - w Samsungu TV i Blue-Ray jak kupiłem nowe to aktualizacji praktycznie pobierał co miesiąc lub co dwa - minęły ok 2 lata i potem zero aktualizacji - wchodzą nowe modele i stare idą w zapomnienie !!! Zobaczymy jak Philips podejdzie do Androida i ile czasu będzie miał aktualizacje oraz ile pojawi się w sklepie nowych programów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry