Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

bumtarara

Member
Dbanie firm o aktualizacji do TV i innych urządzeń jest dopóki urządzeń jest na topie -ale jak mija z 2 lata to już niema żadnego aktualizowania - w Samsungu TV i Blue-Ray jak kupiłem nowe to aktualizacji praktycznie pobierał co miesiąc lub co dwa - minęły ok 2 lata i potem zero aktualizacji - wchodzą nowe modele i stare idą w zapomnienie !!! Zobaczymy jak Philips podejdzie do Androida i ile czasu będzie miał aktualizacje oraz ile pojawi się w sklepie nowych programów.

Identycznie miałem z LG 3D 5 lat temu filmiki 3D dostępne z aplikacji po 2 latach usunięte to trzeba było sobie szukać na youtube, było wiele aplikacji pousuwanych nie pamiętam już co to było ale LG po 2 latach stał sie bezużyteczny telewizor jako smart tv bo przeglądarka internetowa działała koszmarnie tak jak oglądanie telewizji internetowej z serwisów internetowych....dno totalne, w philipsie jest cudo w porównaniu do poprzedniego tv bo nawet przeglądarka chodzi całkiem normalnie szału nie ma ale nie moge narzekać, ale wydaje mi sie że im dłużej mam ten telewizor to matryca jakby się coś z nią działo.....przy czarnym ekranie np. jak jest brak sygnału widać nierówne podświetlenie a mam matryce VA. Co do oprogramowania do czy sa jakieś poprawy hmm ciężko stwierdzić....ale nie dawni miałem taki przypadek że nie działały komendy głosowe, dopiero po odłączenie od prądu i podłączenie z powrotem to coś pomogło ale nie wiem na ile, w którymś poście ktoś opisywał problem z tymi głosowymi komendami
 

unadarek

Member
Probelmy z Androidem i zacinaniem się to ogólny problem - telefony na tym systemie od czasu do czasu to samo mają i trzeba je po prostu wyłączyć i właczyć wiec z TV będzie podobnie- nie jest to idealny system - dobre systemy to są przez firmy dedykowane jak np. w Samsung-u - gdzie nigdy mi się nie zawiesił przez 4 lata i nie musiałem wyciągać wtyczek - ale są bardziej ograniczone co do przeglądarek, materiałów i dedykowanego oprogramowania itd. … np. w Samsungu cofnięto licencje na któryś odtwarzacz czy program ( nie pamiętam już) i potem przestał być wspierany i nic nie mogłem potem oglądać aż wreszcie zniknął z listy dostępnych i tak lista dostępnych programów kurczyło się z biegiem czasu - android ma to do siebie że programy piszą zewnętrzne firmy i są wrzucane do sklepu i to one dbają o aktualizację !!! cos za coś jak mawiają !!!
 

nagdob

Member
Bez reklam
unadarek.
Dzięki za pomoc. Ja napisałem do nich maila. Odpisali za pół godziny i dali link. Ściągnąłem, wgrałem i jest git. Rzeczywiście wystarczyło wgrać na pendriva bez żadnego dodatkowego folderu. Ja ten TV testuję, dosyć grubo. Kupiłem 3 dni temu w Mediaexpert z opcją możliwości zwrotu do 2 tygodni. Dokupiłem też 5 letnią gwarancję. Sony mi siadł po 2 latach i 4 miesiącach. Nie chcę ich znać. Kupiłem u nich ok. 10 telewizorów, nie tylko dla siebie oczywiście. Padła matryca. Mam jeszcze drugiego Sonego 65XE9305 na gwarancji do października. Mam nadzieję, że pochodzi dłużej. Kupiłem go tutaj, u Kikiego. Tzn. on pośredniczył, bo jest z kalibracją. Nie ukrywam, że jakość obrazu tego Philipsa w porównaniu do tego XE to przepaść, oczywiście na korzyść Sonego. Ale jak pisałem na razie testuję, będę się bawił jeszcze ustawieniami, na razie jest nieźle, ale można jeszcze coś wycisnąć.
Kiki, może podeślesz jakieś ustawienia?
Byłbym zobowiązany.
 

jasssu

New member
Ponadto warto wspomnieć, że Philips niedawno zaktualizował model 6561: który liczy sobie ponad 3 lata do najnowszego Androida, więc chyba nie ma aż takiego zaniedbywania trochę starszych modeli telewizorów w przypadku tej firmy.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Czy ten TV ma zwykłą funkcję sleeping? Bo w menu można ustawić wyłączenie np. po 30 minutach, ale po ponownym włączeniu TV wyłączy się za pół godziny. Nie o to chodzi. Nie chcę, żeby TV automatycznie się wyłączał zawsze po nastawionym czasie. Chcę wieczorem ustawić np. godzinę i żeby TV się wyłączył. A w kolejny dzień, żeby to było wyłączone. No to jak. Jest taka możliwość czy nie?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Jest przeglądarka w aplikacjach. Nie nazywa się Opera, ma taką chyba zielono-niebieską ikonkę i nazywa się Przeglądarka Internetowa.
Jeszcze raz pytam czy ten TV ma zwykłą funkcję "sleeping"?
 

viader80

New member
Nagdob settings-zegar funkcji uśpienia, to chyba to czego szukasz
Convoys2 zainstaluj aptoidetv alternatywa dla sklepu play. Można instalować Firefoxa puffin i ci tylko chcesz
 

matib90

New member
Ok odpowiedziałeś na jedno pytanie. A czy ktoś testował i jest w stanie opowiedzieć swoje wrażenia? Ja już raz wracałem do nougata z Oreo bo miałem problemy z pilotem i funkcja głośników podłączonych przez minijacka. Jestem ciekaw czy coś się zmieniło w tej kwestii
 

matib90

New member
Ale co masz na myśli ?
Kimi mam na myśli czy głośność podłączonych głośników przez mini Jacka można zmieniać regulacja głośności na pilocie czy dalej trzeba zmieniać przez ustawienia.
Czy pilot już lepiej się paruje z tv.
Oraz najważniejsze dla mnie . Wałkuje ten temat od jakiegoś czasu. Tryb monitor w porównaniu do innych trybów obrazu ma najlepszą szczegolowosc obrazu, który nie jest przeostrzony oraz posiada najlepsza glebie kolorow aczkolwiek brak przy opcji monitor zmiany wszystkich ustawien. Czy na tej aktualizacji coś w tej kwestii się poprawiło.
 

convoys2

New member
Po miesiacu uzytkowania stwierdzam, ze ten telewizor jest beznadziejny. Jakosc obrazu z tvp sport hd czy tvp1 hd (mecz Polska vs Macedonia Polnocna) byla beznadziejna, smużenie to jest normalka, kolory sztuczne, dostalem ustawienia od @kiki i niestety granatowy kolor na ekranie przedstawia sie jako fioletowy. Praktycznie kazda zmiana kadru (mowie o meczu) skutkowala chwilowym zacieciem/klatkowaniem obrazu.

Zakup tego telewizora to byla porazka, mam nadzieje ze zepsuje sie jak najszybciej bo mimo wszytko wylozenie kolejnych 2-3 tysiecy pomimo posiadania dzialajacego telewizora jest slabe.

Kąty widzenia tez sa beznadziejne, wystarczy patrzec na telewizor pod kątem mniej wiecej 30 stopni i juz kolory robia sie szarawe.

W innym pokoju mam maly telewizor crt 15 cali i jakosc obrazu bije na glowe tego philipsa. Nie ma zadnego smuzenia, a ostrosc jest idealna.

W glowie mi sie nie miesci, ze w 2018/2019 roku produkuje sie takie badziewia, ktore nie dorównują malym telewizorom crt sprzed kilku/kilkunastu lat.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Bo dawniej to liczyła się jakość a teraz idzie to wszystko na sztuki a jakość ( jak w twoim przypadku itp przypadkach tv różnych marek zostaje w tyle ) Za dobry tv niestety trzeba dać dużo więcej kasiory chociaż też modele z wyższych półek nie zawsze działa jak powinno . Ogólnie wiadomo o co chodzi nie trzeba tłumaczyć
 
Do góry