Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Szostii

New member
Masz kalibrację ?
Do kogo to pytanie?
KIKI masz może pomysł na moje problemy z obrazem? To wygląda tak jakby tv nie nadążał za zmianą obrazu....
Jest mecz jest trawa np wyskakują jakieś statystyki gdzie dół ekranu jest czarny a ja mam jeszcze przez 2 3 sekundy zielone piksele dalej po trawie....
 

PJ171

New member
Do kogo to pytanie?
KIKI masz może pomysł na moje problemy z obrazem? To wygląda tak jakby tv nie nadążał za zmianą obrazu....
Jest mecz jest trawa np wyskakują jakieś statystyki gdzie dół ekranu jest czarny a ja mam jeszcze przez 2 3 sekundy zielone piksele dalej po trawie....
Może włącz w ustawieniach obrazu, zaawansowane, motion style na Sports

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
 

187umkillass

New member
Witam.
Może i to nie najlepszy topić aczkolwiek mieści się w ramach tematu Philips 73x3.
Do niedawna byłem pewny że zakupie 7383 jak tylko nowa dostawa dotrze do sklepu, czyli jutro. Natknąłem się na XF90 za Ł929. Moje pytanie tutaj bardziej do ludzi którzy mogli by doradzić z pośród tych dwóch modeli. Wiem że Sony pewnienitp lepszy pytanie tylko czy wart jest tych extra Ł400.
Oba są VA i różnica w 60Hz vs 100Hz.
Proszę o pomoc.
Dodam że tv jest bezposrednio podlaczony do PC. Aplikacje ipt na tv mnie nie interesują zupełnie bo to mam na PC. TV głównie do oglądania filmów z Netflix i różnorakich stron no CDA Zalukaj itp. Oraz planuje zakupić NC+ niebawem.
 
Ostatnia edycja:

jonus

New member
Nie trzymałem ręku na pulsie .
Człowiek od up date jest na urlopie.
Ale napiszę do niego, może coś dopowie.
Czy coś wiadomo? Urlop gość chyba już skończył ;)
Nikt nie chwali się aby którykolwiek rocznik dostał Oreo TV.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

bumtarara

Member
Czy coś wiadomo? Urlop gość chyba już skończył ;)
Nikt nie chwali się aby którykolwiek rocznik dostał Oreo TV.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Aktualizacja zaczęła się w listopadzie gdzieś w połowie, i z tego co wiem to na pierwszy ogień idą stare roczniki 2016 a na koniec 2018, także podejrzewam że może być aktualizacja na nasze tv w 2019 :popcorn:
 

sponcz

New member
Cześć,

W zeszłym tygodniu kupiłem 50pus6703, niestety jestem z telewizora połowicznie zadowolony. O ile sam obraz czy ambilight jest bardzo fajny to mecze wyglądają bardzo źle nie mówiąc już o ubogim smarcie po którym spodziewałem się trochę więcej. W tym tygodni planuje wymianę na model 50pus7303 i tu się rodzą pytania:

1. Czy 50 cali ma matrycę tylko i wyłącznie VA ?
2. Czy nie będą robili problemu z wymianą. Zamówiłem z RTVeuroAGD przez internet z dowozem, chce zawieść do sklepu i od razu dopłacić i wziąć lepszy model. Jedyną kwestią jest to, że nie mam już naklejki na ekran bo ją wyrzuciłem. Reszta oczywiście w idealnym stanie.
3. Czy jest jakaś dobra alternatywa w cenie do 2600, nie chce rezygnować z ambilight bo bardzo mi się spodobała ta technologia, natomiast jestem w stanie rozważyć coś innego.
 
Ostatnia edycja:

dominik91p

New member
Cześć,

W zeszłym tygodniu kupiłem 50pus6703, niestety jestem z telewizora połowicznie zadowolony. O ile sam obraz czy ambilight jest bardzo fajny to mecze wyglądają bardzo źle nie mówiąc już o ubogim smarcie po którym spodziewałem się trochę więcej. W tym tygodni planuje wymianę na model 50pus7303 i tu się rodzą pytania:

1. Czy 50 cali ma matrycę tylko i wyłącznie VA ?
2. Czy nie będą robili problemu z wymianą. Zamówiłem z RTVeuroAGD przez internet z dowozem, chce zawieść do sklepu i od razu dopłacić i wziąć lepszy model. Jedyną kwestią jest to, że nie mam już naklejki na ekran bo ją wyrzuciłem. Reszta oczywiście w idealnym stanie.
3. Czy jest jakaś dobra alternatywa w cenie do 2600, nie chce rezygnować z ambilight bo bardzo mi się spodobała ta technologia, natomiast jestem w stanie rozważyć coś innego.

Wypowiem się bo od 3 dni mam ten tv :
1. Z tego co osobiście patrzalem po sklepach to tylko 50 cali miało va reszta ips
2. Trzeba było pomyśleć ja też zamówiłem przez Internet i nawet srubek na dokrecanie stojaka nie ruszalem ale myślę że mogą się nie kapnac jak cos to powiedz ze nie miałeś.
3.Nie wypowiem sie gdyż od lat w mojej głowie tylko ambilight.
 

sponcz

New member
Wypowiem się bo od 3 dni mam ten tv :��
1. Z tego co osobiście patrzalem po sklepach to tylko 50 cali miało va reszta ips
2. Trzeba było pomyśleć ja też zamówiłem przez Internet i nawet srubek na dokrecanie stojaka nie ruszalem ale myślę że mogą się nie kapnac jak cos to powiedz ze nie miałeś.
3.Nie wypowiem sie gdyż od lat w mojej głowie tylko ambilight.

2.Trzeba było pomyśleć. No tak... Aby przetestować telewizor musiałem go gdzieś postawić, z naklejką nie pomyślałem bo nie sądziłem, że będzie taki problem z płynnością przy piłce. Mój błąd.

I jak zadowolony z telewizora ? Jakieś pierwsze spostrzeżenia i wady ?
 

dominik91p

New member
poncz;1499034]Cześć,

W zeszłym tygodniu kupiłem 50pus6703, niestety jestem z telewizora połowicznie zadowolony. O ile sam obraz czy ambilight jest bardzo fajny to mecze wyglądają bardzo źle nie mówiąc już o ubogim smarcie po którym spodziewałem się trochę więcej. W tym tygodni planuje wymianę na model 50pus7303 i tu się rodzą pytania:

1. Czy 50 cali ma matrycę tylko i wyłącznie VA ?
2. Czy nie będą robili problemu z wymianą. Zamówiłem z RTVeuroAGD przez internet z dowozem, chce zawieść do sklepu i od razu dopłacić i wziąć lepszy model. Jedyną kwestią jest to, że nie mam już naklejki na ekran bo ją wyrzuciłem. Reszta oczywiście w idealnym stanie.
3. Czy jest jakaś dobra alternatywa w cenie do 2600, nie chce rezygnować z ambilight bo bardzo mi się spodobała ta technologia, natomiast jestem w stanie rozważyć coś innego.[/QUOTE]

Wypowiem się bo od 3 dni mam ten tv :��
1. Z tego co osobiście patrzalem po sklepach to tylko 50 cali miało va reszta ips
2. Trzeba było pomyśleć ja też zamówiłem przez Internet i nawet srubek na dokrecanie stojaka nie ruszalem ale myślę że mogą się nie kapnac jak cos to powiedz ze nie miałeś.
3.Nie wypowiem sie gdyż od lat w mojej głowie tylko ambilight.


A tak w ogóle to może powiem parę zdań na temat modelu 7303 w porównaniu do 6561 bo wlasnie oba te tv testowałem jednocześnie w domu.
Model 7303 z matrycą va pod względem czerni wygrywa z 6561 na matrycy ips. Ale to wiemy bo taka cecha matrycy va. Jeśli chodzi o kolory to ips miażdży model 7303. W obrazie możemy doszukac się mnóstwo detali na wybranym filmie 4k. To tak jakbyśmy przesiadali się z Full hd na 4k pomimo tego że oba wyświetlają 4k. Może się ktoś ze mna nie zgodzić ale próbowałem na wszystkie sposoby z ustawieniami i to co robi ips kod w stosunku do va to przepaść.Biel w ips jak wyprana w proszku vizir natomiast va wygląda jak gips niby biały ale do białego mu daleko. I nie da sie tego w żaden sposób poprawić bo każda próba podniesienia jasności kończy sie na pogorszeniu czerni. Dopiero w trybie hdr plus np netflix możemy powiedzieć że model va ma bogatą czerń biel oraz kolory ale ile mamy tych materiałów hdr? Jak wiemy YT ich nie wyświetla.Duzy plus w modelu 7303 to brak clouding i banding co w ips niestety jest porażką. Głośniki w modelu 7303 to kolejna przepaść do modelu 6561. DZięki wbudowanym eq mamy możliwość edycji 5 częstotliwości co powoduje że z tv w końcu usłyszymy bas. Jest to tylko kwestia ustawień eq bo oba tv posiadają te same głośniki.W modelu 7303 mamy innego netflixa tj. Mamy podgląd trailera w tle cZego nie ma na modelu 6561 pomimo tego że wgranego mam nowszego androida . W modelu 7303 na plus mamy jeszcze pilot z opcją wykrywania mowy ale sam pilot jest dość duży i nie można operować nim jedna ręka gdyż zwyczajnie nie sięgniemy palcami do wyżej położonych przycprzyciskow. W modelu 7303 logo philips się nie podswietla jak to mamy w modelu 6561. Czemu z tego zrezygnowali nie wiem skoro można to wyłączyć w modelu 6561. Usunęli też jedno USB. No i jeszcze jedna ważna rzecz. Model z matrycą Va to 60hz a ips 120hz i tu widać różnicę. Wyświetlane szybkie sceny zwyczajnie smuza-klatkuja czego nie można powiedzieć o modelu 6561. I właśnie z tego powodu pozostałem przy modelu 6561 bo bardzo mnie to irytowalo. OstatecZnie wolałem efekt banding o którym można trochę zapomnieć w materiałach 4k ale juz klatkowania nie akceptuje. Jak macie jakieś pytania to śmiało.
 
Ostatnia edycja:

ynsiwy

Member
Ja mam takie pytanie, czy u was w przypadku 65 cali tv stoi krzywo na podstawie? Tzn przechyla się w stronę ściany? Nie mocno ale jest to zauważalne. Tłumacze to sobie tym że jest co celowo aby utrzymał równowagę, ale dziwnie to wygląda. Stopa na pewno dobrze jest przykręcona.
 

dominik91p

New member
Ja mam takie pytanie, czy u was w przypadku 65 cali tv stoi krzywo na podstawie? Tzn przechyla się w stronę ściany? Nie mocno ale jest to zauważalne. Tłumacze to sobie tym że jest co celowo aby utrzymał równowagę, ale dziwnie to wygląda. Stopa na pewno dobrze jest przykręcona.
Mam to samo jest przechylony do tyłu ale co ciekawe od przodu tego nie widać.
 
Do góry