Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Podpowie Ktoś jak tym pilotem sprawdza i ustawia się jakość filmu na YT? Bo coś nie mogę tego znaleźć [emoji850][emoji15]

Cześć,
Podczas oglądana filmu na YT naciskasz "OK" na pilocie i wchodzisz w ustawienia i tam będziesz miał "statystyki dla nerdów". Po wybraniu tej opcji wyświetli się okno z informacjami.
 

Piotr82Piciu

New member
Witam. Przeczytałem cały wątek od pierwszego posta. Byłem pewny, że wezmę 55PUS7303, lecz zastanawiam się, czy jednak będę miał wyraźny obraz, gdyż nie korzystam z Netflixa itp, a sportu też za bardzo nie oglądam. Najwięcej to filmy, seriale i BAJKI. Dodam, że mam zwykły dekoder orange uhd 88, ewentualnie CP - też najzwyklejszy dekoder - byle bajki na drugim TV były ;) . Fakt, że obraz i dźwięk mam puszczony przez amplituner Pioneer-a VSX 930 ( ma skalowanie do 4k według instrukcji i opisów ) - HDMI - do wiszącego jeszcze na ścianie Philips-a 50PFH6550, no, ale niestety po 3 latach użyteczności zaczął padać - ledy się przepalają. Dlatego czas na zmianę. Chociaż zawiodłem się, że tak szybko pał Philips, ale Ambilight robi swoje i stąd padło na w/w model. Lecz jak pisałem, obawy są co do obrazu, czy nie będzie gorszy od 6550, ze względu na brak sygnału wyjściowego 4k z dekodera? Bo różne padały wypowiedzi. I oczywiście jak z działa teraz TV? Po aktualizacjach. Bo nie powiem, mój potrafił się nieraz włączyć po minucie, kiedy dioda przestała mrugać. Jak już wspomniałem, różne zdania i opinie są. Byłbym wdzięczny za pomoc.
 

Nesho

New member
Hello from Croatia to everyone. I'm not from Polska so I will wrote on bad English : Smile:
I found this forum when I search for review for Philips TV. I bought 2 weeks ago model 50PUS7373/12 and I don't know what is difference between model 50PUS7373/12 and 50PUS7303/12. My model was built in Poland. What I google is that only difference is in color of body, nothing else? If somebody know exactly what is the difference please let me know. For now I am satisfied with TV, I had some problems with HDMI when my only active HDMI was only one who was not active, ma digital receiver was connected to another HDMI who was not active in menu. That one HDMI for some reason had name Zappware???
I manage to resolve that, but sometime when I start digital receiver TV don't start automatically or was no picture, and sometimes everything is ok :I do not know:
And I have some dark edges in corners, only notice that when is white screen. I found that it was problem with edge led and my model should be direct led?
And last ting for now is calibration, please tell me what to do to get calibration for my model? Thank you very much...
 

Nesho

New member
Difference - only color of body.
Send your email.

Thank you Kiki for your answer. I was hoping it was the only difference.
And is it normal to have dark corners if it is a direct led? I'm afraid it's not the edge led? That does not bother me, but I'm interested.
I'm basically very pleased with the TV and i hope it will stay like that :)
I will send my email to you and will be active member of this forum :)

If anyone want to answer to me you can write on Polish, I will translate : Smile:
 

Grzegorz01

New member
Witam. Przeczytałem cały wątek od pierwszego posta. Byłem pewny, że wezmę 55PUS7303, lecz zastanawiam się, czy jednak będę miał wyraźny obraz, gdyż nie korzystam z Netflixa itp, a sportu też za bardzo nie oglądam. Najwięcej to filmy, seriale i BAJKI. Dodam, że mam zwykły dekoder orange uhd 88, ewentualnie CP - też najzwyklejszy dekoder - byle bajki na drugim TV były ;) . Fakt, że obraz i dźwięk mam puszczony przez amplituner Pioneer-a VSX 930 ( ma skalowanie do 4k według instrukcji i opisów ) - HDMI - do wiszącego jeszcze na ścianie Philips-a 50PFH6550, no, ale niestety po 3 latach użyteczności zaczął padać - ledy się przepalają. Dlatego czas na zmianę. Chociaż zawiodłem się, że tak szybko pał Philips, ale Ambilight robi swoje i stąd padło na w/w model. Lecz jak pisałem, obawy są co do obrazu, czy nie będzie gorszy od 6550, ze względu na brak sygnału wyjściowego 4k z dekodera? Bo różne padały wypowiedzi. I oczywiście jak z działa teraz TV? Po aktualizacjach. Bo nie powiem, mój potrafił się nieraz włączyć po minucie, kiedy dioda przestała mrugać. Jak już wspomniałem, różne zdania i opinie są. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Mam wersję 65 " 7303 i na mój gust skalowanie tego tv jest OK.
Materiały HD wyglądają bdb, SD również (niektóre tv HD gorzej sobie radzą z sygnałem SD niż ten philips).
Do HDMI 4 mam podłączony tv box android, działa bdb, PolsatGO i ncGO po LANie ogląda się przyjemnie.
Co do w/w wydaje mi się, że zainstalowane bezpośrednio na tv mają nieco plastyczniejszy obraz.
Odbiór bezpośrednio z sat. kanałów SD jest dobry, z kablówki (przez gniazdo tv naziemnej) również.
W mojej opinii telewizor bardzo dobrze "obrabia" wszelki standardy obrazu a obawiałem się, że skalery 4K zrobią na ekranie "mleko".
Tak więc nie musisz się martwić, że dosyłasz sygnał HD, tv bardzo dobrze sobie z nim poradzi i wyświetli ładny obraz.
Na pewno lepiej skaluje niż robiłby to dołączony dekoder CP lub nc+.
Na szczęście obraz jest bardzo ładny, pomimo, że nie cierpię matryc VA i wolałbym go mieć na IPS.


edit.
Co do aktualizacji, nie zauważyłem niczego niepokojącego w działaniu tv po ich dokonaniu.
Po prostu aktualizuje się i działa dalej, pewnie w następnej dojdą ikony kilku stacji bo nie wszystkie się wyświetlają.


edit2.
Przydatną okazała się klawiaturka bezprzewodowa z padem, taka mała, bo nie wszystkie aplikacje z androidem (te nie dedykowane do tv) prawidłowo obsługuje pilot.
Myszka bezprzewodowa również nie zdawała egzaminu z takimi aplikacjami(co ciekawe, na boxie z androidem muszka wystarcza w zupełności).
Taki gadżet ułatwia obsługę na hboGO, nc+ GO, polsatGO, czy eskaGO.
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz01

New member
Działa nc+ jak i polsatGo.
Trzeba na tv zainstalowań np. ESexplorer, następnie aplikacje instalować z pena.
Tv sam nie pobierze ponieważ nie są dla niego dedykowane.
Pilotem nie da rady ich poprawnie obsługiwać dlatego podłączyłem klawiaturke bezprzewodową.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa nc+ jak i polsatGo.
Trzeba na tv zainstalowań np. ESexplorer, następnie aplikacje instalować z pena.
Tv sam nie pobierze ponieważ nie są dla niego dedykowane.
Pilotem nie da rady ich poprawnie obsługiwać dlatego podłączyłem klawiaturke bezprzewodową.



Powiem tak. Jak na fonie uruchomię nc+ go to działa, ale jak tylko przełączę stream na ekran tv, to pojawia się komunikat, że trzeba go wyłączyć i oglądania brak. Dlatego myślałem, że trzeba zrobić kopię apki nc+ go LuckyPatcherem czy ESEx i z USB zainstalować na TV. Ale jeszcze nie próbowałem.

Czyli mam rozumieć, że jak tak zrobię, to apka nie zgłasza komunikatu, tylko działa?
 

Grzegorz01

New member
Działa prawidłowo.
Z telefonu nie zadziała, zabezpieczenie nc+ nie pozwala pewnie na podłączanie ekranu (ttl).
Po instalacji nc+GO na tv nie pojawi się skrót do apki, trzeba go dodać samemu instalując apkę "Tv App repo".
Apkę do skrótów można pobrać bezpośrednio na tv ze sklepu.


Edit.
Aplikację nc+GO pobieramy na komputer (np. z "apkpure.com"), kopiujemy na pena i instalujemy na tv.
 
Ostatnia edycja:

Aqcanavar

New member
Dwa pytania:

1. Jak zainstalować w tym TV jakąś normalną przeglądarkę internetową?
2. Jaką aplikację polecacie do przesyłania obrazu ze smartfona "na żywo"? Aplikacje które wysyłają pojedyncze pliki (typu xCast) są bardzo nieużyteczne.
 

jonus

New member
Taka ciekawostka.
Karta produktowa z 29.11.2018 ze strony Philips już opisuje TV iż ma Oreo i Asystenta google jako kolejna aktualizacja. Czyli chyba update bardzo blisko?
9ab2438311933b162eafdc4718c6b4b1.jpg


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry