Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

unadarek

Member
pablo09 - źle mi za pierwszym razem sparował pilota i nie działała mi tylna klawiatura ale sparowałem ponownie i teraz wszytko dobrze działa - mi ostatnio zaktualizował pilota - możne sparuj go ponownie i spróbuj wgrać oprogramowanie tam gdzieś jest opcja aby sprawdzić oprogramowanie i uaktualnić !!! pewnie wejść tam można za pomocą dżojstika z tyłu TV
 

pablo09

New member
pablo09 - źle mi za pierwszym razem sparował pilota i nie działała mi tylna klawiatura ale sparowałem ponownie i teraz wszytko dobrze działa - mi ostatnio zaktualizował pilota - możne sparuj go ponownie i spróbuj wgrać oprogramowanie tam gdzieś jest opcja aby sprawdzić oprogramowanie i uaktualnić !!! pewnie wejść tam można za pomocą dżojstika z tyłu TV
Już wcześniej robiłem te wszystkie czynności, które opisałeś. Niestety co jakiś czas wszystko się powtarza. Musiałem zainstalować aplikację od Philips, żeby móc w nocy wyłączyć TV.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
Cytat: "Musiałem zainstalować aplikację od Philips, żeby móc w nocy wyłączyć TV."
To straszne. Jak można pisać takie głupoty ...
 

Grzegorz01

New member
Cytat: "Musiałem zainstalować aplikację od Philips, żeby móc w nocy wyłączyć TV."
To straszne. Jak można pisać takie głupoty ...
Ja wiem czy głupoty...
Może sobie zainstalował apkę na smartfonie która zastępuje pilota, pobrać ją można ze sklepu google ale jest w sumie od philipsa.
Coś mi się wydaje, że o to raczej chodziło autorowi postu :wink:
 

janunio

New member
Bez reklam
Napiszę jeszcze raz: Napisał głupoty. Nie miał pilota od TV i tyle.
Tylny przyciski (jojstick) na wszystkich modelach TV PHILIPS pozwala na wiele opcji. Także na On/Of. Tylko, że w tej sprawie trzeba mieć w domu TV PHILIPS.
 
Ostatnia edycja:

pablo09

New member
Napiszę jeszcze raz: Napisał głupoty. Nie miał pilota od TV i tyle.
Tylny przyciski (jojstick) na wszystkich modelach TV PHILIPS pozwala na wiele opcji. Także na On/Of. Tylko, że w tej sprawie trzeba mieć w domu TV PHILIPS.
Kolego jestem dorosłym człowiekiem i nie napisałem postu o swoich problemach z pilotem bo mi się nudzi, albo, żeby zwrócić na siebie uwagę. TV o jakim mowa w tym temacie zakupiłem niecały miesiąc temu. Nowy, w znanym sklepie stacjonarnym. Wraz z dedykowanym pilotem. Aplikacja do sterowania TV jest w sklepie Google i jest ona od producenta (Philips TV Remote). To dzięki niej mogę wyłączyć odbiornik w momencie kiedy występują problemy z pilotem. Gdzie na spodniej klawiaturze pilota jest przycisk odpowiedzialny za wyłączenie TV?... nie mam pojęcia. Natomiast pewne jest, że na jego wierzchniej części pewne przyciski w pewnym momencie przestają działać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
Pisałem: "Tylny przyciski (jojstick) na wszystkich modelach TV PHILIPS pozwala na wiele opcji. Także na On/Of. "
Chodziło mi o przycisk w TV, nie na pilocie.
Do sprawdzenia:
W sklepie swoim pilotem sprawdź działanie ON/OF. Będzie jasne czy to nawala pilot czy TV. Czujnik w TV jest po prawej stronie ekranu. Mam nadzieję, że próbowałeś wymienić baterie, bo przy padających bateriach mogą być dziwne rzeczy.

pozdro
 

wawcwawc

New member
Cześć, proszę podajcie swoje ustawienia obrazu do 55PUS7303.
Korzystam głownie nocą z konsoli(PS4pro) i Netflix'a.

Telewizor jest okej, mam go od września. Sam nie mogę ustawić tylko czerni. Jest tak głęboka, że nie widać szczegółów albo je widać, tylko że przechodzi w odcienie szarości.
Umiecie się z tym uporać?
 

barto125

Klub HDTV.com.pl
vip
Co do odtwarzania filmów - u mnie najlepiej sprawdza się KODI.
Kod:
\> show encode data
Duration  : 2 h 29 min
Video     : x265 3840x1608 (23.976 fps) @ 13.7 Mb/s (CRF 17)
Audio     : English Dolby Atmos 7.1 @ 4534 kb/s
          : English Dolby Digital 5.1 @ 640 kb/s

Na wbudowanym: przycina lekko obraz, dźwięk trzeszczy, napisy ok
VLC: dźwięk i obraz ok, brak napisów
KODI: wszystko ok, skalowanie na siłe dobiera z pliku video, ale idzie to w ustawieniach zmienić.
 

primus19

New member
Cześć, proszę podajcie swoje ustawienia obrazu do 55PUS7303.
Korzystam głownie nocą z konsoli(PS4pro) i Netflix'a.

Telewizor jest okej, mam go od września. Sam nie mogę ustawić tylko czerni. Jest tak głęboka, że nie widać szczegółów albo je widać, tylko że przechodzi w odcienie szarości.
Umiecie się z tym uporać?

"Co się stanie jak w konsoli ustawimy zakres Limited, a w tv Full?
Konsola przesyłając kolor czarny robi to wartością 16. TV spodziewa się 0 i tylko wtedy wyświetli kolor czarny. Skutek? Czarny będzie wyswietlany jako szary. Ogólnie obraz wydaje się być wyprany z kolorów.

Co się stanie jak w konsoli ustawimy zakres Full, a w TV Limited (lub tv nie obsługuje pełnego zakresu)?
Telewizor otrzymując wartość 16 wyświetli ją jako czarny, a tymczasem konsola przecież przesyła dopiero szary. Mało tego, wszystkie pozostałe odcienie szarości (1-15) również będą wyświetlane jako czarny. Skutek? Kolory wydają się pełniejsze, a czerń głębsza ale tracimy masę szczegółów w krańcowych zakresach.

Co się stanie jeżeli w konsoli i w tv ustawimy Limited?
Czerń będzie przez konsolę przesyłana jako 16 i TV będzie prawidłowo wyświetlał ją jako czerń. Obraz wyświetlany jest w pełni poprawnie.

Co się stanie jeżeli w konsoli i w tv ustawimy Full?
Czerń będzie przez konsolę przesyłana jako 0 i tv będzie prawidłowo wyświetlał dopiero 0 jako czerń, traktując wartości 1-15 jako odcienie szarości. Obraz wyswietlany jest w pełni poprawnie, a w stosunku do zakresu ograniczonego zyskujemy więcej odcieni i co za tym idzie płynniejsze przejścia między nimi.

Wszędzie pisałem o dolnym zakresie i czerni ale analogicznie wygląda to dla górnego czyli bieli i tamtejszych odcieni szarości.

Wszystko powyższe można sobie samemu sprawdzić na różnych planszach testowych i bawiąc się ustawieniami.
W Samsungach przełączanie zakresu znajduje się w Menu->Obraz->Opcje obrazu->Poziom czerni HDMI. Do wyboru mamy Niski i Normalny. Niski to RGB Limited, a Normalny to Full. PS4 przy ustawieniu tego na Auto ustawia na Limited. Wszystko sprawdzałem i potwierdzałem na Samsungach z trzech różnych serii z trzech ostatnich lat"

Nie wiem gdzie takie ustawienie znajduje się w menu philips. Ale najlepiej jak ustawisz zakres hdmi/przestrzeń hdmi/przestrzeń kolorów na Pełny/full/wysoki, tak samo w konsoli w ustawieniach obrazu.
 

thepower

New member
po tej kalibracji, bardzo średnio...lepiej wychodzą usyawienia od jednego z uzytkownikow forum... fiolet/niebieski nienaturalnie wywalony - strasznie, obraz ciemny, kolory srednie.
 

kemorr

New member
Spotkał się ktoś z was z problemem wyłączania się telewizora co około 2h ? Wszystkie funkcje oszczędzania energii są wyłączone.
 

Kuczek87

New member
:(

witajcie zalaczam zdjecia mojego pusa7303 55 cali w ciemnym pokoju po zjechaniu z kontrastu i jasnosci (nie do 0 ale tak aby dalo sie cokolwiek ogladac) Powiedzcie prosze czy tak wyglada czern na ekranie z tej matrycy czy moj egzemplarz jest do d***. tv mi sie podoba androidy googlecasty, spoko dzwiek i ambilight ktory robi robote ale jezeli taka czern jest w kazdym egzemplarzu to albo doloze do lepszego modelu albo wgl pozegnam sie z philipsem...
 
Ostatnia edycja:

KeiZo

New member
Witam,
jutro planuję wybrać się po ten telewizor tylko w wersji 55 calowej. Telewizję posiadam od lokalnego dostawcy, który dostarcza ją światłowodem. W 60% będzie służył do oglądania normalnie TV, 30% Youtube/twitch/netflix itp. oraz w 10% mecze piłkarskie (z góry mówię, że nie śledzę żadnej ligi. Oglądam przeważnie tylko LM, MŚ, ME,eliminacje i czasem elclasico). W związku z tym mam kilka pytań:
1. Rozumiem, że teraz to loteria czy trafię na 55PUS7303/12 w wersji IPS/VA?
2. Czy może lepiej pójść w 55PUS7502/12, który ma 120Hz IPS? Moim zdaniem gorszy design.
3. Porównując 55PUS7303/12 w wersji IPS i 55PUS7502/12 IPS wygrywa ten drugi. Dobrze myślę?
4. Do TV mam zamiar dokupić Soundbar SHARP HT-SBW110. Dobry wybór do 500zł max? Najlepiej jakiś z mediamarkt
5. Jest jakaś zależność jakim hablem HDMI podepnę TV? Może być jakiś pierwszy lepszy, czy raczej lepieć kupić jakiś np. pozłacany, wersja 2.0, high speed?
 
Ostatnia edycja:
Do góry