Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

KeiZo

New member
Witam, VA czy ips można sprawdzić : "telefonem włączając aparat ustawiasz zoom na max i przybliżasz do ekranu...jak piksele są prostokątne ( I ) to VA jak piksele są w kształcie strzałki ( > )to IPS " - przed chwila sprawdziłem i to działa mam VA -zajęło to mi 10s

Włączyłem white screen na yt i zrobiłem fotę z 8x zoomem z odległości około 5cm.
IMG_20190113_140937.jpg
 

unadarek

Member
mi to wygląda na ips - jak w tym forum wstawia się zdjęcia ? to wstawię swoje! już wiem - tak moja wyglada !!!
 

Attachments

  • 20190113_122050.jpg
    20190113_122050.jpg
    692,8 KB · Wyś: 53
Ostatnia edycja:

unadarek

Member
udało mi się wstawić wyżej - bo tu jakiś błąd wysyłania mi się pojawia -bumtarara- możne i tak wydawały mi się strzałki - ale może ostrość za słaba
 
Ostatnia edycja:

KeiZo

New member
Teraz to mam zagwozdkę :-? W sklepie jak uderzałem w matrycę mam wrażenie że tam cały ekran "migał". U siebie tego jakoś nie mogę zauważyć. Trzeba dość mocno uderzyć i wtedy coś tam mignie, ale nie na cały ekran.
Tutaj nagranie z testu palca: https://streamable.com/kx6sy
Dodam, że czarny wygląda bardzo spoko. Poczekam jeszcze jak się trochę ściemni i dodam zdjęcie black screena.
 

ynsiwy

Member
Możecie podać swoje ustawienia dla filmów UHD z Hdr? Nie wiem co tam wybrać i jak te redukcje szumów ustwić aby obraz był jak najbardziej poprawny jak to mówi Tom Cruise.
 

Kuczek87

New member
Keizo moglbys wrzucic jeszcze te zdjecia blackscreena w ciemnym pomieszczeniu? bumtarara nie wpadlem na pomysl zeby uzyc telefonu wiec nie wiedzialem o tym sposobie planowalem ogarnac jaka lupe :p dzieki. A tak wyglada moja wiec chyba ips. Dlatego chcialbym zeby Keizo wrzucil jeszcze te zdjecia blackscreena skoro ma Va zebym wiedzial na 100 pro jak porownywac przy poszukiwaniach :D dodam tylko ze nie robilem zdjec white sceena, aparat w moim telefonie nie zlapalby ostrosci z takiego bliska. opinie?
 
Ostatnia edycja:

KeiZo

New member
Keizo moglbys wrzucic jeszcze te zdjecia blackscreena w ciemnym pomieszczeniu? bumtarara nie wpadlem na pomysl zeby uzyc telefonu wiec nie wiedzialem o tym sposobie planowalem ogarnac jaka lupe :p dzieki. A tak wyglada moja wiec chyba ips. Dlatego chcialbym zeby Keizo wrzucil jeszcze te zdjecia blackscreena skoro ma Va zebym wiedzial na 100 pro jak porownywac przy poszukiwaniach :D dodam tylko ze nie robilem zdjec white sceena, aparat w moim telefonie nie zlapalby ostrosci z takiego bliska. opinie?

W 100% nie jestem pewny, ale nawet jeden użytkownik pisał, że mam raczej VA.
Jutro jak nie zapomnę to wstawię zdjęcie, dzisiaj zapomniałem.
 

Gie

Member
Bez reklam
Może ktoś z "szefostwa" forum oficjalnie zapyta Philipsa, a chyba ma dobre kontakty, jak to jest z tymi matrycami w 50PUS7303? Czy na pewno są dwa rodzaje. Czy można, np. po numerze seryjnym poznać jaka jest zamontowana matryca.
 

bumtarara

Member
Zdjęcia jakby nie za ostre, jakbyś przybliżał aparat do ekranu i wyłapał moment...bo aparat co chwilę łapie ostrość, ciężko stwierdzić po twoim zdjęciu ale jakby VA ale 0 pewności....IPS ma strzałke i to wyraźnie widać tu są prostokąty
 
Do góry