Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

musii

New member
Cześć wszystkim,
Mam pewnien problem z moim 50PUS7303. Od nowości, czyli od grudnia, przy odtwarzaniu wideo z YouTube, Netflix, TV itp pojawiają mi się migające czarne pasy w dolnej połowie ekranu. Wyglądają jak krótkie zakłócenia na ułamki sekund i po ok 3 sekundach od odtwarzania już się nie pojawiają.
Jednak gdy oglądam filimiki na YT jeden po drugim to te zakłucenia zaczynają irytować.
Czy ktoś jeszcze się spotkał z tą wadą? Może to kwestia softu i aktualizacja naprawi?
Pozdrawiam
 

bumtarara

Member
Witam.

Mam prośbę do użytkowników tego TV.

Możecie sprawdzić jak u Was wygląda opcja Ambilight > Gra? (lub Ambilight > Naturalny)
Byłem święcie przekonany, że po zakupie i pierwszym dniu sprawdzania TV w/w ustawienia (Gra i Naturalny) całkowicie gasiły diody ambilight w miejscach gdzie był czarny obraz (np. w mrocznych scenach jakiegoś filmu lub jak krawędź obrazu jest ciemna). Na YT są filmiki prezętujące zachowanie podświetlenia ambilight w różnych ustawieniach, ale niestety nie mogę dodać linków z dziwnych powodów tego forum (dopiero po napisaniu 5 postów).

Ku mojemu zdziwieniu, wczoraj zauważyłem, że diody już się nie gaszą całkowicie tylko przygasają :niewiem:. Niestety oglądanie np. horroru gdzie jest sporo mrocznych scen straciło sens, bo ciągle jest lekkie jasne podświetlenie w mrocznych scenach - na całej "długości" ambilight - co psuje efekt. Nie mówiąc już o graniu...

Wie ktoś czy jest jakaś opcja w ustawieniach, którą zmieniłem te wyświetlanie czy coś takiego? Po pracy przywrócę ustawienia fabryczne itp. i sprawdzę, ale coś czuję, że bez reklamacji się nie obejdzie :roll:

Jak to u Was wygląda?

Dzięki za odp.

EDIT: Gdzieś wyczytałem, że może to być problem z najnowszą aktualizacją, teraz już nie pamiętam czy przed czy po aktualizacji oglądałem film (sądzę, że mimo wszystko po). Po pracy będę robić reset, jak nie pomoże to downgrade do poprzedniej wersji. Mimo wszystko, byłbym wdzięczy za info jak to wygląda u Was i jaką macie wersję softu.
No niestety tak już jest, możesz ewentualni pobawić sie opcjami nasycenie i jasność
 

bumtarara

Member
Cześć wszystkim,
Mam pewnien problem z moim 50PUS7303. Od nowości, czyli od grudnia, przy odtwarzaniu wideo z YouTube, Netflix, TV itp pojawiają mi się migające czarne pasy w dolnej połowie ekranu. Wyglądają jak krótkie zakłócenia na ułamki sekund i po ok 3 sekundach od odtwarzania już się nie pojawiają.
Jednak gdy oglądam filimiki na YT jeden po drugim to te zakłucenia zaczynają irytować.
Czy ktoś jeszcze się spotkał z tą wadą? Może to kwestia softu i aktualizacja naprawi?
Pozdrawiam
Czy te pasy znikają przy sygnale z dekodera lub siatki?
 

Ravvar

New member
No niestety tak już jest, możesz ewentualni pobawić sie opcjami nasycenie i jasność

No niekoniecznie, wpisz na YT "ambilight modes", pierwszy filmik o tytule "Ambilight modes test Doom 2016 on Philips 49PUS7502" dokładnie pokazuje różnice między trybem Gra a jakimś innym (immersive, nie pamiętam jak to jest przetłumaczone w TV, ale u mnie własnie tak wygląda tryb Gra, tj. jak jest ciemno to i tak jest lekka poświata). Jestem prawie pewien, że pierwszego dnia użytkowania przeze mnie TV tego nie było w trybie Gra i nturalny, a teraz na obydwu jest ta poświata - tzn. diody nie wygaszają się do zera. Spróbuję ściągnąć skądś poprzedni firmware (może ktoś wie skąd?) i sprawdzić czy to przez to...
 

bumtarara

Member
Ok.....ale przy oglądaniu dynamicznych scen w momentach ciemnych tłach wszystko jest w porządku, ja nie zauważam podświetlenia nawet w minimalnym stopniu....najlepiej jakbyś dał filmik jak to wygląda u ciebie, może faktycznie coś nie tak z twoim tv
 

Ravvar

New member
najlepiej jakbyś dał filmik jak to wygląda u ciebie, może faktycznie coś nie tak z twoim tv

W załączniku przesyłam wycinek z filmu na YT prezentujący różne tryby Ambilight, z małym swoim opisem jak to wygląda u mnie. Generalnie tryb "Gra" i "Naturalny" jest taki sam jak "Odprężony" jeżeli chodzi o ciemny obraz lub ciemny fragment obrazu. Zamiast wygaszać diody, ambi lekko je podświetla, jakby dawał oczom odpocząć i w pomieszczeniu nie było zupełnie ciemno, ale akurat w trybach Gra i Naturalny o to chodzi, żeby było ciemno na ścianie w miejscach gdzie jest ciemno na ekranie...

ambi1.jpg
 

bumtarara

Member
Próbowałeś zmieniać jasność?, u mnie wygląda trochę inaczej jest dookoła jasne na czarnym całkowicie tle w zaciemnieniu ale w filmach nie zauważyłem jakiś problemów, a druga sprawa.....zauważyłem że logo pod telewizorem jest podświetlane, czyżby to model inny jak 7303, ten model nie ma podświetlanego logo, no i ambi jest jakby 4 stronny a nie 3 stronny. Kurde dopiero teraz dostrzegłem podajesz model 75 a tam może jest jakoś inaczej w ustawieniach, także model 73 a 75 to dwie różne rzeczy....może sie mylę
 
Ostatnia edycja:

philipstv

New member
Kalibracja od "bumtarara" doskonale pasuje i można ja spokojnie wprowadzać, przetestowana na paru wyświetlaczach i pełne zadowolenie wystarczy tylko czytać posty i zastosować
 
Ostatnia edycja:

musii

New member
Czy te pasy znikają przy sygnale z dekodera lub siatki?

Pojawiają się również przy sygnale naziemnym. Tak jak opisałem, migają sobie w dolnej części ekranu przez ok. 2 sekundy i potem jest już OK. Nie wiem czy zgłaszać się do serwisu na gwarancję czy może czekać na jakąś aktualizację softu.
 

bumtarara

Member
Pojawiają się również przy sygnale naziemnym. Tak jak opisałem, migają sobie w dolnej części ekranu przez ok. 2 sekundy i potem jest już OK. Nie wiem czy zgłaszać się do serwisu na gwarancję czy może czekać na jakąś aktualizację softu.

Skoro tak....to nie chciał bym cię martwić....ale to zresztą było by zbyt wcześnie na taki problem, ale masz wadliwy tv....w moim poprzednim LG padła taśma też miałem paski....później pasy....później niebieski szeroki pas przy wyłączaniu......a na koniec skakał obraz po około 40 minutach oglądania tv
 

bumtarara

Member
@bumtarara
To wrzuć jeszcze raz to "swoje" kompletne dopieszczenie w jednym poście:eek:k:

moja delikatna modyfikacja oczywiście tryb DZIEŃ

KOLOR-49
KONTRAST-57
0STROŚĆ-3
JASNOŚĆ-57

ZAAWANSOWANE-TEMPERATURA BARWOWA-WŁASNE
NIESTANDARDOWA TEMPERATURA
CZERWONY -WP,37
ZIELONY-WP,30
NIEBIESKI-WP,28
CZERWONY-BL+3
ZIELONY-BL+1
NIEBIESKI-BL-3
KALIBRACJA KOLORÓW-BARWA
CZERWONY-1
ŻÓŁTY-2
ZIELONY+2
TURKUS+1
NIEBIESKI 0
FUKSJOWY-1

NASYCENIE
CZERWONY-2
ŻÓŁTY-2
ZIELONY-3
TURKUS--2
NIEBIESKI+1

FUKSJOWY-2
TRYB KONTR-WYŁ
ZWIEKSZANIE ROZDZ. HDR-WŁĄCZ
KONTRAST DYNAM.-WYŁ
KONTRAST OBRAZU-100
CZUJNIK ŚWIATŁA-WYŁ
GAMMA-1

CZYSZCZENIE OBRAZU
REDUKCJA SZUMU-MINIMUM
REDUKCJA MPEG-ŚREDNIO
 
Do góry