Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

wieśniak1

New member
To jest wieś jakaś...tyle kombinacji żeby ustawić? Nie ma jakiegoś modelu który działa od bata? Kcem kupić telewizor który się z tyłu błysko więc pozostaje Philips no ale ten model to z kosmosu jakieś komety smużenie. To może model 8303 ale to kwota większa no i pewnie dźwięk z dupy także wybadało by kupić grajbelke. No ale to już prawie tyle co za OLEDA, ale ten ma delikatniejsze błyskotki z tyłu. Jak żyć panie??? Ciężej niż na roli panocku..
 

thepower

New member
da rade ustawic profil ISF do wszystkich zrodel? czy za kazdym ustawieniem trzeba zmieniac na YT, przegladarce i UPC na nowo? jest jakas opcja kopiowania ustawien do wszystkich zrodel jednakowo??
 

Meagol

New member
Witam ustawienia obrazu od bumtarara są spoko tylko w moim 7503 musiałem podkręcić kolor bo twarze wygladały blado jak u nieboszczyków i ogólnie kolory jak dla mnie za blade...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Ravvar

New member
Hej.

Mam dwie sprawy, nową i starą ;)

1. Czy ktoś się orientuje, gdzie są jeszcze modele 55" z matrycą VA? X-kom, Morele, Komputronik? Może ktoś brał ostatnio i sprawdzał z jaką matrycą przysłali? Ktoś ostatnio kupował w Media Markt, Media Expert, Avans, Neonet lub np. RTVeuroAGD i ma matrycę VA? Czy tam już same IPSy są? Ja kupiłem ostatnio w MM, szło z centrali, doszła IPS niestety. Zastanawiam się nad zwrotem, ale nie mam pewności, że kupiony gdzie indziej nie będzie znowu z IPS, dlatego pytam.

2. Stara sprawa z tym brakiem wygaszania ambilighta w trybie natural lub gra - Bumtarara - włącz sobie w nocy na jakimś filmie/programie/wiadomościach tryb "Śledzenie audio > Lumia" i zobacz na diody - ewidentnie widać, że gdy nie są używane to się po prostu gaszą, nie świecą cały czas jak przy śledzeniu wideo w trybie naturalnym lub do gry... Niestety wracam do przeświadczenia, że coś jest nie tak w tych telewizorach jeżeli chodzi o te tryby, co potwierdzają filmiki na YT. :niewiem:
(PS. Zdjęcia TV jakie umieściłem w poprzednim swoim poście, to fakt - nie model 7303 tylko inny, zdjęcia z neta, nie moje, ale ukazujące problem.)
 
Ostatnia edycja:

Kuczek87

New member
Hej.

Mam dwie sprawy, nową i starą ;)

1. Czy ktoś się orientuje, gdzie są jeszcze modele 55" z matrycą VA? X-kom, Morele, Komputronik? Może ktoś brał ostatnio i sprawdzał z jaką matrycą przysłali? Ktoś ostatnio kupował w Media Markt, Media Expert, Avans, Neonet lub np. RTVeuroAGD i ma matrycę VA? Czy tam już same IPSy są? Ja kupiłem ostatnio w MM, szło z centrali, doszła IPS niestety. Zastanawiam się nad zwrotem, ale nie mam pewności, że kupiony gdzie indziej nie będzie znowu z IPS, dlatego pytam.

2. Stara sprawa z tym brakiem wygaszania ambilighta w trybie natural lub gra - Bumtarara - włącz sobie w nocy na jakimś filmie/programie/wiadomościach tryb "Śledzenie audio > Lumia" i zobacz na diody - ewidentnie widać, że gdy nie są używane to się po prostu gaszą, nie świecą cały czas jak przy śledzeniu wideo w trybie naturalnym lub do gry... Niestety wracam do przeświadczenia, że coś jest nie tak w tych telewizorach jeżeli chodzi o te tryby, co potwierdzają filmiki na YT. :niewiem:
(PS. Zdjęcia TV jakie umieściłem w poprzednim swoim poście, to fakt - nie model 7303 tylko inny, zdjęcia z neta, nie moje, ale ukazujące problem.)


W drugiej sprawie nie pomoge natomiast jezeli chodzi o 1wsza: z avansu dostalem z matryca ips, w lodzi mediaexpert ips;mediamarkt ips;rtveuroagd ips dalej juz nie sprawdzalem bo partia byla z produkcji z listopada 2018 wszedzie opisana cyrylicą. takze ja swoj zwracam i czekam bo byc moze nastepny rzut bedzie z matryca VA. Ewentalnie skusze sie na 65 albo 55 model z seri 8 ;) pozdro
 

Ravvar

New member
W drugiej sprawie nie pomoge natomiast jezeli chodzi o 1wsza: z avansu dostalem z matryca ips, w lodzi mediaexpert ips;mediamarkt ips;rtveuroagd ips dalej juz nie sprawdzalem bo partia byla z produkcji z listopada 2018 wszedzie opisana cyrylicą. takze ja swoj zwracam i czekam bo byc moze nastepny rzut bedzie z matryca VA. Ewentalnie skusze sie na 65 albo 55 model z seri 8 ;) pozdro

Mój z MM też cyrylica i listopad 2018.
Jak ktoś ma na pewno VA, to prosiłbym o sprawdzenie kiedy był wyprodukowany (na kartonie jest naklejka) i czy też naklejka jest cyrylicą. Może jakoś dojdziemy do jakiego miesiąca były montowane VA...

PS. Też myślałem nad wymianą na wyższy model. Nad 55PUS8303/12, ale mnie kosztowałoby to dodatkowe 1000zł (7303 kupiłem z promocją za 2650zł)... Nie wiem czy VA + 120Hz jest warte dołożenia 1000zł do tej kwoty, bo cała reszta taka sama. Spokojnie ten 7303 by mi wystarczył, no o ile byłaby ta matryca VA :roll:

Btw - co do ambilighta, to zawsze możesz sprawdzić na trybie naturalnym lub gra czy gdy jest ciemny obraz to diody są gaszone czy lekko świecą i psują oglądanie horroru lub granie na PS ;)
 
Ostatnia edycja:

Kuczek87

New member
Mój z MM też cyrylica i listopad 2018.
Jak ktoś ma na pewno VA, to prosiłbym o sprawdzenie kiedy był wyprodukowany (na kartonie jest naklejka) i czy też naklejka jest cyrylicą. Może jakoś dojdziemy do jakiego miesiąca były montowane VA...

PS. Też myślałem nad wymianą na wyższy model. Nad 55PUS8303/12, ale mnie kosztowałoby to dodatkowe 1000zł (7303 kupiłem z promocją za 2650zł)... Nie wiem czy VA + 120Hz jest warte dołożenia 1000zł do tej kwoty, bo cała reszta taka sama. Spokojnie ten 7303 by mi wystarczył, no o ile byłaby ta matryca VA :roll:

Btw - co do ambilighta, to zawsze możesz sprawdzić na trybie naturalnym lub gra czy gdy jest ciemny obraz to diody są gaszone czy lekko świecą i psują oglądanie horroru lub granie na PS ;)

mam lekko podswietlone diody nie gasna calkiem przy ciemnym ekranie
 

Ravvar

New member
Wydaje się że to jest normą, to co pokazałeś też na pewno diody lekko się świecą ale w filmiku tego nie widać

mam lekko podswietlone diody nie gasna calkiem przy ciemnym ekranie

Chyba macie rację - raz jeszcze dokładnie przyjrzałem się filmikowi prezentującym różne ustawienia ambilight na podstawie tych samych urywków gry Battlefield (link dla ciekawych: https://www.youtube.com/watch?v=UkQkDXcn5g4) i faktycznie, w 2:53, gdy ekran jest ciemny (tryb ambilight "Gra") - można dostrzec, że diody lekko świecą. No i racja, zapewne kamera nie wyłapała tego, stąd jest to słabo widoczne i z początku wydawało mi się, że diody się wygaszają. Także wątek można uznać za rozwiązany, aczkolwiek fajnie jakby wprowadzili całkowite gaszenie w jakiejś aktualizacji ;) (choć nie wiem jakby to wpłynęło na żywotność diod, może w tym rzecz... z drugiej strony śledzenie audio gasi diody...). No nic to ;).

Bumtarara - a Ty kiedy kupowałeś TV? możesz sprawdzić czy na kartonie, o ile masz, jest naklejka cyrylicą i jaką masz tam datę produkcji?

Kurde, no już sam nie wiem co robić. W porównaniu ze swoim starym LG z 2013 (również IPS, tyle że 100Hz czy tam 120Hz) jest o niebo lepiej jeżeli chodzi o czerń, nie mam cloudingu... musi tu siedzieć dobry IPS, no ale wolałbym jednak trafić na czarniutką VA ;)
 

shock

New member
Jak sprawdzić jaką mam matrycę i ile ma przepracowanych godzin?


Zdjęcie matrycy w załączniku. Przy dotknięciu ekranu pojawiają się duże "błyski".
Model z 10/2018 oczywiście z cyrylicą na opakowaniu :)
 

Attachments

  • IMG_20190121_104104.jpg
    IMG_20190121_104104.jpg
    1,1 MB · Wyś: 42
  • IMG_20190121_111145.jpg
    IMG_20190121_111145.jpg
    1,3 MB · Wyś: 51
  • IMG_20190121_111627.jpg
    IMG_20190121_111627.jpg
    1,2 MB · Wyś: 44
Ostatnia edycja:

Ravvar

New member
Jak sprawdzić jaką mam matrycę i ile ma przepracowanych godzin?


Zdjęcie matrycy w załączniku. Przy dotknięciu ekranu pojawiają się duże "błyski".
Model z 10/2018 oczywiście z cyrylicą na opakowaniu :)
Co do przepracowanych godzin - https://www.youtube.com/watch?v=26yMzAq8GbM, tylko nie grzeb tam nic. No i nie wiem jak z gwarancją, aczkolwiek niesądzę by wejścia w menu serwisowe były rejestrowane gdzieś...

Co do matrycy, jak dla mnie to encyklopedyczne VA, ewidentnie widać pionowe piksele.
Czyli partie z 10/2018 były jeszcze na VA, to dobra wiadomość, może się gdzieś trafić w mało uczęszczanym sklepie, skoro teraz chodzą normalnie z 11/2018. Chyba się dzisiaj przejadę po sklepach posprawdzać.

PS. a kiedy i gdzie kupowałeś TV? To jest 55" w ogóle?
 

shock

New member
PS. a kiedy i gdzie kupowałeś TV? To jest 55" w ogóle?


50 cali kupiony w euro... w połowie grudnia :)
Czyli dobra wiadomość, że VA. W ogóle dla mnie sprawa nie do ogarnięcia, jak można sprzedawać telewizory z inną matrycą niż w specyfikacji... walenie równe, a 90% kupujących nie ma nawet pojęcia że coś jest nie tak.
 

Ravvar

New member
50 cali kupiony w euro... w połowie grudnia :)
Czyli dobra wiadomość, że VA. W ogóle dla mnie sprawa nie do ogarnięcia, jak można sprzedawać telewizory z inną matrycą niż w specyfikacji... walenie równe, a 90% kupujących nie ma nawet pojęcia że coś jest nie tak.

50" i 65" zawsze mają VA... Loteria jest dopiero przy 55", więc nie miałeś "szans" na ISP ;).
Czyli dalej nie wiemy do kiedy montowali VA w 55". Ehh, a już myślałem ;)... Czekam na Bumtarara jak sprawdzi z kiedy ma TV.
 

bumtarara

Member
Mój tv 50 calowy VA, marzec 18 rok i jest cyrylica ale znaki rosyjskie nie maja wielkiego znaczenia bo szło też do rosji
 
Ostatnia edycja:

Ravvar

New member
Mój tv 50 calowy VA, marzec 18 rok i jest cyrylica ale znaki rosyjskie nie maja wielkiego znaczenia bo szło też do rosji

Aaah, Ty też 50" masz... a to jak wiadomo zawsze będzie VA... No nic to, dzięki ;). Najlepiej jakby ktoś kto ma 55" i VA sprawdził datę produkcji, ale wątpię że ktoś taki to odczyta ;).
 

Kuczek87

New member
50 cali kupiony w euro... w połowie grudnia :)
Czyli dobra wiadomość, że VA. W ogóle dla mnie sprawa nie do ogarnięcia, jak można sprzedawać telewizory z inną matrycą niż w specyfikacji... walenie równe, a 90% kupujących nie ma nawet pojęcia że coś jest nie tak.

zauwaz ze producent twierdzi ze dwie rozne matryce wyprodukowane w innej technologii z roznymi poziomami czerni i katami widzenia daja ten sam PPI czyli niby jakosc obrazu ta sama xD. Dla mnie to tez jest masakra. p.s w specyfikacji nie jest podane jaki to rodzaj matrycy takie info mozna tylko znalezc w internecie, dzwonilem do philipsa z zapytaniem jaka matryca w tym tv, a Pani powiedziala ze producent zastrzega sobie udzielanie takich informacji lol. Jak to mozliwe? :niewiem:
 
Do góry