Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

bumtarara

Member
Zrobiłem kolejne fotki tych znaczków może one są do kalibracji obrazu jest 11, bo po całkowitym ściągnięciu kontrastu one znikają ale jak sie da na maxa kontrast to widać lepiej i wyraźniej pod kątem, na zdjęciu tego tak nie widać ale to ma podobny kształt jak w poprzedniej grafice ale jakby z trzema ramionami, w zadnym lcd tego nie zaobserwowałem ale wczoraj przypadkowo i to mnie zaciekawiło po co to jest
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
To są prawdopodobnie śrubki. Phillips ma nawet swój rodzaj "łebka".

comment_1w3Pad7QCDqTsn4rdhgvbOBAJyNJkHSK.jpg




Czy na tym tv można zainstalować Antutu Benchmark? Chciałbym sprawdzić jak "mocny" jest SoC w tym tv. Z tego co znalazłem w Google to jakiś Mediatek ale nie ma żadnych benchmarków dla tego układu.
 

bumtarara

Member
To są prawdopodobnie śrubki. Phillips ma nawet swój rodzaj "łebka".

comment_1w3Pad7QCDqTsn4rdhgvbOBAJyNJkHSK.jpg




Czy na tym tv można zainstalować Antutu Benchmark? Chciałbym sprawdzić jak "mocny" jest SoC w tym tv. Z tego co znalazłem w Google to jakiś Mediatek ale nie ma żadnych benchmarków dla tego układu.

Tego nie wiem nawet nie wnikałem, co do tych śrubek to dziwna sprawa żeby to tak to wyglądało
 

bumtarara

Member
Gie....jest coś takiego jak 3Dmark z tego testu widać że procek nie wyrabia, u mnie wyszło tak jak na załączniku
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Zrobiłem kolejne fotki tych znaczków może one są do kalibracji obrazu jest 11, bo po całkowitym ściągnięciu kontrastu one znikają ale jak sie da na maxa kontrast to widać lepiej i wyraźniej pod kątem, na zdjęciu tego tak nie widać ale to ma podobny kształt jak w poprzedniej grafice ale jakby z trzema ramionami, w zadnym lcd tego nie zaobserwowałem ale wczoraj przypadkowo i to mnie zaciekawiło po co to jest


Wyglada na zjawe. Pewnie kreca u ciebie "Duch 2" ;) A tak serio. Taki obraz nie jest referencyjny. Zawsze wyjdzie nierowne podswietlenie. Widzisz to tez na czarnym tle podczas ogladania normalnej TV ? Wlacz np na YT black demo i porownaj.
 

bumtarara

Member
Właśnie nie, tylko jak przełączy sie na jakiś puste źródło np któreś z HDMI, nie sądzę żeby to było przez nie równe podświetlenie....na żywo to widać dużo lepiej jak na zdjęciu a jest to koło a w tym kole jakiś znaczek, czy to są jakieś widoczne odbijające sie śrubki? raczej nie bo nie montuje się bezpośredni plastikowego/szklanego panelu nad śrubkami, dlatego sądziłem że nie tylko u mnie takie coś widać
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Kolego, ktos cie "wkrecil" pewnie ze srubkami a ty w to starasz sie wierzyc. Srubki o srednicy kilku/kilkunastu centymetrow za matryca ??? ! Takie sruby to chyba w czolgach daja. Jak masz normalny obraz przy normalnym sygnale to nie ma o czym mowic i szukac dziury w calym. Panowie, troche powagi.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Kolego, ktos cie "wkrecil" pewnie ze srubkami a ty w to starasz sie wierzyc. Srubki o srednicy kilku/kilkunastu centymetrow za matryca ??? ! Takie sruby to chyba w czolgach daja. Jak masz normalny obraz przy normalnym sygnale to nie ma o czym mowic i szukac dziury w calym. Panowie, troche powagi.

Tam nie ma żadnych śrubek !!! Jest laminat ułozony na diody led , potem są dystanse i na to się nakłada drugi laminat który rozprasza światło led i na tym jest matryca , Na 99% jest to dystans który podtrzymuje górny laminat na którym jest ułożona matryca albo może być odciśnięte na górnym laminacie i dlatego jest taki efekt , między laminatem dolnym a górnym jest przerwa a te dystanse są od utrzymania tej jednakowej przerwy między diodami led a górnym laminatem , tam jest ich kilka , Piszę tutaj o podświetleniu Direct led , inaczej jest w edge led tam juz nie ma żadnych dystansów dlatego są tak cienkie tv z podświetleniem krawędziowym .

Chyba że jak piszesz może ktoś zamiast org dystansu wstawił wkręt bo dystanse są albo białe albo przezroczyste wstawiane , To by były jaja :)

Najlepiej zdjąć matrycę i odpalić tv i wtedy pięknie widac na tym laminacie
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Tam nie ma żadnych śrubek !!! Jest laminat ułozony na diody led , potem są dystanse i na to się nakłada drugi laminat który rozprasza światło led i na tym jest matryca , Na 99% jest to dystans który podtrzymuje górny laminat na którym jest ułożona matryca albo może być odciśnięte na górnym laminacie i dlatego jest taki efekt , między laminatem dolnym a górnym jest przerwa a te dystanse są od utrzymania tej jednakowej przerwy między diodami led a górnym laminatem , tam jest ich kilka , Piszę tutaj o podświetleniu Direct led , inaczej jest w edge led tam juz nie ma żadnych dystansów dlatego są tak cienkie tv z podświetleniem krawędziowym .

Najlepiej zdjąć matrycę i odpalić tv i wtedy pięknie widac na tym laminacie


Ale czemu mi tlumaczysz o tych srubkach i konstrukcji LED ? (odpowiadasz do mojego cytatu). To chyba koledze "bumtarara" trzeba wytlumaczyc. Nie wyczules ze pisze o srubkach zartobliwie?
 

unadarek

Member
TV 43PUS7302 : Panowie jak wejść w Ustawieniu: Styl Obrazu - Osobiste - w Opcji Ustawienia -Zaawansowane - Kolor - do opcji Kalibracja kolorów - u mnie jest nieaktywne ? Do opcji Niestandardowa temperatura barw - da się wejść a do opcji poniżej Kalibracja Kolorów już nie - Temperatura barwowa jest na Własne ?
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV 43PUS7302 : Panowie jak wejść w Ustawieniu: Styl Obrazu - Osobiste - w Opcji Ustawienia -Zaawansowane - Kolor - do opcji Kalibracja kolorów - u mnie jest nieaktywne ? Do opcji Niestandardowa temperatura barw - da się wejść a do opcji poniżej Kalibracja Kolorów już nie - Temperatura barwowa jest na Własne ?


Jeśli to samej opcji wejdziesz w trybie ISP Dzień lub Noc, to opcja Kalibracja kolorów będzie aktywna. W żadnym innym trybie nie będzie.
 

unadarek

Member
Dzięki działa - ale czy to znaczy że jak w trybie np dzień ustawię tam jakieś wartości a potem wróżce do ustawienia Osobiste to te kolory zostaną ?
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie. W osobistym są inne wartości. A co gorsza nie można ich podejrzeć w żadnym z fabrycznych trybów np z trybu Film, by je lekko zmodyfikować kalibrację kolorów i zapisać do ISF. Natomiast jeśli ponownie wrócisz do ISF, to ustawienia tam zapisane pozostaną.
 
Ostatnia edycja:
Do góry