Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

bumtarara

Member
Obejrzałem sobie testy i szczerze mówiąc na każdym z tych testów coś było faktycznie widać ale czy to nie jest nagrany obraz z jakiego? tv, obejrzyj sobie TEST VERTICAL BANDING SMART TV SAMSUNG UE 49KU6500ZXT tu są zdjęcia na których coś widać ale chyba na dwóch reszta zdjęć bez zastrzeżeń może dlatego że jest białe tło gdzie nie gdzie, w filmach nie widzę żadnych efektów może........ale nie jestem tego pewien czy to jest ten banding czy to tylko skopana jakość sygnału, nie wiem czy jest czym sie aż tak przejmować no chyba że oglądasz tylko szary lub biały albo niebieski ekran.......albo może masz problem z telewizorem trafił ci sie shit
 

hitachi

New member
Do użytkowników tego tv pus7303 czy u was skacze.obraz gdy kamera.przesuwa się w boki lub w górę i w dół? Bardzo to widać w filmach przyrodniczych gdzie jest ujęta panorama danego miejsca i kamera się przesuwa wtedy obraz przycina się. Macie tak?
 

bumtarara

Member
Do użytkowników tego tv pus7303 czy u was skacze.obraz gdy kamera.przesuwa się w boki lub w górę i w dół? Bardzo to widać w filmach przyrodniczych gdzie jest ujęta panorama danego miejsca i kamera się przesuwa wtedy obraz przycina się. Macie tak?

Spróbuj opcji: RUCH-NATURAL MOTION, ale dostępna opcja w ISF dzień lub noc, może jeszcze dać dobry efekt po ustawieniu w opcji HDMI ultra HD na OPTYMALNY
 
Ostatnia edycja:

hitachi

New member
Kiki jak testujesz tv to podawaj proszę rozdzielczość telewizora w ruch, bo tv 4k mają taką rozdzielczość ale na statycznym obrazie a w czasie ruchu ich rozdzielczość spada nawet poniżej200!!! linii co jest wynikiem gorszym niż mają tv full hd, dlatego tak tv 4k mają słabą ostrość przy ruchu. Np polecany tutaj tcl c7006 ma w ruchu tylko 150 linii, czyli na poziomie vhs-u?
Wprowadź takie dane wykorzystują jakieś stałe sceny jak wyścigi aut itp. To poprawi jakość twoich testów.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O testy się nie martw.
Nie opowiadaj bzdur o vhs - to przeginasz tylko nie wiem po co?
Jakość jest albo 4K jeśli posiadasz materiały natywne albo upscalowanie jeśli posiadasz fullhd. Jeśli oglądasz tylko telewizję Trwam - i jeszcze bez anteny - to faktycznie masz problem. My nie polecamy takich extremalnych przeżyć.
 

Bartezzo1987

New member
O testy się nie martw.
Nie opowiadaj bzdur o vhs - to przeginasz tylko nie wiem po co?
Jakość jest albo 4K jeśli posiadasz materiały natywne albo upscalowanie jeśli posiadasz fullhd. Jeśli oglądasz tylko telewizję Trwam - i jeszcze bez anteny - to faktycznie masz problem. My nie polecamy takich extremalnych przeżyć.

Jemu chodzi o smużenie, tylko nazywa to rozdzielczością dynamiczna (nie wiedzieć czemu)
Co do tcla ma rację i zostało to podkreślone w teście u konkurencji, że tcl smuży i to bardziej niż to ma miejsce w typowej matrycy 50hz-60hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co do TCLa sprawdźmy opinie tych co kupili - nie mylić z opłacanymi hjeterami których jest bardzo łatwo wyłapać. Są za głupi żeby coś sensownego napisać.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++



Po pierwsze chyba kogoś du*a boli że aktualizacje są przesyłane przez dystrybutora marki... bo pisze o tym wszędzie gdzie może.


Jestem użytkownikiem telewizora. W tej cenie nie znajdzie się lepszego produktu. Mi jakoś android się nie zawiesza. Każdy kto kupuje telewizor z matrycą 60hz chyba jest świadomy tego że taki telewizor nie nadaje się głównie do sportu. Fakt, telewizor nie ma systemu poprawiającego jakość ruchomych obrazów ale przynajmniej obraz trafia do mnie w takiej wersji w jakiej został nagrany i potwierdzam że nie ma tragedii.
Dodatkowo telewizor obsługuje szeroką paletę barw co przy 4k jest ważne i próżno szukać u konkurencji takiego rozwiązania. Matryca VA Samsunga zapewnia doskonały kontrast oraz świetną czerń. HDR- chyba każdy powinien sobie zdawać sprawę że w tej cenie jest bo jest ale się go nie zobaczy. Niestety aby zobaczyć jak wygląda efekt HDR trzeba w tej chwili wydać ok. 5 tyś PLN na telewizor.
Telewizor jest w porządku do codziennego oglądania.
Dodam że wykonanie telewizora przewyższa dokładnością i materiałami dużo droższe modele konkurencji. Głośniki są więcej niż standard ale szału nie ma.
Zalety

aluminiowa ramka
cena
jakość obrazu
łatwość obsługi
płynnośc działania androida

=================================================

Nie ma co ukrywać, przeczytałem wszystkie opinie przed zakupem i naprawdę zmartwiłem się, bo testy tego TV wypadają naprawdę dobrze i faktycznie podkreślają, że to matryca 60Hz ale no za tą cenę dziwnie szukać 120Hz. Jakbym chciał 120Hz, musiałbym wydać 2 razy więcej za telewizor, a takim budżetem nie dysponuję. Ku zdziwieniu płynność jest na dobrym poziomie, korzystam z kablówki UPC i naprawdę mogę polecić taki duet! Dodatkowo na plus Android, jestem naprawdę zachwycony działaniem i możliwościami!
Aplikacja T-Cast na telefon jest naprawdę dopracowana! Sony powinien się uczyć jak robić aplikacje!

Podsumowując zastanawia mnie jedno? O co wam chodzi z tą płynnością? Nie uwzględniacie w ogóle ceny czy TCL się komuś naraził?
Zalety

hdr, cena, aplikacja do sterownia telefonem, płynnośc działania androida, wszystkie złącza z jednej strony!, usb 3.0, ku zdziwieniu glośnik się nie kurzy!

=================================================

Kupiłem bo mi się spodobal z wyglądu. Poprosiłem w sklepie o odpalenie 4k na utube i naprawde fajnie chodziło. W domu powyłączalem różne "ulepszacze"obrazu a jest tego w menu sporo.Mam podpiętą pS4 i soundbar po BT. Przydaje mi się oddzielne sterowanie głośnością na sluchawkach BT i w Tv.
Android śmiga blyskawicznie.
Pracownik w sklepie powiedzial ,że wspiera flasha i żeczywiście z alukaj chodzi kin oman też meczyki . pl itp.
Polecam wrzucić kodi . Generalnie na razie jestem zadowolony.
Zalety

aluminiowa ramka
hdr
jakość dźwięku
jakość obrazu
łatwość obsługi
możliwość dokupienia pilota z żyroskopem
płynność obrazu
sterowanie telefonem


================================================



Naprawdę nie rozumiem o jakim smużeniu ludzie piszą?! Chyba ze się nie znam... obraz dla mnie jest wyraźny i plynny . co do samego androida faktycznie raz mi się zawiesił ale tak po za tym bardzo szybko reaguje na wszystkie komendy + (głosowe).Co do obrazu podoba mi się ze nie jest przejaskrawiony i naturalnie swieci. natomiast wykonanie cieszy oko!

================================================



A ja jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV . Nie wiem o czym piszą w kom. TV ok . liga mistrzów śmiga . DO tego Android szybki. Dostałem w promocji pilota dodatkowego i jest ok
W internecie jak ktoś wie KODI czy przeglądarki z Flasch . Nic więcej nie potrzeba. Konsolę starego Xboxa podpiełem - WYMIATA . Polecam :)

===============================================



Świetny telewizor jak za tą cenę. Czytając przed zakupem opinie bardzo się ibawiałem ale kupiłem z możliwością zwrotu bo na odległość. Oczywiście telewizor zostaje ;). Świetny wygląd i jakość dźwięku. Oprogramowanie jest Ok i sie nie zawiesza. Dziwnie to pisać ale przekonałem się do marki TCL. Polecam
Zalety

aluminiowa ramka
aplikacja do sterownia telefonem
cena
hdr
jakość dźwięku
jakość obrazu
ku zdziwieniu glośnik się nie kurzy!
łatwość obsługi
maskownice na kable
możliwość dokupienia pilota z żyroskopem
natrualny kolor czerwony
naturalny kolor czerwony
płynnośc działania androida
płynność obrazu
sterowanie telefonem
usb 3.0
wszystkie złącza z jednej strony!



================================================



Super Kupiłem w Mediamarkcie.
Kopara opada Android super. Wykonanie i ten dźwięk . W tej cenie nie ma lepszego telewizora

===============================================



Najlepszy w Europie w/g EISA i to widać. Super obraz, dźwięk i android z gigantyczną ilością aplikacji,

===============================================

A Debili hejterów - jak TU:
https://www.ceneo.pl/54532075/opinie-3
Trzeba omijać z daleka.
Łatwo ich rozpozna średnio inteligentny czytelnik.
 

DonPablo

New member
Philips zaczyna wypuszczać OREO na swoje tv - nareszcie :) Podał bym linka ale forum mi je blokuje....I jeszcze pytanie do posiadaczy 55PUS73303 - czy macie wyjście optyczne audio? bo ja nie mam - wbrew specyfikacji :-(
 

bumtarara

Member
Mam trochę dziwny problem tv/dekoder z netii połączone kablem HDMI, po włączeniu tv brak głosu nie zawsze się tak dzieje....reset dekodera do ustawień z fabryki i głos jest, czy to wina samego dekodera czy kabla HDMI a może kompatybilność telewizora z dziadowską Netią
 

majqelon

New member
A może problemy z obrazem co niektórych użyszkodników biorą się z podłączeniem do Hdmi3 lub hdmi4
Sygnał z komputera — wejścia HDMI1/2
maksymalna rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 przy 60 Hz
Sygnał z komputera — wejścia HDMI3/4
maksymalna rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 przy 30 Hz
Sygnał wideo — wejścia HDMI1/2
maksymalna rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 przy 60 Hz
Sygnał wideo — wejścia HDMI3/4
maksymalna rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 przy 30 Hz
 

omnia

New member
Na stronie karczma.edu.pl znalazłem taką instrukcję instalacji Google Chrome na Android TV:

Na komputerze lub na telewizorze uruchom przeglądarkę internetową i odszukaj aplikację Google Chrome – kliknij tutaj,

Zaloguj się do swojego konta Google,

Naciśnij przycisk Zainstaluj i wskaż urządzenie na którym ma być zainstalowana przeglądarka,

Poczekaj kilka minut na zakończenie instalacji.


Pewnie zadziała, a to dziwne, że przeglądarka nie znajduje się w sklepie Play. Raczej nie używam internetu z poziomu telewizora, niemniej rozumiem potrzebę. :)
 
Do góry