Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

arczowsky

New member
Wcześniej opisywałem swoje odczucia z korzystania z tego modelu.
Dziś dodam tylko że posiada on jednak obrzydliwy vertical banding. Z początku wydawało się to subtelne, jednak podczas oglądania mundialu stwierdzam że jest bardzo źle.

Znajomy podczas meczu stwierdził że mam brudny tv.
Ktoś jeszcze podziela moje spostrzeżenia?
 

bumtarara

Member
Aż przełączyłem na mecz i mogę stwierdzić że czegoś takiego nie zauważyłem nawet ani na filmach, ale....mam zainstalowany w aplikacjach ekrany kontrolne i na szarym i białym widać nierównomierne podświetlenie
 

jonus

New member
Też nie zauważam verticali ani komet w piłce. Jest ok. A nierówne podwietlenie też mam na szarym tle... Są takie dwa pasy poniżej środka przez cały ekran oraz wskroś ekranu w lewym dolnym rogu..
 

marus18

New member
Problemy 55PUS7303 mam go 2 tygodnie:
1. Od początku nie potrafi zapamiętać ustawień obrazu, ambilight, itd dla źródła
2. Od tygodnia podczas włączenia telewizora przechodzi w biały ekran, nic się nie da zrobić tylko trzeba wyłączyć i włączyć raz jeszcze, za drugim razem już jest ok nie wiem od czego to zależy. Pewnie się coś psuje jednak mogłem słuchać komentarzy o telewizorach tego producenta

Na forum nie ma żadnych ekspertów tylko co drugi post to "cena dla niebieskich i kalibracja" "cena dla niebieskich i kalibracja""cena dla niebieskich i kalibracja""cena dla niebieskich i kalibracja""cena dla niebieskich i kalibracja""cena dla niebieskich i kalibracja""cena dla niebieskich i kalibracja":spam: kasa kasa i jeszcze raz kasa

polecam kupić panasonica i philipsa, philipsa postawić z tyłu tylko, żeby dawał efekt ambilight i wyłączyć ekran a korzystać z Panasonica
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Telewizor jest nowością 2018 rok, takie rzeczy jakie opisaujesz z białym ekranem czasami też mam ale jak sygnał idzie z dekodera po HDMI czyli winowajcą może być oprogramowanie, w moim przypadku nie mam głosu po włączeniu tv ale sygnał jest od razu z dekodera także włączam tv i od razu włącza sie dekoder...to albo niema obrazu tylko biały ekran albo nie ma głosu...czasami nie włącza sie dekoder na starym tv wszystko działało, więc myślę że winne jest oprogramowanie także aktualizacji i wszelkie poprawki pewnie rozwiążą sprawę ale trzeba czekać, ale powtarzam takie problemy sie zdarzają ale rzadko
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Jeszcze jedną rzecz jaką zaobserwowałem to dziwne ruchy tła falowaniem nie można nazwać bo takie nieregularne ruchy zaobserwowałem na 2 filmach dekoder netii większość filmów żadnych dziwnych efektów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytaj może opinię najpierw.
Zadaj właściwe pytanie , dostaniesz odpowiedź na pytania.


Recenzja Kowalskiego

Jak wspomniałem wcześniej zdecydowałem się na model 55PUS7303, który jest już ze mną od 3 dni. Przesiadłem się z bardzo dobrego LCD 8 letniego Samsung LE40C550 Full HD.
Przed zakupem straciłem masę czasu, czytając negatywne opinie na temat serwisu philipsa, problmeów z matrycami, zbierającym się kurzem, cloudingiem, bandingiem (sorry nie wiesz jak sie pisze:)), jednym słowem bałem się zamówić ten model, bałem się zamówić Philipsa. W końcu się przełamałem i wziąłem na raty 10x0% cena końcowa 3199zł i powiem tylko tyle:
Najlepszy wybór jaki mogłem dokonać!
Telewizor jest po prostu świetny, ambilight 3 stronny w trybie gry grając na PS4 dostarcza niesamowitych wrażeń, aż znowu zachciało mi się grać w przygodowe gry akcji.
Obraz Full HD i, HDR i 4k z dobrych źródeł jak Netflix, youtube to po prostu miazga! 60hz matrcya? Co z tego, obraz wspierany przez procesory sprawia wrażenie 60fps w grach w trybie monitor, o to mi chodziło! matryca VA daje bardzo dobrą czerń, oglądam wieczorem filmy i nie żałuję, że nie wziąłem droższego o 1200zł 8303 tylko po to aby mieć 120hz kosztem matrycy IPS. Wspominacie o pogorszonej widoczności gdy siedzi się z boku, może pod kątem 60 stopni tak ale kto ogląda TV pod takim kątem, obraz gdzie nie siedzę czy na wprost czy lekko po skosie idealny, kolory super, kontrast idealny, czarny kolor nie zamienia się w srebrny, pewnie siedząc na koniu też wszystko było by dobrze. :twisted:
System android - szybki, prosty, intuicyjny, menu telewizora proste a zarazem zaawansowane (sam jeszcze do wszystkiego nie doszedłem i mam problemy ale to zaraz będę pytał). Wyszukiwanie głosowe na pilocie w każdej możliwej chwili nie ważne co robimy na TV, poezja :) na chwilę obecną działa rewelacyjnie, zobaczymy za kilka miesięcy po zapchaniu systemu :twisted::twisted:

Kupiłem telewizor do PS4, Netflix, filmy z lapka, Kodi oraz na ostatnim miejscu telewizja.
Komu mogę polecić ten telewizor: wszystkim, jest zajebisty!
Komu odradzam: jeśli na pierwszym miejscu najwięcej będziesz oglądał telewizji do tego słabej jakości jakaś kablówka osiedlowa z kanałami SD i nijakimi HD odradzam, zostań przy full HD. Z mizernej jakości sygnału nie zrobisz na 4K idealnego obrazu, ja mam kablówkę, której prawie nie oglądam tylko jakiś mecz poleci w TV, reszta to jak wspomniałem dlatego nie interesuje mnie jakość obrazu z kablówki, ale jeśli masz NC+ lub inne takie to jak najbardziej polecam.
Bałem się o matrcyę VA, że będę miał problemy z czarnym ekranem w ciągu dnia, jeszcze mój TV stoi na przeciwko okna, wszystko się w nim odbija, ale problemu nie ma, kolory są żywe i są na pierwszym miejscu, nie ma tak, że pochylam się pod różnymi kątami aby zobaczyć co leci w TV, nie wiem czy za to odpowiada nasycenie czy kontrast czy coś innego ale jest wporzo!
Nie żałuję niczego, żałuję tylko, że czytałem tak duzo bredni na temat philipsów i że tak długo zwlekałem bo ominęły mnie fajne promocje z soundbarem za darmo :(

A teraz moje pytanie bo nie wszystko wiem na temat systemu: Czy da się ustawic i zarazem zapisać na stałem ustawienia, obrazu, dźwięku i ambilight dla każdego ze źródeł? To znaczy indiwidualne ustawienia dla laptopa, PS4, telewizji i może nawet dla Netflixa? na chwile obecną za każdym razem muszę co źródło wszystko zmieniać. Najlepiej jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył czy mogę ustawić osobno preferencję dla obrazu dla poszczególnych kanałów w TV :grin::grin:

Jeszcze raz gorąco polecam!! Wiadomo, że może zdarzyć się wadliwy egzempplarz, piksele itp innym też się zdarza, serwis? nie mam pojęcia nie korzystałem i obym nie korzystał nigdy, ale sam telewizor hmm jak dla mnie majstersztyk (a video-obrazo maniakiem nie jestem:mrgreen:) tak, że daję 10/10 i zostawiam łapkę w górę :razz:
 

Bartezzo1987

New member
@Kiki Chłopaki opisują tu wady i problemy z tym tv po jakimś czasie używania a Ty przytaczasz tu opinie jakiegoś randoma po 3 dniach posiadania tego modelu, który wnioskując z zachwytów nigdy nie widział porządnego telewizora na oczy,no bądźmy poważni.
 

janunio

New member
Bez reklam
" Chłopaki opisują tu wady i problemy "
Tu jest cały problem od lat.
Forum jest od wymiany opinii i pomocy przy rozwiązywaniu problemów.

Tymczasem hejterzy (konkurencja na 100% - pełno ich tu i są wszędzie) oczekują czegoś zupełnie innego; oczekują opisu wad i problemów z powodów czysto komercyjnych.

Może jeden na 100 wpisów jest od niezależnego użytkownika. Taki właśnie przytacza Kiki. To b. smutna prawda o polskim necie.
 

bumtarara

Member
Z mojego punktu widzenia.....nie jestem spamerem hejterem ani nic w tym rodzaju....ale jeśli miałbym opisać tv, to tak, wygląd i dbałość o szczegóły ramka jest szeroka do tego grubość tv wyglądaj jak tv z końca lat 90tych początek 2000 pierwsze lcd na rynku, napis/logo pod tv nie symetrycznie jest dość niedbale wykonane jakby w ostatniej chwili, mam LG LM640s porównanie: pfilips pus7303 a lg lm640, pfilips 60Hz LG 400Hz różnica w płynności np. mecz nie zauważalna z tego co wiem Lg ma 400hz ze wszystkimi ulepszaczami ruchu normalnie ma około 100 może 100hz w philipsie 60hz wspomaga procesor, znacznych ulepszeń po ich włączeniu nie zauważyłem poza efektem teatru, dźwięk mógłby być trochę lepszy a co do efektów jak opisywałem post wyżej czasami ale rzadko biały ekran, brak głosu lub to że czasami nie włącza sie tuner z telewizorem to może być wina oprogramowania. Chce zaznaczyć że LG LM 640s 42 cale kosztował 5 lat temu 2600, za Philipsa 50cali zapłaciłem 3200 może dlatego że był zamawiany w sklepie stacjonarnym tak naprawdę philips jest ciut lepszy to za sprawa obrazu jest lepsza jakość......pilot jakościowo rewelacja. Tv mam już 2 tygodnie
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
Opinia "kowalskiego" po 2 tygodniach użytkowania jest już trochę inna - post #227.
Tak, że nie cytujmy wybiórczo. A opinie po 3 dniach użytkowania lub jak niektórzy piszą zaraz po wyjęciu z pudełka można wsadzić do kosza. Bądźmy więc obiektywni.
 

Bartezzo1987

New member
" Chłopaki opisują tu wady i problemy "
Tu jest cały problem od lat.
Forum jest od wymiany opinii i pomocy przy rozwiązywaniu problemów.

Tymczasem hejterzy (konkurencja na 100% - pełno ich tu i są wszędzie) oczekują czegoś zupełnie innego; oczekują opisu wad i problemów z powodów czysto komercyjnych.

Może jeden na 100 wpisów jest od niezależnego użytkownika. Taki właśnie przytacza Kiki. To b. smutna prawda o polskim necie.

Acha czyli według Twojego chorego toku rozumowania każdy wpis opisujący wady jest hejtem i praktyką konkurencji tak?

Tylko wpisy zachwalające dany sprzęt są pisane przez niezależnych użytkowników?

Ja na przykład lubię znać wady danego sprzętu i( tak!)czekam na takie wpisy/relacje.
Wiem jakie wady sprzętu jestem w stanie znieść i takie wpisy pomagają bardziej niż peany po 3 dniach (o zgrozo) użytkowania.
 

crash_rpm

New member
Cześć, czytałem i widzę, że masz dużo informacji o tym telewizorze.
Szukam telewizora na PS4 Pro i oglądam futbol.
Co poleciłbyś mi między Philips 43PUS7303 a Samsung 43nu7405?
 

Szymc

New member
Moja opinia po dwóch tygodnia użytkowania jest taka sama dla tego telewizora jak zaraz po wyjęciu z pudełka, a nawet jeszcze lepsza. Trochę czasu zajęło mi ustawienie obrazu na moje potrzeby ale aktualnie jestem bardzo zadowolony z tego co prezentuje ten tv. Moje spostrzeżenia są takie, że lepiej wyłączyć wszelkie upłynniacze, i wzmocnienia kontrastu bo tylko powodują przycięcia i pojawiają się dziwne efekty na ekranie.
Jeżeli chodzi o PS4 PRO i ten telewizor to jest jeszcze lepiej, gram w te same tytuły co na starym telewizorze, a momentami nie poznaje tych gier.

Coś takiego jak biały ekran opisywany przez poprzedników u mnie nie występuje, może dlatego, że mam TV w trybie standby i nigdy nie wyłączam go całkiem z prądu.

Kupiłem ten telewizor za 2599zł i uważam, że są to dobrze wydane pieniądze.
 

arczowsky

New member
Pokażcie jak to u was wygląda, może jestem już ślepy i muszę zacząć nosić okulary
20180622_171050_02.jpg

Pierwsze lepsze zdjęcie, zwykłe szare tło. Pod kątem widać najlepiej. Na wprost mniej widoczne przy statecznym obrazie, bardzo mocno widać dopiero przy ruchach poziomych kamery.

Po wpisaniu na youtube "banding test" są fajne filmiki dzięki którym można sprawdzić czy masz model na to cierpi.
 
Do góry