Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Sylwek35

New member
Tv kupilem dzis w mediaexpert. Byl wczesniej rozpakowywany moze pomylili piloty. Jak to teraz rozwiazac? Twoja porada odnosnie OK podzialala pojawil sie ekran wyboru jezyka.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Tv kupilem dzis w mediaexpert. Byl rozpakowywany moze pomylili piloty. Jak to teraz rozwiazac? Twoja porada odnosnie OK podzialala pojawil sie ekran wyboru jezyka.
Udać się do sprzedawcy, powinien Ci dać prawidłowego pilota. Może być tak, że będzie kierował Ciebie na infolinie, zeby tam zamówić...

Taptalk
 

Sylwek35

New member
Wydaje mi sie ze to pilot od innego modelu. Podjade jutro i zobacze jaki pilot maja do tego na ekspozycji. Myslisz ze ten co mam to taki powinien byc?
Ps. Czy mógłbyś podesłac kalibracje obrazu na maila?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Kiki a co z tym pilotem taki powinien byc? Prosba do uzytkownikow 7303 o informacje o posiadanym pilocie.





Kiki juz pisze PW [emoji4]
Napisałem wyżei, że jest to nieprawidłowy pilot. W Google jak wpiszesz swój model, to na zdjęciach zobaczysz jaki powinien być. Ten model pilota co masz to IR i będzie działał praktyczbie ze wszystkimi modelami Philipsa, natomiast oryginalny pilot to BT i jego parujesz z danym TV.

Taptalk
 

ldamiecki

New member
Cześć,
Miał ktoś problem z parowaniem pilota?
Jak wykonam twardy restart (zasilanie 10sek) to się paruje za 1 razem. Jednak po chwili jak próbuję sparować ponownie to już nie chce. Klawiatura ani głosowe nie działają. Oprogramowanie niby najnowsze.
 

Sylwek35

New member
U mnie po przygodach z wymiana pilota (pilot wymienili na wlsaciwy) sparowal sie w mgnieniu oka. Nie majac jeszcze najnowszego softu. Kup nowe baterie alkaiczne moze te co masz juz slabe.
 

Pak0x3

New member
Witam. Kupiłem ten tv i chcąc sprawdzić matrycę czy to va zauważyłem, że dotykając palcem odbija się taka "fala". Matryca wydaje się być jakby luźna i cienka. W żadnym innym tv samsunga tego nie miałem. Jest stabilna a tu czuć jakby za nią nic nie było.
 

trupek2009

New member
zaawansowane

kolor 53
kontrast 77
ostrość 1
jasność 55

kolor
temp. Barwowa

czerwony -wp 63
zielony-wp 56
niebieski-wp 61

czerwony-BL -3
zielony-BL -5
niebieski -BL -3

barwa

czerwony 1
żółty 2
zielony -1
turkusowy 1
niebieski -9
fuksjowy -3

nasycenie

czerwony 1
żółty 3
zielony 6
turkusowy 2
niebieski 4
fuksjowy -5

kontrast
zwiększenie rozdz. HDR. włącz
gamma -2

ostrość-ultra resolution włącz

redukcja szumów minimum

redukcja zniekształceń minimum

reszta po staremu. PS. minus to minus a bez znaków przed cyfrą oznacza dodatnie

Czy te ustawienia można wykorzystać w PUS7334?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam. Kupiłem ten tv i chcąc sprawdzić matrycę czy to va zauważyłem, że dotykając palcem odbija się taka "fala". Matryca wydaje się być jakby luźna i cienka. W żadnym innym tv samsunga tego nie miałem. Jest stabilna a tu czuć jakby za nią nic nie było.

Między matrycą a laminatem jest przerwa około 1-2 mm i tak jest w tv z podświetleniem Direct led , zresztą i edge led , w każdym lcd tak jest to jest normalne zjawisko nie bierz tego do głowy

Matryca VA i typu inne np AMVA itp jak tak lekko pukasz palcem to są takie rozbłyski z czym w IPS takiego nie ma zjawiska
 

Szakal24

New member
Witam!
Nie potrzebuje ktos jakis czesci do 50pus7303? Kupilem w styczniu w sierpniu spadl mi z komody na głowę...:???: i pekla matryca wszystko reszta dziala(to co dalem rade sprawdzic na peknietej matrycy) kupiony do sypialni na czas jak zona musiala lezec w ciąży.i plan minimum wykonal;D Moze ktos jakies bebechy potrzebuje? Jak cos prosze pisac napewno sie dogadamy;)
 

Attachments

  • 20190725_114337_HDR.jpg
    20190725_114337_HDR.jpg
    905,3 KB · Wyś: 49

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam!
Nie potrzebuje ktos jakis czesci do 50pus7303? Kupilem w styczniu w sierpniu spadl mi z komody na głowę...:???: i pekla matryca wszystko reszta dziala(to co dalem rade sprawdzic na peknietej matrycy) kupiony do sypialni na czas jak zona musiala lezec w ciąży.i plan minimum wykonal;D Moze ktos jakies bebechy potrzebuje? Jak cos prosze pisac napewno sie dogadamy;)

Ile chcesz za niego ?
 

trabi

New member
Witam,
posiadam ten model od okolo 3 tygodni i porównując go do 8 letniej plazmy Panasa powiem że ciągle mi czegoś brakuje w obrazie: a to szczegółów w ciemnych scenach, a to kolory "za żywe". Ciągle jestem na etapie ustawiania go pod siebie pomimo otrzymanej kalibracji ale za cenę 1990 zł w funkcji drugiego TV daje radę. Jedynie co mnie rozczarowuje na maxa to obsługa sieci w tym TV. Ma on wejście LAN 100 mbit/s i wifi tylko N na 2,4G. Skoro jest to TV 4K stwierdziłem że zapodam mu próbki plików UHD po lanie z serwera NAS Synology. Okazuje się że pliki te mają bit rate po około 80 mbit/s i TV nie jest w stanie ich odtwarzać bez zacięć spowodowanych ich buforowaniem, niezależnie czy podaję mu je poprzez DLNA (Serviio) i wbudowany odtwarzacz (który nie odtwarza ścieżki audio Dolby Atmos) czy też poprzez zwykłe otoczenie sieciowe i Kodi (który odtwarza Dolby Atmos) więc jak na TV 4K lipa totalna. Te same pliki podane na dysku poprzez USB odtwarzane są poprawnie. Na pewno problemem nie jest wydajność NAS-a bo on bez problemu przesyła mi pliki na kompa wykorzystując pełną przepustowość karty 1Gbit/s. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to poprawić ? czy jest jakaś karta sieciowa AC wpinana w USB tego TV którą jest on wstanie poprawnie obsłużyć?
 
Do góry