Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Gie

Member
Bez reklam
Są jakieś informacje nt. aktualizacji zeszłorocznych modeli do Pie? Aktualizację do Oreo dostały chyba nawet 2-3 letnie tv więc PUS7xx3 powinna dostać nie tylko do Pie ale może i do następnej wersji Androida.
 

byq1979

New member
Zbyt dynamiczne tryby Ambilight w Philips 50PUS7303

Witam


Mam pytanie, bo w moim niedawno kupionym Philipsie 50PUS7303 z 3-stronnym systemem Ambilight po wyborze śledzenia video prawie we wszystkich opcjach (nawet w trybie komfortowym czy też naturalnym) dynamika systmeu ambilight jest bardzo wysoka, a nawet męcząca - nawet gdy obraz w danej scenie nie zmienia swoich kolorów to podświetlanie ambilight dość często i szybko się zmienia, najbardziej "drażniące" są szybkie zmienny na inny kolor 1-3 ledów z jednej strony matrycy. Ogólnie chodzi mi, że zmiany podświetlenia są często bardzo szybkie i jakby nienaturalne - pojawiają się na ułamki sekund inne kolory niż na wyświetlanym obrazie. Ściana za TV jest dość jasna - ostry kolor zielony.



Sprawdzałem inne tryby śledzenia - wg. dźwięku, flag itd.- tam wszystko wydaje się działać poprawnie.


Dla porównania przy tych samych ustawieniach ambilight w moim drugim Philipsie 55OLED803 podświetlenie podczas śledzenia obrazu zachowuje się całkiem inaczej - jest bardziej zbalansowane, nie ma takich bardzo szybkich i energicznych przejść (w tym przypadku mam dość ciemną i szarą ścianę za TV i tak jest skonfigurowane).



Czy tak ma się zachowywać Ambilight w modelu 7303? Proszę o Wasze opinie, jak wygląda to u Was przy włączonym trybie śledzenia video?


Pozdrawiam
 

KtoryPhilips

New member
dla mnie ambilight na ustawieniach fabrycznych dla 50PUS7303 był za mocny, musialem zmniejszyć jasność i nasycenie, może też musisz po swojemu poustawiać ;)

też mam pytanie o ambilight. jest opcja że po wyłączeniu telewizora ambilight pozostaje na chwile włączony. wyłącza się po około 3 sekundach od wyłączenia telewizora. czy da się ustawić czas powiedzmy na 30 albo 60 sekund?
 

byq1979

New member
Nie da się, bo to fabryczne ustawienie i jest na stałe zaprogramowane na taką długość czasu. Można tam tylko wybrać te 2 opcje - wyłączenie od razu lub to stopniowe po kilku sekundach.


Zawsze możesz też potem korzystać z podświetlenia Lounge w kilku opcjach koloru jako lampka za TV przy wyłączonym TV.
 

KtoryPhilips

New member
tak, to wiem ;) bardziej chodziło mi o coś w stylu, że w nocy wyłączam TV i mam powiedzmy dodatkowe 30 sekund oświetlone mieszkanie żeby dojść do sypialni do łóżka po czym ambilight sam się wyłączy. jak włączę Lounge to będe musiał się wrócić je wyłączyć i pozapalać światła w mieszkaniu :D
szkoda że nie ma takiej możliwości ;)
 

palecbeckham

New member
tak, to wiem ;) bardziej chodziło mi o coś w stylu, że w nocy wyłączam TV i mam powiedzmy dodatkowe 30 sekund oświetlone mieszkanie żeby dojść do sypialni do łóżka po czym ambilight sam się wyłączy. jak włączę Lounge to będe musiał się wrócić je wyłączyć i pozapalać światła w mieszkaniu :D
szkoda że nie ma takiej możliwości ;)
Zawsze możesz sterować telewizorem z aplikacji w telefonie :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

byq1979

New member
Funkcję lounge włącza się i wyłącza przecież z pilota (przyciskiem Ambilight), to dlaczego ma Pan specjalnie chodzić i wyłączać?


Jeżeli TV jest w innym pokoju to chyba jego oświetlenie nie dociera już do sypialni?


Ps. Zawsze można sobie kupić takie lampki LED montowane na spodzie łóżka z wbudowanym czujnikiem ruchu - jak Pan usiądzie na krawędzi łóżka to automatycznie się załączą i będę świecić w zależności od ustawienia 5-60s.
 

KtoryPhilips

New member
Jeżeli TV jest w innym pokoju to chyba jego oświetlenie nie dociera już do sypialni?


w moim układzie mieszkania ambilight daje super efekt i fajnie delikatnie rozświetla mi przedpokój, dlatego chciałem go wykorzystać dodatkowo jako "lampke" która jeszcze przez minutę sobie poświeci i sama zgaśnie :D


@palecbeckham dzięki, pomysł z telefonem spoko, mimo wszystko szkoda ze nie ma takiej opcji której szukam
 
Do góry