Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

mrdark

New member
Ja też biorę pod rozwagę lg ale serię 860 i phila 7008. Wiele bym dał za bezpośrednią konfrontację tych modeli:) Lg wydaję się być lepszym wyborem, ale w philu ten ambilight zachęca. Decydująca jest chyba jednak jakość wyświetlanego obrazu w ciągu dnia (jakość powłoki matrycy) jak i w nocy- głównie czerń, głębia obrazu. Oba mają pasywne 3d- jedyne akceptowalne przez moje oczy.
 
Ja też biorę pod rozwagę lg ale serię 860 i phila 7008. Wiele bym dał za bezpośrednią konfrontację tych modeli:) Lg wydaję się być lepszym wyborem, ale w philu ten ambilight zachęca. Decydująca jest chyba jednak jakość wyświetlanego obrazu w ciągu dnia (jakość powłoki matrycy) jak i w nocy- głównie czerń, głębia obrazu. Oba mają pasywne 3d- jedyne akceptowalne przez moje oczy.

A czerń który ma lepszą?
 

robo55

New member
Długo czekałem zanim zdecydowałem coś napisać, a faktycznie czekałem na wspomniany test.
Nie jestem żadnym specjalistą, ale czytam wszystkich, którzy mają coś sensownego do powiedzenia i analizuję. Teraz moim zdaniem wychodzi to tak:

Od strony praktycznej byłem w euro i stały koło siebie phil 6008 i panas et60 - dwa tv w rozmiarze 42 cali gdzie leciał ten sam obraz. Trochę postałem pooglądałem zwracając uwagę na wszystkie aspekty i mogę śmiało powiedzieć, że panas daje lepszy obraz - mniej przekolorowany bardziej zbliżony do plazmy. Każdy model ma swój "plecak" - philips wolne działanie i tragicznego smarta, panas zacinanie obrazu, które częściej występujące na 47 calach. Plusy phila to niewątpliwe ambil. (kto tego nie ma w domu nigdy tego nie doceni - to naprawdę pół gwiazdki więcej lub jak kto woli 2 pkt. w teście Kikiego) a minus tragiczny serwis (nikomu nie życzę zepsucia bo nerwy mogą nie wytrzymać). Właśnie ten omawiany amibil. nadal powoduje, że nie wiem co wybrać.......Odnośnie samsungów w tej klasie cenowej nie widzę rywali dla tych dwóch tv, a LG faktycznie 640 już jestcałkiem niezła, ale jednak w mimo odczuciu (po oglądzie!!!) leciutko jest gorsza.

Co do testów specjalistów.
Kiki sam przekładając test najwięcej szkody wyrządził temu modelowi.
Nie mniej jednak obecnie ma podkładkę kilku serwisów w tym jednego brytyjskiego liczącego się na rynku, ale.....są takie, które mają niepodważalne recenzje o czym wiedzą na zachodzie europy takie jak AVForums - home entertainment news, reviews and community | AVForums.com - UK Online. Warto tu zwrócić uwagę na pewne elementy.
Daleki tu jestem jednak od krytyki Kikiego bo każdy korzysta z informacji do jakich ma dostęp i sam powinien wyciągnąć wnioski nie mniej mam jedno bardzo duże zastrzeżenie do autora - jak to jest, że phil 6008 wygrywa z plazmą panasa st60.....Każdy powtarzam każdy !!! serwis testujący ocenił ten tv znacznie wyżej!!!! a tu werdykt 93:89 dla phila - trochę to stawia pod znakiem zapytania rzetelność, albo inaczej leciutko wskazuje na sponsoring.
Wiem, że wszystko jest oceniane pod daną klasę cenową i że to plazma a to led, ale tutaj chyba usprawiedliwienia nie ma. Zapyta ktoś dlaczego plazmy schodzą w cień - właśnie dlatego - bo dla dzisiejszych modeli zarówno powidoki jak i nawet znaczne światło nie jest już straszne.
Na koniec powiem tylko, że philips to bankowo dobry tv (choć ile w nim philipsa....hmmm) - czy bardzo dobry? być może tak będzie jak usprawnią oprogramowanie. Czy najlepszy w swojej klasie cenowej - lepszy od sony 805 i lepszy od lg ale bardzo podobny o ile nie gorszy do panasa et60. W tym aspekcie trzeba również pamiętać o awaryjności i serwisie (a tu best miejsce zajmuje LG, która działa szybko !!!)Gorszy od plazmy panasa st60, ale od plazmy, którą większość skreśliła..........nie mniej to tylko moje zdanie
 
Ostatnia edycja:

admax

New member
szkoda ze nie modelu z 50" matrycą ... 47 dla mnie za mało, 55 trochę za dużo, dlatego też panasonic 50" et60 to dla mnie na tę chwilę optymalny wybór w tej klasie cenowej ...
 

jenson

Banned
jenson:
To ja nie mam żadnych artefaktów, a wszystkie na discovery/history idt. oglądam z włączonym na średni albo maks.

Nie wymyśliłem sobie tego. Artefakty występowały w modelu 6007 i występują***w 6008, widziałem na własne oczy i jest to opisane w testach na zagranicznych stronach. Występuje to przy szybkim ruchu.
 

Swirek00

New member
Nie wymyśliłem sobie tego. Artefakty występowały w modelu 6007 i występują***w 6008, widziałem na własne oczy i jest to opisane w testach na zagranicznych stronach. Występuje to przy szybkim ruchu.

Ja nie zauważyłem. Przyjrzę się jeszcze, ale oglądałem ostatnio skoki z trampolin (dosyć szybkie obroty tam wykonywali) i nie zauważyłem problemów z płynnością.
 

jenson

Banned
Ja nie zauważyłem. Przyjrzę się jeszcze, ale oglądałem ostatnio skoki z trampolin (dosyć szybkie obroty tam wykonywali) i nie zauważyłem problemów z płynnością.

Najbardziej widoczne przy skokach narciarskich, piłce nożnej, formule 1, żużlu... zazwyczaj wokół loga programu, czy tabelki z wynikiem jest "rozdwojenie obrazu" czy jak to nazwać.
 

cougar911

New member
Philips 47pfl6008 test - ten model robi furorę na całym świecie, czy tak będzie w Polsce ?


Współpraca z DVB-t[/B]

015_P1610356.JPG

Do opisów i wyboru służą również "kolorowe" przyciski pilota.

019_P1610381.JPG

A bitrate TVP 1 - jest na bardzo dobrym poziomie.

021_P1610387.JPG

W skalowaniu telewizor powinien przynieść wiele radości.



Oznacza to, że otrzymuje najwyższą ocenę pięć gwiazdek na pięć możliwych.

Sorrkiii KiKi jak dla mnie spostrzegawczego człeka - test jest wielce nie wiarygodny... :(

Screeny z zakresu co zacytowałem (może zbierane od 2óch m-cy)...
Są z max. 1tyg. wstecz - dziś jest 27.07.2013:
- screen z TVP2 HD z programem pokazującym "Czas Honoru odc.57" pokazuje 21.07.
- screen z chłopakami z kabaretu "Morelnego Niepokoju" (m.in. Robert Górski & E. Lubaszenko) pochodzi z filmu "Złoty Środek" - pamiętam doskonale bowiem pierwszy raz oglądałem ten film - puszczali go ok. 19-20.07.2013.

Obiecywany po raz pierwszy test 24.05.2013. (str. 14, post #97) - czas publikacji 2 m-ce... :(
Obiecanki cacanki / jedna wielka ściema (!!! :( ) nt. Philipsa... "mam ten TV" / "test będzie" / "już, już"... :(

W tym wypadku opinie / odpowiedzi Twe w tym temacie / test - uważam za niebyłe & manipulację... sorry takie me odczucie!!!

Eksponuję i szanuję jednak Twej pracy wysiłek!

Sam przetestowałem ten TV w porównaniu z innymi lecz wydam moje pieniądze bardziej rozsądnie.

Dzięki wielkie za test i dzięki Tobie definitywnie rezygnuję z Philipsa.
Połowa z tego co napisałeś zgadza się z realnymi moimi odczuciami po 4ech testach w różnych salonach RTV.
Obraz i czerń (uprzedzając zarzuty) jest super - lecz to nie wszystko (przeczytajcie inne moje posty nt. 6008 )!

Fajnie było, ale no thx.
Moja to opinia - nic komu do tego.

Żegnam (lecz nadal będę śledził ten post).
 
Ostatnia edycja:

rumunn95

New member
a czego sie spodziewales po forum moderowanym przez sprzedawcow? ten tv ma sie sprzedac i tyle ,nikt ci prawdy nie powie jak sie sam nie przekonasz i wyciagniesz wnioski.
 

r_p_r

New member
a czego sie spodziewales po forum moderowanym przez sprzedawcow? ten tv ma sie sprzedac i tyle ,nikt ci prawdy nie powie jak sie sam nie przekonasz i wyciagniesz wnioski.

Pewnie dlatego każdy ma swoj mozg... wiec staraj sie go uzywac, a nie biadolic, ze cos jest podejrzanego w czyjejs wypowiedzi.

Kazdy mysli, ze ktos chce go oszukac/naciagnac. Zmiencie podejscie, bo na serce zejdziecie.
Paranoja.
 
Do góry