Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze nie czyta.

============================
coguar 911
Możesz robić zawsze jak chcesz to Twój wybór.
Całkiem mnie rozśmieszyłeś z tymi zdjęciami.
Bo akurat zdjęcia z obrazów telewizyjnych robię jednego dnia.
I nie bardzo rozumiem uwagę .
Nawet jak by były robione przez rok co to zmienia?
-------------------------------------------------
Rumunn95
Widać że jest tak wychowany że skoro Ty źle doradzasz to inni też muszą.
Wolę osobiście skorzystać z wiedzy specjalisty niż w sprawie telewizorów od chłopa z roli.
 
Dziś byłem w sklepie i porównywałem go sobie z LG 691S.
Muszę przyznać że oba TV są super aczkolwiek obraz ładniejszy miał Philips - ale przyznam że nie zmieniałem w nich ustawień.

Co do szybkości działania menu w philips - rzeczywiście kanały przełącza wolniej (ok 5 sekund) aczkolwiek czasami było to szybciej więc nie wiem o czego to jest uzależnione. Ale w LG przełączenie też nie działało tak szybko, aczkolwiek szybciej.

Samo menu w Philips nie sprawiało mi większego problemu mimo że widziałem he 1 raz na oczy. Sprawdzałem jak chodzi You TUbe i wszystko było ok.
Puściłem na Penie film na obu telewizorach i kolory obraz ładniejszy miał Philips aczkolwiek wydawał mi się troszkę ciemniejszy niz w LG ale to zapewne sprawa ustawień.
Minus to brak czytania txt. ALe TV naprawdę super i chyba na niego się zdecyduję.
 

pebe86

Member
Bez reklam
A ja dzisiaj byłem w Euro aby móc pobawić się tym Philem na żywo, bo znajduje się mimo wszystko na mojej już bardzo krótkiej liście zakupów.

I trochę się zmartwiłem- pogadałem trochę ze sprzedawcą (dość ogarniętym, który generalnie wyrażał się o Philipsie dość pozytywnie) i podłączyliśmy pendrive'a z filmami i zdjęciami- i tu zaczęły się dość poważne problemy. Pomijam dość długi okres "rozruchu", ale potem- po odczytaniu plików- telewizor zaczął głupieć. Ekran raz był cały czarny, potem znowu pliki widział, ale filmu nie odpalił- w pewnym momencie przestał kompletnie reagować na polecenia z pilota.

Ok, pomyślałem, może soft był zrypany (badałem wersję 42'). Potem przeszliśmy do tego samego tv w wersji 55'- i problemy dokładnie te same, aż się sprzedawca zdziwił. Nie wiem, może na obu były stare wersje oprogramowania- ale potem ten sam materiał sprawdziliśmy na Soniaku 55W805, i problemów brak.

Czy UŻYTKOWNICY tego tv spotkali się z podobnymi problemami?

Kolejna kwestia która rzuciła mi się w oczy, to dość poważne artefakty- jest taka demówka Philipsa, pokazująca Amblilight, i w pewnym momencie zamyka się taka brama- i tam rzeczywiście rzucały się w oczy dość poważne zakłócenia obrazu przy ruchu poziomym (co ciekawe, tylko z ruchu z prawej do lewej strony). Na stojącym obok PFL8008 takich problemów nie było.

Byłbym wdzięczny za spostrzeżenia użytkowników tego tv, bo wbiło mi to lekkiego klina. Jutro spróbuję może do jeszcze jakiegoś Euro podjechać żeby obadać to w innym miejscu...

Trochę mi to wbiło klina, bo już byłem prawie zdecydowany...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moje filmy które zapuszczam grają wszystkie. Te które prezentowaliśmy z Muzeum Narodowego w Warszawie też bez zarzutów.
 

Korbol

New member
Dziś miałem okazje się pobawić Philipsem 47 6008 i Panasonikiem 47/50 et60. Na 99% byłem pewny , że wezmę Et60, po dzisiejszych zabawach i testach ( avatar 3d, park jurajski miks scen batalistycznych, teledysk Florence The Machine - Spectrum HD [bardzo kolorowy i fajna gra cieni]) Chyba jednak się przekonałem do Philipsa:
-3d chyba ładniej oddawał philips
-cienie i barwy philips (ale dwa rożne pomieszczenia, niestety)
-menu chyba bardziej intuicyjne w Philipsie przynajmniej jak dla mnie
- jakieś wolnej pracy nie zauważyłem


miesiąc szukania i chyba decyzja zapadła

co do serwisu philipsa hmm miałem do czynienia nigdy się nie zawiodłem raz nawet przepraszali, że sprzęt nie dojechał z naprawy na dany czas - na drugi dzień przewieźli na własny koszt

Kiki dzięki za test nawet jeśli nie jest w 100% obiektywny;) to jak bym Cię posłuchał ze 2 tygodnie temu miał bym mniej na głowie;) :blagam: i już bym się cieszył 6008


Dla szukających pewna rada nie czytajcie za dużo bo zwariujecie nie ma ideałów, a wymieniając tv co 5 lat tak jak ja właściwie nie ma szans by kupić gorszy i nie czytać o wadach bo jak sie ich wcześniej nie widzialo to po przeczytaniu można oszaleć ;)
 
Ostatnia edycja:

kimnamil

New member
A ja się zastanawiam czy 150 cm wnęki, między witrynami, wystarczy dla ambilightu przy 47'? Czy może lepiej wziąść 50-55' bez ambilight?
 

darius25

New member
A ja się zastanawiam czy 150 cm wnęki, między witrynami, wystarczy dla ambilightu przy 47'? Czy może lepiej wziąść 50-55' bez ambilight?
No ja też mam podobny dylemat,tylko gorzej,bo mam wnęke 100cm i chciałem tam postawić 42'',czyli mam raptem po kilka centymetrów z kazdej ze stron.Dodatkowo po jednej mam szklaną witrynę a po drugiej szafę,więc czy ten cały ambilight ma wogóle sens?:???:
 

pebe86

Member
Bez reklam
Biała ściana akurat nie jest już potrzebna... Wystarczy przeczytać test, tam Kiki dokładnie to opisał... Kolor ściany może być różny.

Gdyby Ambi działał tylko na białej ścianie, to przy obecnych trendach wykończeniowych rzadko kto mógłby z niego korzystać ;)
 

darius25

New member
No mnie nie martwi aż tak bardzo brak białej ściany,jak odległość po bokach,bo u mnie jej wogóle nie ma,więc teraz się zastanawiam nad jakąś inną alternatywą dla Philipsa :niewiem:
 
Hm tego aspektu nie rozważałem. Mam wnękę 150 cm, TV 47 cali ma szerokość 106 co co daje mi 22 cm wolnej przestrzeni po bokach TV. Nie wiem czy to wystarczająca odległość?

Wydaje mi się że kluczowe znaczenie ma tutaj również to jak daleko od ściany będzie zamontowany TV. Ja chcę powiesić TV w związku z czym muszę dobrać odpowiedni uchwyt.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miejsca jest wystarczającą , będą mocniejsze doznania z uwagi na intensywność. Uchwyt możesz dowolny.
Jak głęboka jest wnęka ?
 
Do góry