Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

accu

New member
Bez reklam
co to jest ten pointer??

Witam uprzejmie,

To wskaźnik . Był jako małe kółeczko , po aktualizacji jest jako strzałka . Fajna sprawa .

Doprecyzuję , wskaźnik działa w Smart TV . Nie musimy używać przycisków strzałek na pilocie .
Jeżeli wskaźnik jest nieaktywny , to na pilocie naciskamy niebieski przycisk i umieszczamy kciuk na
przycisku OK (ale go nie przyciskamy). Poruszamy pilotem , aby zobaczyć czy wskaźnik
się przesuwa .(jest aktywny).

Firma Philips stara się dostosowywać i rozszerzać aplikacje , które oferują wsparcie użycia wskaźnika.



Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Swirek00

New member
To nie wiem.
Ja i przeglądam strony (codziennie np. oglądam zdjęcia syna, który jest na obozie) i oglądam filmy z VOD i nie mam żadnych problemów. Zero zwiech, wszystko płynnie.

Może zróbmy jakąś ankietę czy coś takiego, jakie problemy mają użytkownicy i w jakich sytuacjach?
 

djtomas

New member
- b.wolne rozpoznawanie (flash`a, dysków HDD & SSD), wczytywanie filmów, przełączanie po katalogach
- b.wolne przełączenie kanłów DVB-T (5-6s) i zdjęć (2-3s) ~4MB z flash`a i dysku SSD muli (brak zoomu zdjęć)
- nie czyta napisów (nie mam ochoty wgrywać napisów w materiał)
- brak obsługi DTS (3/4 filmów posiadam w tym formacie) - wiem kino załatwi sprawę (to w przyszłości)
- nieintuicyjne i b.wolne menu oraz pilot (przycięcia/zwiechy menu i przy przewijaniu filmów / 1-2s braki reakcji na pilota / "doczytywania" przy przechodzeniu pomiędzy opcjami menu / materiałami / Smart)
- powolny SMART (poprzez hotspot w tel. z LTE)

- podłączałem tani odtwarzacz mp3 na który miałem załadowane filmy (FHD, 3D, itp.) i rozpoznał go dość szybko, katalogi przełączają się praktycznie od razu
- kanały mierzyłem stoperem w telefonie i jest to ok od 3 do 5s
- zdjęcia u mnie też powoli przełącza, ale ja i tak włączam pokaz slajdów więc mi to nie przeszkadza
- napisy czyta u mnie bez problemu, za każdym razem (domyślnie są wyłączone - zawsze)
- DTS niby ma być
- prędkość Smarta to porażka, ale ja pewnie dokupię Androida na USB bo nawet jeżeli Smart byłby trochę szybszy to i tak możliwości zawsze będą dużo gorsze...
 

skorup84

New member
- podłączałem tani odtwarzacz mp3 na który miałem załadowane filmy (FHD, 3D, itp.) i rozpoznał go dość szybko, katalogi przełączają się praktycznie od razu
- kanały mierzyłem stoperem w telefonie i jest to ok od 3 do 5s
- zdjęcia u mnie też powoli przełącza, ale ja i tak włączam pokaz slajdów więc mi to nie przeszkadza
- napisy czyta u mnie bez problemu, za każdym razem (domyślnie są wyłączone - zawsze)
- DTS niby ma być
- prędkość Smarta to porażka, ale ja pewnie dokupię Androida na USB bo nawet jeżeli Smart byłby trochę szybszy to i tak możliwości zawsze będą dużo gorsze...

DTS pojawił się w przedostatniej aktualizacji ale tylko w modelach 7xx8 i wyżej tak więc wątpię aby niższe modele go otrzymały.

W jakim formacie sprawdzałeś napisy?
 
Ostatnia edycja:
Ok patrząc na to że nie ma TV bez wad co powiecie w skrócie o każdym z niżej wymienionych TV (takie summary dla każdego kto tu wejdzie to od razu będzie widział + i -):
1. LG 47LA691S
2. Philips 47PFL6008K
3. Samsung UE46F6770
 

accu

New member
Bez reklam
Ok patrząc na to że nie ma TV bez wad co powiecie w skrócie o każdym z niżej wymienionych TV (takie summary dla każdego kto tu wejdzie to od razu będzie widział + i -):
1. LG 47LA691S
2. Philips 47PFL6008K
3. Samsung UE46F6770

Witam uprzejmie,

3.+
2.+
1.-

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

mkk

New member
Ja problemu przełączania kanałów nie rozumiem.
Przełączam na jeden, oglądam 10 sek., przełączam na kolejny, 10 sek, i tak aż znajdę coś ciekawego (ale zazwyczaj wiem po co siadam do TV i nie pstrykam bez sensu).
Więc jeszcze raz napiszę że nie pojmuję argumentu "szybkiego przełączania kanałów", czy to TV czy dekoder.

No to ja napiszę jak ja rozumiem problem przełączania kanałów, który w Philu jest dla mnie denerwujący, choć jak napisałem wcześniej jest duża rożnica pomiędzy modelem 5507 i 6008.
Listę zaprogramowanych kanałów zorganizowałem sobie w następujący sposób:
Przeszukałem wszystkie transpondery na satelicie, zaprogramowałem wszystkie dostępne kanały a następnie te które zamierzam oglądać zaznaczyłem jako "ulubione" ograniczając listę ponad 3000 kanałów do tych, które mam w swoim pakiecie plus jakieś tam FTA czyli ok 150 kanałów. Kanały przełączam wybierając je z listy wyświetlającej się po wciśnięciu przycisku LIST (lista ograniczona do pozycji ULUBIONYCH).

I teraz różnice pomiędzy serią 5507 i 6008.

W 5507 niezależnie od tego czy lista jest pełna czy ograniczona do "ulubionych", każdy kanał zawsze ma ten sam numer (np. TVP1 zaprogramował się u mnie na kanale numer 2101 a TVN24 na 2178) więc w celu przełączenia kanałów trzeba wejść w listę i wybrać z niej interesujący kanał. Lista jest pogrupowana w "strony" po 20 kanałów i w przypadku, gdy telewizor najpierw każe czekać na wyświetlenie listy kanałów ok 5 sekund, potem z opóźnieniem reaguje na przechodzenie po liście, dodatkowo dodając kilka sekund na zmianę kolejnych stron. Jak pisze że " z opoźnieniem" reaguje na chodzenie po liście mam na myśli np to, że jak nacisnę kursor w lewo np cztery razy, to po powiedzmy dwóch sekundach kursor zaczyna się przemieszczać i jak slimak skacze cztery razy w lewo.... jak czasami się zatrzyma to nie wiem czy on jeszcze myśli czy to ja o raz za mało nacisnąłem... naciskam jeszcze raz i wtedy okazuje się że nacisnąłem dobrą ilość razy tylko TV sobie myślał i w związku z tym kursor poleciał za daleko i trzeba wracać...Przypomina mi to korzystanie z MS WORD 6.0 na 386 SX z 1 MB RAM....Jako roczny użytkownik tego TV mogę stwierdzić że jest to frustrujące - to opinia moja, żony i innych członków rodziny......

W 6008 sytuacja wygląda lepiej z uwagi na lepszą organizację tych list. Z prędkością działania jest troszkę lepiej ale największa korzyść płynie z tego, że główna lista kanałów i lista ulubionych mają osobną numerację kanałów (np. TVP1 na liście ulubionych jest z takim numerem na jakim go ustawiłem czyli ma numer 1 a na liście głównej ma jakiś kosmiczny numer 1678 którego nigdy bym nie zapamiętał)
Zatem jeśli mam wybraną listę kanałów ulubionych, to obracam się jedynie w obszarze 150 kanałów, z dowolnie ustawioną przeze mnie kolejnością i z numerami kanałów od 1 do 150. Dzięki temu nie muszę wchodzić w listę tylko od razu wybieram numer kanału który mnie interesuje - te 150 jakoś się zapamięta. Przełączanie kanałów trwa ok 2-3 sekund czyli w zasadzie tyle samo ile w większości dekoderów. Zatem w tym modelu nie uważam przełączania kanałów za czynność problematyczną i z całą pewnością nie jest to coś, co miałoby mnie zniechęcić do tego TV. w 5507 niestety stanowi to dla mnie problem...
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kiki po tym, jak znowu wszystkich oszukał z testem, dzisiaj się nawet tu nie udziela...

Rozumiem że wstyd na to nie pozwala. Ale na przyszłość zdecydowanie bardziej polecam po prostu SZCZEROŚĆ.

mkk- dzięki za wyczerpującą opinię. Ja planuję do tv włożyć moduł cam swojego operatora kablowego, i jedyne co mnie zniechęcało to ta długość przełączania kanałów. 10 sekund, jak tu ktoś wspominał, to dla mnie hardkor- wbrew opiniom co po niektórych lubię sobie przeglądać tv kanał po kanale, a wtedy taki czas przełączania bardzo by irytował

Bo myślę że moduł CAM działać będzie podobnie jak po podłączeniu tunera SAT, czy się mylę? Chodzi mi o szybkość.
 
Ostatnia edycja:

andrzej4

New member
Kiki po tym, jak znowu wszystkich oszukał z testem, dzisiaj się nawet tu nie udziela...

Rozumiem że wstyd na to nie pozwala. Ale na przyszłość zdecydowanie bardziej polecam po prostu SZCZEROŚĆ.

Oczekiwanie na "test" bardzo mi przypomina moje rozmowy z serwisem philipsa i obiecanki oraz wymyślanie różnych historyjek z ich strony że już będzie na dniach mój telewizor u mnie w domu po naprawie.Teraz już mi przeszło i mam z nich niezły ubaw jak słyszę ich tłumaczenia.:grin:
 
Pod katem serwisu i innych cech zaczynam coraz bardziej się zastanawiać nad wyborem jednego z dwóch TV:
1. LG 47LA691S
2. Samsung UE46F6770

Nie wiem jak w Samsungu ale w LG serwis to podobno bajka, przyjeżdżają naprawiają i wszystko gra
 

mkk

New member
mkk- dzięki za wyczerpującą opinię. Ja planuję do tv włożyć moduł cam swojego operatora kablowego, i jedyne co mnie zniechęcało to ta długość przełączania kanałów. 10 sekund, jak tu ktoś wspominał, to dla mnie hardkor- wbrew opiniom co po niektórych lubię sobie przeglądać tv kanał po kanale, a wtedy taki czas przełączania bardzo by irytował

Bo myślę że moduł CAM działać będzie podobnie jak po podłączeniu tunera SAT, czy się mylę? Chodzi mi o szybkość.

Nie wiem jak z CAM-em operatora kablowego.... u mnie oba TV współpracują w modułem ASTON-a i karta Cyfry+. Czas przełączania (w sensie ich dekodowania) jest praktycznie porównywalny z zewnętrznymi dekoderami SAT (mam porównanie z Humax iCord i Pace PVR500). Mówię tu o czasie potrzebnym do zdekodowania kanału - czyli od momentu gdy zniknie kanał z którego przełączamy i pojawi się następny. Na pewno nie stanowi problemu. Frustrujące jest oczekiwanie, aż TV zareaguje na komendę z pilota (tzn frustrujące w 5507, zaś w 6008 w zasadzie problem może być pomijalny)
 

inne65

New member
Ok patrząc na to że nie ma TV bez wad co powiecie w skrócie o każdym z niżej wymienionych TV (takie summary dla każdego kto tu wejdzie to od razu będzie widział + i -):
1. LG 47LA691S
2. Philips 47PFL6008K
3. Samsung UE46F6770

A może zamiast 691S to LG LA740S ? :eek:k:

1. -
2. + ( jeśli chodzi o 47" to warto dopłacić kilka złotych i zakupić zdecydowanie lepszy 7008 )
3. +
 

pebe86

Member
Bez reklam
A w czym, poza "wyposażeniem" i kilkoma bajerami, ten 7008 jest tak zdecydowanie lepszy? Bo matryce są te same, więc i obraz pewnie bardzo porównywalny...

A na wbudowanej kamerze i kilku dodatkowych trybach aż tak mi nie zależy żeby dopłacać dobrze ponad 1000 zł.
 
Do góry