Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

bla.zej

New member
Mam 42PFL6008 od kilku dni, i jak narazie jestem umiarkowanie zadowolny. Prezentuje sie bardzo dobrze, lecz z obrazem jest roznie, nie wiem moze to kwestia ustawien, ale np. przy filmach puszczanych z usb, w formacie mp4 w hd badz full hd, mozna co jakis czas zuwarzyc zacinanie sie obrazu przy szybkich scenach, troche jest to wkorzajce. Drugra sprawa to menu, fajne, ale bardzo zamulone, da sie przezyc. Moze ktos roziwazal problem z zacinajacym sie obrazem ?
 

gotji

New member
Kupiłem dzisiaj 55PFL6008 i prezentuje się reqelacyjnie. Jest jeden mały problem, nie działa prawie żadna aplikacja(wszystkie poza youtube). Widziałem w komentarzach, że już ktoś miał podobnie. Ktoś wie może jak to rozwiązać?
 

oczo

New member
Kupiłem dzisiaj 55PFL6008 i prezentuje się reqelacyjnie. Jest jeden mały problem, nie działa prawie żadna aplikacja(wszystkie poza youtube). Widziałem w komentarzach, że już ktoś miał podobnie. Ktoś wie może jak to rozwiązać?

Widze nie jestem sam. Rowniez nie dziala prawie zadna apka oprocz youtube :/ Ma ktos jakies rozwiazanie tego problemu? Soft najnowszy dostepny na stronie.
 

gotji

New member
Dzisiaj już działa, widocznie to chyba specyfika tego telewizora, że po zakupie trzeba odczekać jeden dzień, żeby aplikacje zaczęły działać.
 

vollmond4

New member
u mnie od wczoraj stoi na szafce, obraz hd jest super, aplikacje internetowe nie działały zaraz po włączeniu ale po 24h już działają (nic nie robiłem). Jednak obraz na zwykłych kanałach pozostawia trochę do życzenia. Wcześniej miałem panaconica tx l37e30 i obraz na kanałach "nie HD" było lepszy, dodam ze telewizor podłączony jest pod kablówkę Vectry.

Czy może mi ktoś pomoc w konfiguracji obrazu, tak abym nie miał artefaktów na zwykłych kanałach?
 

Balicus

New member
Widze nie jestem sam. Rowniez nie dziala prawie zadna apka oprocz youtube :/ Ma ktos jakies rozwiazanie tego problemu? Soft najnowszy dostepny na stronie.

U mnie to samo, rano nie działało nic poza YT ale teraz nie sprawdzałem z braku czasu. Jutro sprawdze.
Poza tym, jak usunąć w ty TV pojedyncze kanały TV ?

@
Faktycznie już teraz działają wszystkie aplikacje.
 
Ostatnia edycja:

kriskras

New member
Wiatm,

apropo smart TV to raz działa raz nie działa. Net mam z T-mobile przez wi-fi i w tym prawdopodobnie jest przyczyna, że jak mi padnie w nocy bateria w ruterze, to po ponownym odpaleniu netu, ten TV potrzebuje bardzo dużo czasu aby zaczęły poprawnie działać Appki :(.
Bardziej irytuje mnie prozaiczna rzecz. Jak się przełącza kanały to na górze w prawym rogu jest pasek trwania danego programu. Brak mi tu tytułu aktualnie wyświetlanego programu, tak jak w prawie wszystkich dekoderach Dvbt. Za to wg. mnie duży minus dla Philipsa.

Pozdrawiam
Krzysiek
 

Balicus

New member
Może ustawić stałe IP dla TV i nie będzie problemu z połączeniem przy włączaniu tv ? ;]

Jak usunąć z listy wszystkich kanałów kilka kanałów ?
 

gotji

New member
Już mam 2 dni i kilka spostrzeżeń:
- UI jest baaardzo wolne, momentami denerwujące.
- Głośniki słabe, brzęczą. Żeby sprawdzić brzęczenie to najlepiej odpalić aplikację do pogody w SmartTv
- Po utracie połączenia z internetem(lub przy pierwszym właczeniu) TV potrzebuje kilku godzin, aby działały aplikacje SmartTV. Na szczęście najbardziej przydana aplikacja: youtube działa od razu:)
- Napisy są małe, ale na ekranie 55" z odległości 3,5m można czytać bez większych problemów.
- Ambilight ... genialne, ciężko coś o tym napisać, trzeba zobaczyć.
- Jakość kanałów SD i HD jest bardzo dobra, przy SD nie widać artefaktów.
- Pasywne 3D coś niesamowitego, efekt lepszy niż w kinie, testowane na Avatarze. Po prawie 3h oglądania filmu nie bolały mnie oczy ani głowa, w kinie po 40 min musze zdejmować okulary.
- Input lag przy grach nieodczuwalny(przy trybie Gra)
- Podświetlenie matrycy równomierne

Reasumując: zakup bardzo udany, wart swoich pieniędzy.
 

marcels3

New member
Też miałem problem ze SmartTV, powodem były DNS. Trzeba wstawić googlowskie. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 Po zmianie wszystko śmiga bez problemu.
 

oczo

New member
Ktos tu pisal ze philips potrzebuje 24h na odpalnie smarta :D Dziala, podlaczylem kabelkiem zostawielm w spokoju i nastepnego dnia wszystko smiga.
 
Do góry