Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

adrianopel

New member
Ja również serdecznie dziękuję bo cały czas się zastanawiam na Philipsem 6007/6877 a Panasonicem e5t :) Jedyną wątpliwość co do Philipsa stanowił rzekomo zamulający system. Wczoraj byłem w jednym ze sklepów rtv agd i miałem okazję pobawić się dłuższą chwilę modelem 6007. Demonem płynności to on może nie jest ale dla normalnego użytkownika moim zdaniem w zupełności wystarczy, mnie płynność nie rozczarowała i czekam właściwie tylko na jakąś promocję.
 
Ostatnia edycja:

strzala

Member
Ja również serdecznie dziękuję bo cały czas się zastanawiam na Philipsem 6007/6877 a Panasonicem e5t :) Jedyną wątpliwość co do Philipsa stanowił rzekomo zamulający system. Wczoraj byłem w jednym ze sklepów rtv agd i miałem okazję pobawić się dłuższą chwilę modelem 6007. Demonem płynności to on może nie jest ale dla normalnego użytkownika moim zdaniem w zupełności wystarczy, mnie płynność nie rozczarowała i czekam właściwie tylko na jakąś promocję.

Widziałeś jeszcze gdzieś w sprzedaży ten model 6877? Ja na przykład jakieś 3 tygodnie temu próbowałem kupić taki 47 calowy i się okazało, że w rzeczywistości nigdzie nie był już dostępny. Dlatego zdecydowałem się na 46pfl8007k.
 

adrianopel

New member
Widziałeś jeszcze gdzieś w sprzedaży ten model 6877? Ja na przykład jakieś 3 tygodnie temu próbowałem kupić taki 47 calowy i się okazało, że w rzeczywistości nigdzie nie był już dostępny. Dlatego zdecydowałem się na 46pfl8007k.
Ja waham się między 6007 a 6877 właśnie ze względu na brak wersji 47 cali na naszym rynku w tym drugim modelu. Gdyby nie to to na 99% wybrałbym 47 cali 6877. Jednak w związku z tym, że u nas go nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie to analizuję czy lepiej 47 cali, starszy model 6007 i dwustronny ambilight czy 42 cale, nowszy model 6877 i trzystronny ambilight (oglądanie z 3 metrów, budżet to max 3,5k). Wbrew pozorom ciężko mi zadecydować ale na szczęście decyzji nie muszę podjąć na dniach.

Moja żona chce jednak upchnąć telewizor w szafce z IKEA (przewidziana na max 55 calowy TV, ikea.com/pl/pl/catalog/products/70218109/) i zastanawiam się na ile przy 42/47 calowym TV ambilight w ogóle będzie mógł rozwinąć skrzydła. Może ktoś z Was ma podobnie zabudowany TV?
 

strzala

Member
Ja waham się między 6007 a 6877 właśnie ze względu na brak wersji 47 cali na naszym rynku w tym drugim modelu. Gdyby nie to to na 99% wybrałbym 47 cali 6877. Jednak w związku z tym, że u nas go nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie to analizuję czy lepiej 47 cali, starszy model 6007 i dwustronny ambilight czy 42 cale, nowszy model 6877 i trzystronny ambilight (oglądanie z 3 metrów, budżet to max 3,5k). Wbrew pozorom ciężko mi zadecydować ale na szczęście decyzji nie muszę podjąć na dniach.

Moja żona chce jednak upchnąć telewizor w szafce z IKEA (przewidziana na max 55 calowy TV, ikea.com/pl/pl/catalog/products/70218109/) i zastanawiam się na ile przy 42/47 calowym TV ambilight w ogóle będzie mógł rozwinąć skrzydła. Może ktoś z Was ma podobnie zabudowany TV?

Ja na szczęście nie mam takiego problemu jak Ty, bo telewizor wisi na ścianie niczym nieograniczony. Może wypowie się tu ktoś kto ma podobną sytuację jak Ty, ale moim zdaniem w takim przypadku ambilight ma niewielki sens. U mnie to właśnie ambilight był decydujący przy wyborze TV. Jeśli w twoim przypadku również to było jednym z głównych powodów wyboru Philipsa, to na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad 47ET60 Panasonica, którego cena jest właśnie w okolicach 3500.
 

drrrl

New member
Może to głupie pytanie (laika), ale czy 6008 (a dokładnie 47PFL6008K) ma tuner satelitarny?
Jak spojrzeć po opisach sklepów, to DVB-S jest jak byk, w tabelce przytoczonej w pierwszym poście też jest, ale w danych technicznych podanych na philips.pl, jak również w "Karcie produktowej" z tej samej strony jest tylko:

Tuner/Odbiór/Transmisja

Telewizja cyfrowa: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4* Odtwarzanie wideo: NTSC, PAL, SECAM

Pomyłka marketingowców, czy ja czegoś nie zauważam? Sprawdzałem na philips.de, jest tak samo.

------
Update: na kartonie od telewizora jest wyraźnie napisane "Triple tuner. DVB-T, DVB-C, DVB-S2", więc wygląda na to, że na stronie philips.pl jest błąd.
 
Ostatnia edycja:

elwis85

New member
- artefakty z HDNM widoczne. Z włączonym HDNM na maksa pojawiają się nawet w sytuacji, gdy postacie ruszają rękami. Wyłączyłem i szafa gra. Bezpośrednio po wyłączeniu zmniejszenie płynności trochę przeszkadza, ale tylko przez kilka sekund, co odbieram jako efekt przyzwyczajenia ludzkiego oka. Żona, która do tej pory nawet nie wiedziała co to efekt teatru stwierdziła, że jej się nie podoba (mówiąc delikatnie), więc pozostaje wyłączony i oboje jesteśmy zadowoleni.

Widać że philips wypuszcza w dalszym ciągu tv które nie działają tak jak powinny i każe sobie płacić za to duże pieniądze. Jak można nie umieć odpowiednio napisać oprogramowania do tv, nowe oprogramowanie w dalszym ciągu nie naprawia nic związanego z HDMN. Już bym olał tą funkcje ale obraz bez niej szarpie gorzej niż lcd sprzed 5 lat. Ale oczywiście w teście naszego kolegi kiki nic o tym nie ma, tak samo jak nie było w teście modelu 6007.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Widać że philips wypuszcza w dalszym ciągu tv które nie działają tak jak powinny i każe sobie płacić za to duże pieniądze. Jak można nie umieć odpowiednio napisać oprogramowania do tv, nowe oprogramowanie w dalszym ciągu nie naprawia nic związanego z HDMN. Już bym olał tą funkcje ale obraz bez niej szarpie gorzej niż lcd sprzed 5 lat. Ale oczywiście w teście naszego kolegi kiki nic o tym nie ma, tak samo jak nie było w teście modelu 6007.

Bo to nie test tylko ctrl+c -ctrl-v oraz zlepek materiałów reklamowych , kilka zdań od siebie i tyle. "Testowane " jest tylko to co zalega w sklepie, a nie to o co pytaja ludzie. Ja zapłaciłem za członkostwo 2 razy i nie zrobię tego już nigdy, to na pewno .
 

pitpawel

New member
Widać że philips wypuszcza w dalszym ciągu tv które nie działają tak jak powinny i każe sobie płacić za to duże pieniądze. Jak można nie umieć odpowiednio napisać oprogramowania do tv, nowe oprogramowanie w dalszym ciągu nie naprawia nic związanego z HDMN. Już bym olał tą funkcje ale obraz bez niej szarpie gorzej niż lcd sprzed 5 lat. Ale oczywiście w teście naszego kolegi kiki nic o tym nie ma, tak samo jak nie było w teście modelu 6007.

Polecam zmienić operatora bo u mnie akurat w tym TV nic nie szarpie bez HDMN. Obraz jest płynny i ogląda się przyjemnie. Jak narazie nie zawiodłem się w niczym na tym TV. To co chciałem to mam, a obraz w HD jest piękny. Czerń naprawdę głęboka, podświetlenie matrycy równomierne i nie nigdzie przysłowiowych latarek.
Pozdrawiam.
 

jenson

Banned
Polecam zmienić operatora bo u mnie akurat w tym TV nic nie szarpie bez HDMN. Obraz jest płynny i ogląda się przyjemnie. Jak narazie nie zawiodłem się w niczym na tym TV. To co chciałem to mam, a obraz w HD jest piękny. Czerń naprawdę głęboka, podświetlenie matrycy równomierne i nie nigdzie przysłowiowych latarek.
Pozdrawiam.

Jeśli oglądałbyś przez jakiś czas tv z włączonym HDMN i później wyłączył tę funkcję to miałbyś wrażenie jakby były minimalne przycięcia obrazu. Na początku też tego nie widziałem, później jakoś przez dłuższy czas miałem HDMN ustawione na min i teraz nie potrafię się***przyzwyczaić do tego "szarpania". Wolę już lekki efekt teatru. Kwestia gustu, po to można to włączyć lub wyłączyć, żeby podpasować pod siebie, a nie co kto ci mówi tak masz ustawić.
 

elwis85

New member
Jeśli oglądałbyś przez jakiś czas tv z włączonym HDMN i później wyłączył tę funkcję to miałbyś wrażenie jakby były minimalne przycięcia obrazu. Na początku też tego nie widziałem, później jakoś przez dłuższy czas miałem HDMN ustawione na min i teraz nie potrafię się***przyzwyczaić do tego "szarpania". Wolę już lekki efekt teatru. Kwestia gustu, po to można to włączyć lub wyłączyć, żeby podpasować pod siebie, a nie co kto ci mówi tak masz ustawić.

Nie wiem ja mam jakby cały czas wrażenie że obraz jest jakby mniej płynny i drga niż na moim zasłużonym samsungu r81
 

sepuq

New member
Mały update do ostatniej recenzji. Przez jeden dzień żadna z aplikacji poza YouTube nie chciała sie włączyć (w zasadzie wyglądało to jakby się włączała ale nie była prezentowana na ekranie). Generalnie drugiego dnia wszystko zaczęło działać i teraz jest ok.
Druga sprawa, podświetlenie matrycy nie jest takie idealnie równomierne. Wprawdzie w ciągu dnia, czy wieczorem przy lekkim oświetleniu w ogóle tego nie widać, ale przypatrując się ekranowi w ciemnym pokoju można zauważyć, że rogi (przynajmniej trzy) są bardziej doświetlone, jak tutaj:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/2503226/P1070767.JPG

z odpowiedniego kąta z prawej strony (w zasadzie tylko z prawej) dochodza jeszcze jakieś cienie u góry ekranu:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/2503226/P1070769.JPG
https://dl.dropboxusercontent.com/u/2503226/P1070773.JPG

Oglądając standardowo w ogóle tego nie doświadczam, ale świadomość tej wady trochę mnie martwi(pierwszego dnia doprowadzało mnie do obłędu: oglądając mecz, przez pół godziny gapiłem sie po kątach szukając niedoskonałości obrazu, teraz już staram się tym nie przejmować). Chciałem Was po prostu ostrzec jakbyście byli wrażliwi na te sprawy. Z włączonym dynamicznym podświetleniem te wady oczywiście nie istnieją, ale wtedy w przypadku oglądania filmu z napisami na ciemnych scenach napisy robią się szare zamiast białych (podobnie z menu PS3). Dla mnie jest to trochę irytujące, więc zazwyczaj wyłączam tą opcję.
A propos meczu to oglądałem go z włączonym HDNM na minimum i było idelanie: obraz ostry a płynność świetna (wyłączając reklamy, które wyglądały średnio). Lekkie artefakty widoczne jedynie na scenach, gdzie np: było duże zbliżenie zawodnika wbiegającego na boisko. Zauważyłem tylko dlatego, że specjalnie szukałem. Polecam oglądać piłkę w ten sposób.
Napisy w filmach bezużytecznie małe. Lepiej połączyć je z filmem przy pomocy AVIAddXSubs, gdzie można regulować rozmiar. Z AVI jest to niemal bezbolesna operacja, w przypadku MKV trzeba niestety dodatkowo konwertować, ale da się to jakos przeboleć (chociaż konwersja zajmuje dłuuuuższą chwilę).

Aha, i potwierdzam że na pudełku jest informacja o DVB-S2, ale nie mam jak sprawdzić czy to faktycznie działa.

Nadal jestem zadowolony z zakupu, jednak z tym podświetleniem matrycy doradzałbym ostrożność w zakupach.
 
Ostatnia edycja:

szopen

New member
Bez reklam
A jak jest z filmami po DLNA? Wyświetla polskie napisy? A jeśli tak to czy mógłby któryś z szanownych użytkowników strzelić fotkę obrazującą wielkość czcionki i położenie samych napisów na ekranie?
 

sepuq

New member
Napisów po DLNA nie udało mi się jeszcze uruchomić. Próbowałem najpierw PS3 Media Server, ale tam mam powyłączane sporo silników transkodowania, więc zainstalowałem dodatkowo Twonky Server, jednak bez efektu: napisów brak. Te same pliki puszczone z USB idą z napisami bez problemów. Jedyny sposób jaki odkryłem to wbudowanie napisów przy pomocy AviAddXSubs. Spróbuję jeszcze trochę poszperać w sieci, może istnieje inne rozwiązanie. Zrobiłem też zdjęcie (do polskich znaków wystarczyło wybrać właściwą opcję kodowania znaków):
https://dl.dropboxusercontent.com/u/2503226/20130505_203210.jpg

Przy okazji zauważyłem, że odpalanie filmów po DLNA jest wrażliwe na opisywany wielokrotnie problem serii tv z 2012, czyli włączanie się HDNM po wyłączeniu i włączeniu telewizora. Na razie (odpukać) nie zauważyłem tego zjawiska przy oglądaniu telewizji, z kolei dla USB zdarzyło się może raz. Mam pewne podejrzenie co do sytuacji w których tak się dzieje, ale muszę jeszcze trochę potestować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model nie jest produkowany od kilku miesięcy. Nie ma i nie będzie. Informowałem o tym że się kończą.
Teraz z potrójnym ambilihghtem są modele serii 7008.
 

szopen

New member
Bez reklam
Sepuq - wieeeeeeelkie dzięki za opis i fotę. Wygląda na to, że 6008 nie pozbył się wad poprzednika (6007). A szkoda, bo na bezproblemową możliwość oglądania filmów bez kabla HDMI bardzo liczyłem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczerze to nie mam pojęcia o czym piszecie.
Jeszcze nigdy nie widziałem takiej czcionki.
I ten telewizor u mnie ma normalne.
Mam zrobione dziesiątki zdjęć nawet z TV Trwam - nie ma takich napisów.
Działa bez żadnych problemów po DLNA.
 

kuchaty

New member
Czy do tego telewizora można podłączyć jakąś inną kamerę do Skype, czy musi być koniecznie akcesoryjna?
 
Do góry