Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

gary1985

New member
wyłącz tv z pilota i odczekaj chwilę aż telewizor zakończy wszystkie procesy a następnie odłącz go od sieci i odczekaj 2 minuty. Potem podłącz i uruchom tv. Powinno to pomóc. Też tak miałem przed świętami. U mnie to się zbiegło z zawieszeniem tv. Myślałem że coś przestawiłem w ustawieniach a pomogło odłączenie od sieci.


Ps. Tv już normalnie się włącza z napisem philips ale nie trwa to tak długo jak było to wcześniej.

Dzięki pomogło.Zobaczymy na jak długo.
 

maro86

New member
Wczoraj dotarł wreszcie tv, testuje go i narazie jestem bardzo zadowolony, obraz super, dźwięk też , tak się bałem o te nieszczęsne menu i smart ale jest lepiej niż myślałem. Fakt że demonem szybkości to on nie jest ale spodziewałem się czegoś gorszego, youtube gra , klawiatura za to nie , tvn player chodzi i na ich odpalenie nie czekam tyle żebym chciał rzucic pilotem w tv. Ambilight jest mega , właśnie to było jednym z głównych powodów kupna. Przed chwilą wyskoczyła mi propozycja aktualizacji , boje się zaktualizowac żeby nie było później gorzej.
 

lucjan 5

New member
Maro 86, tylko nie "pospieszaj" go. Niech wszystko robi w swoim tempie. Podobno komuś klawiatura na youtubie "chodzi", ale dopóki nie zobaczę nie uwierzę. Ludzie mają różne poczucie "humoru". Z aktualizacją nie spiesz się. Poczekaj na dzień roboczy, a przedtem znajdź telefon do obsługi klienta w Philipsie. Gdyby coś nie szło jak trzeba, dzwoń i bez nerwów konsultant wszystko "wyprostuje". Przygotuj się na to, że to nie telewizor włącz/wyłącz. Potrafi zaskoczyć swoimi "pomysłami". Na większość "niespodzianek " masz odpowiedzi na tym forum.
 

asqinejem

New member
Podobno komuś klawiatura na youtubie "chodzi", ale dopóki nie zobaczę nie uwierzę.
Nie działa klawiszurka na YouTube (na najnowszej wersji softu i kilku starszych też). Philips o tym wie, ale nic nie może chyba zrobić - jedyna nadzieja, że Google przywróci jego obsługę w nowych wersjach aplikacji YouTube.
 

maximus86

New member
Wczoraj dotarł wreszcie tv, testuje go i narazie jestem bardzo zadowolony, obraz super, dźwięk też , tak się bałem o te nieszczęsne menu i smart ale jest lepiej niż myślałem. Fakt że demonem szybkości to on nie jest ale spodziewałem się czegoś gorszego, youtube gra , klawiatura za to nie , tvn player chodzi i na ich odpalenie nie czekam tyle żebym chciał rzucic pilotem w tv. Ambilight jest mega , właśnie to było jednym z głównych powodów kupna. Przed chwilą wyskoczyła mi propozycja aktualizacji , boje się zaktualizowac żeby nie było później gorzej.

Zgadzam się w 100% z tą opinią i uważam, że jeśli ktoś chce Leda do ceny ok 3000zł to polecam każdemu ten model. Mam go od dwóch dni i muszę powiedzieć, że obraz i dźwięk plus do tego ambilight po prostu super.
Dla zainteresowanych oto moje ustawienia obrazu (drobna modyfikacja ustawień podanych na stronie 119 przez Gas32):

Styl obrazu – Osobisty,
Kontrast funkcji backlight – 43,
Kolor – 53,
Ostrość – 3,
Redukcja szumów – maksimum,
Zmniejszenie usterek MPEG – maksium,
PNM – wyłącz,
Clear LCD – Włącz,
Ostrość zawans. – Wyłącz,
Kontrast dyn. – wył.,
Dynamiczne podświetlenie – najlepszy obraz,
Wzmocnienie kolorów - średnio,
Czujnik światła – wlącz,
Gamma – 1,
Temp. Koloru – Normalny,
Kontrast wideo – 75,
Jasność – 55,


Dźwięk

Styl – osobiste,
Basy - +7,
Tony wysokie - +4,
Efect suround – incredible surand,
Automatyczny system – włącz,
Clear sound - wyłacz

Na tych ustawieniach telewizor ten ogląda się według mnie idealnie :popcorn:
 

stuffm

New member
Witam,
czy mógłby mi ktoś udzielić informacji ile czasu zajmuje philipsowi przełączanie pomiędzy różnymi rozdzielczościami na wejściu?
(W chwili obecnej korzystam z tunera fergusona podpiętego po hdmi z wybraną opcją rozdzielczości kanałów BY SOURCE.
Przykładowo przy zmianie kanału nadawanego w 576i na 1080i mój obecny telewizor potrzebuje ok 4 sekund na zmianę trybu wyświetlania.
Opcja ustawienia full hd na wyjściu tunera nie wchodzi w grę ze względu na jego beznadziejne skalowanie sygnału sd)

Czy telewizor obsługuje na wejściu 1080i, gdyż w instrukcji nie ma takiej wzmianki, jednak powielone 2 razy 1080p wydaje się być podejrzane...
 480i – 60 Hz
 480p – 60 Hz
 576i – 50 Hz
 576p – 50 Hz
 720p – 50 Hz, 60 Hz
 1080p – 50 Hz, 60 Hz
 1080p – 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz
 1080p – 50 Hz, 60 Hz

Pozdrawiam!
 

desertman

New member
A tak z innej beczki, jako smart to 6008 nie za bardzo się sprawdza, ale do oglądania to już tak. Wie ktoś w czym on jest lepszy od serii 5008, bo w większym rozmiarze Philips 50PFL5008, jest cenowo prawie identycznie. Jeżeli płynność i jakość obrazu jest taka sama może warto brać niższą serię w większym rozmiarze.
 

lcr

New member
Nadal nie ma mozliwosci zmiany rozmiaru czcionki? Kurcze, mam 42' i strasznie malutkie sa te napisy podczas ogladania filmow.
 

asqinejem

New member
Redukcja szumów – maksimum,
Zmniejszenie usterek MPEG – maksium,
Czy kolega korzysta z telewizji analogowej bądź innego słabego źródła, że włącza te "ulepszacze" na maksa?
Czy telewizor obsługuje na wejściu 1080i, gdyż w instrukcji nie ma takiej wzmianki, jednak powielone 2 razy 1080p wydaje się być podejrzane...
480i – 60 Hz
480p – 60 Hz
576i – 50 Hz
576p – 50 Hz
720p – 50 Hz, 60 Hz
1080p – 50 Hz, 60 Hz
1080p – 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz
1080p – 50 Hz, 60 Hz
To błąd w polskiej instrukcji... w angielskiej jest już ok:
480i - 60 Hz
480p - 60 Hz
576i - 50 Hz
576p - 50 Hz
720p - 50 Hz, 60 Hz
1080i - 50 Hz, 60 Hz
1080p - 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz
1080p - 50 Hz, 60 Hz
 

losmarte

New member
Nadal nie ma mozliwosci zmiany rozmiaru czcionki? Kurcze, mam 42' i strasznie malutkie sa te napisy podczas ogladania filmow.

są dwie banalne metody na ten problem:
1. ściągnąć film z wtopionymi napisami
2. samemu wtopić napisy
nic się nam nie rozjedzie i napisy będą wystarczająco duże.
 

phil7008

New member
Bez reklam
odnosnie napisow czy dziaja wam napisy wkomponowane w film czyli dodane jako dodatkowy kontener napisow? postawilem serwer minidlna na ruterze z softem openwrt i niestety phil nie czyta napisow po dlna bez przetranskodowania pliku i szukam sposobu wtopienia napisow w film bez jego czasochlonnego muxowania
 

losmarte

New member
Można też korzystać z legalnych treści za pośrednictwem odtwarzacza DVD lub Blu-ray :D.

w przypadku seriali do których to własnie najczęściej są potrzebne napisy, gdybyśmy chcieli czekać na wydanie na nośniku, lub w polskojęzycznej stacji TV, to moglibyśmy się nigdy nie doczekać.
Na YT jest spor poradników jak wtapiać napisy (sam nigdy nie korzystam... zasysam gotowce :)
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
Skoro telewizor nie ma możliwości zmiany rozmiaru czcionki napisów w tv i części osób w jakiś sposób nie działają nawet napisy, a nie chce się nikomu ich wtapiać, to zawsze może skorzystać z zewnętrznego odtwarzacza blu-ray lub dvd z obsługą usb. Można też połączyć telewizor z kompem lub laptopem za pomocą HDMI (koszty kabla są minimalne, bo za 20-30 zł można nawet dostać 10-metrowy).
 

lucjan 5

New member
Czytam umieszczone na tym forum opisy problemów i odnoszę wrażenie, że mam telewizor z innej bajki. Mam 42" 6008. Korzystam z telewizji naziemnej, mam zainstalowany dysk zewnętrzny. Oprócz programów telewizyjnych oglądam to co nagram, lub zatrzymam na DYSKU TELEWIZORA i oczywiście bardzo dużo SmartTv. Nie mam żadnych problemów opisywanych przez niezadowolonych ze swego nabytku. Niespodzianki, które czasami sprawia Phil są tak błahe i rzadkie, że traktuje je jako swojego rodzaju urozmaicenie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Proszę o podanie dokładnie kolorów tychże TV w zależności od "wersji".
Na początku Kiki zamieścił fotki: 6008/6188 czarny ?, 6158 bardzo czarny ? :), 6678 srebrny ?, 6198 ?.
Również na końcu są literki K, S ...i jeszcze cyferki np. K/12.
Co to oznacza ?
Zapewne gdzieś już Ktoś o tym napisał, ale wątek jest bardzo długuuuugi i może Ktoś mi odpowie. :)
Interesuje mnie wersja 47 cali i czarna.
 
Do góry