Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

rafcioha

New member
Witam,

Czy ktoś z kolegów sprawdzał może pobór prądu jaki telewizor pobiera w stanie czuwania i przy wyłączeniu?

Dla 55PFL6008k/12 karta specyfikacji produktu podaje:

Power Consumption Standby Mode (W) < 0,1 mój 4,6 (W)
Power Consumption Off Mode (W) < 0,1 mój 3,5 (W)

Posiadam również 22PFL4208 i sytuacja wygląda podobnie czyli ok 4,5 (W).

Czy może KIKI mógł by się wypowiedzieć jako osoba testująca dlaczego PHILIPS podaje takie bzdury. A może oba telewizory które posiadam mają wady produkcyjne?
 

djqbas

New member
Panowie co z tym dyskiem? Nikt nie próbował tak dużego podłączać? To może inaczej, jak duży dysk ktoś z Was próbował podłączyć i z jakim efektem? Chodzi mi o dyski 3,5 cala z zewnętrznym zasilaniem.
 

rafcioha

New member
Kolego "phil7008" gdybym miał wątpliwości co do pomiaru nie pytał bym innych kolegów czy wykonywali podobne pomiary.
Sprzęt jakim dysponuję już wielokrotnie przetestowałem i w przypadku innych producentów zawsze pomiar się pokrywa z tym co dany producent deklaruje. Tu wyjątkiem jest PHILIPS który podaje bardzo małe zużycie prądu w trybie czuwania > 0,1 W a w rzeczywistości 4,6 W to jest chyba znacząca różnica :)
 

kacperhq

New member
Rafcioha
Philips nie podaje bzdur. Wyłącz sobie quick start oraz wake on wlan i będziesz miał 0,1

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

lordfat

New member
Panowie co z tym dyskiem? Nikt nie próbował tak dużego podłączać? To może inaczej, jak duży dysk ktoś z Was próbował podłączyć i z jakim efektem? Chodzi mi o dyski 3,5 cala z zewnętrznym zasilaniem.
To mój pierwszy post więc witam forumowiczów!
Philips widzi dysk 2tb 3,5" (zewnętrzne zasilanie) na exfat sformatowany na xbox 360 bez problemu i odtwarza z niego filmy, dysk ntfs 1tb 2,5" też działa bez problemu.
 

asqinejem

New member
Na razie narzeka jedynie, że wszystko jest takie za realne, przeraźliwie wyraźne przez co jakby sztuczne. To fakt, że oglądając filmy zwłaszcza te w FullHD, ma się wrażenie jakby oglądało się spektakl w teatrze -takie dziwny ciut przekaz. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia choć dlaczego tak jest, nie mam pojęcia.
Po wyłączeniu funkcji Perfect Natural Motion teatr znika.
 

§Pablo

New member
Raz zawiesił mi się dość nieciekawie podczas oglądania tv po prostu się zrobił czarny ekran odczekałem nic nie klikając włączył się ponownie po czym po 15 sekundach znowu zgasł. Tak się zrobiło ze 4 razy więc wyłączyłem go z pilota i z listwy odczekałem minute włączyłem i to samo. Jeszcze raz go wyłączyłem tym razem na 5 minut po włączeniu zrobił się ekran i jakby pod spodem taki sam z przesunięciem więc znowu z listwy na 15 minut po tym juz odżył.

I znowu to samo szlak by trafił. Jeszcze zmienię listwę zasilającą i wgram ponownie aktualizację (o ile da się zainstalować). Jak nic nie da serwis.
 

lucjan 5

New member
czekałem do 8 resetów ile można, całą noc ma se mrugać? :/

Spróbuj w takim razie wcisnąć Options, tam z Oglądania Tv przejść na Smart, wcisnąć OK. Gdy będziesz w Smarcie zaznacz okienko z obrazem telewizyjnym i ponownie wciśnij OK. Wtedy ponownie powinieneś znaleźć się w "oglądaniu tv". Kiedyś gdy miałem podobny problem tak "wydostałem się" z czarnego ekranu. Ostatnim razem gdy nastąpiło "samowyłączenie" nic nie robiłem. Poczekałem, włączył obraz, później uruchomił ambilight, czyli doprowadził sam do stanu z przed wyłączenia. Na szczęście zdarza się to tak rzadko, że zapominam o jego "figlach". Korzystam wyłącznie z tv naziemnej.
 

rafcioha

New member
kacperhq

Mam wyłączony Qick Start !!!


Power Consumption Standby Mode (W) < 0,1 mój 4,6 (W)

i po wyłączeniu TV z panelu bocznego:

Power Consumption Off Mode (W) < 0,1 mój 3,5 (W)
 

maximus86

New member
Panowie czytam ten temat i troszkę się nie pokoje co do mojego nowego zakupu...
Niektóre osoby podają mało szczegółów, gdy mają problemy z tym tv, więc ciężko wnioskować co powoduje te błędy... (kablówka,satka,naziemna,smart, itp)
Jeśli znajdują się tutaj osoby, które ten tv mają tylko do odbioru telewizji satelitarnej np. nc+ (mają podłączony tylko dekoder satelitarny) i nie korzystają z naziemnej oraz smart tv, to proszę o info jak się sprawuję ten model?

Czy występują na nim zwiechy i restarty, jeśli nie korzysta się ze smart tv i tunera tv naziemnej?

Zamówiłem go ze względu na opinie o obrazie i dźwięku no i oczywiście ambilight. Dla mnie w TV tylko to jest najważniejsze...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli korzystasz po kolei z poszczególnych aplikacji nie ma z niczym problemu.
Katowałem go non stop 12 godzin , ani jednej zawiechy.
 

djqbas

New member
Ja mam telewizję kablową od vectry-pakiet złoty. Kanały sd dają ładny obraz co niektóre jak polo tv kiepski ale da radę oglądać. Można to poprawić w ustawieniach ale nie ma sensu dla jednego czy dwóch kanałów non stop kręcić w ustawieniach. Kanały hd wyglądają pięknie ale dopiero materiał hd puszczony z dysku czy laptopa pokazuje na co ten tv stać. W sklepie porównywałem philipsa 42 6008,samsunga 40es6800, 40f6400, panasonica TX-L42ET5E i sony 40HX751. Wszystkie testowane na ustawieniach fabrycznych oraz na trybach które udało się włączyć bez pilota bo niestety pan z obsługi euro agd uciekł na zaplecze po obejrzeniu przeze mnie pierwszego tv. Wygrał philips za obraz i dźwięk. Na początku sprawiał problemy ale jak ktoś tu napisał trzeba nauczyć się obsługiwać ten tv. Nic w pośpiechu i nic na siłę. Po ostatniej aktualizacji tv nie sprawia problemu a czasami zaskakuje. Denerwowało mnie długie włączanie a opcja szybki start nie satysfakcjonowała mnie. I tak ostatnio chciałem wypróbować włączanie tv smartfonem,włączyłem wszystko w menu co trzeba i się okazało że tv teraz włącza się natychmiast z pilota bez napisu philips. Prócz tego korzystam z niektórych aplikacji smart tv, oglądam filmy z pendriva, z laptopa przez hdmi,przez wifi z serwera dlna serviio i wszystko działa jak należy. Nie zdecydowanym mogę szczerze ten tv polecić.
 

Sky8

New member
Czy będę mógł przesyłać materiały z mojego telefonu bezprzewodowo na ten telewizor? Mój telefon ma wifi direct. No i teraz cięższe pytanie. Czy dałoby radę przesłać materiał z mojego komputera ( nie ma karty wifi) gdybym podłączył do niego telefon? Oczywiście w domu mam router z wifi ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry