Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Mam takie szybkie pytanie.Bo czytając wypowiedzi użytkowników kilka osób pisało o zawieszającym się tv?Czy u was również to występuje?
Chyba występuje to we wszystkich telewizorach, które mają skomplikowaną budowę. Oczywiście "u nas" chyba wszystkich tak. Ale są różne powody zawieszania się odbiornika. Najczęściej są winą użytkowników, którzy zbyt "pospieszają" swój telewizor. BARDZO rzadko zdarza się samoistne zawieszenie. Na początku użytkowania gorączkowo próbowałem go wyprowadzać z "samoistnego stanu ciemności". Ostatnie dwie "zawiechy" przeczekałem. Telewizor ułożył sobie to co miał ułożyć, przywrócił obraz i dźwięk, włączył ambilight i chyba w ciągu minuty wszystko było na tej samej drodze na której stanęło. Oczywiście to było przy samoistnym "wyłączeniu". Gdy sam coś sknocę, wycofuję się drogami, które poznałem w trakcie użytkowania.
 

zohus

New member
Co dokładnie się dzieje? Ja wysłałem zgłoszenie i czekam na odpowiedź, ale z ciekawości jutro zadzwonię do Philipsa...:kom:
Chaos w tej promocji polega na braku do niej regulaminu! Sprzedawcy w sklepach stacjonarnych opowiadają o promocji i wręczają ulotki klientom z których wynika że jeśli kupisz któryś z tv zamieszczonych w tabeli otrzymasz prezent za 1zł. Tymczasem w promocji jest kilka tv głównie mniejsze rozmiary, ale o tym nie informują sprzedawcy i jeśli nie wydedukujesz tego po analizie oferty sklepu internetowego to nie masz szans się w tym połapać. Powiem więcej u mnie w mieście w Avansie do dziś sprzedawcy mówią, że jeśli kupisz 55PFL6008 to otrzymasz tv 22" za 1zł od Philipsa. I co Ty na to, jak nie ma tego gdzie sprawdzić bo nie ma regulaminu. Kupujesz taki TV i nagle okazuje się że nikt prezentu nie chce Ci wydać. Sprzedawca odsyła do Phila ci ostatni do sprzedawcy. Na infolini Philipsa gość wręcz się zarzekał że Philips z tą promocją nie ma nic wspólnego!!! Później zmienił zdanie ale to tylko świadczy o całej tej Promocji. Groteska.:x
 

rzęsor

New member
Chaos w tej promocji polega na braku do niej regulaminu! Sprzedawcy w sklepach stacjonarnych opowiadają o promocji i wręczają ulotki klientom z których wynika że jeśli kupisz któryś z tv zamieszczonych w tabeli otrzymasz prezent za 1zł. Tymczasem w promocji jest kilka tv głównie mniejsze rozmiary, ale o tym nie informują sprzedawcy i jeśli nie wydedukujesz tego po analizie oferty sklepu internetowego to nie masz szans się w tym połapać. Powiem więcej u mnie w mieście w Avansie do dziś sprzedawcy mówią, że jeśli kupisz 55PFL6008 to otrzymasz tv 22" za 1zł od Philipsa. I co Ty na to, jak nie ma tego gdzie sprawdzić bo nie ma regulaminu. Kupujesz taki TV i nagle okazuje się że nikt prezentu nie chce Ci wydać. Sprzedawca odsyła do Phila ci ostatni do sprzedawcy. Na infolini Philipsa gość wręcz się zarzekał że Philips z tą promocją nie ma nic wspólnego!!! Później zmienił zdanie ale to tylko świadczy o całej tej Promocji. Groteska.:x

W tej promocji są lub były zestawy z telefonem HTC, tv 22" lub Xboxem do wyczerpania zapasu lub 31 grudnia.

Przy czym te 55PFL6008 z tv 22" już się chyba wyprzedały, podobnie jak 7008.

Oczywiście jak ci sprzedawca obiecał ten 22" telewizor to masz prawo domagać się jego wydania. A jak nie wydadzą to zwrócić ten duży telewizor do sklepu z tytułu niezgodności towaru z umową sprzedaży i deklaracjami sprzedawcy.
 
Ostatnia edycja:
Wielu osobom Ambilight się podoba, ale dla niektórych (z czasem) staje się to zbędny bajer. Jeśli go włączam, to tylko białe podświetlenie, bo ciekawi mnie tylko to co dzieje się na ekranie, a kolorki na ścianie co raz bardziej kojarzą mi się z wiejskim tuningiem :D.

Nie wiem jak komuś ambilight może kojarzyć się z wiejskim tuningiem. Większą wiochę robią ludzie którzy z nadmiarem stosują listwy LED aby zrobić coś ala ambilight.

Ja od dłuższego czasu jestem posiadaczem tego TV i z ambilight jestem najbardziej zadowolony.
Na forum wchodzę tylko z ciekawości ale stwierdzić mogę jedno - zrobił się tu wielki syf i znalezienie czegokolwiek sensownego graniczy z cudem (z koniecznością przejrzenia ponad 180 stron).

Wolałbym aby forum miało max 20 stron ale za to same konkrety, pojawia się problem i jest rozwiązanie.
Ps. nie oczekujcie cudów od TV który kosztuje niespełna 3800 zł (47 cali). Jak za tę cenę to mogę go z czystym sumieniem polecić - pod warunkiem, że TV będzie wykorzystywany jako TV a nie jako substytut komputera
 
Ostatnia edycja:

artech3

New member
Mam takie szybkie pytanie.Bo czytając wypowiedzi użytkowników kilka osób pisało o zawieszającym się tv?Czy u was również to występuje?

W ciągu miesiąca użytkowania telewizor zwiesił mi się raz. Wtedy rzeczywiście pomogło już tylko wyciągnięcie wtyczki. Stało się to, ponieważ moja córka oparła się łokciem na pilocie i tv zgłupiał, a mi cierpliwości zabrakło.
Uwielbiam ten filmik na YT https://www.youtube.com/watch?v=MGpUdFhivg0
" maybe software" a maybe idioten użytkowniken :lol: Gościu bez opamiętania nap.....ala w tego pilota i nie zauważył nawet, że tv kilkakrotnie się włączył i wyłączył ponownie. Wyciąga wtyczkę i ... cud tv działa. A gdyby nacisnąć raz i poczekać ... Nie wiem jak inne tv LCD mają bo to dopiero mój pierwszy, ale ten ma tak, że jak go wyłączysz to z ponownym włączeniem trzeba zaczekać kilkanaście sekund, bezmyślne naparzanie w pilota nic nie da, bo skończy się to tak jak na filmie. To nie stare kineskopowe pudła tylko skomplikowana elektronika i potrzeba do nich innego podejścia. Ale jak to mówią; daj chłopu zegarek to go siekierą nakręci :wink:
 

§Pablo

New member
no to ja powiem o moich zawiechach. 2 razy zawiesił sie podczas zmian ustawień obrazu. Po prostu zmieniałem i w pewnym momencie przestał reagować. Odczekałem 5 minut i niestety wtyczka z kontakktu. Raz zawiesił mi się dość nieciekawie podczas oglądania tv po prostu się zrobił czarny ekran odczekałem nic nie klikając włączył się ponownie po czym po 15 sekundach znowu zgasł. Tak się zrobiło ze 4 razy więc wyłączyłem go z pilota i z listwy odczekałem minute włączyłem i to samo. Jeszcze raz go wyłączyłem tym razem na 5 minut po włączeniu zrobił się ekran i jakby pod spodem taki sam z przesunięciem więc znowu z listwy na 15 minut po tym juz odżył. Więc chyba teoria o zawiechach spowodowanych przez użytkowników nie zawsze ma potwierdzenie
 

asqinejem

New member
Nie wiem jak komuś ambilight może kojarzyć się z wiejskim tuningiem. Większą wiochę robią ludzie którzy z nadmiarem stosują listwy LED aby zrobić coś ala ambilight.
Z tym wiejskim tuningiem przesadziłem może, ale mnie z kolei dziwi, jak ktoś mówi, że wybiera tego Philipsa, bo ma Ambilight, a nawet nie pyta jak z obrazem, który z kolei (jak wiadomo) jest świetny (w dzień lub przy oświetleniu w nocy).
Ja od dłuższego czasu jestem posiadaczem tego TV i z ambilight jestem najbardziej zadowolony.
Na forum wchodzę tylko z ciekawości ale stwierdzić mogę jedno - zrobił się tu wielki syf i znalezienie czegokolwiek sensownego graniczy z cudem (z koniecznością przejrzenia ponad 180 stron).
Nie trzeba koniecznie przeglądać 180 stron :p. Można ustawić, by na jednej wyświetlało się 30 postów, to wtedy będzie ich znacznie mniej i się będzie szybciej czytało.
Uwielbiam ten filmik na YT https://www.youtube.com/watch?v=MGpUdFhivg0
" maybe software" a maybe idioten użytkowniken :lol: Gościu bez opamiętania nap.....ala w tego pilota i nie zauważył nawet, że tv kilkakrotnie się włączył i wyłączył ponownie. Wyciąga wtyczkę i ... cud tv działa. A gdyby nacisnąć raz i poczekać ...
Ten gość nie jest takim idiotą, jakiego próbujesz z niego zrobić. Miałem ten sam problem i w supporcie Philipsa mi napisali, żeby wyłączyć funkcję "szybki start"... U mnie ta funkcja była wyłączona, więc włączyłem ją, a następnie wyłączyłem i problem z uruchamianiem za pomocą pilota zniknął.
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Filmik oglądałem tylko przez minutę (wystarczyło). Uważam że TRZEBA BYĆ IDIOTĄ by tak posługiwać się pilotem. Wielokrotnie pisałem, że większość kłopotów z zawieszaniem to wina użytkowników. Co do ambilight, to jest TO co wyróżnia Philipsa na tle pozostałych producentów, którzy oferują RÓWNORZĘDNĄ jakość obrazu w równorzędnych cenach. Ja po prostu pozawalam swojemu telewizorowi by robił to co ma robić w swoim tempie. Za swojego Samsunga 32" prawie 7 lat temu zapłaciłem 3,5 tys. W porównaniu z nim PFL426008K, za mniej niż 3 tys. to urządzenie z filmu SF.
 

asqinejem

New member
Filmik oglądałem tylko przez minutę (wystarczyło). Uważam że TRZEBA BYĆ IDIOTĄ by tak posługiwać się pilotem. Wielokrotnie pisałem, że większość kłopotów z zawieszaniem to wina użytkowników.
Nie zmienia to faktu, że problem z uruchamianiem był. Wspomniany przeze mnie wyżej sposób usunął go, ale nie można powiedzieć, że pojawił się on z winy użytkownika (skoro zmiana jednej opcji sprawiła, że od tamtej pory jest OK).
 

M.technik

New member
Siema:) Mam identyczną sytuacje z tym HTC do TV. Wysłałem wszystko tak jak chcieli i czekam mogła by chociaż byc jakaś informacja a tu cisza. Tez szukałem tej firmy ale żadnego tel., niczego nie ma :(


Mam dobre wiadomości, udało mi się wczoraj skontaktować mailowo z firmą Q-design, i dziś dostałem odpowiedź że paczka została wysłana kurierem ups, mam nawet numer przesyłki - dzisiaj ma być u mnie, niestety kurde nie ma mnie w domu ani nikogo cały dzień i nie dostarczy mi tego, nie ma kontaktu z kurierem - próbowałem coś załatwić ale lipa nie dadzą :evil:
 

lucjan 5

New member
Nie zmienia to faktu, że problem z uruchamianiem był. Wspomniany przeze mnie wyżej sposób usunął go, ale nie można powiedzieć, że pojawił się on z winy użytkownika (skoro zmiana jednej opcji sprawiła, że od tamtej pory jest OK).

Rozwiązałeś swój problem działając rozsądnie, sądząc po tym jak go opisałeś. Mnie chodzi o to że gość na filmiku zachowywał się jak dzieciak grający w "strzelankę". Obserwowałem czerwoną diodę telewizora. Reagowała zmianą natężenia światła, lecz "operator" nie dawał telewizorowi szans na "zaskoczenie". Walił w przycisk z szybkością kilku uderzeń na sekundę.
 

PeCha1982

New member
Ufff!! Udało mi się przebrnąć przez cały wątek. 3 dni mi to zajęło, a znalazłem ok 40 ciekawych i wartych zapamiętania wypowiedzi.

Chciałbym się jeszcze dopytać o napisy do filmów.

Jak wygląda ich wyświetlanie? Oprócz tego, że napisy są małe, bo to kwestia indywidualna.

Czy jest tak jak pisali w wątku o 5008, że w tamtej serii wyświetlają się prawie w połowie ekranu i są na czarnym tle? Z tego powodu postanowiłem dołożyć do 6008, bo tam z kolei pisali, ale też nie do końca jednoznacznie, że powinno się wyświetlać dobrze (napisy na dole ekranu i bez czarnego pola).

Aha i jeszcze pytanko, bo albo nic nie ma na ten temat w wątku, albo w natłoku postów umknęła mi informacja o antenie do odbioru tv naziemnej.
Na razie nie mam kablówki, być może za rok, więc jestem skazany na zwykłą antenę.
Nie mogę umieścić anteny za oknem, więc musi być jakaś pokojowa.
Czy możecie jakąś dobrą antenę polecić, czy może wystarczy jakaś taka za 50 zł?
Mieszkam w Warszawie, prawie w centrum, więc sygnał powinien być dobry. Antena może stanąć na wewnętrznym parapecie okiennym, więc to chyba też polepszy trochę odbiór..
 

kosa666

New member
Przy takim użytkowaniu jak moje od miesiąca - czyli od początku jak go mam - nie zaliczyłem zwieszenia się TV (nie używam SMART, nie mam podpiętego USB)
 

phil7008

New member
Bez reklam
Ten gość nie jest takim idiotą, jakiego próbujesz z niego zrobić. Miałem ten sam problem i w supporcie Philipsa mi napisali, żeby wyłączyć funkcję "szybki start"... U mnie ta funkcja była wyłączona, więc włączyłem ją, a następnie wyłączyłem i problem z uruchamianiem za pomocą pilota zniknął.

U nie jest tak samo wlaczenie funkcji szybki start powoduje zawieszanie sie tv i nie mozna go wlaczyc,pomaga wyjecie z gniazdka .Dziwi mnie ze suport wie o tym problemie i nic nie robi zeby go usunac ,tylko kaze wyłaczac "funkcje" tylko po co ona tam jest wogole jak ma byc wylaczona?
 

Hbrt

New member
Mam ten telewizor od 23.12 i to, jak działa, to lekkie pasmo porażek. Problemy na teraz są dwa:

1. kupiłem go w Avansie, za pobraniem, 23.12. Oczywiście nabiłem się jak inni, że HTC dostanę od razu a darmo, w rozmowie telefonicznej wpierw mi to kobieta potwierdziła, później oddzwoniła że jednak nie, że trzeba wypełnić formularz i Philips się będzie tym zajmować. Jeszcze nie wysłałem tego formularza z jednego powodu - trzeba urwać do niego z opakowania kod kresowy, co znaczy że jeśli tak zrobię to już nie zwrócę telewizora według przysługującego mi prawa w przeciągu 10 dni od daty zakupu (jak dobrze liczę, mogę to zrobić do 2 stycznia). Pytanie do Was, czy ja muszę jeszcze dzisiaj mieć stempel pocztowy że wysłałem formularz?

2. Rzeczą, która najbardziej mi doskwiera obecnie w tv jest rozjeżdżanie się napisów do filmów. Nie wiem z czego to wynika, może ktoś pomoże? Na kompie wszystko chodzi ok, zgrywam na pendrive, wkładam do USB i po pół godzinie mam już rozjazd o kilka sekund a im dalej, tym gorzej. Czy update firmware (póki co nie robiłem, mam z sierpnia: QF2EU-0.171.56.0) coś pomoże?
 

PeCha1982

New member
2. Rzeczą, która najbardziej mi doskwiera obecnie w tv jest rozjeżdżanie się napisów do filmów. Nie wiem z czego to wynika, może ktoś pomoże? Na kompie wszystko chodzi ok, zgrywam na pendrive, wkładam do USB i po pół godzinie mam już rozjazd o kilka sekund a im dalej, tym gorzej. Czy update firmware (póki co nie robiłem, mam z sierpnia: QF2EU-0.171.56.0) coś pomoże?

Oo kolejne bdb pytanie. Kupuję TV w zasadzie żeby oglądać na nim filmy z napisami z dysku, dlatego te informacje o napisach są dla mnie najważniejsze zasadniczo...

A jak Kolego wyświetlają Ci się te napisy? "Normalnie"? W sensie, że na dole i bez czarnego tła? "Tylko" to rozjeżdżanie? Oczywiście "tylko" w cudzysłowie, bo tak nie da się oglądać i spędziłem wiele, wiele godzin, żeby dopasowywać napisy do filmów, żeby dało się obejrzeć...

I jak jest z niesławną wielkością czcionki?
 

Hbrt

New member
Oo kolejne bdb pytanie. Kupuję TV w zasadzie żeby oglądać na nim filmy z napisami z dysku, dlatego te informacje o napisach są dla mnie najważniejsze zasadniczo...

A jak Kolego wyświetlają Ci się te napisy? "Normalnie"? W sensie, że na dole i bez czarnego tła? "Tylko" to rozjeżdżanie? Oczywiście "tylko" w cudzysłowie, bo tak nie da się oglądać i spędziłem wiele, wiele godzin, żeby dopasowywać napisy do filmów, żeby dało się obejrzeć...

I jak jest z niesławną wielkością czcionki?

Napisy wyświetlają się normalnie, tzn. są białe z delikatnie ciemną obwolutą. Niestety, nie można zmienić rozmiaru czcionki (ani jej rodzaju). Sam wolałbym by była ciut większa, ale powiedzmy że ten rozmiar ujdzie - takie minimum, też pewnie zależy jaki masz wzrok, odległość od tv i jego rozmiar. Może Ci się też przydać info, że tv nie czyta napisów zaszytych w mkv. Da się to obejść, "wyciągając" je do pliku za pomocą programu na kompie, nie jest z tym wiele roboty ale jednak mało to komfortowe. Problem nr 1 jest z tą synchronizacją, nie mam pojęcia czy to da się (i jak) zmienić.
 

Predo

Banned
szczerze? Mi się może raz zawiesił?!
Co do wolnego menu, muszę obronić ten TV ponieważ po ostatniej aktualizacji TV przyśpieszył i to wg mnie znacznie.
Przed wczoraj jak i dzisiaj TV znacznie szybciej chodzi, czemu wczoraj chodził normalnie? Nie mam pojęcia.. widać to i jak będę miał chwile wstawie filmik z tego na dowód że nie ściemniam;p
Ogólnie muszę również pochwalić TV za "obróbke" filmu 700bm. Na laptopie widziałem piksele.. włączyłem z pendriva film i po prostu szczena mi opadła.. Bardzo ładnie TV wygładził, obraz stał się o wiele ładniejszy i nie było widać "pikseli" nie raz co prawda TV zagubił się i w niektórych scenach było widać jak piksele się dostosowują do obrazu ale nikt z oglądających oprócz mnie tego nie widział.
Więc mogę polecic ten TV dla obrazu z czystym sumieniem.
Co do Ambilight.. fajny jest ale jakoś z tego nie korzystam za bardzo, stwierdziłem że TV jest do oglądania i ma być obraz a reszta... byle jakoś działał:)
 

grizli

New member
Jestem naprawdę szczęśliwym posiadaczem bliźniaczego modelu 47PFL6198K od zaledwie wczoraj. 6008 niestety nie był już dostępny ale KIKI wyczarował jakieś cuda i załatwił 6198. Do tej pory cieszyłem się Tośką 37R3500 jednak wczoraj, kilka godzin spędziłem na poszukiwaniu szczęki. Spadła gdzieś na podłogę i nie mogłem znaleźć:grin: .
Ogólnie moje odczucia są bardzo pozytywne. Nie zauważyłem jak na razie nic denerwującego, żadnego zawieszania się, menu może nie jest rewelacyjnie szybkie ale nie ma też żadnej tragedii. Dźwięk w porównaniu choćby do Tośki starej wydaje się bardziej płaski, plastikowy ale od tego mam Ampli Yamahę i 6 głośników:). Obraz zwłaszcza w FullHD po prostu rozwala, kanały HD z Cyfrowego Polsatu dają mega frajdę. Widziałem już całkiem sporo TV ale nawet brata plazma Panasonica po prostu wygląda biednie (nie znam modelu niestety, 42 cale sprzed 3 lat bez 3D).
Internet, Smart..wszystko działa od strzała bez najmniejszych problemów po WiFi (jak na razie).
Żona jest zachwycona Ambilihtem, nigdy wcześniej tego nie widziała. Na razie narzeka jedynie, że wszystko jest takie za realne, przeraźliwie wyraźne przez co jakby sztuczne. To fakt, że oglądając filmy zwłaszcza te w FullHD, ma się wrażenie jakby oglądało się spektakl w teatrze -takie dziwny ciut przekaz. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia choć dlaczego tak jest, nie mam pojęcia.
Jedyne czego nie sprawdziłem to odtwarzanie z USB. Mam kilka kart nawet 64GB ale jakoś żadnego pena aktualnie, znajdzie się to sprawdzimy resztę.
Podsumowując, jak dla mnie: obraz -świetny, nie ma się do czego przyczepić. Dźwięk- przyzwoity, wygląd TV -perfekcja. Soorki, pominąłbym jedno - pilot. Super sprawa, że radiowy ale precyzja krzyżyka do poprawki. Za często zamiast klawisza krzyżyka pr/le/gó/dół wciska się coś na obrzeżu.
 
Do góry