Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Hbrt

New member
Drodzy użytkownicy 6008K,

dziś, po 10 dniach przeprawy z 42PFL6008k rzutem na taśmę skorzystałem z opcji odstąpienia od umowy i teraz mam dwa tygodnie na oddanie go. Problemów było kilka, ale szalę przechylił jeden. Pytanie do Was, czy występuje u Was to samo, a mianowicie rozjeżdżanie się podpisów pod plikami mkv. Założę się że mnóstwo osób z Was ściąga filmy czy seriale, które potem odpala z USB bądź zasysa z sieci domowej (z czym był generalnie problem u mnie) i dorzuca do tego napisy.

Zadzwoniłem do Philipsa, ale najwyraźniej traktują opcję odtwarzania plików mocno po macoszemu. Co prawda nie mieli takich zgłoszeń (stąd może kwestia samego egzemplarza, może mój jest felerny?), ale jeśli tak odtwarza, to nie będzie inaczej. Oczywiście jakieś 10 razy słyszałem, że pewnie pobrałem złe napisy, jednak na wszystkich filmach i plikach txt jest to samo: na kompie, na androidzie wszystko działa a w TV rozjeżdża się w tempie ok. 10 sek. na godzinę. Nie muszę dodawać, że uniemożliwia to komfortowe oglądanie czegokolwiek trwającego powyżej 15 minut. Być może, jak później mi dopowiedziano na infolini, wynika to z zaokrąglania czasu wyświetlania ilości klatek na sekundę, co rzutuje później takim właśnie efektem.

Pytanie, czy u kogoś jeszcze też występuje ten problem a jeśli tak, to czy da się (i jak) go rozwiązać?

W tej chwili myślę o zakupie LG 42 691s, z tego co czytałem przynajmniej nie muli, a nie podejrzewam że będzie miał obraz dużo gorszy od Philipsa (który dupy nie urywał, aczkolwiek na zwykłych ustawianiach, nie kalibrowałem go).
 

Hbrt

New member
Czy będę mógł przesyłać materiały z mojego telefonu bezprzewodowo na ten telewizor? Mój telefon ma wifi direct. No i teraz cięższe pytanie. Czy dałoby radę przesłać materiał z mojego komputera ( nie ma karty wifi) gdybym podłączył do niego telefon? Oczywiście w domu mam router z wifi ;)

W tym telewizorze wszystko można, ale nic do końca ;) Sam się bawiłem tą funkcją i co prawda możesz przesyłać rzeczy z telefonu, jednakże tylko te, które są zapisane bezpośrednio w jego pamięci - nie jest w stanie przeczytać niczego z karty SD. W związku z tym nie sądzę, by udałoby Ci się cokolwiek przesłać do tv z kompa via telefon. Teoretycznie możesz spróbować odtworzyć rzeczy z komputera bezpośrednio w tv, jeśli na kompie masz je udostępnione, ale też teoretycznie - mi znajdywał niektóre pliki, ale niestety bez jakiejś reguły, te co sam chciał, więc potencjał jest, ale funkcja mało użyteczna. Być może jak się pokombinuje z programami typu media server, coś to da.
 

rzęsor

New member
Czy będę mógł przesyłać materiały z mojego telefonu bezprzewodowo na ten telewizor? Mój telefon ma wifi direct. No i teraz cięższe pytanie. Czy dałoby radę przesłać materiał z mojego komputera ( nie ma karty wifi) gdybym podłączył do niego telefon? Oczywiście w domu mam router z wifi ;)
Kup sobie do komputera kartę wifi, np. w formie dongla USB.

Kupiłem tego Philipsa przed nowym rokiem w ME. Gdzie muszę się zgłosić żeby otrzymać HTC?
Wysyłasz formularz zgłoszeniowy na podany w nim adres i tyle.
 

Predo

Banned
Panowie czytam ten temat i troszkę się nie pokoje co do mojego nowego zakupu...
Niektóre osoby podają mało szczegółów, gdy mają problemy z tym tv, więc ciężko wnioskować co powoduje te błędy... (kablówka,satka,naziemna,smart, itp)
Jeśli znajdują się tutaj osoby, które ten tv mają tylko do odbioru telewizji satelitarnej np. nc+ (mają podłączony tylko dekoder satelitarny) i nie korzystają z naziemnej oraz smart tv, to proszę o info jak się sprawuję ten model?

Czy występują na nim zwiechy i restarty, jeśli nie korzysta się ze smart tv i tunera tv naziemnej?

Zamówiłem go ze względu na opinie o obrazie i dźwięku no i oczywiście ambilight. Dla mnie w TV tylko to jest najważniejsze...

Ja korzystam tylko i wyłącznie z TV cyfrowej naziemnej, nie zauważyłem żeby się jakoś zwieszał czy coś oprócz jednego razu na początku. TV działa bardzo dobrze, dobrze wygląda obraz, dźwięk. Żadnego restartu również nie zanotowałem korzystając z smartTV, powiem więcej, mam podpięty pendriva i TV działa dalej dobrze tj. smartTV się nie wiesza, normalnie się przełącza programy itp. Oczywiście to wszystko działa po tej ostatniej aktualizacji która była więc mam nadzieje że jeszcze TV przyśpieszy:)
 

M.technik

New member
Zapomnijcie o prezentach, spóźniliście się i tyle PROMOCJA DO 31.12.2013r, ja otrzymałem tablet od sklepu, i tego HTC od Philipsa (wczoraj odebrałem od kuriera), ale zgłoszenie wysłałem przed nowym rokiem, i dotarło do nich (a właściwie do firmy Q-design która zajmowała się w imieniu Philipsa tą promocją) też przed nowym rokiem 29 chyba (dostałem potwierdzenie z poczty sms). Tyle w temacie, dla świętego spokoju możecie jeszcze spróbować wysłać fakturę albo paragon (może być ksero), zgłoszenie, i kod z pudełka ale pewnie nic to nie da
 

asqinejem

New member
Na początku sprawiał problemy ale jak ktoś tu napisał trzeba nauczyć się obsługiwać ten tv. Nic w pośpiechu i nic na siłę.
Otóż to! Trzeba się do wolnego działania przyzwyczaić...
Po ostatniej aktualizacji tv nie sprawia problemu a czasami zaskakuje. Denerwowało mnie długie włączanie a opcja szybki start nie satysfakcjonowała mnie. I tak ostatnio chciałem wypróbować włączanie tv smartfonem,włączyłem wszystko w menu co trzeba i się okazało że tv teraz włącza się natychmiast z pilota bez napisu philips.
No u mnie niestety muszę mieć wyłączoną funkcję szybki start (bo inaczej nie mogę uruchamiać za pomocą pilota) i wtedy uruchamianie trwa ok. 25 sekund (z napisem Philips) - telewizor się włącza dłużej niż komputer! Po uruchomieniu też trzeba odczekać z minutę/dwie, żeby mieć dostęp do wszystkich funkcji i np. Smart.
Prócz tego korzystam z niektórych aplikacji smart tv, oglądam filmy z pendriva, z laptopa przez hdmi,przez wifi z serwera dlna serviio i wszystko działa jak należy.
U mnie tak wesoło nie jest niestety, np. z menu przy oglądaniu filmów z pendriva. Nie ważne czy film zajmuje 700 MB czy 20 GB, po kliknięciu przycisku OPTIONS trzeba uzbroić się w cierpliwość, żeby zmienić jakąś opcję... Zapomniałbym, że jest też problem z przewijaniem niektórych filmów, a dokładniej to, że niektórych nie da się przewijać. Nie wiem czym to jest spowodowane, niby mają ten sam kodek, podobny rozmiar, itd. ale jedne się da przewijać, a innych nie.
 

asqinejem

New member
Po tym wszystkim co tu wypisujecie to cieszę się, że nie kupiłem 6008. Teraz to już może poczekam na nowe modele.
Ale z tego TV można normalnie korzystać... Jest kilka irytujących rzeczy, ale z drugiej strony, który telewizor ich nie ma? Ja piszę głównie o wadach, bo i tak rzecz najważniejsza, czyli jakość obrazu, stoi na najwyższym poziomie. Wspominam o wadach, które jak widać nie są tak duże, by uniemożliwiały korzystanie ze sprzętu, ale jednak są. Moim zdaniem warto o nich wspominać, bo z recenzji wynika, że ten telewizor jest praktycznie doskonały.
 

§Pablo

New member
Spróbuj w takim razie wcisnąć Options, tam z Oglądania Tv przejść na Smart, wcisnąć OK. Gdy będziesz w Smarcie zaznacz okienko z obrazem telewizyjnym i ponownie wciśnij OK. Wtedy ponownie powinieneś znaleźć się w "oglądaniu tv". Kiedyś gdy miałem podobny problem tak "wydostałem się" z czarnego ekranu. Ostatnim razem gdy nastąpiło "samowyłączenie" nic nie robiłem. Poczekałem, włączył obraz, później uruchomił ambilight, czyli doprowadził sam do stanu z przed wyłączenia. Na szczęście zdarza się to tak rzadko, że zapominam o jego "figlach". Korzystam wyłącznie z tv naziemnej.


Dzięki spróbuje.
 

djqbas

New member
W jaki sposób udało Ci się puścić napisy z serviio na TV? U mnie to nie działa a próbowałem wszystkich kombinacji.

nie oglądam filmów z napisami, szukam tych tylko z lektorem, ale dzisiaj sprawdziłem kilka filmów do których ściągnąłem napisy programem napiprojekt. jedne filmy chodzą z napisami a inne nie, nie wiem dlaczego. Może ma to związek z nazwą pliku i ogólnie z synchronizacją pliku tekstowego z plikiem video.
 

monoik

New member
Z mojego doswiadczenia telewizor nie lubi spacji i innych dziwnych znakow w nazwie pliku.

Ogolnie przez brak DTS, bardzo wolne menu, problemy z czytaniem USB (puste dyski w przegladarce, pliki wracaja po resecie telewizora) i inne bledy (np. czasem nie da sie wlaczyc napisow mimo ze sa widoczne, resetuje sie odtwarzanie) telewizor ten nie nadaje sie do ogladania filmow bez podlaczenia zewnetrznego zrodla (komputer, BR itp.).

Jakosc obrazu i dzwieku super, predkosc i jakosc dzialania - do bani.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

djtomas

New member
Z mojego doswiadczenia telewizor nie lubi spacji i innych dziwnych znakow w nazwie pliku.

Ogolnie przez brak DTS, bardzo wolne menu, problemy z czytaniem USB (puste dyski w przegladarce, pliki wracaja po resecie telewizora) i inne bledy (np. czasem nie da sie wlaczyc napisow mimo ze sa widoczne, resetuje sie odtwarzanie) telewizor ten nie nadaje sie do ogladania filmow bez podlaczenia zewnetrznego zrodla (komputer, BR itp.).

Jakosc obrazu i dzwieku super, predkosc i jakosc dzialania - do bani.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

ja przez pół roku nie miałem problemu z żadnymi plikami, tak samo pendrive'ami i dyskami,
z napisami czy też oglądaniem filmów przez sieć WIFI z PC też zero problemów,
a DTS-u nie ma sporo telewizorów i było to wiadome także w tym modelu...
jedyny problem to wolne menu, które i tak już przyspieszyło po aktualizacji :)
 

gary1985

New member
Dzis odebrałem swój model.Mam tylko jeden problem z właczeniem go pilotem po dlugim wylaczeniu.Musze wlaczac ztylu obudowy bo pilotem się nie da.Po włączeniu pilot działa.
 

djqbas

New member
Dzis odebrałem swój model.Mam tylko jeden problem z właczeniem go pilotem po dlugim wylaczeniu.Musze wlaczac ztylu obudowy bo pilotem się nie da.Po włączeniu pilot działa.

wyłącz tv z pilota i odczekaj chwilę aż telewizor zakończy wszystkie procesy a następnie odłącz go od sieci i odczekaj 2 minuty. Potem podłącz i uruchom tv. Powinno to pomóc. Też tak miałem przed świętami. U mnie to się zbiegło z zawieszeniem tv. Myślałem że coś przestawiłem w ustawieniach a pomogło odłączenie od sieci.


Ps. Tv już normalnie się włącza z napisem philips ale nie trwa to tak długo jak było to wcześniej.
 

M.technik

New member
Jaki formularz?


Kolego bez obrazy, ale czy masz 5 lat że trzeba cię prowadzić za rączkę? Jaki formularz, a za chwile będzie następne pytanie na jaki adres wysłać itd. Wejdź sobie na stronę, poczytaj, ...ściągnij formularz w pdf, pomyśl trochę. Nie jestem złośliwy, ale te banalne pytania już mnie dobijają :banned:
 
Do góry