Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

Jump

New member
pitos napisał:
Sprawdz prosze taką mozliwosc czy sa napisy txt i polskie litery, niewykluczone ze musisz w opcjach zaznaczyc aby napisy byly z europy wschodniosrodkowej...
Przez USB nie ma możliwości odtwarzania napisów, można wpisywać nazwy filmów, adresy stron z pilota (klawiatura sms) lub z klawiatury, która wyświetla się na TV. No właśnie, można odpalać strony www, podstawa to Opera.

Formaty odtwarzane przez USB:
MP3, WMA v2 up to v9.2, Slideshow files (.alb), JPEG Still pictures, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-Progam-stream PAL, WMV9/VC1

WiFi to wbudowany interfejs 802.11g
Nazwy programów przez które możesz udostępnić multimedia bezprzewodowo na tv masz w instrukcji.
 

slupek

Member
lolek126 napisał:
Hej widzę że masz głosniki surandowe dipolowe ( chyba żeby nie ...) i jeśli mogę coś poradzić Tobie to są różne szkoły odnośnie tych głośników ...

"Surroundowy" Rx-FX przedstawiany przez producenta jako zdolny do pracy w trybie dipola lub biopola.
Tryb di-polowy lub bi-polowy z możliwością przełączenia.
http://www.audioforte.com.pl/oferta.php?id=500&i=915

Co do:
pitos napisał:
A jak dziala Net TV? Czy jak jestes na youtube to mozesz wyszukiwac okreslone nazwy wpisujac je? np z pilota? czy jest jakas klwawiatura na ekranie?
Tak mogę wyszukiwać bez problemu, wpisujesz to co chcesz tak jak piszesz smsa w komórce :) Jak odpalisz przeglądarkę stron www to masz możliwość korzystania z takiej klawiatury:
1257433452.jpeg


Więcej foto masz:
http://tweakers.net/reviews/1437/all/philips-46pfl9704h.html

Poczytaj instrukcję, do której dałem linka, tam masz to również opisane.
 

pitos

New member
Jump napisał:
Przez USB nie ma możliwości odtwarzania napisów, można wpisywać nazwy filmów, adresy stron z pilota (klawiatura sms) lub z klawiatury, która wyświetla się na TV. No właśnie, można odpalać strony www, podstawa to Opera.

Formaty odtwarzane przez USB:
MP3, WMA v2 up to v9.2, Slideshow files (.alb), JPEG Still pictures, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-Progam-stream PAL, WMV9/VC1

WiFi to wbudowany interfejs 802.11g
Nazwy programów przez które możesz udostępnić multimedia bezprzewodowo na tv masz w instrukcji.


Forumowicz Slupek pisał wczesniej , ze divix chodzi mu na USB bez probelmu, co oznacza 2 odmienne opinie? Prosba o rozstrzygniecie.

Co masz na mysli mówiąc , ze podstawa to Opera? na tym bazuje Philips, czy korzystasz z dodatkowego softu zainstalowanego na TV?

Slupek, fajnie gdyzbys zrobił zdjecie z przegladarki po wpisaniu jakiejs polskiej strony np. onet -jak to wyglada przez Net TV?

Nadal czekam na informacje w sprawie czytania divix poprzez wifi z kompa (juz wiem ze potrzebny mediaplayer11). i co z napisami. Czy moglby to ktos z uzytkowników 9704 przetestowac?
 

slupek

Member
A gdzie tu są dwie rozbieżne opinie? Ja pisałem, że czyta DiviX i, że napisów nie sprawdzałem. W DivX wrzuciłem na sticka teledyski i napisy były zbędne.

Foto www - zrobię później.
 

pitos

New member
slupek napisał:
A gdzie tu są dwie rozbieżne opinie? Ja pisałem, że czyta DiviX i, że napisów nie sprawdzałem. W DivX wrzuciłem na sticka teledyski i napisy były zbędne.

Foto www - zrobię później.

Wydaje mi się, że w formatach, ktore wymienił Jump nie ma pełnej listy kodeków divx, ale mogę sie mylić?
Jesli jednak czyta to, sprawdzmy txt.
 

slupek

Member
TXT nie czyta. Film idzie ale napisów nie ma. Jedyna metoda to zintegrować napisy z filmem, ale ja, jak napisałem, mam podłączonego laptopa z TV za pomocą HDMI i traktuję USB jako dodatek. Nie wiem, czy po sieci pójdzie film z napisami.
Z czytnika widzi mi bez problemu w USB kartę SD. Sprawdzę jeszcze przenośny dysk 2,5", ale z tego co doczytałem, to dysku w USB nie zobaczy.

Wrzucam fotki (przepraszam za jakość, robione komórką) stron www.
Jak dla mnie do dodatkowy bajer, by zachwycić gości :) na dłuższą metę przeglądanie w taki sposób stron jest męczące, jak zauważyłem nie działają pluginy we flash:
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo/9704e.jpg
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo/9704f.jpg
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo/9704g.jpg
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo/9704h.jpg

Korzystam jednak z YouTube i oglądamy sobie kabarety :)

Jak kiki pisał męcząca jest w menu niemożliwość przewijania, tzn. jak dojdę na ostatnią pozycję, to do pierwszej nie przechodzi, tylko muszę wracać. Brakuje mi też szybkiego wyboru "Tryb PC", z którego często korzystam.

Oprogramowanie w TV jest rozwojowe i mam nadzieję, że Philips doda jakieś nowe możliwości/usprawnienia.

EDIT:
Właśnie sprawdziłem, dysk 200GB 2,5" w kieszeni TV poprzez USB - WIDZI!
Widzi wszystkie trzy partycje. Mp3 się odtwarzają. Filmy i foto również.
 
Ostatnia edycja:

pitos

New member
Dzieki, to dobra wiadomosc, ze widzi HDD, bo oznacza, ze USB zasilane jest 5V.
W takim razie pelna funkcjonalnosc divx pozostaje do wykorzystanie poprzez odtwarzacz bluray z USB (chyba 3000 lub nowszy 7500) lub poprzez WiFi mediaplayer11 z PC, tylko tu znow sie zrobi problem z napisami, podejrzewam. Poza tym predkosc 54 mb dla standardu g moze byc ograniczeniem (samsung 8000 ma juz standard n).

Moze komuś ze szcześliwych posiadaczy 9704 uda sie przetestować tę funkcjonalnosc.
 

Jump

New member
pitos napisał:
Poza tym predkosc 54 mb dla standardu g moze byc ograniczeniem (samsung 8000 ma juz standard n).
Samsung nie ma wbudowanego interfejsu WiFi, trzeba go dokupić i podłączyc via USB. Niech "n" przesyła nawet i 1080p, ale będziemy mieli ograniczenie na USB.
 

pitos

New member
Jump napisał:
Samsung nie ma wbudowanego interfejsu WiFi, trzeba go dokupić i podłączyc via USB. Niech "n" przesyła nawet i 1080p, ale będziemy mieli ograniczenie na USB.

A skad wiesz jaki typ USB tam zainstalowali?
jeżeli USB 2.0 - 60Mb/s (standard 802.11g obsłuży 54 Mb/s)
jeżeli USB 3.0 - 600 MB/s ( standard 802.11n obsłuzy do 300 Mb/s )
 

kriswas

Member
Bez reklam
pitos
Dzieki, to dobra wiadomosc, ze widzi HDD, bo oznacza, ze USB zasilane jest 5V.
W takim razie pelna funkcjonalnosc divx pozostaje do wykorzystanie poprzez odtwarzacz bluray z USB (chyba 3000 lub nowszy 7500) lub poprzez WiFi mediaplayer11 z PC, tylko tu znow sie zrobi problem z napisami, podejrzewam. Poza tym predkosc 54 mb dla standardu g moze byc ograniczeniem (samsung 8000 ma juz standard n).

Moze komuś ze szcześliwych posiadaczy 9704 uda sie przetestować tę funkcjonalnosc.

slupek
Podejrzewam, że odtwarzanie materiału divix wraz z txt nie powinno sprawiać jakichkolwiek problemów / z laptopa /, gdy wykorzystamy VLC lub inny popularny player np. Allplayer, Best Player czyli ten, który czyta napisy w tym i innych formatach przez HDMI. Ciekawe jak sobie poradzi Wi-Fi z materiałem BD z laptopa? Jeśli tylko miałbyś czas i chęci, to popróbuj i podziel się spostrzeżeniami na forum.
Natomiast nieczytanie divixów z txt po USB, czy z czytnika kart, to duże niedopatrzenie ze strony inżynierów Philipsa, tym bardziej, że inne firmy już się z tym problemem uporały. Powinni to poprawić przy aktualizacji firmware.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
slupek:
Dlaczego mam TV postawić na głośniku centralnym?
Bo masz bardzo za wysoko centrala, który dodatkowo powinien być wycelowany w widzo/słuchacza.
U Ciebie linia emisji jest pozioma. Jest więc źle.
Wybierz mniejsze zło.
Skrzynka centrala spokojnie wytrzyma ciężar TV.

Optymalnie: central położył bym na szafce (izolacja gąbkowa) zaś TV do ściany.

Masz rację:
TV powinno być na wysokości oczu i uszu siedzącego widza,
ale i central także !
co nie jest wykonalne,
chyba, że central to dwie kolumny jako "uszy" ekranu.
I te ostatnie rozwiązanie to żadko spotykany ideał.
 

melis

New member
do uzytkownikow tego tv czy Wy też tak macie ze np ogladacie film po hdmi 1 i chcecie przełączyc na hdmi2 a tam ciemność choc sygnał jest??i jeszcze jedna bolączka z usb filmik leci przełączam na hdmi i dźwięku nie ma co jest grane??pomaga tylko wyłączenie i włączenie tv też tak macie??trochę:(
 

awujotka

New member
Bez reklam
Tak apropos czytania napisów przez Philipsa...
stacjonarne odtwarzacze Philipsa NIGDY nie czytały napisów w formacie txt, tylko trzeba było konwertować do srt. może i ten tv je przeczyta, jesli będa w tym formacie...
 

Jump

New member
awujotka napisał:
Tak apropos czytania napisów przez Philipsa...
stacjonarne odtwarzacze Philipsa NIGDY nie czytały napisów w formacie txt, tylko trzeba było konwertować do srt. może i ten tv je przeczyta, jesli będa w tym formacie...
Kiedyś nie czytały bo tylko w Polsce *.txt są najbardziej popularne. Od ponad 2,5 roku czytaja *.txt bez problemu.
 

slupek

Member
kriswas napisał:
pitos

slupek
Podejrzewam, że odtwarzanie materiału divix wraz z txt nie powinno sprawiać jakichkolwiek problemów / z laptopa /, gdy wykorzystamy VLC lub inny popularny player np. Allplayer, Best Player czyli ten, który czyta napisy w tym i innych formatach przez HDMI. Ciekawe jak sobie poradzi Wi-Fi z materiałem BD z laptopa? Jeśli tylko miałbyś czas i chęci, to popróbuj i podziel się spostrzeżeniami na forum.

Z laptopa po HDMI, to nie mam problemu z odtwarzaniem :) wszystko śmiga z napisami włącznie.
Może w wolnym czasie połączę TV z laptopem po WiFi o ile z Win7 64bit nie będzie problemów - dam znać.

Co do kieszeni, to dodam, że siedzi w niej dysk Seagate 7200 rpm z 16MB cache i muszę kieszeń zasilać dodatkowo, bo inaczej nawet na laptopie nie idzie, do TV podłączony dysk również jest zasilany załączonym kablem.

bluray napisał:
slupek:
Bo masz bardzo za wysoko centrala, który dodatkowo powinien być wycelowany w widzo/słuchacza.
U Ciebie linia emisji jest pozioma. Jest więc źle.
Wybierz mniejsze zło.
Skrzynka centrala spokojnie wytrzyma ciężar TV.
...

Co do centrala, to może się odważę i postawię na nim TV :)

EDIT:
SRT nie czyta również.
 
Ostatnia edycja:

pitos

New member
Jump napisał:
Kiedyś nie czytały bo tylko w Polsce *.txt są najbardziej popularne. Od ponad 2,5 roku czytaja *.txt bez problemu.

Potwierdzam wypowiedz Jump-a, w weekend byłem w saturnie z płytką gdzie mam divx i sprawdzalem czy czyta txt, bez problemow , tylko w ustawieniach trzeba region ustawic. Model 3000 i 7500 Philips.
 

pitos

New member
slupek napisał:
Z laptopa po HDMI, to nie mam problemu z odtwarzaniem :) wszystko śmiga z napisami włącznie.
Może w wolnym czasie połączę TV z laptopem po WiFi o ile z Win7 64bit nie będzie problemów - dam znać.

Pamietaj , ze potrzebny jest router z WiFi, ktory nawiaze polączenie z TV
 

Hartson

New member
Bez reklam
Moim zdaniem na zdjęciach w których jest tylko prezentowana czerń i biel (napisy), niestety jest dosyć wyraźny efekt Hallo.
 
Do góry