philips 42pfl6877k

bobiwr

New member
Mocno kontrastuje z czarnym sprzętem w okolicy czy jakoś się integruje?
Pytasz o bardzo subiektywne wrażenia. Ja zabrałem obie swoje dziewczyny do MediaEX... (to byl jedyny sklep we Wro, gdzie można byłło ogladnąć "na żywo" pare modeli Philipsa) i usłyszałem że 6007 jest "smutny" i jakiś taki "plastikowy" no i brak mu podświetlenia 3 boku! Dlatego stanęło na metalowych dodatkach i w efekcie końcowym na 6887... Nam się komponuje, a czy będzie tobie...? Będziesz wiedzieć jak stanie w twoim domu. Kol. Kiki reklamuje opcje demonstracji u klienta...
 

Yacko

Member
Pytasz o bardzo subiektywne wrażenia. Ja zabrałem obie swoje dziewczyny do MediaEX... (to byl jedyny sklep we Wro, gdzie można byłło ogladnąć "na żywo" pare modeli Philipsa) i usłyszałem że 6007 jest "smutny" i jakiś taki "plastikowy" no i brak mu podświetlenia 3 boku! Dlatego stanęło na metalowych dodatkach i w efekcie końcowym na 6887... Nam się komponuje, a czy będzie tobie...?

Jednak co człowiek to inny gust :) Mi osobiście bardziej podoba się czarny 6007 a srebrna podstawa i ramka 6877K dużo mniej. Ambilight 3 znowu razi brakiem dołu, moim zdaniem bardziej niż Ambilight 2 brakiem góry i dołu - jest to bardziej naturalne poszerzenie. Chociaż, gdy TV stoi na podstawce to nie powinno to przeszkadzać. Jednak 6877K ma zaletę w postaci pilota qwerty - próbował ktoś czy działa na 6007K czy 6057K ?
 

Zielony_M

Member
Czarny jak czarny, grafitowy. Nie jest zły.
Ktoś "makowy" wybierze napewno design 6877 ;-)

Pilotem QWERTY się nie sugeruj. Przeglądarka w TV to beznadzieja (zawartości video nie odtworzysz :-], a strony typu np. tvn24 ładują się sporo za długo) a jeśli masz smartfona to lepiej sobie poradzisz wstukując np. w Youtube za pomocą aplikacji MyRemote.
 
Ostatnia edycja:

bobiwr

New member
Jednak 6877K ma zaletę w postaci pilota qwerty - próbował ktoś czy działa na 6007K czy 6057K ?
O ile się orientuję: Piloty z klawiaturą są radiowe, te bez na podczerwień. Z pilotem do 6877 jest o tyle "dupa" że zablokowani "pointer". Żeby mieć wskaźnik, to dodatkowa mysz, lub zespolona klawiatura - ja mam AK-66, ale nie wszystkie klawisze "funkcyjne/specjalne" chodzą...
 

sanmar

New member
Raczej bym stawiał na uboższe wnętrze pilota. Nie czuje się załączenia żyroskopu. Ani nie słyszę go... :(

Żyroskop w pilocie jest, bo aktywacja klawiatury qwerty następuje automatycznie po odwróceniu pilota qwerty do góry.

Inaczej nawet nie miałoby to sensu, bo przez przypadek wciskane litery i inne przycisku na dole, generowały by niezłe zamieszanie przy użytkowaniu "standardowej" strony pilota.

Zatem: albo marketnigowo zablokowane, albo telewizor musi mieć jescze jakiś kawałek "hardłeru" do obsługi pointera. Soft przecież linie 6xxx, 7xxx i 8xxx mają ten sam, więc to nie jest limiter.

Jak ktoś znajdzie sposób jak to odblkować, to niech się podzieli, też jestem zainteresowany :)

Pozdrawiam,
MS
 

bojan27pdw

New member
Witam szanownych forumowiczów,
mam pytanie odnośnie tego tv (a może całej serii 6000) - czy wbudowany w nim tuner dvb-t podaje/ma możliwość podać na złącze antenowe zasilanie 5V? W tunerach zewnętrznych podobno jest taka opcja w menu, czasem słyszałem, że w telewizorach z wbudowanym tunerem też ktoś coś takiego ustawiał w opcjach. Ja niestety nigdzie nie mogę znaleźć właściwej opcji - nie mam pojęcia czy ten tv ma możliwość zasilania wzmacniacza antenowego (mała antena pokojowa z wbudowanym wzmacniaczem) i jeśli tak, to jak to włączyć?
Szukałem długo w google oraz na tym forum, niestety nic nie udało mi się znaleźć.
Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś informacje.
 

Tika

New member
Bez reklam
Witam szanownych forumowiczów,
mam pytanie odnośnie tego tv (a może całej serii 6000) - czy wbudowany w nim tuner dvb-t podaje/ma możliwość podać na złącze antenowe zasilanie 5V? W tunerach zewnętrznych podobno jest taka opcja w menu, czasem słyszałem, że w telewizorach z wbudowanym tunerem też ktoś coś takiego ustawiał w opcjach. Ja niestety nigdzie nie mogę znaleźć właściwej opcji - nie mam pojęcia czy ten tv ma możliwość zasilania wzmacniacza antenowego (mała antena pokojowa z wbudowanym wzmacniaczem) i jeśli tak, to jak to włączyć?
Szukałem długo w google oraz na tym forum, niestety nic nie udało mi się znaleźć.
Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś informacje.

nie ma takiej opcji w menu

ogólnie to tuner DVB-T zaimpelemntowany w tym TV słabo łapie sygnał i wymaga mocnej anteny (dot. całej serii 6000 z ub. roku)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież wystarczy kupić antenę z zasilaniem ( kosztuje 20 zł ) i kłopot z głowy. Po co producent miałby pakować dodatkowe zasilanie antenowe ???
 

Tika

New member
Bez reklam
niektóre zewnętrzne tunery DVB-T mają możliwość włączenia zasilania anteny 5V, być może niektóre TV również

fakt faktem, jak pisze Kiki, zasilacz z anteną kosztuje grosze, więc nie jest to jakiś duży problem
 
Ostatnia edycja:

bojan27pdw

New member
mieszkam 6 km od całkiem silnego nadajnika, więc nie przykładałem zbyt dużej wagi do zakupu anteny (wszystko powinno odbierać). Tyle, że aż tak nie przykładałem, że nie zauważyłem i kupiłem antenę zasilaną na 5V z tunera. Dowiedziałem się, że niektóre telewizory mają możliwość puszczenia zasilania na antenę (tunery zewnętrzne podobno wszystkie mają), stąd moje pytanie.
Ale skoro TV nie ma zasilania, muszę wymienić antenkę.
Dzięki za odp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też montowaliśmy u ludzi anteny pokojowe z własnym zasilaniem i efekt jest bardzo dobry. A cena za antenę kilkadziesiąt złotych.
 

Jarek.N.

Member
mieszkam 6 km od całkiem silnego nadajnika, więc nie przykładałem zbyt dużej wagi do zakupu anteny (wszystko powinno odbierać). Tyle, że aż tak nie przykładałem, że nie zauważyłem i kupiłem antenę zasilaną na 5V z tunera. Dowiedziałem się, że niektóre telewizory mają możliwość puszczenia zasilania na antenę (tunery zewnętrzne podobno wszystkie mają), stąd moje pytanie.
Ale skoro TV nie ma zasilania, muszę wymienić antenkę.
Dzięki za odp.

Wymień tylko symetryzator, na taki bez zasilania i będzie hulać
Symetryzator antenowy SA IV-V
 
Do góry