philips 42pfl6877k

pivovar

New member
mam ten telewizor, używam go od ponad 2tygodni:
i muszę przyznać, że to dobry telewizor
- nie zaobserwowałem bandingu i cloudingu - ostatnio w Nce na meczach przekonałem się,
że go nie mam, a może nie widzę - ale w sklepie na innych Tv dostrzegałem ;-),
- podświetlenie matrycy OK - myślę że równomierne,
- USB - filmy działają, napisy też, ścieżkę dźwiękową można zmieniać, byleby nie było DTS
(trzeba konwertować), brak problemów z odczytaniem dysków z dwoma partycjami np FT i NTFS (a panasonic 42TX ET5E nie widział w takim dysku partycji NTFS :-(),
- Internet i bajery są OK, oglądałem już parę seriali na IPLi i TVNPlayer,
- 3D niby taki dodatek, ale firmy z BD 3D robią wrażenie - już 4 oglądnięte,
- dźwięk tez jest do zaakceptowania,
- szybkość działania jest OK, uważam że jest porównywalna z innymi telewizorami,
- dodatki i ulepszacze wyłączone - obraz ok, artefakty i tym podobne stwory mam tylko przy bardzo szybkiej akcji, i co ciekawe częściej je mam na filmach z TVN np serialach,
- ambilight 3 - jest super, oczywiście w ciągu dnia to tylko lampka,
ale po przyciemnieniu w pokoju pokazuje co potrafi, miło się ogląda filmy,
ich odbiór jest przyjemniejszy :popcorn:, koncerty -:eek:k: właśnie kiedy zobaczymy koncert
- światła reflektorów omiatające ścianę, wybuchy itd - to mamy koncert w pokoju

reasumując, jeśli mogę dodać swoje 3grosze - polecam,
gdy dodamy do tego jeszcze pilot z klawiaturą, który przydaje się przy wyszukiwaniu np filmów to jest naprawdę super, oczywiście porównując telewizory w swojej klasie cenowej

dzięki Wam na forum dowiedziałem się o tym TV i to był strzał w dziesiątkę, dzięki ... :blagam:
 

nallegam

New member
Witam wszystkich,

Uzytkuje 6877 42" od miesiaca. W zwiazku z tym pare spostrzen (wysoce subiektywnych) oraz pare pytan.

Glowne przeznaczenie TV:
Wyswietlacz - zarowno jesli chodzi o gry (PS3) jak i podlaczenie kompa przez HDMI (filmy).

Obserwacje:
- Pierwsze wrazenie bylo takie iz obraz jest zbyt niebieski, z predefiniowanych ustawien pasuje mi tylko film i kolory cieple.
- TV do grania sprawdza sie bardzo dobrze, nie odnotowalem ani smuzenia ani input laga.
- plusem jest to ze pod podlaczeniu konsoli/kompa - TV automatycznie wylacza ulepszacze ktore jak wiadomo nie pomagaja w przypaku tych urzadzen.
- pilot jest wykonany bardzo solidnie i dobrze w porownaniu z seria 5000 ktora wczesniej rozwazalem ma sie wrazenie trzymania w reku pilota do wysokiej klasy urzadzenia. W serii 5000 pilot wydawal sie po prostu byc.
- jako osobie nieobeznanej przejscie przez mnogosc opcji zajelo troche czasu
- glosniki wbudowane - subiektywnie sa OK - choc zazwyczaj glosnosc ustawiam na dosc mala (gram w poznym wieczorem w nocy)
- Menu - zarowno na sofcie 133 jak i 150 wolne - byc moze jest tak i na innych TV (jedyny punkt odniesienia dla mnie to sony kld32ex500 ktory kupilem rodzicom).
- Konfigurcja netu szybka i bezbolesna - choc nie udalo mi sie zaktualizowac softu przez net (musialem uzyc usb sticka)
- Jakosc obrazu - gry, PC - bardzo dobrze jestem wielce zadowolony, TV przez jakis STB glownie mam kanaly SD ale nawet jakies 2HD nie powalily mnie jakoscia (TV i tak prawie nie ogladam - moze zaczne jak podszkole sie w jezyku szweckim)
- 3D - testowany na poczatku zupelnie nie powalil. Testowany po 2 tygodniach w nieco wiekszej odleglosci od TV glownie w grach (GT5 i Killzone3) zrobil duzo wieksze wrazenie. Moim problemem jest to iz TV stoi na biurku wiec w przeciwienstwie do zalecen nie mam srodka ekranu na wprost oczu. Okulary pasywne 4ry sztuki dolaczone do TV - to mily dodatek. Sa lekkie i wygodne, zmeczenie wzroku obrazem 3D odczulem po okolo 2h - po pierwszej sesji.
- SMART TV - nie uzywam, przetestowalem tylko na szybko YT i iConcerts. Ta piersza aplikacja troche mnie zniechecila - konsert Pink z iTunes Festival w HD przycinal zacinal sie... Druga aplikacja (byc moze nie oferuje HD) ale za to dzialala plynniej. Na tym koniec moich doswiadczen.

Moim problemem jak wspomnialem jest miejsce gdzie TV stoi bo jest idealnie dopasowane, drugim wiekszym jest pokoj - okno na wprost TV poludniowy wchod i po lewej od TV poludniowy zachod. Co oznacza ze w sloneczny dzien przy zalonietych zaluzjach i tak czasami sa refleksy. Jak wspomnialem i tak korzystam wieczorem a w skandynawii jesien i zima to okres zaciemnienia :) najwyrazniej wiosna lato to czas aby ruszyc zadek sprzed TV :)

Pytania:
Jesli ktos ma informacje linki do ustawien TV ktore mozna wyprobowac bylbym wdzieczny. Tak wiem ze mozna zamowic kalibracje, ale raz nie mieszkam w PL a dwa chcialbym po prostu wyprobowac pare sprawdzonych ustawienien i sprawdzic czy beda pasowac mi bardziej niz te ktore mam aktualnie.

Jak wspomnialem wiekszosc barw z wyjatkiem cieplych sa dla mnie ciut za niebieskie, do tego jest masa innych ustawien i robienie wszystkiego na czuja nie zawsze przynosi zamierzony efekt.

Jestem zadowolony z zakupu


Pozdrawiam
 

markus236

New member
No ja nie jestem do końca zadowolony tv się wiesza nie reaguje na pilota mam cam aston i cyfrę i podczas oglądania wyskakuje komunikat program zaszyfrowany i napis nie znika Brak głosu na niektórych programach np. BABY TV nie odtwarza polskiego nie wiem dlaczego??? no i info o programach raz jest raz nie ma.........
 

markus236

New member
Tryb Film
Kontrast 41
kolor 49
ostrość 3
redukcja szumów minimum
zmniejszanie usterek MPEG wyłącz

Pixel preciseHD:
HD natural motion minimum
clear LCD wył.
ostrość zaawans. wył
kontrast dynamiczny wyłącz
dynamiczne podświetlanie wył
wzmocnienie kolorów wył.

Zaawansowane
czujnik światła wył
gamma +1
temperatura koloru własna

osobista temp.
czerwony 127
zielony 77
niebieski 36
czerwony BL 1
niebieski BL -3
kontrast wideo 88
jasność 51

Tak mam po kalibracji :))
 

markus236

New member
Tryb Film
Kontrast 41
kolor 49
ostrość 3
redukcja szumów minimum
zmniejszanie usterek MPEG wyłącz

Pixel preciseHD:
HD natural motion minimum
clear LCD wył.
ostrość zaawans. wył
kontrast dynamiczny wyłącz
dynamiczne podświetlanie wył
wzmocnienie kolorów wył.

Zaawansowane
czujnik światła wył
gamma +1
temperatura koloru własna

osobista temp.
czerwony 127
zielony 77
niebieski 36
czerwony BL 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
niebieski BL -3
kontrast wideo 88
jasność 51

Tak mam po kalibracji :))
wkradł się bląd ma być
CZERWONY BL 2
ZIELONY BL 1
 
Do góry