philips 42pfl6877k

dorian32

New member
Witam wszystkich
Mam okazje kupic telewizor jak w temacie za wydaje mi sie atrakcyjna cene z tym ze jest zawsze jakis zonk w tym przypadku jest to kraj pochodzenia a mianowice Czechy (wiadomo w Polsce ich narazie nie ma) Moze mi ktos powiedziec czy da sie kozystac ze smarttv w Polsce czy trzeba bedzie wgrac nowe oprogramowanie. W menu jezyk da sie zmienic bez problemu ..no ale co dalej.
Podobno ten telewizor ma 400Hz matryce tak mi wmawial sprzedawca i ze programowo podbija do tych 600Hz tak zachwalanych czy to jest mozliwe?
Troszke sie nim pobawilem w sklepie i z takich ciekawostek to musze powiedziec ze bez zajakniecia odtworzyl mi film 3d mkv nagrany w jakims dziwnym formacie ktorego zaden inny tv nawet nie ruszyl (m.in. lg seria lm , sony hd , philips 5007,panasoniki , sharpy le). Niestety tv nie byl podlaczony do internetu i stad moje pytania.
Obok tego tv stal philips 6907 no i musze powiedziec ze mialem wrazenie ze swiecil doczko gorzej tzn byl bardziej rozjasniony w gornych rogach choc sam obraz wydawal sie nieco lepszy (bardziej ostry) no i co najciekawsze byl drozszy od 6877 :fool:
Czy ktos tu na forum zetknal sie z tym tv imozemi cos wiecej napisac np czy model 6877 posiada subwoofer? Z tylu w obudowie jest na niego przygotowane miejsce ale czy on tam jest zamontowany nie bylem wstanie stwierdzic. Czy po zakupie bedzie mi na nim dzialac ipla, tvnplayer i inne serwisy z filmami. jak tam z obsluga flasha ? Gwarancja podobno miedzynarodowa wiec chyba nie powinno byc stresu.
Niestety nie bylem wstanie dowiedziec sie tego sam bo w specyfikacji niewiele pisalo a obsluga po czesku tylko gadala ;)
Tak na koniec tylko dodam ze Ambilight Spectra 3 to jest to czego szukalem !!! no i pilocik jest z klawiaturka na odwrocie bardzo mily dodatek. Za to okularki tylko 2 w zestawie.
Prosze o szybkie rady do jutra mam rezerwacje ...jak sie pokapuja z cena to i tak bedzie lipa :eek:
 

Musio1968

Member
Bez reklam
A też szukam tego modelu bo ma już 3 stronny Ambilight ! A chyba cenowo jest zdecydowanie tańszy od modelu 8007 ? Jaka cena w Czechach i czy ten model bedzie dostępny w Polsce ?
 

dorian32

New member
Podobno gwarancja miedzynarodowa w Polsce rowniez dziala. Tyle teoria w praktyce mam nadzieje ze sie nie przekonam bo tv juz zakupiony i teraz w fazie testowania :-D
Mialem troszke problemy z internetem ale juz sie z nim dogadalem i smart tv smiga (ipla youtube).
Co do ceny to nabylem go w cenie podobnej do 6907 :-D
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Gratuluję zakupu i życzę dużo zadowolenia z oglądania programów telewizyjnych w tym modelu . Jak troszkę się rozeznasz w pracy Twojego telewizora , to o ile znajdziesz trochę
wolnego czasu , napisz swoje pierwsze wrażenia " na gorąco" z jego użytkowania.:-|


Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dorian32

New member
No to tak na szybko opisze czego sie dopatrzylem :

Podlaczony do tv naziemniej dvbt

Obraz - bez kalibracjii ustawiony na automacie pod oko. Obraz hd wiadomo swietny, no ale juz slabszy wypada gorzej od sony hx750 (subiektywne odczucie), Kolorki mogly by byc lepiej dopasowane (mowimy o slabszym obrazie) wpredefinowanych trybach mozna pozmieniac ale to troszke klikania.Tu zmiana trybow mogla by byc szybsza np. poprzez 1 przycisk na pilocie...
Podswietlenie matrycy wydaje sie byc idealne. W modelu 6907 cala gora byla rozjasniona tu czegos takiego nie zauwazylem. Obraz czarny wydaje sie caly czarny bez zadnych "chmurek" rozjasnionych miejsc itp.
Przy normalnych ustawieniach efekt teatru. Troszke sie o nim naczytalem i faktycznie jest. Narazie nic z polepszaczy obrazu nie wylaczalem/wlaczylem, bo chyba mi sie taki wyostrzony obraz zaczyna podobac (tu sie pobawie pozniej...albo i nie)

Dzwiek - tu to wiadomo cudow nie ma ale tez nie jest zle tzn. da sie ogladac i zapomniec ze mozna by ew. do wiezy podlaczyc (brak basu no ale te plaskie tv tak maja) Mi spokojnie naglasnia 20mkw. na 1/4 mocy. Nic nie charczy nie trzeszczy

Pilot - REWELACJA nic dodac nic ujac. Z jednej strony normalny z 2 strony klawiarurka jak w wyzszych modelach. Dziala swietnie wystarczy odworocic i juz klawiatury mozna uzywac.

Ambilight - to najwieksza zaleta tego tv jaka do tej pory odkrylem. To naprawde cos niesamowitego. Mozna w czasie ogladania filmu zapomniec o podswietleniu, kolorach ,pikselach itp. Ten efekt jest genialny!! Moze i inne telewizory swieca nieco lepiej maja lepszy obraz lepsze skalowanie ale nie maja tego czegos. Juz mi sie to podswietlenie podobalo w 6007 ale tu dochodzi jeszcze gora, ktora poteguje przyjemnosc w czasie ogladania. Ogladalem fragment Avatara na youtube i to co wyrabia ten ambilight to czysta poezja az ciezko sie oderwac. W necie sa filmiki z nagranym efektem ale one tego nie oddaja w pelni.

A tak na koniec jeszcze ciekawostka. Sprawdzilem 1 film i napisy srt chodza z polskimi znakami. narazienie testowalem innych napisow.

Na dzis to tyle jak macie pytania piszcie postaram sie odpowiedziec ...chyba ze bede wlasnie cos ogladal:popcorn:
 

dorian32

New member
A też szukam tego modelu bo ma już 3 stronny Ambilight ! A chyba cenowo jest zdecydowanie tańszy od modelu 8007 ? Jaka cena w Czechach i czy ten model bedzie dostępny w Polsce ?

Co do ceny to juz pisalem podobna do 6907 czyli o ponad 2k tanszy od 8007. A co do dostepnosci w Polsce to trzeba by dystrybutorow popytac ale racze blado to widze. Jakby byl przewidziany do tej nasze zap.. dziury to by juz dawno byl dostepny nie? w czechach, austrii na slowacjii juz dawno jest. Ten moj byl wprodukowany na wegrzech wiec i tam pewnie jest.
Widzialem nawet takie modele 6687, 5537, 6067, 6097. A u nas nawet 6007 jeden na caly kraj w markecie jest i to jak trafisz w dniu kiedy akurat kiki nie testuje :niewiem:
Za to samsunga powoli nawet w spozywczym kupisz :D
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jak dla mnie TV idealny. Ambilight Spectra 3, pasywne 3D. Tylko dlaczego nie ma go w 55 calach!!!???

Niech ktoś poda link do sklepu w UE gdzie można go kupić w atrakcyjnej cenie. Oczywiście w 47".

Send from my Nokia 5110
 
Ostatnia edycja:

sanmar

New member
Na czeskim ElectroWorld dostępny za 25 000 CZK, czyli po dzisiejszym kursie NBP (0.1661) to jakieś 4150 PLN.

Dorian32, nie bądź taki tajemniczy. Za tyle kupiłeś czy mniej?
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Ten model Philipsa jest dla mnie idealny, bo ma Ambilight Spectra 3, pasywne 3D i oczywiście cena :) Tylko czy w Polsce jest dostępny ? Kiki - nie bądz taki tajemniczy tylko podaj w jakich dobrych sklepach jest osiągalny i czy w podobnej cenie ? Tylko czy jest 47 cali ? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jinx888

New member
Kikiemu chodziło zapewne o to że 6007 jest dostępny bez problemu w dobrych sklepach (w odpowiedzi na uwagę doriana32 że ciężko go znaleźć w marketach na półkach).
Co do 6877 to wysłałem zapytanie o niego do Philipsa; odpisali mi niestety co następuje:
"W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że telewizor o modelu 42PFL6877K nie będzie dostępny w polskiej dystrybucji."
:(
 

przemo73

New member
Bez reklam
Model w 47" w tym samym czeskim electroworld po średnim kursie NBP to wydarek na teraz 4970.
Dużo, ale chyba warto. Z drugiej strony to w czym jesteśmy gorsi od czechów?


Send from my Nokia 5110
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kwestia wyboru modeli do dystrybucji w każdym kraju.
Napisz na PW dostaniesz info o dostępności i cenach dla niebieskich.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
To kolejny przykład dyskryminacji naszego rynku przez Philipsa - brak pełnej oferty TV :twisted: Jeśli nawet czech może przebierać w modelach to o czymś świadczy...! Brak mi słów na temat przedstawicieli Philipsa w naszym kraju i oceny ich pracy - ŻAŁOSNE !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz racji.
Jest podział zakresu dostępności wykonywany przez fabrykę i to cała procedura po to aby nie mieszać importu prywatnego na rynku.
I uwagi powienieneś kierować do fabryki.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Nie masz racji.
Jest podział zakresu dostępności wykonywany przez fabrykę i to cała procedura po to aby nie mieszać importu prywatnego na rynku.
I uwagi powienieneś kierować do fabryki.

Z Twoją wypowiedzią nie mogę się zgodzić ! Bo jak zamawiam nowy samochód to u dilera marki a nie bezpośrednio w fabryce więc moim zdaniem cała gama modeli powinna być dostępna w kraju a dopiero rynek i konsumenci decydowali by który model najlepiej się sprzedaje 8) Chyba że Philips ma inne procedury i mogę zamówienie na ten model złożyć bezpośrednio w fabryce ?
 
Do góry