philips 42pfl6877k

przemo73

New member
Bez reklam
Jednak jak widać zmienili zdanie. Być może naszła ich chwila zadumy i refleksji...

Tu właśnie nie wiem czy cieszyć się czy płakać. Tak, tak. Jak tu dogodzić Polakowi?
Nawet w tym wątku narzekałem na włodarzy Philips Polska, jak mogli taki super telewizor pominąć w dystrybucji na nasz kraj. Taka prawda, ma wszystko co najlepsze (dla mnie), Ambilight Spectra 3, pasywne 3D, lepszy pilot, 600Hz. Miód z cebulą po prostu. Nie ma, trudno. Wybór będzie łatwiejszy. Kupię 55pfl6007. Tym bardziej, że właśnie ta przekątna jest dla mnie idealna.
A tu masz babo placek. Jednak 6877 będzie dostępny w naszym ukochanym kraju. Teraz się zacznie, analizowanie.
Więcej cali, czy lepsze wyposażenie? Oczywiście ważna jest jeszcze cena, ale myślę, że przy zachowaniu proporcji z 42" to cena 47pfl6977 powinna oscylować w granicach 4500-4600.
Oj losie...
 

Zielony_M

Member
Kurczę, mogli zadbać z dystrybucją wcześniej, aby przed świętami było lepiej z dostępnością i wyborem. Póki co mało ofert i z mało znanych sklepów :-/
 

Zielony_M

Member
To fakt. Pewnie jakieś 900-1000zł więcej od wersji 42 cale (patrząc po relacji w rozmiarówce 6007K)
Obecnie (3600zł z przesyłką) najlepsza oferta na ceneo widnieje w sklepie Telewizor 42" LCD Philips 42PFL6877K/12 LED 3D - sklep OnlinePC - Warszawa 24h, odbiór osobisty lub Błyskawiczna wysyłka. , a z okazji Świąt dorzucają kabel HDMI ver.1.4 FUNAI'a (1.5m) za połowę ceny tj. 20zł. Ponoć przyzwoity ten kabelek.
Podzielę się wrażeniami z TV ;-)
Ja nie czekam, bo i tak na ten model w wersji 47cali nie było by mnie stać.
Ew. za ciut poniżej 4000zł (lub 4300zł z XBOXem w EuroRTV) mógłbym mieć 6007K, ale wybór padł jednak na 'ficzery' a nie rozmiar. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Odległość oglądania 2-2,5 max. Źródło obrazu: nka.

PS. Jeszcze wracając do pilota. W tym modelu TV dają pilot dwukolorowy. Góra "biała", spód "czarny".
 

Tika

New member
Bez reklam
ja kupiłam kabel HDMI do konsoli za jakieś 5 funtów w standardzie 1.4, wszystko śmiga jak należy, 3D też jest, więc można kupić dobry kabel za na prawdę małe pieniądze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kabauz

New member
To fakt. Pewnie jakieś 900-1000zł więcej od wersji 42 cale (patrząc po relacji w rozmiarówce 6007K)
Obecnie (3600zł z przesyłką) najlepsza oferta na ceneo widnieje w sklepie "]Telewizor 42" LCD Philips 42PFL6877K/12 LED 3D - sklep OnlinePC - Warszawa 24h, odbiór osobisty lub Błyskawiczna wysyłka.[/URL] , a z okazji Świąt dorzucają kabel HDMI ver.1.4 FUNAI'a (1.5m) za połowę ceny tj. 20zł. Ponoć przyzwoity ten kabelek.
Podzielę się wrażeniami z TV ;-)
Ja nie czekam, bo i tak na ten model w wersji 47cali nie było by mnie stać.
Ew. za ciut poniżej 4000zł (lub 4300zł z XBOXem w EuroRTV) mógłbym mieć 6007K, ale wybór padł jednak na 'ficzery' a nie rozmiar. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Odległość oglądania 2-2,5 max. Źródło obrazu: nka.

PS. Jeszcze wracając do pilota. W tym modelu TV dają pilot dwukolorowy. Góra "biała", spód "czarny".

A czy ten pilot ma touchpada? Bo wyglada jakby miał.

BTW napisz koniecznie jak wrażenia gdy dojdzie szkiełko do domu:)
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
philips 6877

witam serdecznie

zakupiłem 42pfl6877

chcę się podzielić z moimi spostrzezeniami

pierwsza rzecz jak mnie denerwuje w tym tv jestem posiadaczem jeszcze 32pfl8605h

to płynność z włączona PNMR na 6877 wyglada na rozmazany obraz w porównaniu z 8605 gdzie plynny oznacza idealny , tu niestety nie

kolejna wada nie do zaakceptowania mam nadziję zę to poprawią to po zaaktualizowaniu oprogramowania na grudniowe , przy włączonej funkcji dynamicznego podswietlenia , niewazne czy standard czy najleprzy obraz - przy dynamicznych scenach gdzie wystepuja zmiany tła ciemniejsze na jasne pojawiaja sie szybko migające poziome czarne paski jakby migniecie z flesha aparatu

po otymalizacji ustawien zaporzyczonych z holenderskiego forum obraz stal sie bardziej kinowy ale czern juz nie robi takiego wow jak po zakupie bo nie moge wlaczyc dynamicznego podswietlenia dla lepszej czerni bo pokazuja sie te denerwujace poziome pasy

kolejna rzecza jest zlacze usb gdy wlozony mam pendrive i wylacze tv po wlaczeniu nie widzi pendrive nalezy go wyjac i wlozyc ponownie by go zobaczyl

ale jak podlacze dysk zewnetrzny to zawsze go widzi

abmilight w wersji xl 3 stronny same zalety -

wystepuja jakies dziwnie trzaski w glosnikach oraz na optical dziwne lub przerwy w odtwarzaniu dzwieku jakie pauzy co jakis czas

jesli chodzi o matryce to trafila sie bardzo dobrze podswietlona bez bandingu i latarek w naroznikach tego oczekiwalem i na plus zaskoczenie

pilot dwu stronny radiowy dziala bez zarzutu nawet jak szybko zmieniamy z klawiatury na pilot . :)



obsluga 3d - szkoda ze nie pamieta ustawiec uzytkownika odnosnie glebokosci 3d czyli po wybraniu na wiecej nie pamieta po wlaczeniu tego samego filmu lub innych filmów

jesli chodzi o jakośc 3d to przed zakupem chciałem kupic sony x850 ale na aktywnych okularach, nie moglem zaakceptowac migawkowej technologi ze wzgledu na moje wyczulenie na migotanie - przy pasywnym jest komfort.
jesli chodzi o roznice miedzy pasyw aktyw to kwestia upodoban ale przy 2m od tv zarowno sony aktyw i phil pasyw obraz jest bardzo dobry z gleboka scena 3d . pasyw nie ma crosstalku ale nie mozna usiasc ponizej lub powyzej tv bo sie rozchodzi 3d i widac drugi obraz :)bezposrednim poownaniu lg 765 a phil 6877 plynnosc i szczegóły sa na plus phila a cena lg jest 500zl wyzsza chyba sie ktos zapedzil


lg 670 640 620 sa klase nizej niz phil6877 przy bezposrednim porownaniu i ustawieniach obrazu ( nie testowalem na trybie sklep tylko kazdy byl przeze mnie ustawiony )

dzieki uprzejmości pracownika media markt radom mogłem sprawdzic na demówkach pionnera medix , black hole i kuro exprience. ponizsze tv

panasonic et - polegl , vt 30,vt 50 obraz przyjemny plynnosc słaba , samsung serii e najwyzszy model w sklepie- mial matryce z wszytkimi wadami jakie sobie mozna wyobrazic czyli bandong , latarki na rogach i ciekawe jak jeden z kolegow z tego forum po prawej stronie matrycy ok polowy jaki biały przeswietlony punkt ( masakra ) w tv za takie pieniadze
plynnosci nie zdal tak jak phil i bardzo przeklamywal kolory . lg serie 6 7 8 9 pod wzgledem plynnosci i brako rozmazan tylko 7 8 9 dawaly rade

sony seri 8 same plusy jak dla mnie ale w kategori cenowej wychodzi na poziomie philla 8007 wiec dwie klasy wyzej niz 6877 :)


bardzo dziekuje za pomoc pracownika media i poswiecony czas a zeszlo dlugo


od siebie napisze ze jesli ktos szuka tv ktory ma funkcje serii 8007 ( ambi 3 xl . pilot z klawiatura smart premium , ) ale godzi sie na pasywny obraz 3d ( dla mnie zaleta ) ale obraz ma mniej plynny niz 8xxx i slabszy procesor oraz czern . i chce zaplacic duzo mniej

to polecam ten 6877

ps. katy widznia lepsze niz w 8007 :)

dlatego go zakupilem
 

marioking

Member
Szkoda tylko ze ciagle brakuje 47". No i ta dostepnosc, wie ktos czy to co zaczyna pojawiac sie w polsce jest z oficjalnej dystrybucji, czy raczej jakas niezalezna inicjatywa? Bo osobiscie raczej zalezy mi na dostepnosci tego w wiekszych sieciach z przyzwoitszym systemem ratalnym a bez oficjalnej dostepnosci nie ma chyba co na to liczyc.

PS. Czytałem ze w niektorych philipsach jest taka opcja ze robi za kominek czy akwarium. Czy ten model tez to ma?
 
Ostatnia edycja:

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak ma kominek i aqwarium w smarcie tv po wybraniu opcji dream screen

ja kupilem na raty w polskim sferis maja dostepne radom polecam super obsluga
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam ponownie radosc trwala 14 dni dzis tv sie wylaczyl pozniej sam wlaczyl i wylaczyl i tak w kolko po kilku razach wystartowal i skasoeal wszystkie ustawienia obrazu ......... Oraz nie chce sie.polaczyc z smarttv . Szlak mnie trafil .... Komus tez takie cuda wyp
rawia ten model?
 

bayer

New member
Witam,
Jak zachowuje się ambilight kiedy film jest w formacie kinowym i na górze jest ciemny pas?
Wtedy chyba jest kicha, bo pewnie góry nie ma, albo jest zamiast cieńkiej raki gruby czarny pas.

Mam rozterkę, czy kupić 42pfl6877, czy 42lm765.
Wybór jest pomiędzy ambilight i pewnie lepszym obrazem, a genialną obsługą LG, pilotem Magic Motion i 3d world z filmikami 3d.

Co sądzicie?
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
jesli chodzi o ambilight to nawet jak jest film z czarnymi pasami to gora tv wyswietla kolory z filmu czyli poprawnie czarny nie przeszkadza procesorowi na wyswietlanie poprawnych kolorów .
rowniez miałem dylemat odnosnie lg 42 765 ale jak szukałem w polowie grudnia to byl drozszy o ok 500zl i nie miał pilota magic.

jakby był w tej samej cenie wziałbym lg 765 . procz ambi obsluga i smart tv jest o niebo lepszy w lg niz w philips

niestety philia nie ma nigdzie w sklepach wiec kupilem w ciemno . posiadam jeszcze 32pfl8605 i uwazam ze jest lepszy mam porownanie obu :(

lg 765 tez ma wady jak sprawdzalem kilka modeli np. latarki w rogach . banding w kilku jakie sprawdzalem matryce lg ma 200hz phil 100hz. reszta poprawy to elektronika

wiecej szczegółow jest na philu na tym samym materiale

lg ma wiecej mozliwosci jesli chodzi o kalibracje obrazu .

w philu w ustawieniach 3d jest opcja glebi i mozliwosc wylaczenia 3d z materiału czyli film 3d mozemy ogladac w 2d bez okularów - fajna rzezcz dziecku puszczam zólwika sammy w 2d mimo iz jest to sbs 3d . :) w lg tego nie znalazłem
 
Do góry