philips 42pfl6877k

kono32

New member
Witam Panowie

czytam już od dłuższego czasu opinie na temat lini 6xxxx Philipsa , zjeździłem już wszystkie sklepy w rejonie Katowic , typu EURO rtv , media , saturny , neonety , avansy i nigdzie ale to nigdzie go nie zobaczyłam w AKCJI :niewiem:
...ale , ale ...:grin:..... chyba już jestem na 99% zdecydowany właśnie na ten konkretny model czyli 6877 w rozmiarze 47 , ale .... proszę uświadomcie mnie czy kupując ten model w czeskim elektro wordzie , przy pierwszym uruchomieniu , będę miał do wyboru język POLSKI ??
dokładnie chciał bym po niego podjechać osobiście do Ostrawy
tutaj
Vyhledávání prodejen - Ostrava - Avion - Electro World

to tylko 80km od mojej miejscowości więc "prawie" jak w domu

kolego @ dorian32 proszę podpowiedz ...czy Ty kupowałeś do w sieci , czy może właśnie gdzieś , w czeskim elektroW.. stacjonarnym ?? czy po zakupie będą jakieś problemy podczas instalacji itp ??
PS

...aha ...z czeskim jestem trochę na bakier więc nie uśmiechało by mi się mieć takowe menu ..na zawsze ...:grin:

dzięki pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dorian32

New member
Ja kupowalem wlasnie dokladnie w tym sklepie (mam jeszcze blizej niz ty) :fool:"konieczni zrob sobie mapke jak bedziesz po avionie chodzil bo sie pogubisz" .Przed zakupem poprosilem o wejscie do menu i zmiane jezyka wszystko dzialalo jak trzeba. Przy 1 podlaczeniu/wlaczeniu wybor jezyka i kraju wiec nie mialem zadnych problemow (wszystko mam teraz po polsku). Jedyny maly problem to podlaczenie do bezprzewodowego netu(za 1 razem radze robic wszystko recznie ja robilem z automatu i troszke sie naklikalem ) i 1 aktualizacja (wylacz kabel sieciowy na koncu). przed aktualizacja miale czeskie smart tv tzn duzo bardziej rozbudowane niz nasze, wiec gdybym mial wybor to bym sobie chyba czeskie zostawil. :eek:k:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dorian32

New member
HHHaaa cos mi sie wlasnie przypomnialo jak chcesz przerzyc niezapomniana przygode w czechach to nie zapomnij powiedziec tej fajnej ekspedientce co Ci bedzie sprzedawac tego tv ze wlasnie tego "szukasz" a jeszcze lepiej bedzie jak powiesz ze chetnie z nia go "poszukasz"
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Brzmi ciekawie...:smile: Ale tak na poważnie czy jesteś zadowolony z zakupu i może opiszesz wrażenia wraz z fotkami jak gra TV ? A gdzie w Polsce są sklepy tej sieci bo może sprowadzą ten model ? Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dorian32

New member
Z tego co wyczytalem sa 4 sklepy tej sieci. Katowice, Opole, Warszawa i chyba Rzeszow o ile mnie pamiec nie myli. Czy Ci sprowadza do Polski ten model (pytaj w sklepach ...ale watpie). Ja mam osobiscie blizej do Ostrawy niz do ktoregokolwiek z tych slepow wiec mi nie zalezalo.
Czy warto ? Trudne pytanie ale...
Ambilght - rewelacja
Pasywne 3d - mi sie podoba i oczy nie bola a jakos nigdy nie uda mi sie w czasie filmu lini polczyc czy jest 540 czy 1080
Wykonanie - tu mozna by sie poprzyczepiac ale mi nic nie trzeszczy i nie piszczy wiec raczej ok
Obraz - mysle ze podobnie jak w modelu 6007 a test tego modelu jest tu na forum
Czy warto ci na niego wydac 5000 jedz ocen sam ja Ci tu nie doradze (mi moja 42 wystarcza, bo 47 miescil by sie co do mm i trosze by to glupio wygladalo a poza tym 1k piechota nie chodzi)

Jeszcze zapomnialem dodac ze te philipsy sprzedawane w Czechach sa w srebrnym kolorze 42 i 47 nie tak jak na zdjeciach 6007. Reszta raczej ta sama tzn obudowa.
 
Ostatnia edycja:

kono32

New member
HHHaaa cos mi sie wlasnie przypomnialo jak chcesz przerzyc niezapomniana przygode w czechach to nie zapomnij powiedziec tej fajnej ekspedientce co Ci bedzie sprzedawac tego tv ze wlasnie tego "szukasz" a jeszcze lepiej bedzie jak powiesz ze chetnie z nia go "poszukasz"

hahaha!!! TA , ta :grin: i po pysku od tej miłej Pani przy okazji dostanę ...hahahah!!!

z czeskim na bakier jestem jak ta lala , ale wiem jak się po czeskim "szuka " :D ...a raczej ..PUKA :-D

dzięki dorian32 za info , ale troszkę mnie z tym srebrnym kolorkiem nie pocieszyłeś , bo akurat taki bardziej pod czarny byłby wizualnie lepciejszy do mojego wnętrza ...ale to się najwyżej spreyem podjedzie :eek:k:
a tak na poważenie to jeśli możesz wrzuć jakieś foto jak się to prezentuje w w tej srebrnej ramie ??

dzięki jeszcze raz

pozdrawiam
 

dorian32

New member
Kono 32 daj tu jakiegos maila to ci bezposrednio podesle. Niestety dopiero jutro bo dzis do wieczorka w pracy jestem. W dziennym swietle wyglada lepiej : )
A tak wlasciwie to przy tej waskiej ramce tylko i wylacznie 2cm spodu widac, wiec wg mnie nawet gdyby czerwony byl to by sie dalo zniesc. U mnie docelowo ma tv wisiec na scianie wiec podstwa srebrna tez odpadnie (choc ona nawet mi sie podoba bez zadnych polyskow tylko szczotkowane alum).

Moze ktos doradzi jakis dobry uchwyt do tego tv (tak za ok 250zl). Chce zeby byl ok 10cm od sciany i zeby byl uchylny we wszystkie strony.
 

kono32

New member
Kono 32 daj tu jakiegos maila to ci bezposrednio podesle.

hej dorian32 , poniżej mój namiar

kono32@tlen.pl

Są dostępne w serii PFL6007 i PFL 6907
kiki tak są dostępne tylko GDZIE ?? na żywo zobaczyć je w akcji ?? zapewne u Ciebie ..TAK ?? :eek:k:
PS
zapewne nie kojarzysz , ale w 2007r byłem u Ciebie i kupiłem wtedy wypasionego LG32cale , po nim miałem już innego , a obecnie posiadam trzeciego , 42 cale bodajże jest to coś z serii LE , śmiga ładnie ale to już ponad 2-letni staroć :D

pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam

Musio1968

Member
Bez reklam
To super wiadomość bo może ten model pojawi się w naszym kraju... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Misyo

New member
Witam Serdecznie,

Przyznaję się, nie przeczytałem całego wątku a tylko kilka postów... niemniej jednak chciałbym się podzielić z wami co nie co na temat 47PFL6877T (oraz dla zainteresowanych 40/47PFL60X7T).

W ciągu ostatnich dwóch lat przerobiłem kilkanaście różnych TV, i jedno mogę gwarantować... 47PFL6877 jest REWELACYJNY.

1. Nie ma najmniejszego problemu z językiem polskim, polskim SmartTV czy aktualizacjami. TV posiadam w wersji /60 (czyli kraje CIS - m.in. Rosja) i w Rosji tego TV używam. Mam jednak ustawiony język polski, podczas instalacji TV wybrałem opcję, że TV znajduję się w Polsce i wszystko śmiga. Kolega który jest Rosjaninem wybrał, że jest w Rosji i ma inną zawartość w SmartTV.
2. Dużą zaletą tego TV jest nowa platforma którą wdrożył Philips od czerwca - FUSION (dotyczy modeli 6000 i wyżej). Podstawowa korzyść najbardziej odczuwalna to prędkość działania... w porównaniu do 55PFL8007 który miałem również przez kilka miesięcy - TV jest nieporównywalnie szybszy i nie ma problemów z przełączeniem sygnałów i rozdzielczością z komputera po VGA....
3. Pasywne 3D - wcześniej używałem 46PFL5507T z aktywnym 3D... do tego okulary za 100 Euro... i była to tragedia. Oczy mnie bolały po 15 minutach do tego kierując wzrok na przykład na laptopa, nic nie widziałem :) A tutaj jest idealnie. Okulary są lekkie, dostałem 4 pary w komplecie z TV, nic nie boli, nic nie przeszkadza... i efekt jest na prawdę bardzo dobry.
4. Pilot - w wersji 6877 - Philips dostarcza pilot nie na podczerwień (IR) ale sterowany radiowo... Pilot jest z frontu aluminiowy. Posiada pełną klawiaturkę QWERTY z drugiej strony i kursory.. chyba nie muszę mówić jaka to różnica przy www czy youtube :)
5. WiFi - działa bez problemowo chociaż nie widzę różnicy między 5507 a 6877.
6. Ambilight - 3 side AL - rewelacja :) Efekt jest bez porównania lepszy niż przy dwustronnym. Zwłaszcza, na jasnej ścianie (wcześniej TV wisiał na czekoladowej ścianie, po zmianie na jasną efekt jest moim zdaniem dużo lepszy).

W razie pytań, jestem w stanie pomóc.
 

kono32

New member
Witam Panowie ;)

dzięki kolego Misyo za opinię ,
z tego wniosek że to już kolejna opinia na ..TAK , która uświadcza mnie w przekonaniu , że trzeba najprawdopodobniej jutro startować w kierunku Ostrawy :D

PS
czekając na fotki od doriana32 zapytam jeszcze o....

1) jakie są wymiary zewnętrzne całej paki tego TV ?? długość - szerokość ??

2) i takie bardziej osobiste pytanko do doriana32 , czyli tak ....jeśli podsyłał byś mi jakieś foto , to proszę o info ...... jak płaciłeś za TV ?? ja w planie mam zapłatę kartą , czy może lepiej kupić korony gdzieś w kantorze ?? ale to chyba zawsze wyjdzie troszkę mniej korzystnie :roll:


dzięki pzdr
 

Misyo

New member
Wymiary

Głębokość pudełka: 130 mm
Wysokość pudełka: 710 mm
Szerokość pudełka: 1042 mm
Głębokość urządzenia: 29,4 mm
Wysokość urządzenia: 584,77 mm
Szerokość urządzenia: 958 mm
Głębokość urządzenia (z podstawą): 234 mm
Wysokość urządzenia (z podstawą): 627,28 mm
Szerokość urządzenia (z podstawą): 958 mm

Zgodny uchwyt ścienny: 400 x 400 mm

Podane z testu na forum 47pfl6007T który ma identyczną konstrukcję, panel, obudowę itd... a różni się 3 side ambilight, radiowym pilotem + ma jedno hdmi albo usb więcej (sorry nie chce mi się sprawdzać)....
 

kono32

New member
Witam


HUUUUURRRRRRAAAAAAAAAAA!!!!!! :-D:-D:-D

KUPIONY !! teraz przywieziony z Ostrawy !!!

a więc ściągamy stary z "szubienicy" wieszamy nowy i TESTUJEMY !!!!

PS

Wymiary

Głębokość pudełka: 130 mm
Wysokość pudełka: 710 mm
Szerokość pudełka: 1042 mm
Głębokość urządzenia: 29,4 mm
Wysokość urządzenia: 584,77 mm
Szerokość urządzenia: 958 mm
Głębokość urządzenia (z podstawą): 234 mm
Wysokość urządzenia (z podstawą): 627,28 mm
Szerokość urządzenia (z podstawą): 958 mm

Zgodny uchwyt ścienny: 400 x 400 mm

Podane z testu na forum 47pfl6007T który ma identyczną konstrukcję, panel, obudowę itd... a różni się 3 side ambilight, radiowym pilotem + ma jedno hdmi albo usb więcej (sorry nie chce mi się sprawdzać)....

dzięki kolego , na marginesie podałeś wymiary 42 , a ja zakupiłem 47PFL6877T , ale skoczył do autka za tylne siedzenia jak należy na stojąco bez żadnego problemu

OK
jak trochę ochłonę (czyli za jakieś dwa dni :-D ) to dam znać jak to wszystko śmiga


dzięki Wszystkim za pomoc pozdrawiam



Mariusz
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Czekamy na wrażenia bo ja też myślę o tym modelu tylko za daleko mieszkam od Czech ! Może dołożysz fotki jak wisi i gra ? Pozdrawiam
Ps. Jak wyszło z ceną ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kono32

New member
Witam


co do ceny -płacony kartą z mBanku z tego co sprawdzałem (bo transakcja nie jest jeszcze widoczna) po ubytku :grin: na koncie "brakuje" 4920zł , można było jeszcze dokupić dodatkowa gwarancję na 3-4-5 lat , na 5-lat koszt to 4999koron ,


... więc dziś tylko tak na super szybko , wrzucę parę fotek jak wisi , ściana jeszcze "stara" doraźnie jeszcze w kolorze takim a'la pomarańczowo-różowym - za parę dni będzie już w bardzo delikatnej szarości , poniżej kilka fotek , pokój lekko zaciemniony - roletami , okno jest centralnie na przeciw TV w odległości 3,5mm , oglądanie z około 2,5mm i z takiej też odległości są robione poniższe fotki ....
po kalibracji z poniższego linku
http://www.e-trafika.com/sites/default/files/kalibracja_philips_42pfl6007_0.pdf
obraz = MALINA :wink: , net po WIFI = MALINA :wink: , Ambilight Spectra 3 = KOSMOS Panowie KOSMOS !!

na początek takie tam zewnętrzne średnio dopracowane detale ...
















...i teraz wisienka , ale to trzeba to zobaczyć i poczuć na żywo !!!!! Spectra 3 ...ten efekt to nie tylko ściana , to także sufit , a w ciemnym małym pokoju przy szybkich kolorowych scenach to naprawdę KOSMICZNY SZAŁ !!
ja padam na kolana i dziękuje temu Panu co to wymyślił
:blagam:
























:grin::grin::grin:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mkane

New member
Też myślałem o tym TV ale nie robią tego modelu w 55 calach a niestety u mnie w domu każdy woli większy TV niż lepszy ambilight :/. Fajnie, że Ci się podoba, oby tak było dalej!
 
Do góry