Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Driverek

New member
A jak wygląda sprawa podłączenia do tego TV (pasywne 3D) odtwarzacza BR Philipsa z full HD (aktywne 3D)? Nie bedzie problemu z odtworzeniem materiału?
 

luk007

New member
Jak ten tv radzi sobie z dts-em? Odtwarza, bądź streamuje po optyku chociaż (ewentualnie czy można się spodziewać takiej opcji po aktualizacji oprogramowania)?
 
Ostatnia edycja:

karolus2

New member
To co z tym TV

Przyznam szczerze, że czym więcej czytam, tym bardziej zniechęcam się do tego telewizorka, a już miałem go kupić. Szczególnie załamały mnie ostatnie wpisy w temacie: Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice, tam nawet, że ostatni nowy soft zepsuł na amen dynamiczny obraz. Nawet "jurasko" który niejako bronił tego modelu nieco się poddał i pozostaje tylko przy nadziei, że będzie lepiej.... Ale w takim razie powiedźcie sami co kupić w tej klasie cenowej: Samsung - kiepska matryca, LG - nie specjalny obraz i do d... kalibracja, Panasonic - też różnie bywa itd. Ideału nie znajdzie... to wiem, ale mam wrażenie, że z biegiem lat marketing coraz bardziej wyprzedza możliwości technologiczne, na czym tylko cierpi klient omamiony obietnicami i opisami produktu - jaki to on jest doskonały.... Należy chyba pozostać przy starym poczciwym kineskopowcu. A tylko co obiecałem dzieciakom nowy tv na święta?!

PS. Ciekaw jestem opinii kolegów czy dynamika obrazu rzeczywiście siadła po ostatnim sofcie? I czy rozglądać się za czymś innym????? :???:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w weekend się przyjrzę dokładniej w ten obraz dynamiczny, na nowym sofcie obejrzałem parę filmów i jakoś nie zauważyłem pogorszenia w dynamicznym obrazie, widocznie trzeba się przyjrzeć lepiej. W weekend przyjże się pod tym kontem i dam znać :)
 

jenson

Banned
Wczoraj oglądałem Epokę lodowcową 4 3D i Spidermana 3D, na dynamicznych scenach brakowało nieco płynności. Dzisiaj jeszcze przetestuję jakiś film 1080 w 2D, może będzie lepiej, ale nie sądzę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam najlepiej samemu zobaczyc bo jak mozna wyczytac niektorym to nie przeszkadza. Ja widzialem na 8007 i mi to przeszkadza ale tobie moze sie podobac :)
lolek
 

luigi

New member
Ja tez go miałem juz brać...ale nigdzie go nie ma aby zobaczyć na żywo tym bardzie że jest kusząca promocja z klockiem. Zastanawia mnie natomiast jedna kwestia skoro to jest taka klasa PREMIUM wśród tewizorów te to dlaczego nawet porównywalny LG o segment niżej jest droższy???
Czyżby do głosu doszły prawdziwe opinie rzeczywistych użytkowników a nie "chwilowych" testerów.
PFL można nabyć niewiele drożej niż plazmę więc coś mi tu nie gra, Sony za jakość każe sobie słono płacić aczkolwiek nie popieram zagrań jak zrobił Samsung. Jego tv najlepiej się sprzedają więc ceny - kosmiczne.
Nie mówię o modelach wyprzedażowych.
Chyba poczekam aż HX850 potanieje więc pewnie z pół roku :)
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Czy miał ktoś bezpośrednie porównanie tego telewizora z Toshibą 42vl963 lub Samsungiem 40es7000? Coraz bardziej myślę o wymianie właśnie na któryś z tych tv.
 
Ostatnia edycja:

karolus2

New member
Więc co kupić?

Jednym słowem kicha, i nie wiadomo co kupić, ale jeszcze się wstrzymuję i poczekam na większą liczbę opinii użytkowników jak się philips po ostatniej aktualizacji sprawuje, może coś się wyjaśni... A swoją drogą ciekawy jestem także opinii "Kikiego", który jak to gdzieś napisał - zna wielu zadowolonych z tego TV, ciekawe czy im miny też zrzedły...?:?
 

szczuro

New member
u mnie stary soft poki co, jak wpadne i w koncu zobacze moj tv na zywo i uznam ze jest ok, to nawet przez mysl nie przychodzi mi, robienie jakiejkolwiek aktualizacji, a tak ogolnie to kazdy sprzet ma jakies wady, na ktore mozna przymknac oko, wiec albo sie kupuje, albo czeka i tak mozna czekac i czekac i.......
 

emer

Member
Bez reklam
a mnie śmieszą te wyimaginowane poglądy na temat "dynamiczności" obrazu przed i po uaktualnieniu FW ...
First of all - widzimisie
dwa - należałoby to sprawdzać na TYCH SAMYCH materiałach i w TYCH SAMYCH warunkach (a i tak niuanse to tylko widzimisie subiektywne)
trzy - oczywiście fachowcy z Philipsa zepsuli "dynamiczność" obrazu :D
cztery - co to jest ta .... "dynamiczność" ?
pięć - jeżeli faktycznie cośtam zmieniali, to być może należałoby teraz zrobić uaktualnienie ... kalibracji ... hyhy - tej za 650zł :D
 

electro69

New member
Jednym słowem kicha, i nie wiadomo co kupić, ale jeszcze się wstrzymuję i poczekam na większą liczbę opinii użytkowników jak się philips po ostatniej aktualizacji sprawuje, może coś się wyjaśni... A swoją drogą ciekawy jestem także opinii "Kikiego", który jak to gdzieś napisał - zna wielu zadowolonych z tego TV, ciekawe czy im miny też zrzedły...?:?
Rzeczywiście po kolejnych "przygodach" użytkowników tego telewizora z oprogramowaniem można go śmiało nazwać "premium" :shock: ... po raz kolejny okazuje się jaki to jest "premium" Tv ... telewizor ma oczywiście zalety ale ma też sporo WAD i wciskanie go każdemu kto pyta się o nowy TV jako ten który jest "świetny" do każdych warunków i potrzeb jest nie do końca w porządku ... Ja już nawet osobiście powoli nie wchodzę na tematy związane z doborem telewizora do konkretnych potrzeb bo nie muszę być wróżką żeby wiedzieć że będzie polecany ten Philips :| ewentualnie Panasonic ... oczywiście przez takie postępowanie mam rozumieć że Samsungi czy LG nie istnieją albo po prostu są tak beznadziejne że nigdy nie spełniają kryteriów wyboru użytkownika a ten Philips o dziwo wszystkie spełnia :hihi:... myślę że nie tylko Ja zauważyłem takie postępowanie i coraz więcej osób się przekonuje do tego że chyba nie do końca trzeba wierzyć w to co jest "polecane" przez niektórych specjalistów ... a lepiej się sugerować tym co piszą realni użytkownicy danego modelu (nie mówię tu tylko o Philipsie ale też o innych markach).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
i tak wlaśnie - na podstawie nie wiadomo czego, nie wiadomo kogo, niewiadomo dlaczego (a moooże wiadomo? ;) ) , powstaje plota niesprawdzona, nie podparta żadnymi DOWODAMI :)
A czy jak ogłoszę wszem i wobec że ten TV ma trotyl w środku i może wybuchnąć, to tez przejmą się Szanowni Userzy i uznają za jakiś pewnik, za coś czym należy się kierować przy zakupie?

Nie staram się bronić kogoś czy cokolwiek, ale widzę u sąsiada ten TV - uaktualniał z jakiegos starszego FW do najnowszego poprzez internet (ale chyba nie najnowszy, bo ten najnowszy jest skierowany dla Holandii), nie zauważył On jakiś różnic (choć krótko miał ten stary), a jedynie co, to mówi że klikanie po menu jest nieco szybsze teraz.

Nie wiem jeszcze co kupię - być może jednak ten 6007 - ale miiimo wszystko ... plazma to plazma ... czerń to czerń, kontrast to kontrast, kąty to kąty - wszystko in plus na korzyść plazm :)
Tylko ten ambilight u Phila jest supcio ...
 
Do góry