Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie dystansu trochę:). Fakt tytuł wątku jest typowo marketingowy. Wiele tematów tutaj ma nagłówki w podobnym stylu staram się je odbierać z dystansem :)
 

WojtR

Member
Bez reklam
Panowie macie rację tylko nie ma tu co mówić o dystansie do tytuły testu tylko albo oprogramowanie jest wprost mówiąc do dupy , wiesza się i wolno działa albo nie i tu nie ma co dobierać słownictwa i albo testy mają jakąś wartość merytoryczna albo są bełkotem marketingowym ...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
bynajmniej przy moim użytkowaniu nie zawiesił mi się jeszcze ani razu, pewnie jak bym wymagał od niego więcej to by się zdarzyło. Jak dla mnie jedynym minusem jest soft i to jest niepodważalny fakt, ale na szczęście przy moim użytkowaniu aż tak mi się nie dał we znaki jak tym bardziej wymagającym. Mam nadzieję że jakieś aktualizacje będą to poprawiały. Może teraz programiści cicho siedzą i wytężają swoje umysły i paluszki na klawiaturkach i opracowują coś sensownego ;]
 

jenson

Banned
Nie ma co liczyć na cud ze strony programistów Philipsa. Telewizor jest już pół roku na rynku i za wiele w tej kwestii się nie zmieniło.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Mam nadzieję że jakieś aktualizacje będą to poprawiały. Może teraz programiści cicho siedzą i wytężają swoje umysły i paluszki na klawiaturkach i opracowują coś sensownego ;]

hmm jak ktoś używał z C+ dekodera Philipsa to prezentuje to podobny poziom rozwoju , obiecują wypuszczają a i tak gówno z tego jest :lol:

a obok masz dekodery N-ti lata świetlne do przodu
 

emer

Member
Bez reklam
Czyzbys mówił o Philipsach 3010 i 6010 ? I porównujesz do dekoderów n-ki ?
Zły przykład dałeś ...
 

WojtR

Member
Bez reklam
Czyzbys mówił o Philipsach 3010 i 6010 ? I porównujesz do dekoderów n-ki ?
Zły przykład dałeś ...

nie .. 7201 PVR 250GB a dekoder N i to jest dobre porównanie bo niektórych producentów dzieli takowa różnica ale to tylko moje subiektywne zdanie po tym jak wyjęty wprost z kartony TV po 1 minucie poruszania się po menu można było wyłączyć wyłącznie wtyczką z gniazdka .. co dokładnie mi przypomniała to cudowne g...no z cyfry :lol:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wazne jest to koledzy, ze jeszcze sa tacy ludzie ktorzy maja np philipsa i potrafia powiedziec zle o nim jesli na to dany model zasluguje ... i nie chodzi mi o to ze caly tv do bani tylko ze dane mankamenty moglyby poprostu byc lepiej dopracowane, a nie ciagle chwalenie nawet jesli sie sprzet sypie czy tez istneije problem z dotsepnoscia. I to jest pocieszajace bo dzieki temu moze kiedys przyjdzie taki moment ze naprawde firmy beda dbac o nas. Czego i wam i sobie zycze. A propo klasa preminum tak na samochody patrzac bo pewien kolega porownuje philipsa z samochodami to tak jakby toyota avensis. I tearz apytajmy sie czy tej klasy samochod jest porownywalny z tv serii 6 :) Pozdrawiam.
lolek
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie trzeba pisać o wadach swojego sprzętu a ie iść w zaparte że jest cudowny bo ja go mam i musi taki być. Jeśli się mówi o wadach to bardzo dobrze bo to jakiś sygnał że trzeba coś poprawiać. No i tu jest do poprawy soft jak nic. Mi się wydaje że nie faworyzuje tego modelu. Często pisałem o wadach i o tym co mi się czasami przytrafiło z tym softem i kompletnie nie boli mnie mówiąc o tych wadach :) wady zawsze były są i będą na to nie ma mocnych, ale zawsze można walczyć o to żeby coś poprawić, więc trzeba głośno o tym mówić. Znowu mieszanie tego tv totalnie z błotem to też nie na miejscu :)
 

Driverek

New member
... tak się głośno zastanawiam - posiadam dwuletniego Philipsa 37PFL8605, z którego jestem bardzo zadowolony. Mam jednak zajawkę na 3D w domu (choćby pasywne) - myślę więc nad zakupem omawianego tu modelu - czy warto kupować nowy (z gwarancją) i 3D telewizor, ale z serii niższej niż posiadany...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dokładnie trzeba pisać o wadach swojego sprzętu a ie iść w zaparte że jest cudowny bo ja go mam i musi taki być. Jeśli się mówi o wadach to bardzo dobrze bo to jakiś sygnał że trzeba coś poprawiać. No i tu jest do poprawy soft jak nic. Mi się wydaje że nie faworyzuje tego modelu. Często pisałem o wadach i o tym co mi się czasami przytrafiło z tym softem i kompletnie nie boli mnie mówiąc o tych wadach :) wady zawsze były są i będą na to nie ma mocnych, ale zawsze można walczyć o to żeby coś poprawić, więc trzeba głośno o tym mówić. Znowu mieszanie tego tv totalnie z błotem to też nie na miejscu :)

Zgadzam sie :)
lolek
 

Driverek

New member
To znaczy jaki masz na myśli ?

Posiadam dwuletni 37PFL8605H, a myslę o nowym 37PFL6007K
Za tamtego dwa lata temu zapłaciłem 4.200, ten jest jednym z nowych modeli na 2012 a kosztuje "tylko" 2.800 - czy wogóle jest sens sugerować się w tym wypadku ceną?
Dokładnie przestudiowałem Twój test tego telewizora, porównalem wszystkie parametry z moim obecnym i nadal jestem "głupi".

No chyba, że testowany 42 cale jest lepszy niż 37 cali (inna matryca, itp)?
 
Ostatnia edycja:

Driverek

New member
Nie chodzi mi o opłacalność cenową, tylko merytoryczną (technologiczną), a 42 cali nie potrzebuję, w grę wchodzi wyłącznie 37
 

emer

Member
Bez reklam
a z jakiej odległości oglądasz i co mniej więcej ?
Mam 42cali plazmę 4ro letnią, patrzę z odległości 2-3m i widzę i WIEM że materiał HD (chociazby nasze kanały z platform w HD) smiało mozna oglądać z 2m ...
Moje oglądactwo to od paru dni (dodano TVN24 w HD) praktycznie 100% HD - więc dla tej mojej odległości (2-3m) to smiaaaaało może być 47cali (niektórzy nawet powiedzą ze ponad 50 tez OK).
Wierz mi - jestem/byłem wielkim sceptykiem co do tych hura optymistycznych "calowych" opinii , ale dzisiejsze LCD/plazma w jakości oglądania materiału HD, to spokooojnie 47cali z 2-3m ...
37cali panorama, to mniej więcej odpowiednik 29cali dawnego CRT 4:3
 
Ostatnia edycja:

europa777

New member
Jak u Was sprawa wygląda z odtwarzaniem napisów do filmów MKV? Czy to działa gdy film jest na pendrive ? Czy tylko jak się używa PS3 Media Server?
 
Do góry