Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

europa777

New member
Posiadam ten TV (w wersji 47 cali) od tygodnia. Wcześniej miałem 46PFL7665, z którego średnio byłem zadowolony. Pozwolę sobie podzielić się w kilku słowach swoimi uwagami na podstawie obserwacji mojego modelu:

Wykonanie:
plusy (+)
+ solidnie wykonany TV, podoba mi się dbanie o szczegóły, jak regulowana podstawa, albo uchwyt na kable

Obraz:
plusy (+)
+ jakość obrazu jest wyśmienita, extra w SD, rewelacyjna w HD
+ bardzo dobra czerń, według mnie 9/10
+ piękne kolory
+ czytałem na tym forum, że w niektórych TV są tzw "latarki" w rogach ekranu, u mnie nic takiego nie występuje, nawet w najmniejszym stopniu
minusy (-)
- tutaj niestety jedyny, ale dosyć spory minus, u mnie podczas oglądania dużych scenerii, a także "dobrze oświetlonych" meczy piłkarskich, gdy obraz przesuwany jest w trakcie widoku całego boiska, widać pasy wzdłuż ekranu, to się jakoś fachowo nazywa i wiem, że sporo modeli ma z tym problem, w moim modelu jest to nieco irytujące
- jeszcze drobny minus, ale rzadko występujący i raczej nie przeszkadzający, tzw. artefakty, przekłamania obrazu

Dźwiek:
+ jak dla mnie bardzo dobry, nie mam zastrzeżeń

Multimedialność:
+ podoba mi się obsługa filmów z pendriva, możliwość połączenia z PS3 Media Server, ogólnie wszystko ok, co do wolnego menu to mnie to jakoś nie drażni, na co dzień używam Windowsa 7, który bywa o wiele bardziej irytujący:))
- TV potrafi czasami się zbuntować, np. raz nie mogłem go włączyć pilotem, musiałem wyłączyć z prądu, raz włączył się bez dźwięku, i nie działała aktualizacja przez Internet

Ambilight
+ tutaj nie muszę nic pisać:)

Zauważyłem ciekawą rzecz po aktualizacji. Czasami (zwłaszcza jak lecą bajki) na ekranie pokazują się delikatne kreski, tak jakby obraz przeskakiwał przy braku sygnału, mega irytujące, wyłączyłem Dynamiczne podświetlania (standard) i wydaje mi się, że problem się rozwiązał, ale nadal testuje.

Wspomnę jeszcze, że TV mam po kalibracji z czego jestem bardzo zadowolony. Ogólnie po tygodniu użytkowania jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie później:))

Pozdrawiam
 

kamil526

New member
Witam, stoję przed wyborem TV mianowicie; Philipsa 46pfl5507 albo 42pfl6007 do pewnego momentu byłem pewien co do modelu 42pfl6007, ale po przeczytaniu tego tematu już sam nie wiem, doradźcie, zależy mi głównie na jakości wyswietlanego obrazu(sport, filmy)
Pozdrawiam.
 

jenson

Banned
Dzisiaj po obejrzeniu kolejnego filmu na tym tv, mogę powiedzieć, że w filmie 2D 1080 jest lepsza płynność***na dynamicznych scenach niż w 3D. Jednak pojawił się kolejny problem, przy ciemnej scenie pojawiły się słabo widoczne czerwone/różowe pionowe pasy. Myślałem, że to wina kopii filmu, ale po sprawdzeniu na d8000 nic takiego nie zaobserwowałem.
 

emer

Member
Bez reklam
Ten soft u sąsiada to stary.
Aktualny i poprzedni wgrywa się samemu poprzez USB.Tutaj masz historię softów i co one wniosły. http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...anie-do-tv-philips-serii-od-6**7-do-9**7.html
Jak sie ma stabilny net to mozna po prostu upgrade zrobić by net ...
sąsiad miał 0.133.5.0, a uaktualnił mu się do QF1EU_0.150.48.13 , a więc do najnowszego :)
zmiany w sofcie sa tutaj (jak i hyhy wspomniana "dynamiczność") :
Download - 47PFL6007K/12

i fajnie byłoby wszelkie widzimisie "dynamiczności" poprzeć dowodami :)
 

jenson

Banned
Jak możesz oceniać tv po "oglądnięciu" pięciominutowego bloku reklamowego? Oglądając film widać wyraźnie, przy szybkich scenach zacinanie się obrazu, więc nie wciskaj tu kitu, że problemu nie ma.
A najświeższa wersja firm: 000.150.048.014
 

jurasko

New member
a mnie śmieszą te wyimaginowane poglądy na temat "dynamiczności" obrazu przed i po uaktualnieniu FW ...
First of all - widzimisie
dwa - należałoby to sprawdzać na TYCH SAMYCH materiałach i w TYCH SAMYCH warunkach (a i tak niuanse to tylko widzimisie subiektywne)
trzy - oczywiście fachowcy z Philipsa zepsuli "dynamiczność" obrazu :D
cztery - co to jest ta .... "dynamiczność" ?
pięć - jeżeli faktycznie cośtam zmieniali, to być może należałoby teraz zrobić uaktualnienie ... kalibracji ... hyhy - tej za 650zł :D

AD...
Ciebie śmieszą a innych irytują
First of all - Nie tylko tobie
dwa - Co niektórzy mają więcej niż jeden tv z tej samej półki cenowej.Jak ktoś to powiedział w "klasie Premium :):):)" i mają możliwość porównawczą.Dla jednych to może być niuans a dla innych komfort oglądania.
trzy - Poczytaj wątki na temat 6007.Dowiesz się że mogą i to ładnie spieprzyć nowy soft.
cztery - Nie czepiaj się słówek."Dynamiczność" = "W scenach dynamiczny"
pięć - Poczekamy na następną aktualizację :) i proszę bez drwin :blagam:

i tak wlaśnie - na podstawie nie wiadomo czego, nie wiadomo kogo, niewiadomo dlaczego (a moooże wiadomo? :wink: ) , powstaje plota niesprawdzona, nie podparta żadnymi DOWODAMI :)
A czy jak ogłoszę wszem i wobec że ten TV ma trotyl w środku i może wybuchnąć, to tez przejmą się Szanowni Userzy i uznają za jakiś pewnik, za coś czym należy się kierować przy zakupie?

Nie staram się bronić kogoś czy cokolwiek, ale widzę u sąsiada ten TV - uaktualniał z jakiegos starszego FW do najnowszego poprzez internet (ale chyba nie najnowszy, bo ten najnowszy jest skierowany dla Holandii), nie zauważył On jakiś różnic (choć krótko miał ten stary), a jedynie co, to mówi że klikanie po menu jest nieco szybsze teraz.

Nie wiem jeszcze co kupię - być może jednak ten 6007 - ale miiimo wszystko ... plazma to plazma ... czerń to czerń, kontrast to kontrast, kąty to kąty - wszystko in plus na korzyść plazm :)
Tylko ten ambilight u Phila jest supcio ...

Ten soft u sąsiada to stary.
Aktualny i poprzedni wgrywa się samemu poprzez USB.Tutaj masz historię softów i opinie użytkowników co one wniosły.Może dowiesz się jak zwalona była aktualizacja bodajże drugiego lub trzeciego softu.Jak po aktualizacji użytkownikom tv się nie wyłączał i musieli kabel wyciągać z gniazdka.Plus inne "udogodnienia" http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...anie-do-tv-philips-serii-od-6**7-do-9**7.html

ps.
Jak masz zamiar tylko dla ambiligh kupować Philipsa to Ci szczerze odradzę.Kup sobie plazmę z wszystkimi tymi plusami.
Jak dla mnie najważniejszy jest obraz a nie to co za nim.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
jenson tak się składa że ja również nie mam większości ;problemów ; o których tu niektórzy posiadacze? tego modelu piszą. Śmiać mi się chce jak czytam o ; dynamiczności; która jest skopana, o jakiś pojawiających się czerwonych liniach, pasach może zrób zdjęcie to obejrzymy je wspólnie. TV jak dla mnie jest dobrym odtwarzającym zadowalający obraz ,dzwięk (mam porównanie do 55'' LM 765 który stoi w drugim pokoju i jest droższy) LEDem . Czytając niektóre ; wywody; mam wrażenie że posiadam zupełnie innego Phila 6007 i dziwię się że nie znajduje większości wad które tu są opisywane. Oczywiście nie znaczy że jest wszystko ok i nic nie jest do poprawienia w sofcie , ale wyolbrzymianie co do ;szybkości; działania menu (ile razy dziennie uzywamy tej funkcji?) jest czymś dla mnie nie zrozumiałym. TV kupiłem aby oglądać programy w dobrej jakości i tu Philips w zestawieniu z Nką mi to zapewnia na dobrym poziomie. Od siebie dodam Panowie oglądajcie programy , a nie szukajcie na siłę jakiś wad , których ; zwykły; widz nigdy nie dostrzeże. Przyszli właściciele szukajcie sklepu w którym na ;żywca; zobaczycie ten model , a nie słuchajcie nie zawsze obiektywnych opowieści .
 

jurasko

New member
Jak sie ma stabilny net to mozna po prostu upgrade zrobić by net ...
sąsiad miał 0.133.5.0, a uaktualnił mu się do QF1EU_0.150.48.13 , a więc do najnowszego :)
zmiany w sofcie sa tutaj (jak i hyhy wspomniana "dynamiczność") :
Download - 47PFL6007K/12

i fajnie byłoby wszelkie widzimisie "dynamiczności" poprzeć dowodami :)

Widzę że kolega to taki prowokator jednak.

Sąsiad dalej nie ma najnowszego.Niech sobie sąsiad zrobi update przez ten stabilny net ze polskiej strony Philipsa 55PFL6007K/12 Philips 6000 series Telewizor LED Smart 55PFL6007K 140 cm (55") Easy 3D DVB T/C/S2 z technologią Ambilight Spectra 2 i Pixel Precise HD - Philips Support
Większość na tym forum niestety ma niestabilny net i musiała poprzez usb wprowadzić
 

emer

Member
Bez reklam
AD...
Ciebie śmieszą a innych irytują
First of all - Nie tylko tobie
dwa - Co niektórzy mają więcej niż jeden tv z tej samej półki cenowej.Jak ktoś to powiedział w "klasie Premium :):):)" i mają możliwość porównawczą.Dla jednych to może być niuans a dla innych komfort oglądania.
trzy - Poczytaj wątki na temat 6007.Dowiesz się że mogą i to ładnie spieprzyć nowy soft.
cztery - Nie czepiaj się słówek."Dynamiczność" = "W scenach dynamiczny"
pięć - Poczekamy na następną aktualizację :) i proszę bez drwin :blagam:
Ten soft u sąsiada to stary.
Aktualny i poprzedni wgrywa się samemu poprzez USB.Tutaj masz historię softów i opinie użytkowników co one wniosły.Może dowiesz się jak zwalona była aktualizacja bodajże drugiego lub trzeciego softu.Jak po aktualizacji użytkownikom tv się nie wyłączał i musieli kabel wyciągać z gniazdka.Plus inne "udogodnienia" http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...anie-do-tv-philips-serii-od-6**7-do-9**7.html

ps.
Jak masz zamiar tylko dla ambiligh kupować Philipsa to Ci szczerze odradzę.Kup sobie plazmę z wszystkimi tymi plusami.
Jak dla mnie najważniejszy jest obraz a nie to co za nim.
dalej mnie śmieszą .. wyimaginowane problemy z "dynamicznością" - co to jest za stwór ? jest w ogóle takie pojecie? (oprócz ustawień obrazu jako "dynamiczny")
klasa "Premium" to tylko klasa "Premium" - chcesz wyżej , to lookaj i płać WYŻEJ :)
FW sąsiada to najnowszy FW dla 6007 ... no chyba ze mówimy o poprawkach dla jakis holenderskim kanałów :)
i nie trzeba do tego USB czy własciwie mówiąć pendrive na USB ;)
A nie wiem co twórczy uzytkowicy swoich wspaniałych TV robili że musieli hyhy "kabel ciągnąć".
Of course dla mnie jakość obrazu jest najwazniejsza .. o czym mówiłem pisząc o plusach plazmy (nawet tej z przed 4 lat ;) )
Wspominki moje o plaźmie miało na celu to, że nie jestem nieobiektywny, ale staram się widzieć wszelkie minusy i plusy ...
Co do FW - zawsze jest jakiś end wyznaczony mozliwościami hardware'owymi ... mam nadzieje że nie jest on jeszcze osiągnięty.
 

karolus2

New member
jenson tak się składa że ja również nie mam większości ;problemów ; o których tu niektórzy posiadacze? tego modelu piszą. Śmiać mi się chce jak czytam o ; dynamiczności; która jest skopana, o jakiś pojawiających się czerwonych liniach, pasach może zrób zdjęcie to obejrzymy je wspólnie. TV jak dla mnie jest dobrym odtwarzającym zadowalający obraz ,dzwięk (mam porównanie do 55'' LM 765 który stoi w drugim pokoju i jest droższy) LEDem . Czytając niektóre ; wywody; mam wrażenie że posiadam zupełnie innego Phila 6007 i dziwię się że nie znajduje większości wad które tu są opisywane. Oczywiście nie znaczy że jest wszystko ok i nic nie jest do poprawienia w sofcie , ale wyolbrzymianie co do ;szybkości; działania menu (ile razy dziennie uzywamy tej funkcji?) jest czymś dla mnie nie zrozumiałym. TV kupiłem aby oglądać programy w dobrej jakości i tu Philips w zestawieniu z Nką mi to zapewnia na dobrym poziomie. Od siebie dodam Panowie oglądajcie programy , a nie szukajcie na siłę jakiś wad , których ; zwykły; widz nigdy nie dostrzeże. Przyszli właściciele szukajcie sklepu w którym na ;żywca; zobaczycie ten model , a nie słuchajcie nie zawsze obiektywnych opowieści .

I tu się z kolegą zgadzam, sęk w tym, że jakoś tego philipsa trudno zobaczyć na półce. Nie wiem czy to zmowa sprzedawców, że głównie tylko koreańczyków prezentują, a za to w sklepach sieciowych tego towaru pełno. Więc w tym przypadku człowiek zdaje się trochę na opinie użytkowników i ma mętlik w głowie.:niewiem:
 

jurasko

New member
oczywiście że jestem troche prowokator ... ale (mam nadzieję) że w dobrym tego słowa znaczeniu :D

A ty dalej ze swoją "dynamicznością".Sam nie wie o co Ci z nią chodzi.Nie wiem też kto tak napisał i kiedy i odnośnie czego.Ale zakładam za słowo dynamiczność to skrót myślowy od "płynność w scenach dynamicznych"-Tak zakładam i się nie czepiam.Czytałem na forum różne sformułowania jak m.in"teatrzykowatość"itp ale nie przyszło mi do głowy aby się wyśmiewać.Zawsze można to w postach wyjaśnić,sprostować, coś nowego wnieść.I nie koniecznie w sposób ironiczny.
 

Jarocin2000

New member
Witam, śledzę wątek tego Philipsa - poradźcie mi - co lepiej kupić. Panasonica TX-L47ET5E czy Philipsa 42PFL6007K/12 - będę oglądał z 4 metrów - brałbym Philipsa ale boje się że 42" to mało przy tej odległości. Na korzyść Philipsa przemawiają wasze recenzje - lepszy żywszy obraz i lepsze audio (pure tone), jest też ambilight (z którego styczności nie miałem ale jest to ciekawa alternatywa dla nocnej lampki co do nie męczenia oczu), jest też możliwość nagrywania na USB (jeśli dobrze rozumiem można to wcześniej zaplanować i samo się włączy i nagra co chcemy podczas nieobecności w domu - ale czy przy Liveboxsie będę to mógł wykorzystać?. Dodatkowym plusem jest głębia 3D i multiplayer w grach.
Panasonic oprócz tego że jest większy wydaje mi się solidniejszy choć wiem że matryca od LG. Nie ma ambilighta i nagrywania usb. Cena Philipsa 3000zł cena Panasonica 3300zł. Czy kupując w przyszłości kino domowe z blu-rayem będe mógł za jego pomocą nagrać coś z Panasonica?
Dzięki z góry za wszelką pomoc w wyborze

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
Ok. 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
4m – szerokość pokoju 4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-4 osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać – w dalszej przyszłości wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
TV na ścianie wschodniej okno na północnej
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Stary Gruby Sharp
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Naturalny płynny i ostry obraz, dobrej jakości audio , rozmiar odpowiedni do odległości oglądania, klasa A+, pasywne 3D bo tańsze
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Livebox TP
10.Jakie urządzenia ?
W przyszłości dobre kolumny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Matową ale ten pkt nie decyduje
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy sci-fi, dokumenty, bajki,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Youtube, video na życzenie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak – raz w miesiącu
16.Preferencje co do marki ?
Panasonic TX-L47ET5E, Philips 42PFL6007K/12

17.Preferencje co do wielkości ?
42-47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Zawieszanie się satelity, Pochłanianie prądu w stand-by, wolna reakcja, szum w audio
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Pasywne – 4 okulary gratis
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zadałeś trudne pytanie- bo odległość wskazuje na wielkość czyli na Panasonica a płynność i , skalowanie , wygląd, czerń, ambilight wskazuje na Philipsa:
http://www.hdtv.com.pl/forum/848412-post2.html
Mimo wszystko byłbym za Philipsem ponieważ system ambilight podaje obszar wielkości świecącej więcej niż 47". A i dodam że masz tylko ciut dopłaty do 47".
A skoro zakup na lata, telewizor za Eco dostał EISA czyli zaoszczędzi dla Ciebie kasę na energii w okresie użytkowania większą niż ta dopłata to może warto brać 47"PFL 6007
 
Ostatnia edycja:

totmes526

New member
6007 i 8007

Witam
Przyznam szczerze, że po 2-miesięcznej lekturze postów na forum o serii 6007 i 8007 jestem coraz mniej przekonany do zakupu Philipsa, coraz bardziej skłaniam się do Toshiby 55 WL968, pozdrawiam serdecznie
 

Zielony_M

Member
Przymierzam się do zakupu TV LED; celowałem w tego Philipsa. Decyzja nie została jeszcze podjęta, bo zaczynam brać pod uwagę również te krytyczne opinie. Zastanawiam się też czy cena jeszcze przed Świętami spadnie, czy lepiej po Świętach kupić?
Wiadomo... fajnie by było Kevina w tym roku już oglądać na nowym TV ;-) ale w sumie mogę wytrzymać kolejne Święta z tą 'bańką' 21 cali :-]
Żonka pozwala na max. 42 cale, będę jednak próbował przeforsować 47cali. Odległość od TV będzie dosyć mała bo 2-2,2m, więc pewnie 42 cale by również wystarczyło, ale wśród kolegów panuje opinia: kup rozmiar większy niż pierwotnie zakładałeś i będziesz zadowolony.

Szkoda jedynie, że różnica pomiędzy 42->47 to niestety w przypadku tego Phil'a 900zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry