Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

marsid

New member
jenson tak się składa że ja również nie mam większości ;problemów ; o których tu niektórzy posiadacze? tego modelu piszą. Śmiać mi się chce jak czytam o ; dynamiczności; która jest skopana, o jakiś pojawiających się czerwonych liniach, pasach może zrób zdjęcie to obejrzymy je wspólnie. TV jak dla mnie jest dobrym odtwarzającym zadowalający obraz ,dzwięk (mam porównanie do 55'' LM 765 który stoi w drugim pokoju i jest droższy) LEDem . Czytając niektóre ; wywody; mam wrażenie że posiadam zupełnie innego Phila 6007 i dziwię się że nie znajduje większości wad które tu są opisywane. Oczywiście nie znaczy że jest wszystko ok i nic nie jest do poprawienia w sofcie , ale wyolbrzymianie co do ;szybkości; działania menu (ile razy dziennie uzywamy tej funkcji?) jest czymś dla mnie nie zrozumiałym. TV kupiłem aby oglądać programy w dobrej jakości i tu Philips w zestawieniu z Nką mi to zapewnia na dobrym poziomie. Od siebie dodam Panowie oglądajcie programy , a nie szukajcie na siłę jakiś wad , których ; zwykły; widz nigdy nie dostrzeże. Przyszli właściciele szukajcie sklepu w którym na ;żywca; zobaczycie ten model , a nie słuchajcie nie zawsze obiektywnych opowieści .

Również jestem posiadaczem tego TV i podpisuję się pod tym co napisałeś. Oglądam na tym TV głównie filmy hd i full hd i 3D + gram w gry puszczane z lapka i jakość obrazu jest extra jak dla mnie. Niektórzy chyba chcieli ideału za 3k+ zł no a tak się niestety nie da. Myślę też że wypowiadają się tutaj Ci którzy tego TV nie mają, bo np. szybkość działania menu. Po ostatniej aktualizacji jest naprawdę OK. Mogłoby być lepiej no ale żeby aż tak wyolbrzymiać ten fakt i robić z tego nie wiadomo jaką wadę ?
 

Zielony_M

Member
jak nie będzie miał dobrego sygnału HD to na 47" z 2 m będziesz widział jedną wielką pixeloze :)

Też to brałem pod uwagę :-/ Planuję jednak n'kę, a z tego co mi wiadomo sygnał jest bardzo dobry.
Tak czy siak, borykając się z myślami, chyba jednak w związku z ograniczonym budżetem wezmę 42 cale a różnicę w cenie wrzucę do skarbonki na mini_HiFi, np. Yamaha PianoCraft MCR-755 z BluRay'em.
 

jenson

Banned
Muli, i nie da się z tym nic zrobić. Co najwyżej inni Ci doradzą, żebyś przestał używać menu, bo, wg nich, tylko raz ustawa się obraz.
 

Rosak

New member
jakim cudem, taki telewizor, za 3k moze miec tak slabe oprogramowanie, np z tego co sie orientuje na swoim przykladzie, samsungi tez mula... ale mniej o wiele
 

damiok

New member
Również jestem posiadaczem tego TV i podpisuję się pod tym co napisałeś. Oglądam na tym TV głównie filmy hd i full hd i 3D + gram w gry puszczane z lapka i jakość obrazu jest extra jak dla mnie. Niektórzy chyba chcieli ideału za 3k+ zł no a tak się niestety nie da. Myślę też że wypowiadają się tutaj Ci którzy tego TV nie mają, bo np. szybkość działania menu. Po ostatniej aktualizacji jest naprawdę OK. Mogłoby być lepiej no ale żeby aż tak wyolbrzymiać ten fakt i robić z tego nie wiadomo jaką wadę ?

Sorka, ale jeśli idę do sklepu i menu chodzi tak, że mam wrażenie że zaraz wyjdę z siebie i stanę obok to troszkę mnie ta klasa premium odstrasza. Zaznaczę, że nie wiem jaka była wersja oprogramowania, ale jeśli miałbym kupić ten TV to poszedłbym do sklepu i - dobrze obejrzał, ponieważ dla mnie akurat działanie menu ma też znaczenie. Zresztą kurcze, chcę kupić TV przy którym się odstresuje, zrelaksuje, a nie kolejny sprzęt z robieniem aktualizacji czy przedpotopowo wolny - strasznie mnie to irytuje!
Rozumiem, że cena zawsze jest jakimś tam wyznacznikiem, ale czy skoro wydając 3 tys zł na TV mam godzić się na wady jego podstawowego działania, a takim jest chociażby menu. Kupujac TV za 10000 zł też nie oczekuj cudów bo są jeszcze TV za 12000 - idąc tym tokiem myślenia powinniśmy być zadowoleni z irytujących nas wad które oferują producenci? Skoro da się zrobić dongle z androidem które chodzi przyzwoicie to czemu producenci też nie mogą iść tym torem. TV może i konfiguruje się raz, ale np. dostęp do funkcji ambilight czy przeglądania treści z usb już korzysta się dużo cześciej.
Na plus na pewno wykonanie, ambilight też ok.
 

jenson

Banned
~damiok
W pełni popieram. W poniedziałek kurier zabiera mojego Philipsa, ale postanowiłem, że wymienię go na ten sam model. Może trafiłem na taki egzemplarz. Później się pomyśli co dalej, jeżeli wszystkie problemy się powtórzą. Nie mówię tu o wolnym menu, ale o pasach na filmie i zacinaniu się obrazu. Wymieniam go również z powodu złego spasowania obudowy, które pozostawia wiele do życzenia.
 

zygfryd

New member
Witam.
Kupiłem ten model TV tydzień temu i jestem rozczarowany.
Opisuje swoje doświadczenia jako laik (typowy widz).

NAJPIERW PLUSY.
Film Blu-ray „Avatar” 2D – nie mogłem oderwać wzroku od ekranu taki piękny obraz. Inne filmy też dobrze się ogląda.
DVD – tu już gorzej (wszystko zależy od ustawień).
TV
HD DVB-T/C – obraz bardzo dobry
SD DVB-T/C – obraz dobry
Analog – jak to analog, na niektórych kanałach dobrze na innych gorzej (kablówka).
Dźwięk – przyzwoity choć mój poprzedni TV Sharp miał trochę lepszy (LC-32DH65E) „bardziej przestrzenny”.
MINUSY
Menu – TRAGEDIA, trzeba będzie się przyzwyczaić
(porównuje z TV Sharp gdzie wszystko było prostsze i bardziej dostępne z pilota).

Przełączenie DVB-T do DVB-C około 21 razy trzeba nacisnąć przyciski na pilocie aby wejść do menu przełączyć i wyjść z menu (chyba że można inaczej).
Wyłącznik czasowy (Sleep) 16 razy trzeba nacisnąć przyciski żeby tam się dostać (wielka pomyłka).
Wada (u mnie występuje).
Oglądam DVB-T, przełączam do DVB-C wszystko dobrze. Przełączam DVB-C do DVB-T i zaczynają się problemy.
Albo nie można oglądać pierwszego programu który pojawia się po przełączeniu do DVB-T i trzeba kilkakrotnie przełączać pomiędzy DVB-T a DVB-C aby można było ten program oglądać (ile trzeba razy przyciskać na pilocie), nie pomaga wyjęcie wtyczki z gniazdka.
Lub zanikają wszystkie programy na DVB-T i C. Programy można oglądać tylko przez kilka sekund i znikają. Tu pomaga wyjęcie wtyczki na około 1 min.
Jak tylko oglądam na DVB-T (w tym analogowe programy kablówki) to nie mam problemów.

Internet sprawdziłem tylko pobieżnie ale działa.
Nie polecam aktualizacji przez internet (zawiesił się TV), najlepiej przez USB.
Występują czasami poziome pasy na ciemniejszym tle.
Ambilight – ciekawa rzecz i mnie się podoba ale tylko przy oglądaniu w ciemniejszym pomieszczeniu filmów. Na co dzień nie używam.
3D nie sprawdzałem z braku możliwości.
Konwersja 2D do 3D przy HD może być, efekt widać tylko przy scenach „w oddali”, przy zbliżeniach nic nadzwyczajnego.

Nigdy nikomu nie polecę tego TV jeżeli chodzi o menu i oprogramowanie.
Wykonanie obudowy jak dla mnie może być.
 

marek121

New member
Witam
czy ktoś z kolegów ma może podłączony tuner N do tego Philipsa i jednocześnie do amplitunera kina domowego
u mnie jest dziwne opóźnienie sygnału wysyłanego z tunera N do telewizora przez HDMI
jeżeli mam wyłączony amplituner to wszystko jest OK. Ale jak puszczam dźwięk przez amplituner
to mam dzwięk WCZEŚNIEJ niż na telewizorze !? robi się wtedy efekt echa
a jeżeli wyłączę dźwięk w telewizorze i puszczam tylko przez amplituner to mam wyraźne przesunięcie dźwięku do obrazu
czy ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić ?
 

Rosak

New member
Witam
czy ktoś z kolegów ma może podłączony tuner N do tego Philipsa i jednocześnie do amplitunera kina domowego
u mnie jest dziwne opóźnienie sygnału wysyłanego z tunera N do telewizora przez HDMI
jeżeli mam wyłączony amplituner to wszystko jest OK. Ale jak puszczam dźwięk przez amplituner
to mam dzwięk WCZEŚNIEJ niż na telewizorze !? robi się wtedy efekt echa
a jeżeli wyłączę dźwięk w telewizorze i puszczam tylko przez amplituner to mam wyraźne przesunięcie dźwięku do obrazu
czy ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić ?

poczytaj instrukcje swojego tv o tym, pamietam jak ostatnio czytalem, ze mozna zsynchronizowac dzwiek do obrazu, poprzez przesuwanie dzwieku do przodu badz do tylu w zaleznosci jak sie dzwiek zachowuje
 

michal_w

New member
Fajna opcja jeśli ktoś jest zainteresowany telewizorem Philipsa:
Satysfakcja gwarantowana!

Ja szukam tv od 3 miesiecy i prawdopodobnie się skuszę. Jeszcze nie wiem czy 37pfl6007 czy 40pfl7007. Powiedzcie czy model 7007 ma takie same problemy z softem i obrazem jak model 6007?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie widzę tu żadnej groteski.
Widzę niezadowolonych którzy pili jedno piwo i przyzwyczaili się do niego twierdząc że inne są be... Podczas gdy Ci co się przyzwyczaili do drugiego piwa twierdzą że inne jest be...
To że komuś się nie podoba menu - to ma być tragedia .....wow ......
Czytam różne fora na wiecie i nikt tam nie wypisuje podobnych bzdur.
Wystarczy iść do sklepu i sprawdzić najprostszą rzecz czyli menu i czy nam się podoba.

A na tej podstawie opisywanie słowem - groteska że nie podoba się komuś menu.. zostawiam bez komentarza .
Trzeba rozumieć słowa które używamy !!!

A jeśli ktoś liczy że ten telewizor tańczy i śpiewa , usuwa .......
To nie - ten telewizor ma być telewizorem
http://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizor
I jest rewelacyjnym telewizorem.
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Ludzie co czytam te Wasze opinie to w kazdym TV znajdujecie coraz to wieksze wady...Samsung ES6800 wady i chmury, LG LM660 chmury i serwis, teraz ten Philips i to samo...Kupcie sobie wszyscy te Soniacze to napewno tam wad nie bedziecie mieli...aha
 

maniek530

Banned
A jeśli ktoś liczy że ten telewizor tańczy i śpiewa , usuwa .......
To nie - ten telewizor ma być telewizorem
Telewizor
I jest rewelacyjnym telewizorem.

KIKI może nie jest on rewelacyjny ale jest on napewno bardzo dobry (przynajmniej mój egzemplarz :grin:) i napewno wart swojej ceny za którą trudno kupić coś lepszego ale jak kto woli ....jest w końcu demokracja prawda ??? :grin:
 
Do góry