Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Tika

New member
Bez reklam
Podsumowując problem DVB-T2, to jak wynika z przedstawionych informacji, Philips wszystkie swoje serie z 2012 roku wyposażył w tę funkcjonalność. Zarówno linia 9 z literką "S" jak i linie 6/7/8 z literką "T". Linia 9, jak zawsze z odrażającą ceną, jest dostępna w Polsce od ręki, a linie 6/7/8/ nie zostały do Polski sprowadzone, czyli amatorzy DVB-T2 musieliby dopłacić, żeby sprowadzić "zwykły" telewizor z UK, albo jeszcze więcej dopłacić i kupić w Polsce linię 9 z literką "S".

Trochę zaniepokoiła mnie informacja, że w UK (na pewno UK, a nie GB?) są tylko 4 kanały DVB-T2, bo to może oznaczać, że u nas, bez względu na koszty, będzie forsowane wprowadzenie tego systemu, żeby napisać na FB, iż wyprzedziliśmy ten niewielki kraj na wyspie.

Póki co ceny dekoderów DVB-T2 są z sufitu. Z czasem, jak będzie zbyt, objadą do 100-200 zł, tak jak obecnie DVB-T.

Pozdrawiam.

Wielka Brytania = United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
taka jest oficjalna nazwa państwa, w skrócie UK

nie sądzę, że w Polsce wprowadzą szybko DVB-T2, bo mnóstwo osób kupiło już dekodery i telewizory nie przystosowane do odbioru DVB-T2, dla przeciętnego zjadacza chleba większych korzyści ten standard nic nie wnosi, jeśli już to szybciej kraje np. Niemcy czy Francja wprowdzą ten standard

może i na polskie realia ceny dekoderów wysokie, na razie i tak w Polsce dekodery z DVB-T2 są oficjalnie niedostępne, poza tym za 100 czy 200zł nie kupisz dekodera z dyskiem twardym
 

SDman

Banned
Próbował ktoś może "doposażyć" Philipsa w obsługę DTS za pomocą dongla z Androidem i odpowiednim softem? Mam na myśli taki sprzęt z obsługą USB:
urz0350-cabletech-smart-tv-android-dongle-dual-core-rk3066-przystawka-do-telewizora-z-systemem-android | Lechpol - Dystrybutor elektroniki

Witam,
obawiam się, że chyba byś nie chciał aby był dźwięk, a nie było odpowiedniej jakości obrazu.
To, że producent deklaruje
- Obsługa video: 1080p, 720p, 480p
- Odtwarzanie filmów HD, muzyki i zdjęć

nie świadczy jeszcze o dobrej jakości obrazu, Guru tego forum sam poleca podobnego dongla
ale nt. jakości obrazu milczy jak grub, a z wątku o tym polecanym urządzeniu wynika samo zło.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...lewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez-11.html

Pozdrawiam.
 

phips

New member
Wielka Brytania = United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
taka jest oficjalna nazwa państwa, w skrócie UK

Ooo! Rzeczywiście, w 1801 roku zmienili nazwę. Trochę długo spałem i jeszcze nie przyswoiłem sobie wszystkich zmian z ostatnich 250 lat :)

Też myślę, że DVB-T2 dla mas trochę poczeka. Już prędzej na DVB-T2 uruchomią płatną telewizję, ale wtedy będzie można dostać dekodery z kartą.

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Ooo! Rzeczywiście, w 1801 roku zmienili nazwę. Trochę długo spałem i jeszcze nie przyswoiłem sobie wszystkich zmian z ostatnich 250 lat :)

Też myślę, że DVB-T2 dla mas trochę poczeka. Już prędzej na DVB-T2 uruchomią płatną telewizję, ale wtedy będzie można dostać dekodery z kartą.

Pozdrawiam

Witam uprzejmie,

Może się jednak okazać , że serie telewizorów firmy Philips na rok 2013 tj. 7008 i 6008 oprócz serii 8008S/12 będą też z końcówką również S/12 oprócz wersji T/12 , H/12 , K/12 , a więc będą miały
wbudowany również tuner DVB - T2 , oprócz DVB-C i DVB-S2.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

mario1969

New member
Witam,
To drugi mój wpis odnośnie tego TV. Zakupiony 10.02.2013 soft najnowszy z końcówką 83 wgrany 04.03.2013. W dn. 01.03.2013 zaczęły się schody z głosem w TV i obsługą klienta.
I tak, TV działa wyłącznie jako monitor podłączony z komputera DVI->HDMI obraz, Karta dźwiękowa analogowo Jack-Jack Audio IN w TV. Banglało to do 1.3. od tego dnia dźwięk wysyłany po analogu z komputera raz jest, a raz nie ma, potrafi się wyłączyć w czasie pracy i nie działa np. 2 dni. W czasie pisania postu działa. Nie ma możliwości, aby była to wina kabla czy też karty dźwiękowej, ponieważ sprzętu mam tyle,że mogę podłączyć z 5 pełnych systemów sprawdziłem to na 3 zestawach. W czasie „ciszy” połączenie VGA-VGA+Jack-Jack działa cały czas, lecz nie hula DVI-HDMI+Jack-Jack.
Dzwonię do obsługi Philipsa.
Rozmowa z Panem o nazwisku z polskiego filmu „Pułkownik …”z M.Kondratem osobiście nie polecam tego konsultanta lepiej od razu się rozłączyć. Miałem akuratnie „przyjemność” dwu-krotnej z nim rozmowy 01.03.2013 oraz 05.03.2013 okazał się dyletantem, burakiem i kłamcą. Dlaczego dyletantem, ponieważ z przekonaniem twierdził
-abym podłączył kartę dźwiękową do wejścia stereo na 2 cinch-e nie jacka (tylko ja ich nie mogę znaleźć ) ,
-że nie ma możliwości Jackiem podłączyć innego urządzenia (ciekawe bo można nawet używać go jako wzmacniacza do telefonu).
- Wejście Audio IN współpracuje tylko z 1 HDMI (wg instrukcji i mojego doświadczenie działa z wszystkimi).
Burakiem i kłamcą, ponieważ przerywał w czasie mojej wypowiedzi, twierdził stanowczo, że nie mam racji. Poczułem się jakbym go okłamywał lub miał omamy. Po 1 rozmowie miał się skontaktować ze mną w poniedziałek konsultant serwisowym (Good God! jaki człowiek naiwny). Po 2 rozmowie (dlaczego mam pecha? ten sam konsultant). Podobnie jak w pierwszym kontakcie przerwał dyskusję , poszedł sprawdzić czy takie połączenie działa i miał oddzwonić. Wiedziałem „Jestem spławiony” .
Dziś trzecia rozmowa z miłą Panią jestem przygotowany, instrukcja, dyktafon. „Chyba jestem na liście trudnych klientów”. Miła Pani twierdzi ,że owszem w instrukcji str.9 pisze, że tak należy połączyć urządzenia posiadające tylko wyjście DVI, ale w modelach na rok 2012 cytuję „ta funkcja została wyłączona”,oraz „to, że Panu działało to ma pan szczęście” 10 min7s nagrania spisane słowo w słowo. Pani poleca używanie kabla VGA-VGA . Wiedza konsultantów poraża (jaka praca taka płaca nie odwrotnie).
Dzwonię do 2 serwisów werdykt, ma to działać. Tylko kiedy wezwać serwis jak teraz działa.
Czy ktoś używa połączenia jak ja. Zauważył podobny problem. Jeszcze jedno pytanie czy trzyma wam ustawienia obrazu po wyłączeniu pilotem?
Pozdrawiam
Mariusz
 
Ostatnia edycja:

phips

New member
Witam,
Dlaczego dyletantem, ponieważ z przekonaniem twierdził
-abym podłączył kartę dźwiękową do wejścia stereo na 2 cinch-e nie jacka (tylko ja ich nie mogę znaleźć ) ,
Pozdrawiam
Mariusz

Szkoda się denerwować. Pan w BOKu zna instrukcję do telewizora, a tam jest opisana przelotka Cinch samice na Jack samiec, którą dołączają do telewizora. Nie przyszło mu do głowy, że ktoś chce używać własny kabelek z Jackiem na końcu.

Kiedyś była gra planszowa o nazwie Chińczyk. Jej motto to "Człowieku nie irytuj się". Ten telewizor to właśnie nowoczesny cyfrowy prawdziwy Chińczyk (tylko 30% Philipsa).

Podstawowym lekarstwem w przypadku tych telewizorów jest wyłączenie pilotem, odczekanie 2 minut, aż wszystkie podzespoły się rozładują, a następnie wyciągnięcie wtyczki z kontaktu na kolejne 3 minuty.

Spróbuj tej metody i oczekuj tak jak my wszyscy na kolejny firmware. Może się poprawi :)
 

Puchaty86

New member
Podobnież Krajowa Rada tego i owego poważnie rozważa wprowadzenie DVB-T2. Kalkulują oni tak, że na takim muxie zmieściłoby się więcej kanałów (a więc większa kaska dla nich) i również więcej z nich mogłoby nadawać w jakości HD. Ma to być już ponoć MUX4.
 

uki1985

New member
Panowie, czy jest szansa aby w przyszłości Philips na tyle udoskonalił oprogramowanie, aby można było otwierać format .iso przez DLNA? Wydaje mi się, że zbyt wiele wymagam od nich, skoro obecny soft jest tak fatalny, ale co Wy o tym myślicie?
hahahahahaha jak te badziewniaki nie potrafią zrobić dobrego softu pod 2 rdzeniowy TV to o czym marzysz :D:D:D:D:D
 

uki1985

New member
Cześć. Od dzisiejszego popołudnia jestem szczęśliwym posiadaczem owego Philipsa. Mam jednak pewien problem. Mianowicie telewizor nie wykrywa Windowsowej Grupy Domowej do udostępniania plików przez WiFi. Co należałoby zmienić, by problem wyeliminować?

Należy zmienić TV bądź kupić coś, co podłączone do tej kupy odnajdzie grupę domową - np. Raspberry Pi
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
menu szybsze dynamiczne podswietlenie nie naprawili i sa pasy tylko mnije błyska ekran orzy ich pojawianiu

dzwiek poprzez optical tnie z filmów usb
ii pojawiaja sie nadal trzaski

działa wreszczie social tv w smarcie
i smart jakby stabilniejszy

hdmn jak było tak jest czyli ( PORAZKA)
 

Boniek89

New member
Obecnie mam soft 133.5, miałem nadzieję, ze ten najnowszy będzie ok, ale rozumiem, że raczej nie polecacie mi aktualizacji, tak?

Byłby ktoś tak miły i podzielił się ustawieniami do oglądania tv w dzień? Znalazłem na forum ustawienia do wieczornego oglądania, ale przydałoby się też coś na dzień
 

po19770518

New member
Miałem nadzieję że poprawią dźwięk wielokanałowy przez wyjście optyczne.
Swój zaktualizuję dopiero dziś wieczorem, ale widzę że nic z tego.
No nic trzeba zgłosić niezgodność towaru z umową, szkoda bo to bardzo fajny tv :(
 
Do góry