Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

dzb

New member
Kupiłem dziś polecanego na forum 47 PFL 6007.
Obraz podoba mi się, natomiast soft - TRAGEDIA!!!
Na razie jestem wku*wiony. Toż to działa gorzej niż mój 3 letni LG! Ten telewizor ma niby dwa rdzenie?
Będzie szansa, żeby to poprawili? Beznadziejna szybkość działania menu poraża.

Druga rzecz.
Mam problem z naklejką z klasą energetyczną. Jest umieszczona bezpośrednio na ekranie i nie wiem jak ją oderwać. Co za debil wymyślił przyklejanie czegoś takiego na matrycy. Dodatkowo nie widzę tam żadnego odstającego rogu, za który mógłbym pociągnąć. Jak sobie z tym poradziliście?

 

dzb

New member
normalnie, podwadziłem i poszło gładko:p

Ok, mi też się udało podważyć róg paznokciem...
Chociaż nie mogę zrozumieć, co za debil wymyślił naklejanie takiej naklejki na ekranie i nie zostawienie jakieś możliwości łatwego jej zdjęcia...

Przy zdejmowaniu naklejki zauważyłem jeszcze jedną rzecz - mam wrażenie, że rogi matrycy przy lekkim naciskaniu lekko się uginają w stosunku do ramki w górnych rogach (w dolnych trzymają się dość sztywno). Czy to normalne?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Najgorsze to że już są info o nowym tv 2013.A ten skopany zostanie nam bez ratunku.Jak koś się zastanawia nad kupnem Philipsa to radzę czytać bo niedługo wszystko skasują.Zostaną tylko mega testy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
test wyraźnie określa jakość obrazu. Jeśli ktoś chce kupić multimedia to kupuje dongla z Androidem i ma nie 50 , nie sto aplikacji ale 500.000 .

Wszystkie dodatki można dokupić a jakości nie można.
Aktualizacje będą prowadzone, tak podał Philips.
 

SDman

Banned
test wyraźnie określa jakość obrazu. Jeśli ktoś chce kupić multimedia to kupuje dongla z Androidem i ma nie 50 , nie sto aplikacji ale 500.000 .

Aktualizacje będą prowadzone, tak podał Philips.

Witam,
nie odpowiedziałeś na zadane pytanie co z jakością obrazu z tego urządzenia , bo po co komu tysiące aplikacji jak obraz do d*py ?

Z tego co podali tegoroczne modele (seria 2012) mają mieć up date długo.

Nie powinieneś podawać takich informacji bo i tak mądra osoba w to nie uwierzy, a świadczy to o Twojej uczciwoći; bo co powiesz jak za pół roku ni widu ni słuchu o nowym sofcie ? Powiesz -przepraszam ?

Pozdrawiam
 

robertok01

New member
Uff... chwila przerwy w testowaniu :D

Pierwsze wrażenia: świetne wykonanie: wszystko dobrze spasowane nic wystaje, skrzypi itd. Jeden z ładniejszych modeli na rynku moim zdaniem.
Instalacja trwała paręnaście minut, drżącą ręką przełączyłem na TVP1HD i...O kurcze, "TO ma być HD???" ?? Mina mi zrzedła, przełączam na Canal + Sport HD, leci jakiś meczyk...hmm obraz niezły, ale tylko NIEZŁY.
Po chwili olśnienie: w dekoderze miałem ustawiony TV jako 720 p:p Szybka zmiana na 1080i, przełączenie i super! Obraz żyleta jak mówią, za piłką nic nie smuży ,za zawodnikami też. ALE: tu nadmienię o pierwszej wadzie (?) albo technologii, albo matrycy. Otóż przy przesuwającym się obrazie (czyli ruch kamery w lewo lub prawo) widać jakby siatkę, filtr, ale trzeba oko wytężyć, żeby dokładniej dostrzec. Natomiast niepokoi mnie taka plamka - wygląda jakby matryca była zabrudzona. Widać to tylko na jasnym ruchomym tle, do tego "gładkim" jak murawa, pochmurne niebo. Czytałem na forum LG, że też tak mają. Panas ET5 to samo.Serwis podobno "zwala" na technologię. Mój stary Philips również miał problem z murawą - były widoczne 2 pasy pionowe. Tu jest oczywiście zdecydowanie lepiej, ale obraz nie jest idealny. Dodam, że małżonka puka się w głowę że mi to przeszkadza. ;)
Do wad dodałbym mulące menu ,ale da się żyć - ile się z tego korzysta. Co ciekawe menu chodzi płynniej i szybciej jak wyświetlany jest stateczny obraz np. zdjęcie. Widać, że animacja menu nie za dobrze współgra z wyświetlanym ruszającym się obrazem (tam siedzi procek 2-rdzeniowy??!)

OK, pomarudziłem pora na konkrety:
1. SD - całkiem dobrze, z odległości 2 m nie widać błędów i siatki skalowania. Bez porównania z tymi śmieciami co lecą w marketach.
2. HD - rewelka, płynny ruch, efekt teatru bardzo widoczny, w niektórych programach rewelacyjnie się ogląda. Jednak nie każdy HD jest równy "hd". Wszystko zależy jakim systemem nagrywany jest dany program.
3. BlueRay - no tu brak słów. Takiej jakości jeszcze nie widziałem. Mam "Piratów z Karaibów" i choć oglądałem już ostatnia część ze 3 razy - obejrzę w TAKIEJ jakości raz jeszcze. SUPER!
3. 3D - jak wyżej. Filmu nabierają nowego znaczenia, TV bardzo dobrze radzi sobie z konwersją 2D-->3D. Miłe zaskoczenie. Co do okularów - eleganckie pokrowce, ale samo wykonanie dosyć liche, dzieciaki będą musiały uważać...
4. Smart TV - tego do końca nie testowałem, na pierwszy ogień poszło YouTUBE. Dla mnie bomba, teledyski w HD (po WI-FI!) bez rwania. O to chodziło!
5. OBRAZ. Czerń jest czarna przetestuje jeszcze w całkowitej ciemności, ale już widzę że jest OK. Ostrość, płynność - nie widzę żądnych wad (poza tą plamą i jakby "filtrem" przy zielonym i jasnym tłem). Jednak najbardziej urzekły mnie kolory - baaardzo naturalne, takie miękkie i to bez kalibracji i jakiegoś wielkiego kopania w ustawieniach. Trochę siedzę w fotografii i na punkcie kolorów "mam świra". BOMBA! Potwierdziło się to co czytałem na jakimś niemieckim forum.:smile:
6. DŹWIĘK: trzeba podbić basy do poziomu co najmniej 3. BARDZO czysty dźwięk, kolejna rzecz która mnie zaskoczyła. Czyściutko można cicho ustawić wszystko słychać. Świetnie. Efekt dźwięku 3D niezauważalny.
7. INNY sprzęt: USB bez zarzutów, czyta wszystko łącznie z napisami srt. DTS nie czyta. I tu pytanie: GDZIE jest jakieś wyjście audio? Podobne jest optyczne, ale gdzie? Chciałbym puścić dźwięk z materiału na USB do wzmacniacza.
Zdjęcia bez rewelacji: czyta i pokazuje jak trzeba.
KONSOLA: mam PS3 i na pierwszy ogień poszło WRC3. Jak to mówią? Szczeki musiałem dosyć długo szukać ;) Piękna współpraca: kolory (a jakże) płynność, zero jakiegoś input laga i chyba brak tej plamki.Słowem: tak ma być.
8. AMBILIGHT: cóż, na "deser" zostwiłem Wam opis tej funkcji. Po prostu je RE-WE-LA-CYJ-NA! Wszyscy w rodzince jesteśmy zachwyceni - to "bajer" który potęguje wrażenia filmowe ,w ciemnym pokoju nie meczy wzroku (no, zobaczymy jak b e de oglądał 2-godzinny film ;) ) To funkcja, której żaden inny producent nie ma i przynajmniej do 2015 roku nie będzie miał (patent). Jest super :wieli plus dla Philipsa no i punkt przewagi nad konkurencją.

Dobra, kończę - wracam do testów i do kalibracji - chyba gdzieś tu na forum jest link.
@kiki i użytkownicy tego TV - macie również taki efekt "brudnego ekranu"? Reklamować mi się nie che, ale... Cóż technologia LED i LCD.

pozdrawiam i sorki za taki długi tekst :D

PS. ło matko: wpisałem "vertical banding" na YT i to co tam zobaczyłem to masakra. Ta moja plamka i ta "siatka" to pikuś w porównaniu do Sony Samsunga czy LG. Uff, to jest problem wszystkich TV LCD LED zdaje się. Cóż, niedopracowana technologia jak pisałem.

Czy ten bajer Ambilight nie przeszkadza w ogladaniu filmów 3D?
 

keyzee

New member
Mam napisy w srt jednak zamiast polskich liter mam krzaczki-jak robicie żeby działały normalnie?kodowanie mam UTF-8
Pomoże ktoś?bo wieczorem z żonką filmik chciałem oglądać a tu takie kwiatki-właściwie krzaczki ;P
 

phips

New member
Z tego co podali tegoroczne modele (seria 2012) mają mieć up date długo.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to długi update mają mieć telewizory z serii 2012 wyprodukowane po 01 stycznia 2013 r.? czy może chodzi o wszystkie telewizory z serii 2012, także te wyprodukowane wcześniej?
 

kini0

New member
Bez reklam
test wyraźnie określa jakość obrazu. Jeśli ktoś chce kupić multimedia to kupuje dongla z Androidem i ma nie 50 , nie sto aplikacji ale 500.000 .

Wszystkie dodatki można dokupić a jakości nie można.
Aktualizacje będą prowadzone, tak podał Philips.
Dziękuj Bogu że Ci się TV włączył i miałeś co oceniać....:evil:
 

Fishy

New member
Mam napisy w srt jednak zamiast polskich liter mam krzaczki-jak robicie żeby działały normalnie?kodowanie mam UTF-8
Pomoże ktoś?bo wieczorem z żonką filmik chciałem oglądać a tu takie kwiatki-właściwie krzaczki ;P

Witam.
Kolego wejdź w opcje i spróbuj zmienić zestaw znaków na Europa środkowa
U mnie działa.
 

Fishy

New member
Mam napisy w srt jednak zamiast polskich liter mam krzaczki-jak robicie żeby działały normalnie?kodowanie mam UTF-8
Pomoże ktoś?bo wieczorem z żonką filmik chciałem oglądać a tu takie kwiatki-właściwie krzaczki ;P

Witam.
Kolego wejdź w opcje i spróbuj zmienić zestaw znaków na Europa środkowa
U mnie działa.
 
Do góry