Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Zyzio102

New member
Dobry telewizor Philips 42pfl6007/12

Witam,
Czytałem wszystko ,zanim kupiłem. Może nawet drżałem ale po 2 miesiącach powiem szczerze; Bardzo dobry telewizor. Wisi 8 cm od ściany i ambilight sprawdza się świetnie. Naprawdę nie potrzeba większej odległości ale mniejszej też nie. Obraz świetny. Ambilight to naprawdę świetna rzecz i absolutnie jakieś przyczepione diody nie zastąpią tego systemu doświetlenia.Używam również jako lampki i super. 3D działa świetnie ale musi być to naprawdę dobry materiał. Wtedy wychodzi naprawdę sama śmietanka z tego systemu.Oczy mi nie męczy ale tak naprawdę to ciągle sie nie ogląda. Jestem normalnym użytkownikiem tv i naprawdę również chcę się cieszyć wydaną kasą.
Nie mam żadnych uwag ,do użytku np; w youtube używam klawiatury bezprzewodowej z myszką (70zł) Microsoft 7000, naprawde działa perfekcyjnie.
Może coś tam wolniej , obraz idealny, ale ludzie nie dajmy się zwariować. Nie będę siedział z lupą i stoperem w ekranie.Naprawdę nie ma się co czepiać. To nie komputer a jako tv smart wydaje mi sie całkiem niezły. Każdemu można przyczepić jakąś metkę ale po co ?
Ja staram się powiedzieć szczerze, jak zwykły zjadacz chleba z wykształceniem technicznym i takim co również nie lubi być robiony w balona i potrafi się odezwać jeśli coś jest nie tak.
Ja polecam z absolutnym spokojem i wiedzą na dzień dzisiejszy.
 

dzb

New member
Panowie, jak wyregulować najlepiej obraz, jeśli lubię bardziej ostre kolory, kontrast i sporą jasność (tak miałem ustawiony mój poprzedni LG i się przyzwyczaiłem).
Znalazłem i wypróbowałem kilka zestawów ustawień podawanych przez różne osoby w tym temacie, ale w większości obraz wydawał mi się mało kontrastowy i ciemny.
Może ktoś o podobnych preferencjach podzieli się swoimi ustawieniami?

Odnośnie softu. Na dzień dzisiejszy zdecydowałem, że nie będę się doprowadzał do białej gorączki i funkcji "smart" nie będę używał. Niestety przy obecnym działaniu to ponad moje siły.
Mam jeszcze cichą nadzieję, że może soft do nowych modeli philipsa będzie kompatybilny ze starszymi (2012).
Jeśli aktualny stan rzeczy pozostanie to będę bardzo żałował, że wydałem z 1000zł na te bajery, z których nie da się korzystać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiadać że masz jakąś traumę . Skoro podaje producent to opisałem, że podaje producent. Reszta bez komentarza...
 

dzb

New member
A jakie masz podświetlenie matrycy ?

Jak to rozpoznać?

BTW. Coś się chyba pieprzy z forum.
Dostałem powiadomienie o odpowiedzi, ale wchodząc w wątek nie widzę żadnych postów. A nawet więcej - nie widzę żadnych postów od wczoraj od 8 AM.
Pomogło przełączenie wyglądu na hybrid-mode.

Edit:
Dodanie posta pomogło - teraz widzę wszystkie.
Ale w temacie pokazuje 276, pomimo, że ten post jest na 271. Przejście na dalsze nie działa.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam,
Czytałem wszystko ,zanim kupiłem. Może nawet drżałem ale po 2 miesiącach powiem szczerze; Bardzo dobry telewizor. Wisi 8 cm od ściany i ambilight sprawdza się świetnie. Naprawdę nie potrzeba większej odległości ale mniejszej też nie. Obraz świetny. Ambilight to naprawdę świetna rzecz i absolutnie jakieś przyczepione diody nie zastąpią tego systemu doświetlenia.Używam również jako lampki i super. 3D działa świetnie ale musi być to naprawdę dobry materiał. Wtedy wychodzi naprawdę sama śmietanka z tego systemu.Oczy mi nie męczy ale tak naprawdę to ciągle sie nie ogląda. Jestem normalnym użytkownikiem tv i naprawdę również chcę się cieszyć wydaną kasą.
Nie mam żadnych uwag ,do użytku np; w youtube używam klawiatury bezprzewodowej z myszką (70zł) Microsoft 7000, naprawde działa perfekcyjnie.
Może coś tam wolniej , obraz idealny, ale ludzie nie dajmy się zwariować. Nie będę siedział z lupą i stoperem w ekranie.Naprawdę nie ma się co czepiać. To nie komputer a jako tv smart wydaje mi sie całkiem niezły. Każdemu można przyczepić jakąś metkę ale po co ?
Ja staram się powiedzieć szczerze, jak zwykły zjadacz chleba z wykształceniem technicznym i takim co również nie lubi być robiony w balona i potrafi się odezwać jeśli coś jest nie tak.
Ja polecam z absolutnym spokojem i wiedzą na dzień dzisiejszy.
Fajnie że jesteś zadowolony ambilight to super sprawa w philipsie.Tylko w Twojwej wypowiedzi dziwi mnie co ci sie podoba w tym smart.Ja obełrzalem rodzinke pl powtórki na ipla i to wszystko spokojnie mogło by smarta nie być bo ten co jest to jest śmieszny.Nawet do obrazu się juz przyzwyczailem i już się wydaje być fajny,bo na początku byłem rozczarowany dlatego że poprzedni telewizor podniósł wysoko poprzeczke.
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
no fajny SmartTV ma 6007,
w UK jedynie na uwagę zasługuje BBC iPlayer a reszta to jakiś chłam reklamowy, gdzie reszta programów? bo nawet nie ma tych najbardziej podstawowych, PS3 ma nawet lepsze vod, tam przynajmniej jest kilka użytecznych aplikacji vod

a w UK w sklepach ani widu ani słychu Philipsa, ciekawe gdzie one tak się sprzedają?
w USA nawet nie przygotowano wersji na 2012, nie dziwię się, tam takiego niedopracowanego szmelcu nikt by i tak nie kupił, tylko garstka naiwnych Europejczyków dała się nabrać, bo nawet w Azji tego za bardzo nie sprzedają (poza kilkoma krajami)
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
no fajny SmartTV ma 6007,

a w UK w sklepach ani widu ani słychu Philipsa, ciekawe gdzie one tak się sprzedają?
w USA nawet nie przygotowano wersji na 2012, nie dziwię się, tam takiego niedopracowanego szmelcu nikt by i tak nie kupił, tylko garstka naiwnych Europejczyków dała się nabrać, bo nawet w Azji tego za bardzo nie sprzedają (poza kilkoma krajami)
Święta prawda! Frycowe czasem w życiu trzeba płacić. Kiedy kupowałem ten TV byłem przekonany do jakości jaką niegdyś zapewniał Philips. Czytając to i inne fora wybierałem pomiędzy 42PFL6007 a Samsungiem UE40ES6800. Teraz widzę jaki popełniłem błąd, ale potrafię się do tego przyznać. Wcale się nie dziwię, że ktoś na forum Philipsa (nie u nas, w Europie) rozważa i namawia do skierowania sprawy do sadu jako pozew zbiorowy. I proszę uszanować moje zdanie i nie pouczać, że wszystkie TV mają błędy. Wiem o tym doskonałe, ale skoro wsparcie ma w dupie zgłaszane problemy i np. coś co kiedyś w tym TV działało (starszy soft) nie poprawia przez 3-4 miesiące - to o czymś świadczy.
 

Puchaty86

New member
Święta prawda! Frycowe czasem w życiu trzeba płacić. Kiedy kupowałem ten TV byłem przekonany do jakości jaką niegdyś zapewniał Philips. Czytając to i inne fora wybierałem pomiędzy 42PFL6007 a Samsungiem UE40ES6800. Teraz widzę jaki popełniłem błąd, ale potrafię się do tego przyznać. Wcale się nie dziwię, że ktoś na forum Philipsa (nie u nas, w Europie) rozważa i namawia do skierowania sprawy do sadu jako pozew zbiorowy. I proszę uszanować moje zdanie i nie pouczać, że wszystkie TV mają błędy. Wiem o tym doskonałe, ale skoro wsparcie ma w dupie zgłaszane problemy i np. coś co kiedyś w tym TV działało (starszy soft) nie poprawia przez 3-4 miesiące - to o czymś świadczy.

No jak się chce mieć TV do obsługi dupereli to trzeba wybrać samsunga, z tym, że ten philips w swojej cenie bije pod względem jakości obrazi wszystkie samsungi o dwie długości.

A teraz pytanie do HDForumowiczów.
Czy ten telewizor obsłuży DVB-T2?
Bo słyszałem, że niesławny Dworak chce MUX4 i 5 w tym standardzie puścić.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Smata nie ma ale nie cukruj lepszy niż szajsung to prawda.
ale co do ceny to za słaby.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ten telewizor nie obsłuży DVB -T2 , gdyż ma m.in. wbudowany tuner w specyfikacji DVB - T .

Modele telewizorów firmy Philips z serii 8008S/12 na rok 2013 obsłużą już DVB - T2 , bo mają już tuner z tą specyfikacją.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

dzb

New member
Może ktoś lubiący ostre, żywe kolory i sporą jasność (oczywiście w granicach rozsądku) podzieli się swoimi ustawieniami? :)
 

Zielony_M

Member
Masz tv i pytasz ? Kto według ciebie ma odpowiedzieć na to pytanie ci z philipsa?Ja instaluje zawsze najnowsze i jakoś podświadomie mam lepsze samopoczucie choć wiem ze te zmiany to np. gdzieś w Norwegi nie działa EPG.Najlepiej napisac grupowy list do philipsa:
1.Dodajcie kodek DTS
2.Wielkość czcionki napisów x2 x3
3.Flesh player dodać do przeglądarki
Itp.Wpiszcie co jeszcze.

Żeby nie było, sam miałem fabrycznie 133.5.0.
Odrazu wygrałem najnowszy bez testowania. Może niesłusznie?
Miałem na myśli to, że ludziska rezygnują z najnowszego softu tylko dlatego, że w 133.5.0 dynamiczne podświetlenie działało sprawnie. Czy aby warto? Aż taki zajebisty jest ten ficzer że przedkłada się go nad pozostałe późniejsze poprawki stabilności i szybkości?
Swoją drogą co oglądać żeby jego działanie najlepiej można zobaczyć?
Reguluje jasnoscią ekranu w zależności od charakteru sceny? To samo jest z Clear LCD; nie widać różnicy bez względu czy WŁ, czy WYŁ. A może ja nie widzę?

Z innej beczki: ktoś wspomniał, że efekt teatru w innych firmach (chyba Samsung) jest lepszy. Czy to znaczy, że artefaktów nie generuje?
Ja korzystam od jakiegoś czasu z HDMN na min. i zdaje się że wyłącze go ponownie bo przy dynamicznych scenach wychodzą i tak kwiatki.

Ad1. Koniecznie. Ale chyba w naszych marzeniach ;-)
Ad2. Wielkość plus POŁOŻENIE.
Ad3. Chyba możemy zapomnieć, o html5 również.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Puchaty86

New member
Witam uprzejmie,

Ten telewizor nie obsłuży DVB -T2 , gdyż ma m.in. wbudowany tuner w specyfikacji DVB - T .

Modele telewizorów firmy Philips z serii 8008S/12 na rok 2013 obsłużą już DVB - T2 , bo mają już tuner z tą specyfikacją.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Nie rozumiem dlaczego nie montowali tunerów mogących obsłużyć obie technologie. I co teraz za parę lat trzeba będzie dokupować nowe tunery? Już nie mówię o tym, że miliony Polaków kupią tunery już teraz - które zapewne nie obsłużą DVB-T2.
Nie rozumiem też dlaczego robi się taki podział, jeżeli oba standardy działają w oparciu o mpeg4...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

O ile mnie pamięć nie myli to serie HX755 , HX855 i HX955 telewizorów firmy Sony z roku 2012 mają
wbudowane tunery DVB - T2 , DVB - C2, DVB - S2.
Serie X 9005 , W905 , W805 telewizorów firmy Sony na rok 2013 też mają wbudowane tunery DVB-T2 ,
DVB-C , DVB-S2.
Telewizory z roku 2012 firmy Philips modele 46PFL9707S/12 i 60PFL9607S/12 mają wbudowane tunery DVB - T2 , DVB - C , DVB - S2.
Firma Samsung testuje chyba standard nadawania w Polsce DVB - T2.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

phips

New member
O ila ja potrafię czytać to "DVB-T2 OFDM obsługująca tryb FFT 16k ext, 32k ext:
tylko modele telewizorów . . . T/12" (Instrukcja obsługi PHILIPS s. 63, telewizor z serii 2012)

Czyli można było kupić TV z obsługą DVB-T2, chociaż nie było jakiegoś zainteresowania tymi modelami i sklepy ich nie zamawiały.
Z TV na rok 2013 będzie chyba podobnie. Trzeba zwracać uwagę na literki na końcu nazwy.

Niestety seria 2013 będzie miała inny firmware czyli QF2EU (w 2012 jest QF1EU):
https://58pfl9955.wordpress.com/201...bersicht-der-2013er-tv-serien-und-tv-modelle/
Co ciekawe wygląda na to, że nie będzie flagowej linii 9000 do zgarniania nagród czyli może się okazać, że zdążylismy kupić jeszcze całkiem niezłe telewizory.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Oczywiście ,że telewizory firmy Philips z końcową , dużą literą "T" mają również tuner DVB - T2 ,
lecz z tego co wiem do naszego kraju nie były sprowadzane , natomiast telewizory firmy Philips z dużą literą "S" są nadal dostępne w Polsce i mają również tuner DVB - T2. Jest to jak wcześniej napisałem
seria 9x07 z 2012 r.(46PFL9707S/12 i 60PFL9607S/12). W roku 2013 r. telewizory firmy Philips z serii 8008S/12 mają również tuner DVB - T2 i będą dostępne na rynku polskim .
Na IFA w Berlinie w wrześniu 2013 r. firma Philips zaprezentuje swój "topowy" telewizor z serii 9000.


Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

Tika

New member
Bez reklam
modele Philipsa z serii T są przeznaczone na rynek brytyjski i są dużo droższe, różnica przykładowo przy modelu 42pfl6007 wynosi jakieś 800zł
więc, moim zdaniem nie warto, za jakieś 500zł-600zł można kupić zewnętrzny tuner DVB-T+DVB-T2 z dyskiem 1TB, który ma nagrywanie równoległe

poza tym w UK zaledwie 4 kanały nadają w DVB-T2
 
Ostatnia edycja:

phips

New member
Podsumowując problem DVB-T2, to jak wynika z przedstawionych informacji, Philips wszystkie swoje serie z 2012 roku wyposażył w tę funkcjonalność. Zarówno linia 9 z literką "S" jak i linie 6/7/8 z literką "T". Linia 9, jak zawsze z odrażającą ceną, jest dostępna w Polsce od ręki, a linie 6/7/8/ nie zostały do Polski sprowadzone, czyli amatorzy DVB-T2 musieliby dopłacić, żeby sprowadzić "zwykły" telewizor z UK, albo jeszcze więcej dopłacić i kupić w Polsce linię 9 z literką "S".

Trochę zaniepokoiła mnie informacja, że w UK (na pewno UK, a nie GB?) są tylko 4 kanały DVB-T2, bo to może oznaczać, że u nas, bez względu na koszty, będzie forsowane wprowadzenie tego systemu, żeby napisać na FB, iż wyprzedziliśmy ten niewielki kraj na wyspie.

Póki co ceny dekoderów DVB-T2 są z sufitu. Z czasem, jak będzie zbyt, objadą do 100-200 zł, tak jak obecnie DVB-T.

Pozdrawiam.
 
Do góry