Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

claymond

New member
Działanie anteny na innym dekoderze sprawdzone nawet na kilku. Antena ma konwertery QUATRO wiec mam na jednym kablu tylko jedno pasmo - nie wiem czy TV sobie poradzi mając tylki dostępne jedno pasmo inaczej musi być już multiswitch. Przywróciłem ustawienia fabryczne tzn dałem wg rady serwisu ponowną instalację TV - tutaj bez rezultatu. Dziś spróbuję jeszcze raz wszystkie ustawienia z TV wykasować ale już przestałem wierzyć iż mi się to uda. Szkoda, iż nie ma trybu 'manualnego'. Odnośnie DLNA używam sprzętowego serwera Xavi do tego dysk na usb 3.0 i gigabitethernet wiec w domu wydajność jest wysoka. Philips fajnie ale jak pisałem męcząca jest obsługa wielu plików.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
U mnie DLNA z serwerków Synology i Xtreamer hula aż miło.
TV widzi wszystkie kompy w domowej sieci i odtwarza pliki bez problemu.
Trochę skakał jak mu odpalilem 18GB plik z dużym bitratem ale takie 13Gb ida bez zacięcia.
 

gelou307

New member
Witam ostatnio zauważyłem u siebie że grając na xboxie z lewej strony przy krawędzi występuje czarny pasek ok 5 pixeli szerokości tak jakby obraz był przesunięty bardziej w prawo, nie wiem czy to ma znaczenie ale moje 32 cale konsole wykrywa jako 31. Przy przestawieniu rozdzielczości w konsoli na 1080i ten pasek nie występuje czy to wina kabla czy czegoś innego ? (opcja krawędzie jest nie aktywna więc nie mogę tego rozszerzyć)
Ponawiam pytanie :roll:
 

Bartek926

New member
Witam, jestem również szczęśliwym użytkownikiem tego telewizorka od paru dni... mam do was parę pytań:

1. Jaki materiał 3D lepiej na nim wygląda, nie chodzi mi o rozdzielczość, ale o efekt 3D tak więc SideBySide czy Over-Under?
2. W TV czytając instrukcję obsługi dopatrzyłem się funkcji która nazywa się " Wrażenia 3D ", jest tam napisane że można je zwiększać, zmniejszać itd oraz że powinna znajdować się w Ustawieniach... ciekawe, tyle że takowej funkcji mój TV nie posiada? Wy ją macie?
Na początku myślałem że może coś im się pokręciło i w ten sposób określili funkcję " Głębi 3D " jednak tak nie jest dlatego że ta funkcja jest również opisana osobno...

Pzdr
 

kini0

New member
Bez reklam
Moim zdaniem lepiej ogląda się filmy OU. Mam wrażenie lepszej płynności w ruchu, jakby obraz mniej szarpał. Ale to tylko moje odczucia, nie wiem jaka w tym zasługa bitrate i talentu rippera ;)
 
Witam, jestem również szczęśliwym użytkownikiem tego telewizorka od paru dni... mam do was parę pytań:

1. Jaki materiał 3D lepiej na nim wygląda, nie chodzi mi o rozdzielczość, ale o efekt 3D tak więc SideBySide czy Over-Under?
2. W TV czytając instrukcję obsługi dopatrzyłem się funkcji która nazywa się " Wrażenia 3D ", jest tam napisane że można je zwiększać, zmniejszać itd oraz że powinna znajdować się w Ustawieniach... ciekawe, tyle że takowej funkcji mój TV nie posiada? Wy ją macie?
Na początku myślałem że może coś im się pokręciło i w ten sposób określili funkcję " Głębi 3D " jednak tak nie jest dlatego że ta funkcja jest również opisana osobno...

Pzdr


Z tego co w większości się czyta:
OU do pasywnego ,SBS do aktywnego
 

DaRcO

Banned
@Bartek - Na opisy patrz z dużą rezerwą. Wrażenia 3D to jest to samo co Głębia 3D. Tłumacz się nie popisał i jest więcej takich kwiatków. Czasem opisy są poprzestawiane i realizują inną funkcje niźli powinny. Tak jest np. w formatach obrazu, że prawidłowy opis do działania funkcji jest zamieniony z inną funkcją obok. Wprowadza to dezorientacji wielu userów działa na tym tv po omacku, bo nie wiadomo co akurat wyskoczy i czy zadziała. Maestro w statycznym i wolnym obrazie ale w obsłudze bubel.
 

marcinerot

New member
Ponowne łączenie z siecią

U mnie DLNA z serwerków Synology i Xtreamer hula aż miło.
TV widzi wszystkie kompy w domowej sieci i odtwarza pliki bez problemu.
Trochę skakał jak mu odpalilem 18GB plik z dużym bitratem ale takie 13Gb ida bez zacięcia.

MÓJ PHIL CZĘSTO ZRYWA POŁĄCZENIE Z SIECIĄ WI-FI , POSIADAM NETIĘ 4 MB/s+ RUTER WI-FI soniacz kdl24 650 mojej mamy na parterze bez problemu nawiązuje połączenie , a nowy phil denerwuje mnie ciągłym wyszukiwaniem sieci a jak już ją znajdzie to na Boga ileż razy można wklepywać klucz zabezpieczający sieć ... czy jeśli raz wpiszę klucz to on go nie zapamięta przy ponownym połączeniu chyba że czegoś nie rozumiem macie jakieś sugestie lub podpowiedzi może coś źle robię ?
 

pitpawel

New member
A ja pozwolę sobie podbić pytanie na które w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi. Jak jest w 6007 ce z polskimi napisami w odtwarzanych filmach z USB. Czyta nie czyta. Nie czyta polskich znaków. Czcionka jest mała, duża , stała ruchoma itp. Dzięki.
 

papeusz

New member
A ja pozwolę sobie podbić pytanie na które w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi. Jak jest w 6007 ce z polskimi napisami w odtwarzanych filmach z USB. Czyta nie czyta. Nie czyta polskich znaków. Czcionka jest mała, duża , stała ruchoma itp. Dzięki.

Słabo śledzisz wątki na forum :) Było wielokrotnie.
Napisy z polskimi znakami działają bezproblemowo. Musisz tylko ustawić język napisów na polski a zestaw znaków na środkowoeuropejski. Przyzwyczaj się też do standardu napisów SRT - jest to najpopularniejszy format napisów w urządzeniach. Proponuje programik NapiProjek - ściąga napisy w bardzo prosty sposób - tylko w opcjach należy wybrać defaultowe napisy w srt.

Wielkość napisów stosunkowa mała - u dołu ekranu. Brak możliwości zwiększenia i przesunięcia - to minus.

Jeśli chcesz napisy ze źródła DLNA - musisz wybrać serwer wspierający muxowanie napisów do ścieżki wideo.
 

SDman

Banned
MÓJ PHIL CZĘSTO ZRYWA POŁĄCZENIE Z SIECIĄ WI-FI , POSIADAM NETIĘ 4 MB/s+ RUTER WI-FI soniacz kdl24 650 mojej mamy na parterze bez problemu nawiązuje połączenie , a nowy phil denerwuje mnie ciągłym wyszukiwaniem sieci a jak już ją znajdzie to na Boga ileż razy można wklepywać klucz zabezpieczający sieć ... czy jeśli raz wpiszę klucz to on go nie zapamięta przy ponownym połączeniu chyba że czegoś nie rozumiem macie jakieś sugestie lub podpowiedzi może coś źle robię ?

Witam,
najlepszym chociaż wymagającym sporo zachodu testem jest zamiana routera na inny (pożyczony, -kupiony na 10 dni).
Wykluczysz lub nie na 100% , że to wina TV.

Pozdr.
 

claymond

New member
Jest możliwość wyszukania manualnego, możesz z niej skorzystać. Konfiguracja - Wyszukaj satelitę - Strojenie ręczne i wszystko powpisywać a ostatni etap to Szukaj

Problem jest w tym, iż nie znajduje mój TV anten satelitarnych i przy próbie wpiania czegokolwiek ręcznie dostaję informację przy wyborze anteny LNB1 żadna , LNB2 żadna :\ Pozatym po co komu manualność w której nie można dodać np transpondera : Hot Bird 13C 11278.36 V. Panowie z działu programingu nie przewidzieli możliwości wpisania częstotliwości z miejscami po przecinku ewentualnie możne ja jakoś nie potrafię się tego doszukać.
 

pitpawel

New member
Dzięki papeusz za odpowiedź:) Ten wątek staram się śledzić bardzo dokładnie bo ten TV jest w moim poważnym zainteresowaniu. Założyłem zresztą temat w 3D TV z prośbą o dokonanie telewizorka. Co do napisów to starałem się uściślić ten temat bo w teście Kikiego jest w minusach "nie czyta polskich napisów". Więc coś uaktualnili widzę?. Co do 6007 ki to naprawdę mi się podoba. Test również wypadł pozytywnie. Znajdę coś lepszego przy 55" za 6 tys zł z pasywnym 3D? Tylko takie wchodzi w grę w moim przypadku.
 

SDman

Banned
Dzięki papeusz za odpowiedź:) Ten wątek staram się śledzić bardzo dokładnie bo ten TV jest w moim poważnym zainteresowaniu. Założyłem zresztą temat w 3D TV z prośbą o dokonanie telewizorka. Co do napisów to starałem się uściślić ten temat bo w teście Kikiego jest w minusach "nie czyta polskich napisów". Więc coś uaktualnili widzę?. Co do 6007 ki to naprawdę mi się podoba. Test również wypadł pozytywnie. Znajdę coś lepszego przy 55" za 6 tys zł z pasywnym 3D? Tylko takie wchodzi w grę w moim przypadku.

Witam,
a zastanawiałeś się w czym masz wybór ? To tylko LG i chyba Tośka!
Więc nie masz wyboru .

Pozdr.
 

SDman

Banned
SDman zastanawiałem się sporo. Założyłem nawet wątek z prośba o pomoc. Twoje zdanie "więc nie ma wyboru" przemawia za 6007 ką?
http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/95487-zakup-tv-55-a.html
Jakby ktoś jeszcze chciał doradzić to byłbym wdzięczny. Czy więcej czytam tym więcej mam pytań co do każdego z tych TV.

oczywiście , że tak . Sam już wybrałeś pasywne 3D i ten parametr całkowicie i w 100% przemawia
za 6007. Ambi będziesz miał gratis, a to polubią wszyscy użytkownicy Twego nowego nabytku.
Od 2005 roku mam Philipsy LCD i pewnie będę miał może jako Funai
Philips wycofuje się. Sprzedał wszystko firmie Funai
 
Do góry