Zakup TV 55''

pitpawel

New member
Po setkach przeczytanych postów i dziesiątkach wizyt w sklepach typu : RTV - AGD, MM, ME czy NeoNet trafiłem na to forum w nadziei, że otrzymam pomoc:)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5,3 m x 5,3 m w idealnym kwadracie
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 - 4,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby czasami będą 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost oraz lekko z prawej strony patrząc w TV
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? docelowo wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony, ale to do południa gdy wszyscy są w pracy. Poza tym sa rolety więc ten problem nie występuje.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba Regza 42''
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D, USB które będzie czytało filmy z twardziela, może przydać się jakieś You tube np., nic więcej nie wpada mi w myśl
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder HD z TV kablowej Vectra
10.Jakie urządzenia ? w/w dekoder, dysk twardy, PS 3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 6, w weekend więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak zdania wobec braku doświadczenia w tym temacie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, przyroda, informacja, filmy z twardego dysku w jakości HD i HD ready,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami YT dla obejrzenia filmiku, rzadziej inne strony, od tego mam komputer.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak PS3, powiedzmy 5% czasu przed TV
16.Preferencje co do marki ? W sklepach oglądałem m-ki:panasonic, Toshiba, Philips, LG
17.Preferencje co do wielkości ? Tylko 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak zdania wobec braku doświadczenia , wybredny nie jestem ale lubię dobry obraz.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczór, weekend
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Mogę dać ok 6 tyś zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie wpisałem powyżej Samsunga, Sony itp. bo jednak podczas prezentacji w MM aktywne 3D pomimo iż pięknie wygląda wywołuje u mnie dyskomfort z powodu migotania które (może to dziwne) widzę od razu po założeniu okularów. Tak więc pasywne 3 D.

Coby dodać do tematu dokonałem małej selekcji w mojej kwocie i marce typując:

LG 55LM760s ew. 765s
Toshiba 55WL968
Philips 55PFL6007K
Panasonic TX-L55ET5E


Panasonic na końcu gdyż z tej 4-5 tki podoba mi się najmniej wizualnie. Wszystkie TV obejrzałem osobiście w sklepach, z racji tego, że jestem laikiem ich obraz wydawał mi się podobny. Źródłem był program Eurosportu w HD. Pięknie się prezentował i zdecydowany jestem do zakupu któregoś z w/w. Nie widziałem 3D. Proszę o pomoc i opinie bo koszt dla mnie duży, a TV ma służyć lata:)
Pozdrawiam
 

pitpawel

New member
Sharp odpada bo 3D aktywne. Philipsa przeczytałem już większość wątku i obawiam się o napisy i dźwięk przy filmach odtwarzanych z USB, a oglądam tego sporo. Sam TV mi się podoba ale jakieś rady w związku z napisami i dźwiękiem?
 

murzyn997

New member
mam 55pfl6007,przy odtwarzaniu z usb nie zauwazylem zadnego problemu z dzwiekiem,co do napisow to sie nie wypowiem bo takich jeszcze nie uruchamialem:)
A jak chodzi o odległosc to u mnie jest 2,5m do 3m.Jak masz siano to bierz spokojnie 60cali,bo posiadajac odbiór tv w hd to zaden problem przy takiej odległosci.Mialem poprzednio plazme 50 cali,teraz poszedlem wyzej o 5cali i juz moge stwierdzic ze 60 cali tez bym przyjal:)
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
@pitpawel

Odległość 4-4.5 m przy 55" jest zdecydowanie za duża - nawet do SD. Do dobrej jakości HD z takiego dystansu trzeba ekranu 90-100" - w przeciwnym razie będzie to dobry obraz (po właściwym skalibrowaniu tv), ale nie będzie on miał nic wspólnego z HD. Z takiej odległości nie zobaczysz nawet połowy z możliwych do zauważenia szczegółów - po co w takim razie za to płacić niemałe pieniądze?

Wybór konkretnego modelu w tym kontekście przypomina dyskusję, jaki obiektyw kupić do Nikona za 10000 zł z takim zastrzeżeniem, że będziemy "drukować" fotografie wyłącznie na zabrudzonym szarym papierze pakowym ;).
Do takich odległości przy HD znacznie lepiej pasują już projektory, chyba że ktoś wygrał w LOTTO i może kupić 103" plazmę Panasonica za 255 tys. zł. :).

W rozmiarze 55" jednymi z lepszych są Sony 55HX850 i plazma Panasonic 55ST50, ale to aktywne 3D.
Jesteś pewien, że to obraz migocze przy 3D, a nie zewnętrzne źródła światła, np. świetlówki? A może było coś z okularami lub synchronizacją? Tak się niestety składa, że najlepsze ekrany to aktywne 3D.

Pozdrawiam.
 

pitpawel

New member
Alkor, murzyn dzięki za rady:) Faktycznie przydałby się większy TV ale po pierwsze ograniczają mnie jak i większość osób fundusze, a po drugie nie chce aby TV był głównym "wielkim" meblem w pokoju. Tak by się stało gdybym kupił np. oglądanego jeszcze dziś Sharpa bodajże 70''. Fajnie to wygląda ale jak będę chciał iść do kina to pójdę;) TV ma wisieć, mieć dobry obraz i czytać napisy polskie (to w końcu jak z tym jest?). Co do odległości to ustawienie pokoju jest takie, a nie inne niestety. Narożnik jest ponad 4 m od ekranu, jak będę chciał obejrzeć dobry film w jakości HD to podsunę fotel na 2,5 - 3 i będzie git. Co do aktywnego 3D to alkor faktycznie nie będę się sprzeczał bo widziałem i aktywne i pasywne. Aktywne spodobało mi się bardziej ale...No właśnie może faktycznie to wina oświetlenia w markecie, chodź wątpię. Z drugiej strony podobno w aktywnym 3D tylko na wprost i to bez zbędnych ruchów głowa co mi nie bardzo odpowiada.
Zdecydowany jestem na 55" nie więcej nie mniej. Czekam na dalsze rady i proszę o pomoc z tymi polskimi napisami w Philipsie bo ten efekt ambilight kurcze trochę kusi.
Pozdrawiam.
 

murzyn997

New member
no fakt,zawsze mozna przesunac do przodu kanape jak jest mozliwosc:)Jezeli twoim dylematem pozostaly tylko polskie napisy to sie nie zastanawiaj tylko bierz,pozniej sie bdziesz martwil co z napisami jak one takie wazne;)zalaczysz ambilight i zapomnisz o bozym swiecie,efekt jest tak rewelacyjnyze ja bez tego nie ogladam juz nic:)
 

przemo73

New member
Bez reklam
Mam ten sam problem i już byłem zdecydowany na Philipsa 6007, w zasadzie to cały czas jestem. Zawsze jednak coś innego wypadnie i muszę zakup odłożyć na później.
Po prezentacji Panasonica na 2013 jestem skłonny poczekać jeszcze trochę i przeanalizować ponownie wybór kiedy będą już znane ceny. Panas we wszystkich seriach (ET, DT i WT) zastosowali w tym roku pasywne 3D. Może warto poczekać...
 

murzyn997

New member
ta technologia idzie tak szybko do przodu ze cale zycie mozna czekac:)wyjdzie panasonic i jak juz bedziesz mial kupic to wyczytasz ze jakas firma wypuszcza cos jeszcze lepszego i tak w kółko:)najlepiej kupic to co sie podoba i odpowiada nadana chwile i potem juz nic nie czytac na temat nowosci ktore maja wyjsc;)
 

pitpawel

New member
Chyba jednak odpuszczę Phillipsa 6007. Wątek o nim doczytałem i coraz więcej osób jest "średnio zadowolonych". Wadą która wyklucza go raczej z mojego grona jest problem z polskimi napisami, jeżeli już czyta to są one małe. Ktoś w tym wątku może to potwierdzić. Podbijam pytanie o TV.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dzięki nowym modelom, spada cena zeszłorocznych. Jak już pisałem mam upatrzonego 6007 i trzy czy cztery miesiące mnie nie zbawią. Mam na czym oglądać.
 

leivy

New member
Witam, również mam ten sam problem z zakupem 55". Cały czas zastanawiam się co kupić a termin zakupu coraz bliżej. Początkowo również stawiałem na tego Philipsa jednak pojawia się coraz więcej wpisów krytykujących ów model. Alternatywę wg mnie stanowi jeszcze LG 55LM660S, Panas 55DT50E bądź Samsung UE55ES6800. Co sądzicie o tych modelach? Jestem skłonny ku temu Panasonicowi ale chciałbym poznać zdanie bardziej siedzących w temacie. Co sądzicie o tym LG i Samsungu?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jeśli zależy Tobie na pasywnym 3D to nie masz alternatywy w tej cenie. Jeśli nie, to skłaniałbym się ku DT50.
 

leivy

New member
Panasonic jest dla mnie za drogi... Niestety. A co powiecie gdybym chcial zaoszczedzic i wzial albo 55ET5E albo 55LM620S? Warto bo ok 1000zl taniej?
 
Do góry