Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
gdzieś czytałem że ten model mocno się grzeje. Nie pamiętam czego dotyczyła ta informacja ale czy ktoś zauważył jakieś niepokojące nagrzewanie? Pytam pod kątem trwałości, wiadomo nikt nie ma tego modelu dłużej niż kilka miesięcy i to jak trwały jest odbiornik okaże się za kilka lat.

Ja mam ten tv już parę ładnych miesięcy i delikatnie nagrzewa się tylko w miejscu gdzie są porty USB i HDMI reszta powierzchni jest chłodna. mój stary LCD to dopiero się grzał i nadal się grzeje i nic się z nim nie dzieje hehe:)
 

TomekTRW

New member
Potwierdzam, rzeczywiście coś się dzieje z nagrywaniem na Polsat HD i TVP 2 HD. Rzadko używam nagrywanie i do tej pory akurat tych kanałów nie nagrywałem. TV niby zaczyna nagrywać i można zatrzymać, ale po wejściu do listy nagrań, nic się nie odtwarza, czarny ekran. Na innych kanałach nagrywanie działa. Skoro jest to efekt powtarzalny u innych to pewnie jednak wina TV. Wracając do CAM polsatu, to ja mam pakiet familijny HD + 2 opcje HD. CAM miałem sprzed kilku lat, kiedy kupiłem od Polsatu na 6 miesięcy pakiet HD, ponieważ były chyba mistrzostwa świata w piłce nożnej i zachciało mi się w HD oglądać. DO zeszłego roku miałem cyfrę+ i postanowiłem przejść na polsat. Okazało się, że ten moduł CAM HD, który przeleżał w szufladzie chyba ze dwa lata można aktywować ponownie i jest on traktowany jak dekoder polsatu. Można wziąć pakiet bez dekodera w abonamencie i sparować nową kartę z CAM'em, który już miałem. Karty są niestety parowane z dekoderami/CAM'ami. Nie wiem, jak jest teraz ponieważ kupowałem Polsat rok temu. Słyszałem, że normalnie mają już CAM'y w ofercie, ponieważ pojawiły się TV z DVB-S i trend idzie w tym kierunku właśnie. Mam nadzieję (cały czas), że nowy FW poprawi część naszych problemów, ale niezależnie od tego i tak nie żałuję zakupu. Obraz bajka, 3D pasywne bez porównania z aktywnym, bardzo dużo oglądam w 3D nawet w trybie 2D->3D i też jest fajnie. Pozdrawiam.
 

miet55

Member
Bez reklam
Potwierdzam, rzeczywiście coś się dzieje z nagrywaniem na Polsat HD i TVP 2 HD. Rzadko używam nagrywanie i do tej pory akurat tych kanałów nie nagrywałem. TV niby zaczyna nagrywać i można zatrzymać, ale po wejściu do listy nagrań, nic się nie odtwarza, czarny ekran. Na innych kanałach nagrywanie działa. Skoro jest to efekt powtarzalny u innych to pewnie jednak wina TV..
Są jeszcze dwie częstotliwości na których występuje to samo: 12,284H (Polsat Sport News i TV6) oraz 12,188 (AXN) - w moim pakiecie tylko te kanały. Nie wierzę żeby nastąpiły jakieś zmiany w systemie nadawania na transponderach Cyfrowego Polsatu. Dlatego wszystkich zainteresowanych proszę o zgłaszanie sprawy do wsparcia technicznego Philipsa. Myślę, ze to jedyny sposób aby im uświadomić niefunkcjonalność TV. Na moje brakuje jakiś kodeków do odtwarzania przez TV. Materiał zapisany pokazuje wielkość (MB), info pobrane z EPG - niestety nie odtwarza! Z tego co wiem Samsung prawidłowo funkcjonuje na tych częstotliwościach. Czyli się da....
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
aktyw ma na pewno lepszą głębie, ale za to cholernie działa na oczy, aż głowa boli i plazma jest na oczach po seansie i do tego jeszcze te migotanie. Jak ktoś chce zadbać o oczy to lepiej pasywne 3D, kto woli trochę lepsze 3D (w zależności dla kogo lepsze) i nie dba o wzrok to aktywne hehe:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to się ciesz :). Warto przed zakupem sprawdzić które 3D odpowiada i po kłopocie. Tak od siebie powiem że 6007 ma świetne 3D pasywne, wiele ludzi to potwierdza i byłą po zakupie zaskoczona tak dobrym 3D i jest też możliwość ustawienia głębi co daje jeszcze lepszy efekt i w razie czego okulary są tanie:)
 

TomekTRW

New member
Mam znajomych, którzy mają wysoki model Philipsa z aktywnym 3D, ostatnio byli u mnie, spytałem jak tam ich aktywne 3D i odpowiedź - zero zainteresowania, dzieci nie oglądają, żona nie widzi efektu i jeszcze głowa boli. Włączyłem u mnie i żona znajomego oniemiała z wrażenia, dzieci się zbiegły i od razu dwa filmy pełnometrażowe zaliczyły. Okulary nie uciskają, nie są ciężkie, nie trzeba ładować i martwić się, że jak dziecko upuści, zgniecie na kanapie, to tatuś potrąci ze skarbonki. Z odległości pow. 2m linii na pasywnym 3D nie widać, obraz nie jest ciemny. Nie widzę więc powodów, dla których miałbym się męczyć z 3D aktywnym skoro wymyślono pasywne i jeszcze okulary z kina za 3 pln pasują. Może rzeczywiście jakość obrazu i głębia 3D jest lepsza, ale i tak się nie przekonam. Nie chcę również rozpoczynać dyskusji na temat wyższości jednego standardu nad drugim, pewnie już wiele na ten temat sporów było. Każdy może mieć swoje zdanie i szanuję je. pozdrawiam.
 

Waldi67

Klub HDTV.com.pl
vip
Chciałbym kupić do tego tv słuchawki bezprzewodowe, stąd pomoc o porady, czyli jak to zrobić, jakie byłyby najlepsze. każda informacja będzie przeze mnie oczekiwana w tym temacie!
 

SDman

Banned
Chciałbym kupić do tego tv słuchawki bezprzewodowe, stąd pomoc o porady, czyli jak to zrobić, jakie byłyby najlepsze. każda informacja będzie przeze mnie oczekiwana w tym temacie!

Witam,
posiadam AKG K 940 AFC w zupełności wystarczają z wyjścia słuchawkowego, ale jak byś chciał dać im prawdziwego kopa
to zastosowanie przetwornika np Beresford TC-7530 Bushmaster poprawia w znacznym stopniu jakość dźwięku po całości !
To rozwiązanie będzie lepsze od każdej dziurki na słuchawki nie ważne w czym. Podłączasz TV cyfrowo do niego.

Pozdr.
 

pitpawel

New member
Zastanawiam się nad zakupem Phillipsa 6007 55''. Prosiłbym o odpowiedź w zakresie odtwarzania polskich napisów w filmach z USB. Wyczytałem w tym wątku, że są problemy. Poprawili to może czy dalej filmy z USB tylko z lektorem?
 
ktoś mi powie co właściwie daje fachowa(płatna) kalibracja?
Czy domowym sposobem nie można sobie ustawić tych wszystkich parametrów,czy każdy tv jest inny?
 

SDman

Banned
ktoś mi powie co właściwie daje fachowa(płatna) kalibracja?
Czy domowym sposobem nie można sobie ustawić tych wszystkich parametrów,czy każdy tv jest inny?

Witam,
moim zdaniem kalibrację można porównać do zakupu audiofilskiego sprzętu .
Wiadomo, że większość ludzi nie potrzebuje sprzętu audio HiFi bo ich zdaniem nie ma różnicy MP3 vs CD słuchanej przez kino domowe.
I teraz sedno można by zlecić zakup audio profesjonaliście , który nam dobierze zastawi cały tor odsłuchu (cd, amp, kolumny, kabelki) - tylko czy na pewno nam się to będzie
podobało ?
Nie lepiej samemu posłuchać, poeksperymentować i wybrać to co nam się podoba .
Tak samo z ustawieniem obrazu w TV , a ponieważ jest matryca IPS więc moim zdaniem jest łatwiej ustawić naturalny odcień ludzkiej skóry; nie znoszę zaróżowionej .

Pozdr.
 

claymond

New member
Witam,

Długo zastanawiałem się czy napisać czy nie, ale może podzielę się swoimi uwagami o serii 6007. Jestem szczęsliwym lub też nie właścicielem 47prl6007k/12. Obraz jak dla moich oczu bardzo ładny (tutaj było skierowane moje zainteresowanie w sklepie), dźwięk jak na to co jest w środku jest ok.. wszelkie opcje zgodnie z tym co piszecie na forum także ok. Problem zaczyna sie dalej. Jestem rozgoryczony wieloma problemami z którymi się spotkałem może. Może przytoczę na początek kilka z nich... Zacznę od najważniejszej kwestii tunera DVB-S2. Walczę z nim od początku i nadal nie znajduje mi anten satelitarnych. Instalacja z multiswitchem i diseqc (na innych dekoderach stacjonarnych wszystko działa) . Tutaj kończy się moja przygoda z ustawieniami choć bardzo chciałbym to uruchomić na tym telewizorze - po coś ten tuner tam jest. Support philipsa zaczął od propozycji wgrania nowego softu po czym odesłał mnie od serwisu zewnętrznego. Tam zalecono mi instalację telewizora od nowa co również okazało się nie przydatne. Problem techniczny uszkodzenia TV podobno odpada bo to ta sama głowica. Czy ktoś ma to odpalone ew może podzielić się uwagami w tym temacie. Może jeszcze jeden bubel wg mnie. Przeglądanie multimediów z DLNA/HDD jest prawie niemożliwe. Mam na aparacie ok 5000 zdjęć posortowanych wg numeru ostatnie najnowsze są na ostatniej strony - philips nie przewidział możliwości sortowania lub nawet przeskakiwania stronami dalej.. Kiepsko wygląda także sama funkcja SMART... Poza pięknym obrazem i ładnym ambilight chętnie oddałbym ten telewizor biednym chińczykom. Jeśli ktoś miałby informacje na temat rozwiązania moich wątpliwości proszę pisać... będę bardzo wdzięczny...
 

miet55

Member
Bez reklam
Nie wiadomo co w między czasie namieszałeś w ustawieniach SAT. Tak więc przywróć TV ustawienia fabryczne i podłącz kabel z jednego konwertera bez "ulepszaczy" i przeskanuj niebo. O ile możliwe, sprawdź działanie anteny na innym tunerze.
 
Ostatnia edycja:

marcinerot

New member
Jeśli chodzi o funkcję dlna to ja odpaliłem serwer multimedialny serwio , ps3 po skonfigurowaniu chodzi ok ale nie jest to demon prędkości , do tej pory nie wiem jak odpalić napisy , i pliki vts+napisy , pewnie zostanę przy dysku zewnętrznym lub tv+ laptop , obraz rzeczywiście jest super , mam w pracy plazmę panasa 42st i obraz phila niczym nie ustępuje panasowi .
 
Do góry