Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

TomekTRW

New member
Witam wszystkich właścicieli tego wspaniałego TV oraz tych, którzy cały czas zastanawiają się nad jego zakupem. Ja mam od miesiąca 55cali, po pięcioletnim sharpie (wtedy topowy model za 7tys) mogę śmiało powiedzieć, że jakość obrazu powala, to jest przeskok epoki. Oczywiście to moja opinia i nie wszyscy mogą się z nią zgadzać. Mam jedno pytanie to tych, którzy korzystają z modułu Polsatu Cyfrowego. Nie działa mi kilka kanałów, które działały na oddzielnym tunerze. Mam komunikat program zaszyfrowany (Discovery HD Showcase) lub fonia zakodowana (Polsat Film HD). Czy macie może takie problemy, czy wszystkie kanały działają bez problemu? Może jest to kwestia jakości sygnału, będę jeszcze testował. Jeżeli macie jakieś pytania praktyczne co do tego TV, to pytajcie. Nie chodzi mi oczywiście o pytania typu, czy jest teatr, czy jest równe podświetlenie, czy miga obraz na dynamicznym podświetleniu? Te sprawy są pewnie różne na różnych softach i różnych egzemplarzach. Mnie to nie przeszkadza i nawet nie testowałem tv pod tym kątem. Czasem coś tam mignie, czasem nastąpi restart. Obraz jak dla mnie jest bajeczny i to jest najważniejsze. Jak pojawi się nowy soft z TVNplayerem (ponoć w marcu) będzie już naprawdę super. Pozdrawiam.
 

miet55

Member
Bez reklam
Sprawdź dokładnie częstotliwości ponieważ programy się powtarzają. Teraz moje pytanie czy z częstotliwości 12,265V (TVP2 HD i Polsat HD) możesz nagrywać na dysk USB?
 

rumunn95

New member
Witam wszystkich właścicieli tego wspaniałego TV oraz tych, którzy cały czas zastanawiają się nad jego zakupem. Ja mam od miesiąca 55cali, po pięcioletnim sharpie (wtedy topowy model za 7tys) mogę śmiało powiedzieć, że jakość obrazu powala, to jest przeskok epoki. Oczywiście to moja opinia i nie wszyscy mogą się z nią zgadzać. Mam jedno pytanie to tych, którzy korzystają z modułu Polsatu Cyfrowego. Nie działa mi kilka kanałów, które działały na oddzielnym tunerze. Mam komunikat program zaszyfrowany (Discovery HD Showcase) lub fonia zakodowana (Polsat Film HD). Czy macie może takie problemy, czy wszystkie kanały działają bez problemu? Może jest to kwestia jakości sygnału, będę jeszcze testował. Jeżeli macie jakieś pytania praktyczne co do tego TV, to pytajcie. Nie chodzi mi oczywiście o pytania typu, czy jest teatr, czy jest równe podświetlenie, czy miga obraz na dynamicznym podświetleniu? Te sprawy są pewnie różne na różnych softach i różnych egzemplarzach. Mnie to nie przeszkadza i nawet nie testowałem tv pod tym kątem. Czasem coś tam mignie, czasem nastąpi restart. Obraz jak dla mnie jest bajeczny i to jest najważniejsze. Jak pojawi się nowy soft z TVNplayerem (ponoć w marcu) będzie już naprawdę super. Pozdrawiam.

uzywasz cyfrowego polsatu przez CI+? jaki masz pakiet ,czy moze telewizje bez umowy? chodzi mi o to czy jak kupie polsat z dekoderem i wloze karte do modulu CI+ polsatu to bede odbieral programy czy karty sa parowane z dekoderami? chce tak zrobic poniewaz nie chce miec dodatkowych skrzynek i pilotow
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Z tego co ja wiem są parowane, chyba tylko Cyfra a na pewno TNK SD i TNK SMART ma nieparowane. Mogę się jednak mylić co do Polsatu.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Na umowę również. Z Polsatu za 1PLN, zamiast dekodera podpisujesz CAM'a. Nie mam pojęcia czy pozostaje później na własność czy jest do zwrotu. Była tez jakaś opcja z Prepaid.
 
[/COLOR]

Z telefonu też idzie sprawdzanie na 12GB ripie

Nie wiem w czym widzisz problem. Puszczałem dzisiaj filmy z dwóch komputerów na Philipsie. W przypadku jednego miałem problem z DLNA, ale w końcu, po instalacji programu Serviio, wszystko zaczęło działać. WiFi posiada prędkość minimalnie 11Mb/s aż do chyba 1Gb/s (w zależności od standardu).[/QUOTE]


To lepiej oglądać z kabla czy przez Wi-fi?
Mam dużo filmów 720 i 1080p i nie chciałbym żeby mi się cieły
 

miet55

Member
Bez reklam
czyli jaki pakiet sobie zechce i zamiast dekodera mam CAMa? jak to sie sprawuje w tym tv ? jak z szybkoscia itp.?
No właśnie i tu zaczynają się schody. Ja nie mogę nagrywać, oraz korzystać z funkcji PVR na trzech częstotliwościach: 12,265V (TVP2 HD i Polsat HD), 12,284H (Polsat Sport News i TV6) oraz 12,188 (AXN). Cały czas próbuje rozwiązać problem co jest tego przyczyną. Czekam na odp. od TomekTRW - jak u niego na CAM-ie z Polsatu. Myślę jednak, że wina leży po stronie TV. Co do szybkości przełączania (korzystam z oferty NNK i nCAM) to muszę powiedzieć, że nie jest wcale dłuższa od DVB-T. Może się odrobinę dłużej załącza TV z trybu gotowości, ale ogólnie z tym OK!
 

Loszka

New member
Panowie czy nowy soft wnosi coś dobrego? Obecnie mam w tv wersje qf1eu-0.150.82.0 . Pewnie jest jakaś nowsza. Ogólnie czasem przy zmianie obrazu z jasnego na Ciemny lub odwrotnie zauważam mrugnięcie jakby ciemne paski przechodzące przez ekran. Czy nowy soft coś z tym zrobił? Warto aktualizować?
 

Loszka

New member
Przyznam się, że dziś już miałem wziąć do testów LG lm660s bo szybkie ustawienie czegokolwiek w Philu jest wkurzające, do tego źle działające podświetlenie i te paski dobijały mnie. Jednak po godzinnej zabawie tym Lg chyba nie ma sensu. 2 egzemplarze i taki banding ze ...eh po 2 w jednym na około matrycy jakby wylewalo sie podświetlenie ..lipa.szybkie menu to nei wszystko. Zostaje przy philusiu :)Zastanawia mnie dlaczego philips lepiej świeci?? przecież to niby te same matryce ??
 

Tika

New member
Bez reklam
Przyznam się, że dziś już miałem wziąć do testów LG lm660s bo szybkie ustawienie czegokolwiek w Philu jest wkurzające, do tego źle działające podświetlenie i te paski dobijały mnie. Jednak po godzinnej zabawie tym Lg chyba nie ma sensu. 2 egzemplarze i taki banding ze ...eh po 2 w jednym na około matrycy jakby wylewalo sie podświetlenie ..lipa.szybkie menu to nei wszystko. Zostaje przy philusiu :)Zastanawia mnie dlaczego philips lepiej świeci?? przecież to niby te same matryce ??

pewnie zależy od tego jaki trafi się egzemplarz

mnie do zakupu Philipsa przekonała jakość obrazu i Ambilight, niedopracowany soft jakoś można przeboleć, zawsze jest nadzieja, że może coś poprawią w sofcie w najbliższym czasie
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Mam egzemplarz 55'' od Kikiego. Przesiadka z plazmy Pioneera.... zupełnie inna bajka. To tak jakby porównywać motocykl do samochodu. Nie jest gorzej, nie jest też lepiej..... jest inaczej. Na maks podświetleniu delikatne zachmurzenie i jedna cieniutka pionowa jaśniejsza smuga, ale przy "najlepsza jakość obrazu" nic nie widać, a tak właśnie oglądam. Obraz z BD bajka- mega ostry, kolory ładnie nasycone- nie wiem tylko czy wolę mieć "ostrość zaawansowaną" załączoną, czy też nie.... Zwykłe rozterki świeżego użytkownika ;) Pasywne 3D bajka. Nikt mnie nie przekona do aktywnego, migającego. Z 3 metrów nie widać spadku rozdziałki ani linii polaryzatora, a komfort nieporównywalnie większy. Ambi bajka, pomimo że TV wisi jakieś 7cm od ściany. Co do nawigowania po menu, faktem jest że trójnogi żółw pokonałby ten TV w przedbiegach, ale cóż... -Trudno!
Smart TV to w sumie też porażka, ale akurat na tym mi nie zależało zupełnie. Aplikacja FB to chyba jakiś produkt eksperymentalny, podobnie jak YT.... Tutaj X360 zjada Phila na śniadanie wygodą, czytelnościa i działaniem. TVN Player by się przydał, ale bez tego da się też jakoś żyć.
-gdybym miał kupować TV jeszcze raz, wziąłbym go ponownie. Ale gdybym dysponował większą kwotą pieniędzy, wybór już nie byłby taki prosty....

BTW- wie ktoś dlaczego jak wybiorę sobie ikonkę odtwarzacza BluRay w source'ach, to po ponownym włączeniu TV zmienia się ona w domyślną ....?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Zastanawia mnie dlaczego philips lepiej świeci?? przecież to niby te same matryce ??

Witam, bo jak Philips już robił telewizory, radia, opatentował płytę CD, to LG zastanawiało się co tu robić aby zarobić.
Co nie oznacza, że LG jest złe, ale uważam, że dopiero od modelu 860V .

Natomiast ich topowy model 960V gdyby miał ambilight; normalnie wziołbym kredyt !
Paleta barw w nim urzeka, a dźwięk jest najlepszy w dzisiejszych slim TV -nie wiem jaki jest w Loeve.

Pozdr.
 

kini0

New member
Bez reklam
Witam, bo jak Philips już robił telewizory, radia, opatentował płytę CD, to LG zastanawiało się co tu robić aby zarobić.
Co nie oznacza, że LG jest złe, ale uważam, że dopiero od modelu 860V .

Natomiast ich topowy model 960V gdyby miał ambilight; normalnie wziołbym kredyt !
Paleta barw w nim urzeka, a dźwięk jest najlepszy w dzisiejszych slim TV -nie wiem jaki jest w Loeve.

Pozdr.
Najlepszy dźwięk moim (i nie tylko) zdaniem ma KURO z dedykowanego soundbara, oraz... Sony Trinitron "Rekin" ;)
-Dzisiejsze LCD mogą się ze wstydu spakować i na Zanzibar wyemigrować ;)
 

SDman

Banned
Najlepszy dźwięk moim (i nie tylko) zdaniem ma KURO z dedykowanego soundbara, oraz... Sony Trinitron "Rekin" ;)
-Dzisiejsze LCD mogą się ze wstydu spakować i na Zanzibar wyemigrować ;)

Nie czytasz uważnie napisałem wyraźnie "w dzisiejszych slim TV" .

Sam mam Philipsa pfl42 9664 z przed 4 lat jest też prawie slim (5cm), a jakością dźwięku rozwala plastikowe kino do 1500 zł. (dwa woofery z tyłu i 2 wstęgowe z przodu).
Z obecnymi TV nie ma co porównywać. Czyli Philips potrafi jak ma wolną głowę od myślenia komu się sprzedać i za ile !

Dla mnie to jest ważny parametr i nie powinien być tak zaniedbywany.

Pozdr.
 

Grzegorz75

New member
Witam,
gdzieś czytałem że ten model mocno się grzeje. Nie pamiętam czego dotyczyła ta informacja ale czy ktoś zauważył jakieś niepokojące nagrzewanie? Pytam pod kątem trwałości, wiadomo nikt nie ma tego modelu dłużej niż kilka miesięcy i to jak trwały jest odbiornik okaże się za kilka lat.
 
Do góry