Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

michal_w

New member
No bez jaj - brak jednego czy kilku widżetów powodem do zakupu innego TV???
Z tvnplayera oraz vod.tvp korzystam dość często (obecnie na laptopie) więc te widgety muszą być - innych może nie być ;) Oglądałem Philipsa i Sony na żywo i moim zdaniem jakość obrazu jest podobna. Gdyby Sony miał ambilight to juz dawno bym go miał - nie musiałbym czekać na kolejne komentarze odnośnei philipsa z nadzieją że soft został poprawiony oraz że jest już więcej polskiego vod.
 

wojtstar

Member
witam, no to jak to jest z tymi aplikacjami internetowymi ipla,tvp vod,youtube,iplex,tvnplayer czy ktoś się morze wypowiedzieć na ten temat mając ten telewizor w domu i próbował się bawić tymi aplikacjami czy da się je zainstalować po podłączeniu do internetu no i przegladarką np,wyszukiwanie onet czy hdtv czy da się je normalnie otwierać dzięki za odpowiedż bo na dniach chcę zakupić albo tego philipsa55 albo samsunga es6100 55 cali dziękuję za odpowiedż
 

Harpo

New member
@michal w - oczywiście, każdy ogląa co innego, pamiętaj również, że Sony ma o 2 cale mniejszą przekątną...
@wojstar: W iPla i Youtube obrazy HD śmigają aż miło. Na YT po wifi niekiedy się tnie.
Co do internetu - posługiwanie pilotem jest "nieco" uciążliwe. Lepiej od razy klawiaturę podpiąć.

PS. czy w innych TV jest "czujnik światła"? Dla mnie jest to rewelacyjna opcja: w dzień doświetla matrycę, wieczorem przygasza i to bez ingerencji w obraz.
 

europa777

New member
A ja chciałbym poruszyć temat wycofania się Philipsa z produkcji telewizorów. Jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Bo np. w Media Markcie telewizory Philipsa nie są dostępne. Ale rozumiem, że ten model nadal produkowany jest w Europie? Ale czy jest to nadal Philips czy już firma TPV, która miała zająć się produkcją telewizorów?
 

Gozel

New member
Byłem dziś w Saturnie w Jankach i sprzedawca upierał się, że Philips już nie robi telewizorów i dlatego u nich ich nie ma (jak twierdził, ostatnio co mieli to seria "zeszłoroczna" z końcówką "7"). Tak czy siak dostać philipsa w media markt lub saturn nie da rady...
 

gemini75

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy ktoś się może orientuje, czy klawiatura QUER KOM0331 będzie współpracowała z naszym telewizorem. A może ktoś używa jakiejś innej? Używanie pilota w przeglądarce to udręka.:-( A może coś takiego Art HANDY AK-66?
 
Ostatnia edycja:

Łasica

New member
Byłem dziś w Saturnie w Jankach i sprzedawca upierał się, że Philips już nie robi telewizorów i dlatego u nich ich nie ma (jak twierdził, ostatnio co mieli to seria "zeszłoroczna" z końcówką "7"). Tak czy siak dostać philipsa w media markt lub saturn nie da rady...

Philips dopiero wraca na rynek. Niedawno podpisali umowę z RTV Euro AGD i będąc w sobotę w jednym ze sklepów tej sieci philips miał już tak samo fajnie wyeksponowane telewizory (przede wszystkim model 6007) jak LG czy Samsung.
 

Harpo

New member
Byłem dziś w Saturnie w Jankach i sprzedawca upierał się, że Philips już nie robi telewizorów i dlatego u nich ich nie ma (jak twierdził, ostatnio co mieli to seria "zeszłoroczna" z końcówką "7"). Tak czy siak dostać philipsa w media markt lub saturn nie da rady...
W sklepie dla "idiotów" szukasz ? ;)
A poważnie: przeczytaj wątek pt. " Konferencja Philipsa". Tam masz czarno na białym.
 

pitos

New member
A ja powiem tak mediasaturn odpowiednio nie zadbal o swoj interes, bo myslal , ze philips mu w ...... wejdzie jak samsung, dajac gatisy i doplacajac za to ze moze postawic tv na standzie, przeliczyli sie i teraz nie maja dobrego towaru.


Sent from my iPad
 

europa777

New member
A ja powiem tak mediasaturn odpowiednio nie zadbal o swoj interes, bo myslal , ze philips mu w ...... wejdzie jak samsung, dajac gatisy i doplacajac za to ze moze postawic tv na standzie, przeliczyli sie i teraz nie maja dobrego towaru.


Sent from my iPad

A w sklepach ściemniają, że Philips się wycofuje ze sprzedaży....
 

goly78

New member
BYłem w Krakowie w RTV oglądnąc tego Philipsa. Faktycznie stoją dwa 55 i 42 cale . Pytam sprzedawce o jakies konkrety o tym modelu i dowiaduje sie ze .....47 i 42 cale Philips nie produkuje (a stoimy przy 42 ) ma "do dupy" 3D . Aktywne . Bedzie pan musiał robic przerwy 15 min co 30 min . :) Dramat . A na prosbe zeby zaprezentował 3D powiedział ze niemaja prezentacji pod Philipsa . I jak tu sie nie zrazić ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
i taka jest większość sprzedawców w tych masowych sklepach. Już nie raz mi takie farmazony wciskali że aż się we mnie gotowało. Więc do takich sklepów idzie się już z własną pełną wiedzą na temat produktu, albo tylko jako możliwość obejrzenia i dotknięcia sprzętu na żywo:)
 

Łasica

New member
BYłem w Krakowie w RTV oglądnąc tego Philipsa. Faktycznie stoją dwa 55 i 42 cale . Pytam sprzedawce o jakies konkrety o tym modelu i dowiaduje sie ze .....47 i 42 cale Philips nie produkuje (a stoimy przy 42 ) ma "do dupy" 3D . Aktywne . Bedzie pan musiał robic przerwy 15 min co 30 min . :) Dramat . A na prosbe zeby zaprezentował 3D powiedział ze niemaja prezentacji pod Philipsa . I jak tu sie nie zrazić ?

Maksymalna kompromitacja tego sprzedawcy ! 3D aktywne ...to już rażąca pomyłka bo sporo osób zwraca na to uwagę jeżeli mówi się jej, że będą ją bolały oczy, głowa.
 

Kemotnik

New member
Może to nie pytanie w tym temacie odpowiednie, ale po części dotyczy tego telewizora, a nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem.

Jaka jest różnica pomiędzy 42PFL6007 a 42PFL6007K?
Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć różnic.
Czy to jest jeden i ten sam model?
 

DaRcO

Banned
Kemotnik - K oznacz wersje z tunerem satelitarnym DVB-S/S2 - czyli starsze analogi i nowsze satelity nadające cyfrowo HD np Astra 2. Literka H oznacza tylko tuner DVB-C/T... Było wielokrotnie na forum. :)

Ten film to powinien być przypięty stale na głównej stronie forum

Dokładnie - Było by gdzie odsyłać zainteresowanych różnicami w 3D, lub tacy nie zadawaliby co rusz tych samych pytań. :)
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
BYłem w Krakowie w RTV oglądnąc tego Philipsa. Faktycznie stoją dwa 55 i 42 cale . Pytam sprzedawce o jakies konkrety o tym modelu i dowiaduje sie ze .....47 i 42 cale Philips nie produkuje (a stoimy przy 42 ) ma "do dupy" 3D . Aktywne . Bedzie pan musiał robic przerwy 15 min co 30 min . :) Dramat . A na prosbe zeby zaprezentował 3D powiedział ze niemaja prezentacji pod Philipsa . I jak tu sie nie zrazić ?
I dlatego z dumą pokazuję znajomym mojego Philipsa: niedowierzanie i podziw tych osób - bezcenny :)

Co do 3D: filmik jest bardzo tendencyjny - do przesady pokazuje działanie pasywnego typu. Prawda jest taka, że z odległości 2 i więcej metrów różnicy praktycznie nie widać, a ja wolę mieć zdrowe oczy ,tańsze okulary bez dziwnych baterii. Nie będzie mi tu nic mrugało ;)
 
Ostatnia edycja:

wojtstar

Member
witam mam dylemat mam w sklepie do wyboru 47cali i 55cali philipsa 6007 odległość od kanapy 3.50metra sygnał z cyfry+ i telewizja dvb-t.Wczoraj byłem w media markt i na 55 calowym samsungu es6100 leciała naziemna cyfrowa 2tvp obraz z 2metrów totalna pikseloza ,porażka mam nadzieję że ten philips lepiej skaluje obraz, obecnie posiadam plazmę panasonica 42 PV80 mam nadzieję żę ktoś się wypowie czy te 55 cali nie jest za duże i jak tam z tym obrazem
 
Do góry